צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תגובות לתמונות של חלקי גוף (רגליים למשל) בבלוג

טלי35​(שולטת)
לפני שנתיים • 23 באפר׳ 2021

תגובות לתמונות של חלקי גוף (רגליים למשל) בבלוג

טלי35​(שולטת) • 23 באפר׳ 2021
תוהה מה דעתכם :
אישה מעלה חלק גוף זה או אחר בבלוג שלה. לצורך העניין והדוגמא - כף רגל אחת או שתיים

האם לגיטימי להגעל או למחוק תגובות כמו: "בא לי לבוא לראות את הרגל מקרוב" ו/ או "מת ללקק את הרגל הזו"
או
שברגע שבחרת להעלות רגל - את צריכה לקחת בחשבון שאלו יהיו התגובות?
לי זה עשה רצון להקיא קצת בפה והרגשתי איכסה מזה (לא באמת יודעת להסביר למה) מצד שני - אני זו שבחרתי להעלות לבלוג שלי תמונת רגל מחוף הים באתר שיש בו לא מעט פוט פטישיסטים - ברור שרציתי לייקים וברור שרציתי שיתלהבו.

אז אשמח ממש לשמוע את דעתכן:
*מהו בלוג? שטח ציבורי או הסלון שלי?
*מהו המנדט שלי על פוסט/ תמונה בבלוג שלי? משהו אישי שלי או שברגע שהוא עולה לחלל האוויר כל אחד ואחת יכול לקחת אותו לאיזה כיוון שהוא רוצה.
*תגובות לפוסט- מתי לגיטימי למחוק? האם מחיקה זה בעצם אקט אלים ולא קביל? אולי משהו באמצע?
* מה עושה את ההבדל בעיניכן (אם בכלל) בין תגובות מחמיאות ובין תגובות שגורמות לך לרוץ להתקלח (אני אישית עדיין מנסה להבין למה הרגשתי לא בנח עם התגובות האלו. זו לא פעם ראשונה שאני מעלה רגליים. מנסה לחשוב איך כן "נכון" - אם בכלל יש נכון ולא נכון - להחמיא?)

אשמח לשמוע דעות שלכן על מה ששאלתי ובכלל
(מקווה שברור שלא מעניין אותי ספציפית עלי אלא באופן כללי -ורק הבאתי את הדוגמא הזו כי אני תוהה אם אני חריגה בתחושות שהופיעו מול התגובות או שיש עוד כמוני)

*מי שיהפוך את השרשור הזה לעוד דיון על הנשים המקולקלות ועל הפמיניזם שהורס את העולם- נשבעת שאני הולכת לקפוץ מצוק ואז לחזור בתור רוח ולרדוף אותו עד כלות חייו!
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 23 באפר׳ 2021
קודם כל דרך ארץ.

זה לא לגיטימי לפנות למישהי עם אמירות כגון ״איך הייתי מת לזיין אותך״ או ״היית מת ללקק לך את הרגליים״ או כל דבר אחר שקשור לתוכן בבלוג בין אם תמונה או פוסט, כשאין הכרות קודמת שברור ממנה שאמירות כאלה הן לגיטימיות ולא מטרידות.

