לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לנסט - מחקר על 69 מחקרים קבע כי ענישה גופנית של ילדים מזיקה

king ddm​(שולט)
לפני שנתיים • 30 ביוני 2021
king ddm​(שולט) • 30 ביוני 2021
ברייה כתב/ה:
לא, דרקן.
אם הוא רץ לכביש והצלחת לתת לו סטירה, סימן שהיית מצליח פשוט לעצור אותו.
אם הוא גנב מהמכולת צריך להסביר לו. אם הוא גנב פעמיים אחרי שהסברנו בפעם הראשונה, אפשר להסבר הנוסף לצרף עונש מידתי. גם העונש הוא לא הפתרון האולטימטיבי, כיוון שהוא מרתיע ולא משנה השקפת עולם. גם כאשר העונש הוא הפתרון המידי היחיד שיכול לעצור שרשרת התנהגויות, יתלווה אליו שיח ממושך, שיח שחוזר על עצמו, שיח שמטרתו לא רק להסביר אלא גם להבין מדוע הילד בוחר להתנהג כך ולא אחרת. האלימות, לעומת זאת, לעולם אינה מוצדקת, גם כאשר מדובר במקרים נדירים שהפוטנציאל שלהם לגרום נזק הוא אפסי.

לא תמיד הילדים מצדיקים את האלימות של הוריהם כי הם משוחדים. לרוב הם מצדיקים את הוריהם כי הם מבינים שהיה מדובר ברגע קיצוני שלחץ על נקודות חלשות אצל ההורה וההורה איבד שליטה. אבל גם אז, כאשר זאת הייתה טעות שנעשתה מתוך חולשה שההורה אחר-כך הצטער ואף התנצל עליה, לאלימות לעולם לא תהיה הצדקה (אלימות פיזית או מילולית).

הילדים לא טפשים, הם פשוט נמוכים. ולכן כל מה שאנחנו רוצים ללמד אותם, אנחנו יכולים ללמד אותם בלי להשתמש באלימות.

אחד לא מרבצים ילדים על זה שמם גנבים דברים ,פשטו הרגים אתם , אין ילד אין בעיה
starduskonfire
לפני שנתיים • 1 ביולי 2021
starduskonfire • 1 ביולי 2021
דרקן ראהל כתב/ה:
starduskonfire כתב/ה:
Mental Freedom כתב/ה:
לא צריך 69 מחקרים בשביל זה, זה ברור שילד מוכה יגדל עם טראומות וצלקות (לא פיזיות) עמוקות.

on the other hand, לדעתי סטירה פה סטירה שם ו*לא על בסיס קבוע*, כמובן בעוצמה הגיונית, ורק כאשר הילד עשה משהו באמת חמור לפעמים עדיפות על ההורים של ימינו שמתייחסים לילדים בפינוק ובהערצה מדי.

סטירה פה סטירה שם נגד חסר ישע שלא בחר בך כהורה, שלא יכול (פסיכולוגית, וטכנית הרבה פעמים) להינצל ממך כהורה.
סטירה פה סטירה שם נגד מי שהולך לסלוח ולהצדיק אותך כמעט בכל מחיר.
סטירה פה סטירה שם נגד מי שהייה מפוצץ אותך מכות ברחוב אם היה גדול\חזק ממך וחסר סנטימנטים כלפיך.

"משהו באמת חמור" - אלימות?
אחלה דרך ללמד שאלימות היא מוצדקת כשאתה בעל הסמכות.
"משהו באמת חמור" - גנבה?
אחלה דרך ללמד חוסר אמפתיה כלפי מי שלא עמד בפיתוי ולקח משהו לא שלו
"משהו באמת חמור" - חוצפה, חוסר כבוד, חוסר משמעת, אי עמידה בהסכמים?
אחלה דרך לבנות סמכות דרך השלטת טרור.

