ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לשולטים/ות מעבר לSSC - מה הם החוקים שעליהם תבנו דינמיקה חדשה

הלן הדובה
לפני שנתיים • 7 ביוני 2021

לשולטים/ות מעבר לSSC - מה הם החוקים שעליהם תבנו דינמיקה חדשה

הלן הדובה • 7 ביוני 2021
יצא לי להיות בכמה וכמה מערכות יחסים של שולט/נשלט ובכולן (מאז השנייה) היו 4 חוקים שעליהם בנינו אני והסאב/ליטל שלי חוקים.
השתמשתי ב 4 חוקים האלו (Four pillars) ככלי הסברה לחדשים ואני משתמשת בהם כיום בנוסף לSSC.

חוקים אלה לוקחים בחשבון פוליאמוריה ויחסים שמרחוק והם בשביל **שני** הצדדים.

1 - No lies - בלי שקרים.
אני לא מאמינה בשקרים משום סוג. תקשורת בריאה ואמתית תמיד עדיפה בעיניי. אם יש בעיה - מדברים עליה. עשיתם משהו לא בסדר? יש דאגות? פחדים? מדברים על זה.
חוק זה בנוי על העיקרון של אמון הדדי. אם אני לא יכול לסמוך על הפארטנר שלי מחוץ לסצנה אז אני לא יכול לסמוך עליהם בתוך סצנה.
כן. לפעמים זה מביא למצבים של סערת רוחות אבל עוד לא נתקלתי במצב של נטירת טינה בגלל אמת שנאמרה.

2 - Keep each other in the loop - לעדכן אחד את השני/ה.
קרה משהוא שמונע מכם לתקשר? לא תהיו זמינים תקופה? לעדכן. לפעמים קורה שבתוך החיים העמוסים של בני זוג דברים נופלים בין הכיסאות ופתאום - רגע... מה קורה?
כשדבקים בחוק זה הקנאה והדאגות יורדים בכמה וכמה רמות. כשהפארטנר שלך ואת/ה ב"sync" זה תמיד מועיל. פחות עצבים של "למה לא אמרת לי?"

3 - No self harm - בלי נזק עצמי.
כמישהו שמתמודד עם דיכאון ולא רק, החוק הזה קריטי. לא מדובר רק בדברים כגון חיתוך(cutting), משיכת שיער וגירוד אגרסיבי שכן לרוב אלה נעשים במצב נפשי ש**אסור** להעניש בגללו(כל עוד מצייתים לחוק מספר אחד). מדובר בהתחייבות בין בני זוג להיגיינה, שינה בריאה ותזונה נכונה ברמת האפשר. לא לסכן את עצמכם כולל גם דברים כמו להישרף בשמש.
חוק מספר 3 עזר לי לא פעם למנוע נזק פיזי ונפשי לפארטנר שלי.

4 - No splurging - בלי בזבזנות.
לא קונים אהבה וצומת לב. כשהיחסים בנויים על דברים חומריים אתם בצרות. אני לא מצפה שהפארטנר שלי יוציאו כסף על המערכת יחסים שלנו בהפרזה. זה לא אומר שאסור לקנות אחד לשני דברים ותמיד יש אפשרות לחריגה (לילה במלון כהפתעה למשל). חוק זה תלוי בטיב היחסים וההכנסה השוטפת. לרוב שמתי את המגבלה על 50$ אבל זה לגמרי תלוי בבני הזוג. מתנות זה נחמד אבל אם מרגישים חייבים לפנק ע"י בזבוזים זה לא בריא.

מה הם החוקים שלכם?
    התגובה האהובה בשרשור
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אהבתי. חוקים טובים icon_smile.gif מזדהה עם הרוב. מוסיפה עוד כמה משלי - הם על אותו עקרון מנחה, אולי הדגשים קצת אחרים icon_smile.gif

1. אין סנקציות על הצבת גבול.
זה אומר שמותר לו לעצור סשן באמצע, מותר לו לספר לי על כל דבר שהוא רוצה לחוות ולבקש ממני דברים (אולי אסכים, אולי לא, אבל תמיד מותר לבקש ואין עונש על עצם הבקשה), מותר לסרב לי, מותר לסרב להסביר לי את ההגיון בגבול מסויים ולצפות שאכבד אותו גם אם לא מבינה, מותר לבטל הסכמה לאקט מסויים לאחר שניתנה וכו' וכו'.
יש כל מיני דברים שאפשר להעניש בגינם אבל לעולם לא יהיה עונש על עצם אמירת האמת ולעולם לא תהיה כפיה של אקט שהוא באמת לא רוצה.

2. נסיונות להוציא ממני עונש על ידי חציית גבולות שלי - לא יצליחו לעולם. הכוונה לא לשטויות של בראטים (לא מומלץ, אבל ניתן לסלוח) אלא ללעשות משהו שאשכרה פוגע בי או ברגשותיי.

3. לא משתמשת בהתעלמות כעונש.

בעצם כל הנ"ל הוא תתי סעיפים של כלל ברזל אחד - דרך ארץ לפני בדס"מ icon_smile.gif
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 7 ביוני 2021
אמרתם דברים ממש טובים.

מה שקפץ לי לראש, זה שהילדים שלי לפני הכל. גם אם צריך לעצור באמצע סשן.

מצידי אני מתחייבת לא לעזוב לבד ולדאוג לאפטר קייר ככל הניתן במקרה כזה.

(יצא לי קצת מבולבל?)
הלן הדובה
לפני שנתיים • 8 ביוני 2021

לא מבולבל

הלן הדובה • 8 ביוני 2021
טלי35 כתב/ה:
אמרתם דברים ממש טובים.

מה שקפץ לי לראש, זה שהילדים שלי לפני הכל. גם אם צריך לעצור באמצע סשן.

מצידי אני מתחייבת לא לעזוב לבד ולדאוג לאפטר קייר ככל הניתן במקרה כזה.

(יצא לי קצת מבולבל?)

ילדים קודמים להכל ותמיד אפשר לחזור לאפטר קייר אחרי. (נופל תחת חוק מספר 2)
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 8 ביוני 2021
אם את באמצע סשן ומפסיקה באופן פתאומי - לא משנה בגלל מה - צריך להיות מאוד זהירים. זה יכול לגרום לדרופ רציני.
יכול להיות מצב נפשי ופיזי מורכב ותפאום את "מדליקה אור"

דרושה פה מלא מודעות ולעשות את זה בחכמה ועדין יכול להיות שיהיו ריקושטים - אז כן, ילדים מעל הכל ועדיין לא לשכוח את האחריות לפרטנר
הלן הדובה
הלן הדובה • 8 ביוני 2021
כמובן שתלוי בסשן ובנשלטים השונים.
חלק מהאחריות שלנו כשולטים.
לשחר את הנשלט (אם הילדים לא עולים באש), לתת להם מים, לטיפה בראש...
גמישות וכבוד הדדי.