סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

החבל הזה יכול לשאת משקל אדם?

Daniel-Rope
לפני שנתיים • 29 במאי 2021
Daniel-Rope • 29 במאי 2021
אתה מתכוון להשתמש בחבל כדי לקשור אדם ואז לתלות אותו ?
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 29 במאי 2021
להשוואה, כדאי להבין מהם תהליכי בקרת האיכות של חברות כמו Beal או Petzl שמייצרות ציוד וחבלים:
https://m.petzl.com/INT/en/Professional/News/2015-1-8/Petzl--a-history-of-quality
couchtutor​(שולט)
couchtutor​(שולט) • 29 במאי 2021
תאורטית? כנראה שכן.
מעשית? זה רולטה רוסית. יותר מדי סימני שאלה על ייצור החומרים, הכנת החבלים, הדרך שבה נשמרו עד שהגיעו לנקודת המכר. עדיף ללכת על חבלים יקרים יותר שאתה יודע בדיוק ממה יוצרו ומה עברו עד שהגיעו אליך.
חוקרת מחדש
חוקרת מחדש • 29 במאי 2021
תקנה פשוט חבל שיבארי האמפ / יוטה
Daniel-Rope
לפני שנתיים • 30 במאי 2021
Daniel-Rope • 30 במאי 2021
ואחרי שתקנה חבל מתאים תדאג ללמוד בצורה נכונה אצל מורה \ סטודיו מתאים איך לבצע את זה.
להגיע למצב של סספנשיין לוקח זמן ואם זה נעשה בצורה לא אחראית יכול לגרום לפציעה ואפילו למוות לנקשר \ ת.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אי אפשר לדעת מתמונה. עליך לשאול את היצרן איזה משקל החבל יכול לשאת.

חבלים שמיועדים לעבודה ולא לשיבארי לא מתאימים כלל לקשירת אנשים, תליה או לא תליה, כי הם לא רכים מספיק. יש להם ליבה שמחזקת אותם ופוגעת בגמישות. זה אחלה לתליית ציוד, לא לדברים אחרים. אז אם התכוונת להשתמש לתליית נדנדה או משהו אז סבבה, נשאר רק לוודא איכות.

אם התכוונת להשתמש בו לקשירת אנשים אז הוא לא מתאים לזה, עליך לרכוש חבלים ייעודיים.

עוד נקודה חשובה: אל תתלה אף אחד לפני שלמדת לקשור על הקרקע והתאמנת ואז למדת גם איך לתלות. זו פעילות עם סיכונים ונדרשת מיומנות כדי לא לגרום נזק.
    התגובה האהובה בשרשור
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 30 במאי 2021
עם כל האהבה שלי לשיבארי ולחבלים מסיבים טבעיים, רצוי לדעת שבסיבים טבעיים יותר קשה להבטיח אחידות בהתנהגות, דבר שמגדיל את ההסתברות לכישלון של החבל.

ההמלצה שלי היא להשתמש בחבל שיש עליו בקרת איכות ב-upline, החבל שנושא את מרבית המשקל, בדיוק כמו שמשתמשים בקרבינר או סוויבל שמיועדים לטיפוס ולא בקרבינר או מיסב מתוצרת הסיני האלמוני.

כמינימום, אני מציע להשתמש בהמפ 8 מ"מ ל-upline.
גבעות​(נשלט)
גבעות​(נשלט) • 30 במאי 2021
מצטרף להמלצות של המגיבים הקודמים אודות קשירת אדם בחבלים, אם כי השאלה המקורית היתה מעט עמומה בנושא. נשיאת משקל אדם יכולה להיות גם למטרות טיפוס או תליית נדנדה שעליה ישב אדם למשל. מחמת הספק לא נפיק הרבה. מכיוון שאני בעצמי כבד משקל אני לא מצפה שייעלו אותי לתליות ולכן לא בדקתי לעומק על חבלים שמתאימים לתלייה. אף על כך, הנה שני מקורות שיכולים לעזור לבחור חבל מתאים לכל מאורע:

https://www.selfsuspend.com/supplies/#uplines
[ ▲אזהרת ציצי חשוף, NSFW▲ ] בקישור הזה הכותבת, בעלת ניסיון של עשור בתלייה עצמית, מתארת שלושה סוגי חומרים של חבלים בהם היא משתמשת ואת נקודות השבירה שלהם.

https://crash-restraint.com/ties/134
ובקישור הזה, שאגב מקושר מתוך הראשון, מנמקים לך למה כדאי לבחור חבל עם יכולת נשיאה של פי 10 לפחות ממשקל הגוף/אובייקט שאותו אתה רוצה להרים, ובכל מקרה לפחות פי 5 ממשקל הגוף של מי שמושך את החבל ומרים את הגוף/אובייקט לאוויר. המספרים המרשימים בקישור הקודם או בהבטחות של המוצרים בחנות הם רק הצעד הראשון. החישוב המלא יותר מורכב, אבל זה כלל האצבע עליו הכותב ממליץ.