וואו. נראה לי פעם ראשונה שאני ממש אוהב משהו שכתבת, באמת. גם מנוסח אחלה
עם זאת, יש לי סייג קטן. אני לא יודע למה שניכם מתכוונים בסטירה פה, סטירה שם. מעורפל מדי, אני לא סגור שאתם מדברים בכלל על אותו דבר. מה שכן, אם הילד שלך בא רץ לתוך כביש סואן, אתה תופס אותו, ובלהט הרגע מוריד לו סטירה - זה עניין של הצלת חיים, של גבול פיזי מסוכן מאוד. זה גם אמור להיות משהו שקורה לא יותר מפעם או פעמיים בחיים,מצב כזה. לא יקרה שום דבר לילד, ואתה שומר על חייו.
אידיאלי? לא. מומלץ? ודאי שלא. טראומה לכל החיים, הלך הילד פייפען? סיכוי קלוש ברמת לא קיים

תודה תודה, אבל אני בטוח שאתה אוהב את כל מה שאני כותב, רק שאתה עדיין לא יודע את זה icon_smile.gif
לגבי "סטירה פה סטירה שם" אני משתמש בזה בלעג, ברור שאין דבר כזה, זה כמו להגיד "ליטוף פה, צביטה שם" בקשר לעובד\ת במשרד.
לגבי הטייק שלך על הצלת הילד ממכוניות בעזרת מכות, מפתיע אותי שאתה לוקח את הטייק הזה, אין לו שום הצדקה.
יש לך אחריות מלאה על כך שהילד שלך לא ירוץ לכביש, ויש לך אחריות מלאה שהילד שלך לא יקבל מכות. אם לא עמדת במשימה הראשונה, אולי אתה זה שצריך לקבל מכות באותו רגע?
אגב, "לא יקרה שום דבר לילד", זה לא המדד ששווה ללכת על פיו בעיניי. הבעייה שמה שקורה, זה לא רק לילד, ההשפעה ההרסנית היא על מערכת היחסים עם הילד, והיא זו שמקבלת את המכה הקשה באמת. הילד שלך יהיה צריך לבנות תפיסת עולם שמסבירה איכשהו מדוע כשהוא עושה משהו מסוכן נגיד, זה תקין שהוא מקבל מכות, אבל שאמא שלו עושה משהו מסוכן, היחס שונה לגמרי, לא מתקבל על הדעת שהיא תקבל מכות. בעצם יש פה אמירה סמוייה לגבי מערכת היחסים ביניכם.
starduskonfire
ברייה כתב/ה:
לא, דרקן.
אם הוא רץ לכביש והצלחת לתת לו סטירה, סימן שהיית מצליח פשוט לעצור אותו.
אם הוא גנב מהמכולת צריך להסביר לו. אם הוא גנב פעמיים אחרי שהסברנו בפעם הראשונה, אפשר להסבר הנוסף לצרף עונש מידתי. גם העונש הוא לא הפתרון האולטימטיבי, כיוון שהוא מרתיע ולא משנה השקפת עולם. גם כאשר העונש הוא הפתרון המידי היחיד שיכול לעצור שרשרת התנהגויות, יתלווה אליו שיח ממושך, שיח שחוזר על עצמו, שיח שמטרתו לא רק להסביר אלא גם להבין מדוע הילד בוחר להתנהג כך ולא אחרת. האלימות, לעומת זאת, לעולם אינה מוצדקת, גם כאשר מדובר במקרים נדירים שהפוטנציאל שלהם לגרום נזק הוא אפסי.

לא תמיד הילדים מצדיקים את האלימות של הוריהם כי הם משוחדים. לרוב הם מצדיקים את הוריהם כי הם מבינים שהיה מדובר ברגע קיצוני שלחץ על נקודות חלשות אצל ההורה וההורה איבד שליטה. אבל גם אז, כאשר זאת הייתה טעות שנעשתה מתוך חולשה שההורה אחר-כך הצטער ואף התנצל עליה, לאלימות לעולם לא תהיה הצדקה (אלימות פיזית או מילולית).

הילדים לא טפשים, הם פשוט נמוכים. ולכן כל מה שאנחנו רוצים ללמד אותם, אנחנו יכולים ללמד אותם בלי להשתמש באלימות.

