צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לשולטות

טלי35​(שולטת)
לפני שנתיים • 11 ביוני 2021

שאלה לשולטות

טלי35​(שולטת) • 11 ביוני 2021
מה אתם עושות אם בכלל כשאתן קוראות פוסט בבלוג או בפורום של מישהו שמתלונן או מלכלך על שאין שולטות אמיתיות פה
(הרגע חסמתי אחד כזה. בלי שבכלל דיברנו או שיש לי משהו אישי נגדו ואולי לא מגיע לו אישית ופשוט אמרתי לעצמי שנמאס לי כבר הלכלוך הגורף וכל הבכיינות הזו).

מה אתן עושות?
חוסמות? מכניסות הערה בכרטיס שלו? מתעלמות (ואז אולי הוא יפנה אליכן בהמשך ולא תזכרו... דף חלק) מגיבות בפרטי/ בכללי?

אני סקרנית.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
אני צוחקת ומדמיינת את כל הכלוביסטיות, או לפחות את השולטות, מפלסטיק.
למען האמת, אם מדובר באדם שעושה עלי רושם חיובי, אני מסבירה לו שמדובר בהתאמה אישית ולא בשבלונה לתוכה נולדות השולטות שמקבלות תו תקן מהיצרן. אם מדובר באדם שלא הספקתי להתרשם ממנו, אני מתעלמת ולא נותנת לשטות הזאת לאפיין אותו בעיניי, כי אני מבינה את המקור שלה.

אגב, להערכתי כמות הנשלטים שמתלוננים על כך שאין שולטות אמתיות משתווה לכמות השולטות שמתלוננות שאין נשלטים אמתיים, לכמות הנשלטות שמתלוננות על שולטים, שולטים שמתלוננים על נשלטות, ולאחרונה אף יצא לי לקרוא לא מעט פוסטים של נשלטות שמתלוננות על הנשלטות הלא אמתיות, וזאת להבדיל מהמתלוננות שהן ללא ספק הנשלטות האמתיות שנושאות בגאון את תו התקן על מצחן (כנראה).

כל הטענות מהסוג הזה (שולטת אמתית צריכה להיות…) נובעות מהעדר ניסיון, מהמצאות בעולם מפונטז שעדיין לא עבר את מבחן המציאות ולכן לא עבר את שלבי ההתבגרות הנדרשים. אנשים רבים מגיעים לכלוב ישירות מתוך הפנטזיה ולוקח להם זמן לעמוד על ההבדלים בין החלום למציאות. מה עוד שה״אמתי״ לא אחת מייצג מטבע לשון שמקצין את ה״מתאים לי״, ואני חושבת שאין ראוי מלחלק את בני הזוג הפוטנציאליים לכאלה שמתאימים לנו ולכאלה שלא.

בקיצור, אני לא מתרגשת מזה. כל עוד הם לא שולחים לי תמונה של הישבן שלהם ממולא בירק מאורך, אני משתדלת להפגין הבנה וסבלנות ולרוב מצליחה.
    התגובה האהובה בשרשור
hrgiger
hrgiger • 11 ביוני 2021
משמיעה קולות בוז וממשיכה בדרכי.
נחשצפע​(שולטת)
נחשצפע​(שולטת) • 11 ביוני 2021
מתעלמת, בדרך כלל כל התלונות ולכלוכים באים מצעירים שהם גם ככה מחוץ לגבולות שלי.
טלי35​(שולטת)
ברייה כתב/ה:
אני צוחקת ומדמיינת את כל הכלוביסטיות, או לפחות את השולטות, מפלסטיק.
למען האמת, אם מדובר באדם שעושה עלי רושם חיובי, אני מסבירה לו שמדובר בהתאמה אישית ולא בשבלונה לתוכה נולדות השולטות שמקבלות תו תקן מהיצרן. אם מדובר באדם שלא הספקתי להתרשם ממנו, אני מתעלמת ולא נותנת לשטות הזאת לאפיין אותו בעיניי, כי אני מבינה את המקור שלה.

אגב, להערכתי כמות הנשלטים שמתלוננים על כך שאין שולטות אמתיות משתווה לכמות השולטות שמתלוננות שאין נשלטים אמתיים, לכמות הנשלטות שמתלוננות על שולטים, שולטים שמתלוננים על נשלטות, ולאחרונה אף יצא לי לקרוא לא מעט פוסטים של נשלטות שמתלוננות על הנשלטות הלא אמתיות, וזאת להבדיל מהמתלוננות שהן ללא ספק הנשלטות האמתיות שנושאות בגאון את תו התקן על מצחן (כנראה).