נכון, ברגע שבחרת להוציא לרשות הרבים דברים פרטיים, אי אפשר להלין על כך שאנשים מעבירים ביקורת או מגזימים בפרגון, אך עם זאת, מצופה מכל אחד שקורא בבלוג אחר, להפגין כבוד ונימוס.
אם מה שמפורסם בבלוג, לא לרוחו של כבודו, שיואיל נא להדיר רגליו מהבלוג.
ללכת ולהציע הצעות מגונות בבלוגים או לחילופין לרדת על אנשים בבלוגים שלהם - פתטי ועלוב.
לדעתי זה לגיטימי לגמרי למחוק או לחסום אנשים שלא באים לך בטוב אם את לא מעוניינת באינטרקציה מולם. אם אין לך בעיה להתנהל מולם, תשאירי.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי אפר' 23, 2021 8:11 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 באפר׳ 2021
את צריכה לקחת בחשבון שאלו יהיו התגובות - אבל את לא חייבת לקבל את זה. הבלוג שלך הוא שלך והתמונות שאת מעלה אמורות לגרום לך להרגשה טובה, גם ואולי בעיקר דרך התגובות. לכל אחד מותר למחוק איזה תגובות שלא באות לו בטוב בבלוג שלו. אם המחיקה נובעת מאי יכולת לשמוע דעות שונות, למשל, זה אקט אלים משהו, אבל עדיין זכותו של המוחק. אם המחיקה נובעת מאי רצון לקרוא תגובות שכופות עלייך אינטימיות שלא ביקשת (כן, גם אם פרסמת תמונה של חלקי גוף), אין בכך שום דבר אלים בעיניי.
איך נכון להחמיא? בתור התחלה, בלי לדחוף את עצמך לעניין. תמונה אינה הזמנה. הרגל יפה בעיניך? תגיד שהיא יפה. אל תגיד מה אתה רוצה לעשות איתה. אף אחת לא הזמינה אותך לעשות משהו ולא צריכה להרגיש את הלשון הוירטואלית שלך על הרגל שלה.
    התגובה האהובה בשרשור
Agate
Agate • 23 באפר׳ 2021
עבורי הדף הראשון שרשום עליו בלוגים היא הכיכר בלב העיר, ציבורית. כל בלוג הוא ספסל אישי בפומבי שמישהו יושב עליו ומזמין אנשים להצטרף לשיחה/דיון/צפייה. תמיד יהיו כאלה לא מתאימים ולא ראויים שצריך להעזיב אותם.
הבלוג פומבי אבל לא ציבורי, הבמה של הקול שלך ולא של כולם. את מחליטה.
מה שמנחה אותי בהחלטה היא ההרגשה - מה שלא נעים לא יהיה. אין צורך להתחשב יותר מדי.
couchtutor​(שולט)
couchtutor​(שולט) • 23 באפר׳ 2021
בקיצור: לדעתי, הבלוג שלך הוא מה שאת בוחרת לעשות ממנו (:
אני לא חושב שהתחושות שלך חריגות. אני חושב שהדרך היחידה לקבל יחס שיהיה מדוייק לך הוא להגדיר ציפיות מדוייקות מבחינתך (:

בהרחבה:
בעלות על הבלוג זו לא רק ההחלטה מה לפרסם, אלא גם ההחלטה איך תהיה תרבות התגובות.
כבעלת בלוג, את גם כתבת, גם עורכת ראשית, גם בעלת התוכן, גם עורכת התגובות.

ומאחר וזה כך (בעיניי), אז אני חושב ש-
לגיטימי לנהל מדיניות של תגיבו הכי מגעיל שאתם רוצים, אם זה מה שעושה *לבעל/ת הבלוג* את זה.
ולגיטימי באותה מידה לנהל מדיניות של אפס תגובות שלא באות טוב בעיניים של *בעל/ת הבלוג*.

בעיני לא לגיטימי לתת להמון להחליט בשבילך איך ייראו התגובות בבלוג שלך. אלא אם כן - זה מה שעושה לך את זה (:

ממש לא לגיטימי בעיניי שמישהו או מישהי יפרסם תוכן מתוך רצון לחוות משהו חיובי, ואז יחווה חוויה של להקיא קצת בפה או איכסה.
וזה לא משנה מה הסיבות המודעות או הלא-מודעות לתהליך הזה (בהקשר שתיארת, אני משער שזו העובדה שמתהליך שאת שולטת בו זה הפך לתהליך שאת אובייקט מוחפץ בו, והרצון המהותי, העמוק, שלך לא באמת נספר, משהו שהוא קשה לכל אדם - נשלט/ת או שולט/ת).

אחרי כל זה, יש משהו אחד שחשוב (בעיני) לחדד - ציבור הקוראים איננו קוראי-מחשבות. חלקו אפילו לא מנסה. חלקו רק בא להתגרות או לטפח תקוות. לכן חשוב מאוד שכותב/ת פוסט יסבירו מה המדיניות, מה הציפיות, מה בסדר - ומה לא. למשל - בחרת לפרסם בבלוג שלך תמונת רגל מחוף הים באתר שיש בו לא מעט פוט פטישיסטים ? לדעתי, כדאי שתסבירי בכמה מילים בשולי הפוסט שלייקים והתלהבות יתקבלו בברכה, אבל המגיבים מתבקשים לשמור על טעם טוב ולהגביל את עצמם לסוג המחמאות שיעשו לך טוב (ואולי כדאי להבהיר מה יעשה טוב; אם ההשערה שלי נכונה - התפעלות מהרגליים - כן; תגובות שיש בהן אינטראקציה פעילה עם הרגליים ללא הסכמתך - לא).