אני מאתגר גם אותך לשקול איך משפיע העובדה שהילד לומד על כך שהתנהגות מסוימת שלו גוררת ענישה, בזמן שההורים שלו חסינים מענישה על התנהגות שלהם (בטוח שלא מצידו, וכנראה גם לא בינם לבין עצמם).
Mental Freedom
Mental Freedom • 1 ביולי 2021
starduskonfire כתב/ה:
"גם אני קיבלתי סטירה פה סטירה שם מאבי, והנה אני בן 26 והוא הבנאדם שאני הכי מכבד ומעריץ בעולם, ורחוק שנות אור מלהיות הורה מכה \ מזניח או "משליט טרור".. להפך ממש."
מדגים נהדר את "סטירה פה סטירה שם נגד מי שהולך לסלוח ולהצדיק אותך כמעט בכל מחיר."

הניסוח שלך הייה נהדר, ברור, ולא מתנצל או מיפה את המציאות (כמו שאני אוהב) והתגובה שלי כלל לא קיצונית ולא מקצינה את דבריך.
גם אני ספגתי אלימות פיזית מצד אמי, גם אני הצדקתי את זה בשלל דרכים.

הדבר החשוב להבין בעיניי, זה העובדה שהצורך שלנו להצדיק את האוולות האמיתיות של ההורים הוא אחד הכוחות הגדולים הפועלים בחיינו.
אנחנו יכולים לחיות עם ערימות של תלונות וביקורת על ההורים, על השטויות הכי קטנות. אבל השיט האמיתי, הנזק האמיתי, האוול האמיתי הוא מוקצה ונסתר מהעין הביקורתית שלנו.

אני מציע לך להתבונן בכנות בשאלה, מה המחיר האישי שלך לקבל את העובדה שכל אלימות פיזית נגד ילדים זה מעשה נבזי, רעיל, לא מוסרי, מיותר.
מה אם זה באמת כמו שאמרתי? מה אם הסיבה להכאיב לילד שלך זה כי אתה יודע שהוא לא יחזיר? כי אתה יודע שהוא יצדיק אותך בעתיד? כי אתה עצלן מדיי בכדי
למצוא דרכים אחרות להעביר את המסר?

תשקול שבחיים לא היית מפעיל את השיקול של "סטירה פה סטירה שם" נגד הבת זוג שלך בתור מעשה לגיטימי, תתבונן למה זה בדיוק.
למה משהו שצודק ולגיטימי עם הילד שלך, פוגעני ולא מתקבל על הדעת עם הבת זוג?

כי זה לא מתפקידי לחנך את הבת זוג שלי, וכי היא אישה מבוגרת שיכולה לקחת אחראיות למעשיה, אבל אם הילד שלי גונב ומקלל את המוכר במכולת בסופו של דבר אני זה שצריך לקחת את האחריות.
ואני אדבר על עצמי ולא על אחרים, אבל אני לא חושב שספגתי שום "מחיר אישי" מהסטירה שניים שקיבלתי מאבי, לא נסתר ולא גלוי. לעומת זאת יכול להיות שאילולא הוא היה גורם לי להבין (בדרך לא דרך) שמה שעשיתי לא בסדר, לא הייתי גדל על ערכים (שלדעתי) מצויינים
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 1 ביולי 2021
@MantalFreedom עד כמה הסטירה לדעתך היתה החצנה של התסכול של אבא שלך מהמעשים והבחירות שלך ועד כמה היא היתה אמצעי חינוכי שהוא בחר בו בצורה מודעת כדי להבהיר לך משהו?

האם יתכן שהיה בתגובה הזו תמונת ראי של תגובות דומות של ההורים שלו מולו?

במבט לאחור, אילו עוד כלים עמדו לרשותו כדי להבהיר לך שעשית משהו שהוא אור אדום גדול ולעזור לך לשנות כיוון וגישה?