כל הטענות מהסוג הזה (שולטת אמתית צריכה להיות…) נובעות מהעדר ניסיון, מהמצאות בעולם מפונטז שעדיין לא עבר את מבחן המציאות ולכן לא עבר את שלבי ההתבגרות הנדרשים. אנשים רבים מגיעים לכלוב ישירות מתוך הפנטזיה ולוקח להם זמן לעמוד על ההבדלים בין החלום למציאות. מה עוד שה״אמתי״ לא אחת מייצג מטבע לשון שמקצין את ה״מתאים לי״, ואני חושבת שאין ראוי מלחלק את בני הזוג הפוטנציאליים לכאלה שמתאימים לנו ולכאלה שלא.

בקיצור, אני לא מתרגשת מזה. כל עוד הם לא שולחים לי תמונה של הישבן שלהם ממולא בירק מאורך, אני משתדלת להפגין הבנה וסבלנות ולרוב מצליחה.

תודה על התשובה ברייה, אירגנת לי הרבה מחשבות עם הניסוח שלך (:

אני אוסיף רק שגם שולטות שמתלוננות על אותו דבר יכולות להביא לי את הקריזה (:
Gia X
Gia X • 11 ביוני 2021
אם יש לי זמן, אני מנסה לדמיין את עצמי במקום המתלונן. האם הוא סתם ילד קקה שנוהג להתבכיין על כל דבר בשגרה, או שמא, מדובר באדם שהגיע לקצה גבול התסכול ומה הוביל לכך? אני מנסה לראות, אולי יש משהו בדבריו, איזה זווית ראיה שלא חשבתי עליה קודם ו-וואלה, אולי הוא אפילו צודק מנקודת המבט שלו. אין לדעת, הכל אפשרי.
לרוב לא אענה לו, כי תמיד עונים לפניי, לרוב בהררי מלל והמון פאתוס, אז זה נהיה מצחיק.

אם אין לי זמן - אני חושבת לעצמי - "נו, הנה עוד אחד..." וממשיכה הלאה. לא אחסום אדם שלא פנה אלי ולא הטריד אותי, רק כי כתב בפורום משהו כושל בשעת תסכול.
הלן הדובה
הלן הדובה • 11 ביוני 2021
אנשים מתלוננים מאותה סיבה שכלב מבלה לא מעט במן וראשו בין רגליו.

זה נורא תלוי בנוסח המילים וההיסטוריה של הכתיבה.

אני נתקלת בהרבה אנשים שלא יודעים איך דברים עובדים, אנשים עם ציפיות וידע קלוקל. אני משדלת לחנך וללמד אבל לאחרונה אני מסננת אנשים שלדעתי אני רק אבזבז עליהם את הזמן.

הינה היום קיבלתי כ20 פניות ברדיט ואחד הראשונות היית - דיקפיק. אויש כמה התרשמתי. הזכרתי לו מאיפה משתין הדג והמשכתי הלאה. 3-4 שיחות אם אנשים ששואלים שאלות ואחד שבאמת רק רצה ללמוד ותו לו.

לשאלתך - בדרך כלל מנסה בטוב ואם לא הולך מתרחקת. אם גם זה לא עובד - חסימה.
Zord​(מתחלף)
Zord​(מתחלף) • 11 ביוני 2021
אני ישר שולחת לך הודעה כדי להזדיין עם האלפא הזה לפני שהאחרות יקדימו אותי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
פעם הייתי כותבת על כולם הערות, בעיקר מהמחשבה שאם מישהו שהטריד אותי מחליף ניק אז אדע שזה אותו הדביל ממקודם. אז הייתי כותבת גם על פוסט שהגעיל אותי.

עכשיו כבר לא משנה לי כי גם ככה אין דייטים. אז אם רואה בלוג גרוע פשוט מסתירה אותו כדי שלא ישעמם אותי שוב בעתיד.

אני מתה על פונקציית ההערות, סופר שימושי.

משתדלת לא להגיב למה שלא מוצא חן בעיני, כמובן שנופלת בזה אבל כשזה קורה אני לא מרוצה מעצמי אז לא ממליצה על זה. מה יש להגיב? להסביר לו שהוא אהבל? ועוד מבלי שהוא ביקש?יש לי קצת זמן פנוי אבל לא עד כדי כך 😜
טלי35​(שולטת)
hrgiger כתב/ה:
משמיעה קולות בוז וממשיכה בדרכי.

חייבת למצוא לעצמי את הכדור הזה 😉😉