לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם רוכשים ידע על בסדם? איך אתם לומדים על בדסמ בשוטף?

הלן הדובה
לפני שנתיים • 22 ביוני 2021

האם אתם רוכשים ידע על בסדם? איך אתם לומדים על בדסמ בשוטף?

הלן הדובה • 22 ביוני 2021
אני רוצה לדבר על רכישת ידע בתחומי הבדסמ השונים.

מישהו העלה משהו בשיחה איתי אתמול ואני מחפשת לראות אם יש אמת בדבר - אנשים בארץ לרוב מסרבים ללמוד בדסמ מהו לפני שהם מתחילים.
הכוונה היא למושגים, יחסי שולט נשלט, הסכמה, גבולות, בטיחות וכו ולא רק למיומנויות כמו שיברי.

האם שמתם לב לתופעה זו או שמה זו טענה מופרכת?

האם אתם חושבים שנכון להגיד שצריך לעשות "שיעורי בית" כשעוסקים בבדסמ?
אם כן :
איך התחלתם? מה למדתם מאז? מה הוא משהוא שלמדתם ותיקן טעויות שעשיתם בעבר?
אם לא :
למה לא?
hrgiger
hrgiger • 22 ביוני 2021
מה זה "מסרבים ללמוד"? הרי אם יש שיחה, נאמרים מושגים ומתבצעת למידה.

ולשאלתך - אני פגשתי את הבדס"מ לפני שהבנתי שאני כזאת, כך שהיה לי המון בקהילה כוונילית ורכשתי ידע. היום, אם אני נתקלת במושג שאני לא מכירה ולא הבנתי את משמעותו מההקשר, כנראה אקרא על זה. בהנחה והנושא מעניין אותי.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 22 ביוני 2021
אני חושב שצריך ללמוד מעט מאד כדי לעסוק בבדסמ, כשם שצריך ללמוד מעט מאד כדי לעסוק בסקס. זהו מימוש תשוקה. לא צריך יום לימודים ארוך בשביל זה.

א-ב-ל, כמו בכל דבר אחר, היכרות ולמידה יכולים להרחיב את טווח האפשרויות, לשפר את המיומנות ולאפשר דברים שאי אפשר (או לא רצוי) לבצע בלעדיהם.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל החוויה כל כך הרבה יותר טובה, לך ולפרטנר, אם שניכם מבינים שגם בבדסמ חלים אותם כללים של כבוד בין בני אדם, שימוש בשכל ישר ועשיית מה שעושה טוב ולא מה שחושבים ש"צריך".

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל למי שמכיר עזרים דוגמת מילת ביטחון יש אפשרות להסתייע בהם, ולמי שלא, אין.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל מי שמתכוון לעשות משהו בדסמי שעלול לפגוע בפרטנר שלו (למשל להצליף בו, לקשור אותו, לטפטף עליו שעווה) כדאי מאד שיידע מה הוא עושה וכיצד למזער סיכונים.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל מי שנחשף לרעיונות של אחרים לא מוגבל אך ורק למה שמוחו שלו מסוגל להמציא.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל מי שנחשף לחוויות של אחרים מקבל פרספקטיבה שיכולה לסייע לו לעבד את חוויותיו שלו.

וכן הלאה. באמת שאין המון מה ללמוד ולדעת, בהנחה שלא רוצים ממש להתמקצע בתחום כמו קשירות. אבל את המעט שיש, כדאי מאד ללמוד.
    התגובה האהובה בשרשור
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 22 ביוני 2021
אני חושבת שאני צריכה ללמוד אותי קודם כל ואחרי זה את מי שמולי ושם זה מתחיל ונגמר. ה"חוקים" והגבולות יבואו מתוכינו ולפי מה שמתאים ונכון לנו, וזה גם כל הזמן יכול להשתנות.. בגלל זה כדאי לעבוד על הקשבה פנימה ותקשורת טובה ביניי לבינו. וזה הלימוד והכלל היחידי שאני לוקחת על עצמי icon_smile.gif
Kitty frank
Kitty frank • 22 ביוני 2021
בשביל מה אנחנו פה אם לא בשביל להציץ ולגנוב רעיונות?
הלן הדובה
hrgiger כתב/ה:
מה זה "מסרבים ללמוד"? הרי אם יש שיחה, נאמרים מושגים ומתבצעת למידה.

ולשאלתך - אני פגשתי את הבדס"מ לפני שהבנתי שאני כזאת, כך שהיה לי המון בקהילה כוונילית ורכשתי ידע. היום, אם אני נתקלת במושג שאני לא מכירה ולא הבנתי את משמעותו מההקשר, כנראה אקרא על זה. בהנחה והנושא מעניין אותי.

נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד

או נגיד נשלטים שמתנערים מהאחריות שלהם לעצמם למרות שמסבירים להם RACK.
הלן הדובה
Kitty frank כתב/ה:
בשביל מה אנחנו פה אם לא בשביל להציץ ולגנוב רעיונות?

אני חושבת שרוב האנשים פה בשביל סטוצים ופנטזיות אבל נחמד שיש כאלה שאוגרים מידע.
הלן הדובה
ארגמןן כתב/ה:
אני חושבת שאני צריכה ללמוד אותי קודם כל ואחרי זה את מי שמולי ושם זה מתחיל ונגמר. ה"חוקים" והגבולות יבואו מתוכינו ולפי מה שמתאים ונכון לנו, וזה גם כל הזמן יכול להשתנות.. בגלל זה כדאי לעבוד על הקשבה פנימה ותקשורת טובה ביניי לבינו. וזה הלימוד והכלל היחידי שאני לוקחת על עצמי icon_smile.gif

אוקיי. מה לגבי למידה על הצלפה נכונה? סכנות בשימוש בחומרים מסוימים (נגיד... שמן זין כנוזל סיכה מזיק לכוס) או השלכות של אחרי? (זה אחד הדברים שדיברנו עליהם אתמול)

אני חושבת שצריכים ללמוד מעבר לתקשורת. לא שתקשורת בריאה זה לא דבר נפלא וחשוב.
הלן הדובה
זאלופון כתב/ה:
אני חושב שצריך ללמוד מעט מאד כדי לעסוק בבדסמ, כשם שצריך ללמוד מעט מאד כדי לעסוק בסקס. זהו מימוש תשוקה. לא צריך יום לימודים ארוך בשביל זה.

א-ב-ל, כמו בכל דבר אחר, היכרות ולמידה יכולים להרחיב את טווח האפשרויות, לשפר את המיומנות ולאפשר דברים שאי אפשר (או לא רצוי) לבצע בלעדיהם.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל החוויה כל כך הרבה יותר טובה, לך ולפרטנר, אם שניכם מבינים שגם בבדסמ חלים אותם כללים של כבוד בין בני אדם, שימוש בשכל ישר ועשיית מה שעושה טוב ולא מה שחושבים ש"צריך".

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל למי שמכיר עזרים דוגמת מילת ביטחון יש אפשרות להסתייע בהם, ולמי שלא, אין.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל מי שמתכוון לעשות משהו בדסמי שעלול לפגוע בפרטנר שלו (למשל להצליף בו, לקשור אותו, לטפטף עליו שעווה) כדאי מאד שיידע מה הוא עושה וכיצד למזער סיכונים.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל מי שנחשף לרעיונות של אחרים לא מוגבל אך ורק למה שמוחו שלו מסוגל להמציא.

כל אחד יכול לעשות בדסמ, אבל מי שנחשף לחוויות של אחרים מקבל פרספקטיבה שיכולה לסייע לו לעבד את חוויותיו שלו.

וכן הלאה. באמת שאין המון מה ללמוד ולדעת, בהנחה שלא רוצים ממש להתמקצע בתחום כמו קשירות. אבל את המעט שיש, כדאי מאד ללמוד.

אני מסכימה ולא מסכימה עם מה שאתה אומר. לא כל אחד שמכה את הישבן של הפארטנר שלהם עושה בדסמ. אני ממש אבל ממש לא חושבת שמילת ביטחון זה עזר. זה חובה.
אתה נשמע כמו אחד שיבין את העיקרון. ממליצה ללמוד RACK וPRICK (תחפש בגוגל)

אני רק מחדדת שלא מדובר פה על מיומנות כמו קשירה למרות שגם זה חלק חשוב בלמידה של בדסמ שפוי, בטוח ובהסכמה (SSC).
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 22 ביוני 2021
הלן הדובה כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:

אוקיי. מה לגבי למידה על הצלפה נכונה? סכנות בשימוש בחומרים מסוימים (נגיד... שמן זין כנוזל סיכה מזיק לכוס) או השלכות של אחרי? (זה אחד הדברים שדיברנו עליהם אתמול)

אני חושבת שצריכים ללמוד מעבר לתקשורת. לא שתקשורת בריאה זה לא דבר נפלא וחשוב.

מי שעוסק בקשירות וכאלה.. כן, מניחה שמן הראוי שילמד לעשות את זה בצורה בטיחותית. הבדסמ שלי לא מכיל הצלפות, קשירות מורכבות מדיי או אביזרים למינהם. אני אוהבת ידיים ועיניים ומתחברת לדברים אחרים. והלימוד שחשוב לבדסמ שלי זה יותר הקשבה פנימה והחיבור עצמו. עניתי על הבדסמ שלי icon_smile.gif