ולשאלות:
השאלה: מהו בלוג? שטח ציבורי או הסלון שלי?
התשובה: גם וגם. סוג של מסיבה אצלך בסלון שהזמנת אליה את כל באי-הכלוב.

השאלה: מהו המנדט שלי על פוסט/ תמונה בבלוג שלי? משהו אישי שלי או שברגע שהוא עולה לחלל האוויר כל אחד ואחת יכול לקחת אותו לאיזה כיוון שהוא רוצה.
התשובה: בואי נעשה הפרדה בין מה שקורה במסגרת הבלוג שלך ומה שקורה במסגרת הפלאפון/המחשב האישי של הצופים בבלוג.
במסגרת הבלוג שלך - תגובות וכאלה - את עדיין בעלת הבית. הציבור צריך להתנהל בהתאם למשאלותייך.
במסגרת המחשב האישי של הקורא בבלוג - מאחר והעלית תמונה לאינטרנט, נתת אפשרות ליצור העתק במחשב של הצופה (אפשרות טכנית, גם אם לא רשיון חוקי). מרגע שלצופה יש העתק - הוא יכול לשתף בו, להדפיסו ולעשות בו מה שבא לו. ללקק, לסגוד, לאכול וכו'. (ואני מדגיש: אנחנו מדברים כאן על היכולת הטכנית; לא על השאלה המוסרית או החוקית).

השאלה: תגובות לפוסט- מתי לגיטימי למחוק? האם מחיקה זה בעצם אקט אלים ולא קביל? אולי משהו באמצע?
התשובה: אין תשובה אחת כי לכל עורך תגובות יש מדיניות משלו. יותר מזה, לכל פוסט תהיה עורכת תגובות משלה - את ומצב הרוח שלך והציפיות והרצונות שלך.
להשקפתי - לגיטימי למחוק הכל, או לא למחוק כלום, או למחוק רק את התגובות של המגיבים ששמם מתחיל באות c. הבלוג שלך - החוקים שלך.

השאלה: מה עושה את ההבדל בעיניכן (אם בכלל) בין תגובות מחמיאות ובין תגובות שגורמות לך לרוץ להתקלח (אני אישית עדיין מנסה להבין למה הרגשתי לא בנח עם התגובות האלו. זו לא פעם ראשונה שאני מעלה רגליים. מנסה לחשוב איך כן "נכון" - אם בכלל יש נכון ולא נכון - להחמיא?)
התשובה: לדעתי, מה שחשוב זה האם זו תגובה שמתמקדת בתחושה של מקבל/ת המחמאה או תגובה המתמקדת בתחושה של נותנ/ת המחמאה.
ScatNerd
ScatNerd • 23 באפר׳ 2021
אני לא חושב שזה יפה למחוק תגובות של אנשים אפילו אם יש לך את האפשרות לעשות כך, את מעלה תמונות למקום ציבורי שאנשים יכולים להגיב בו בצורה חופשית אז את צריכה לקחת בחשבון שחלק מהתגובות אולי דברים שלא הכי נראים לך או שאת לא הכי מסכימה איתם.
"בא לי לבוא לראות את הרגל מקרוב" "מת ללקק את הרגל הזו" ... את צוחקת? אלו סוג התגובות שמפריעות לך? icon_smile.gif
מה הסיבה מלכתחילה שאת מעלה תמונות של הרגל שלך?

Having said that ... אני חושב שזה לגיטימי למחוק תגובות שהם פוגעניות ברמה קיצונית או נוגדות את החוקים של האתר הזה.

