לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה נראה לכן תחנת מוניות פה ??

מטפורה
לפני 3 שנים • 31 במרץ 2021
מטפורה • 31 במרץ 2021
השאלה בעיני היא לא האם הסעה או ניקוי הן פעולות רגשיות נפשיות, משום שזו שאלה סובייקטיבית וכל נשלט עשוי לענות אחרת. השאלה היא *למה נשלטים מסוימים מציינים שהם לא מעוניינים בשום תמורה אם אנחנו רואים כאן שכן יש להם ציפיות*.
אני נגד שיח הנורמות הפורמליסטי והשיפוטי. במקום זה, אני חושבת שעדיף להיכנס לכל סיטואציה בדסמית עם ציפיות ברורות ככל האפשר, ולתקשר אותן בכנות ובבהירות.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 31 במרץ 2021
מטפורה, זה תמיד נכון ורצוי, ואף אחד לא יוצא כנגד הרעיון שגם פעולות כמו הסעה או נקיון מגלמות בתוכן תהליכים נפשיים, לעיתים. נראה לי שמה שיצאנו כנגדו, זו ההצעה להחיל אמת מידה מסויימת ומחייבת בעניין הזה, לרבות קיום שיחות ואפטרקייר, למרות שבפועל מציעי השירותים מציגים את עניין השירות באופן אחר לחלוטין. זה מייצר מצב שבו זכותו הלגיטימית של נשלט להציג משהו באופן אחד, ולצפות לתמורה המחייבת, ע"פ אותה אמת מידה שיש להחילה. אז אין מה לעשות, זה היה משעשע לשחק באי-גיון של הרעיון.
מטפורה
מטפורה • 31 במרץ 2021
בכוח המוח כתב/ה:
מטפורה, זה תמיד נכון ורצוי, ואף אחד לא יוצא כנגד הרעיון שגם פעולות כמו הסעה או נקיון מגלמות בתוכן תהליכים נפשיים, לעיתים. נראה לי שמה שיצאנו כנגדו, זו ההצעה להחיל אמת מידה מסויימת ומחייבת בעניין הזה, לרבות קיום שיחות ואפטרקייר, למרות שבפועל מציעי השירותים מציגים את עניין השירות באופן אחר לחלוטין. זה מייצר מצב שבו זכותו הלגיטימית של נשלט להציג משהו באופן אחד, ולצפות לתמורה המחייבת, ע"פ אותה אמת מידה שיש להחילה. אז אין מה לעשות, זה היה משעשע לשחק באי-גיון של הרעיון.

אם כך בינינו אין מחלוקת. כן הייתי רוצה לשמוע ממי שכן חולק, למה זה בסדר להציע דבר אחד ולהתכוון לדבר אחר, כי לא ראיתי כאן התייחסות ישירה לשאלה הזו, ולא בכדי, הרי קשה יותר להתייחס לחוסר כנות סיסטמטי מאשר לשאלה המדומיינת של 'רגשות בעד ונגד'.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 31 במרץ 2021
בכוח, אינני יכול לצטט (באג - התגובה האחרונה בכל עמוד לא ניתנת לציטוט) אבל דווקא הסיפור שכתבת בעמוד הקודם נשמע משהו שמגניב לממש.
סווריןן
סווריןן • 31 במרץ 2021
אמנם יש בדיון זה את הצד שחושד במניעים נסתרים, אבל יש גם משהו בניצול יבש, בלתי אישי ובלתי מיני, שמזקק את חוויית ההשפלה. לכן הפנטזיה עשויה בהחלט להתקיים מבלי שהמנוצל מבקש להתקדם מעבר לתפקיד שהוקצה לו מראש. זה לאו דווקא נסיון להכניס רגל בדלת ולמרפק את דרכך פנימה ליותר (למרות שבטח גם זה יכול להתרחש).
לפני כמה חודשים היה פה דיון על ניצול פיננסי. כתבתי שיש משהו עלוב בעיני כשמישהי משתפת פעולה עם משהו כזה, אם אין לה שום רצון לשחק. קיבלתי על הראש ממישהו שדווקא נצלנות כזו מפעילה אותו, ומיהרתי להתנצל. נקודת המבט שלו, חיפשה אינסטרומנטליות קרה ומנוכרת ממישהי, כביטוי למזוכיזם שלו. אין בזה משהו עלוב. הוא צדק ולכן התנצלתי.
(דרך אגב, באשר לאישה שנכנסת למשהו כזה, אודה שנותרתי איתן בדעתי שהיא פוסטמה)
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 31 במרץ 2021
deepThinker כתב/ה:
בכוח, אינני יכול לצטט (באג - התגובה האחרונה בכל עמוד לא ניתנת לציטוט) אבל דווקא הסיפור שכתבת בעמוד הקודם נשמע משהו שמגניב לממש.

זה לא סיפור, זה ציטוט, שלא ירחק היום והוא יהפוך לגיטימי.
מטפורה
מטפורה • 31 במרץ 2021
סווריןן כתב/ה:
אמנם יש בדיון זה את הצד שחושד במניעים נסתרים, אבל יש גם משהו בניצול יבש, בלתי אישי ובלתי מיני, שמזקק את חוויית ההשפלה. לכן הפנטזיה עשויה בהחלט להתקיים מבלי שהמנוצל מבקש להתקדם מעבר לתפקיד שהוקצה לו מראש. זה לאו דווקא נסיון להכניס רגל בדלת ולמרפק את דרכך פנימה ליותר (למרות שבטח גם זה יכול להתרחש).
לפני כמה חודשים היה פה דיון על ניצול פיננסי. כתבתי שיש משהו עלוב בעיני כשמישהי משתפת פעולה עם משהו כזה, אם אין לה שום רצון לשחק. קיבלתי על הראש ממישהו שדווקא נצלנות כזו מפעילה אותו, ומיהרתי להתנצל. נקודת המבט שלו, חיפשה אינסטרומנטליות קרה ומנוכרת ממישהי, כביטוי למזוכיזם שלו. אין בזה משהו עלוב. הוא צדק ולכן התנצלתי.
(דרך אגב, באשר לאישה שנכנסת למשהו כזה, אודה שנותרתי איתן בדעתי שהיא פוסטמה)

להבנתי הדיון עוסק באנשים שלא מסתפקים באופי הניצול שאתה מתאר, רק שאינם מצהירים על זה לכתחילה. אגב, אני לא פוסלת שיש אנשים שמעוניינים רק להסיע או לנקות מבלי לקבל תמורה (אם כי כן מניחה שמדובר במעטים), רק מבינה מדברי פותח בשרשור שזו בכלל לא הכוונה.
מה אני מפספסת? או שפשוט עברת לדון במקרה שונה?
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 31 במרץ 2021
בכוח המוח כתב/ה:
deepThinker כתב/ה:

זה לא סיפור, זה ציטוט, שלא ירחק היום והוא יהפוך לגיטימי.

זה ציטוט אמיתי?
בכל מקרה, כוונתי הייתה לקחת את הדברים הטובים ולשחק בפלסטלינה בדברים כאלה עם מישהו שנמצאים איתו בקשר, לא זר.
סווריןן
סווריןן • 31 במרץ 2021
מטפורה, נראה לי שמי שסתם מוליך שולל בנוגע למניעיו, לא מציג מקרה ששווה לדון בו יותר מדי. זו סתם הונאה מרגיזה מסיבות מובנות.