95% תמונות של רגליים במקום הזה..רק רגליים אני רואה כאן. פוט פטיש = הפטיש הכי סאחי שקיים.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 23 באפר׳ 2021
BizarreMind​ ממש לא צוחקת.
אנשים שמעולם לא דיברו איתי בעבר שמגיבים ככה גורמים לי אישית (ופתחתי את הדיון הזה כדי לברר האם אני כזו חריגה כמו שעלה מהתגובה שלך) לרתיעה רצינית.

זו תחושה שלי, עם חוויה אישית נראה לי שקשה להתווכח.

ולכם - לורי, זאלו, אגאט ו- couchtutor - אני מרגישה שהצלחתם לתקף את ההרגשה שלי ולחזק אותי.
מלא מלא תודה icon_smile.gif
the rain song
לפני שנתיים • 24 באפר׳ 2021
the rain song • 24 באפר׳ 2021
If you can't stand the heat, get out of the kitchen
אנשים מאוד אוהבים לצטט את המשפט הזה בדיונים בנושא הזה. אני טוענת שאיפה שאפשר, בהחלט מומלץ לשלוט בחום ולהכנס למטבח כמה שרוצים.
תגובות לא הולמות (מכל מיני סוגים וסיבות) יש גם למלל, לא רק לתמונות. וכאמור, למי שזה מפריע, בהחלט מומלץ למחוק, לחסום, להעלים או כל דרך שעומדת לרשותנו.
השאלה שנשאלת היא האם המחיקה עוזרת. הרי ראינו את התגובה. התבאסנו עליה והמחיקה מהבלוג לא בהכרח מוחקת אותה מהזכרון.
אני באופן אישי נמנעת מלפרסם כל מיני דברים כי אין לי חשק להתמודד עם תגובות שעלולות להגיע ועלולות להרגיז אותי. זה פתרון אחד אבל כמובן שיש כאלה שבוחרים אחרת.
ללמד דרך ארץ גדול עלי.
התחושות שלך מוכרות מאוד.
אנאלון​(נשלט)
אנאלון​(נשלט) • 24 באפר׳ 2021
אני באמת חושב שכל אחד יעשה מה שטוב לו
אם את חשה שלא בנוח מהתגובות, תמחקי/תחסמי, חעשי מה שבא לך
אני גם חושב שיש כאלה שמעלים תמונות כאלה או אחרות שמחפשים/ת תגובות כאלה
מה שכן את יכולה לציין בכותרת של הבלוג: " תגובות בלתי ראויות ימחקו" זה יעשה מבחינתך את העבודה
סווריןן
סווריןן • 24 באפר׳ 2021
האתר הזה אמור להיות סליזי, לפחות קצת, לפחות לדעתי. כלומר, מותר כאן לחטוא בטעם רע, לדבר מהבטן, ולתת לריר לנזול מקצוות הפה, לפעמים. אז נראה לי שתגובות מהסוג שתארת, הן משהו שאפשר לקבל דווקא במסגרת האתר הזה, (ולא, למשל, בדף שלך בפייסבוק). לגבי האתר כאן, הייתי מבחין בין תגובות ייצריות ולא לגמרי נעימות מן הסוג שתיארת, לבין תגובות שורטות/משפילות. את הסוג האחרון לא צריך לקבל בשום אתר...

עם זאת, לא הייתי מעולם בצד שמעלה תמונה ומקבל תגובה כזו, כך שאין לי מושג איך זה באמת מרגיש. יכול להיות שיש כאן פשוט פער חותך בין מה שאת רוצה שיקרה כשאת מעלה תמונה כזו -- נניח, הזמנה שובבה לשיחה או קשר איתך-- לבין מי שמגיב אל כף הרגל כיישות שעומדת בפני עצמה, ללא קשר לבעלת כף הרגל, ושפשוט מבאס באופן עמוק להיות הדבר הזה (כלומר, האישיות) שגודעים כשמישהו מגיב כך לאיבר במנותק. אם זה המצב, תגובת המרייר על כף הרגל אינה סתם חסרת טעם, אלא שורטת ממש (ראי הבחנה למעלה), כי תגובתו מחזירה אותך למקומות ביוגראפיים בהן נעלמת כאדם כחלק מקשר מיני. (מודע לכך שביקשת שהדיון לא יגיע לפמניזם וכו..., אבל לשם זה הולך, אולי...).