וכיום, ממקום של הורה, איך אתה חושב שנכון לגשת לאירוע כזה מול בן/ת שלך?
starduskonfire
- "כי זה לא מתפקידי לחנך את הבת זוג שלי, וכי היא אישה מבוגרת שיכולה לקחת אחראיות למעשיה, אבל אם הילד שלי גונב ומקלל את המוכר במכולת בסופו של דבר אני זה שצריך לקחת את האחריות."
1. תפקידים לא נופלים עליך, אתה זה שבוחר את התפקיד שלך, נדרש הסבר מדוע אתה בוחר תפקיד אחד מול בת הזוג ותפקיד אחר מול הילד.
2. אני לא רואה איך גיל מהווה סיבה מוצדקת לחנך או לא לחנך מישהו.
3. זה שבת הזוג יכולה לקחת אחריות, לא אומר שהיא לוקחת אחריות בפועל. האם תפקידך לחנך בת זוג שלא לוקחת אחריות?
4. איך לקיחת אחריות על הגנבות של הילד מהמכולת מתורגמות ללגיטימיות להפעיל נגדו אלימות? אולי הייה קייס אם היית יכול להראות שלאורך כל הדרך עשית את כל הדברים הנחוצים והנכונים כדי שהילד לא יצא גנב, והתגובה האלימה אכן מתורגמת לפחות גנבות, ושהאלימות נגדו מונעת השלכות חמורות יותר.
איכבוד​(נשלט)
איכבוד​(נשלט) • 1 ביולי 2021
חשוב לציין שהיסטורית ברוב התרבויות שאנו מכירים באלפי השנים האחרונות ילדים קבלו מכות פה ושם ולפעמים גם הרבה יותר מסתם פה ושם, ואני מסרב לקבל את זה שכל מי שחי עד לפני חמישים שנה היו פוסט-טראומתיים. מכות קטנות פה ושם זה לא בעיה בעיקר תרבות שבה זה מקובל והבעיה היא רק במכות שיטתיות. העניין הוא שמי שגדל היום במערב וסופג מכות כילד כבר יהפוך את זה לטראומה, כי התרבות שלנו מעודדת יצירת טראומות ובגלל שהוא ישווה לסביבה שבה אסור לגעת בילדים. אישית אני לא הייתי נותן מכות לילדים לו היו לי, אבל אני לא חושב שזה צריך להיות אסור בחוק. ולידיעה: בחלק ממדינות ארה"ב וגם באוסטרליה עונשים פיזיים גם בבית הספר (!) אכן אינם נגד החוק.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 ביולי 2021
ברור שזה צריך להיות מנוגד לחוק.
איך אפשר לחשוב אחרת? ברצינות?
ילדים הם יצורים חלשים והמחשבה להרביץ לילד פשוט מזעזעת אותי.

אם מישהו הוא מחנך כל כך מחורבן שכל מה שנשאר לו ברפרטואר זה להעיף סטירה, הוא צריך לחשוב ארוכות ועמוקות על התפקיד ההורי שלו.
איכבוד​(נשלט)
איכבוד​(נשלט) • 1 ביולי 2021
לא מסכים. הורים אחראים לילדים והם אחראים לחנך אותם, כיצד מחנכים אותם זה עניין של תרבות, כי הרי מחנכים אותם לתוך תרבויות שונות בהגדרה. כאמור, משך אלפי שנים חינוך כלל גם מכות מדי פעם, אז פתאום זה פסול מכל וכל? לא. ולא קשור לשאלה אם ילדים הם חלשים או לא, ברור שמבוגר שמכה ילד כי הוא חלש זה פסול, אבל לא תמיד זה המצב. הפסוק "חוסך שבטו שונא בנו" נאמר בזמנו כהנחיות פשוטות ולא כמטאפורה. אז גם היום שזה פחות מקובל טוב שזה יהיה אפשרי וחוקי למקרים קיצוניים. יש מצבים קיצוניים שבהם הגיוני שצריך להעיף סתירה, זה יכול להיות ילד שרץ לכביש או ילד שמתחצף בצורה יוצאת דופן. אגב, גם למורים, אני בעד שגם למורים זה לא יהיה נגד החוק. כמובן שיש מי שיחנך מצוין ללא מגע גופני, אבל אני לא חושב שצריך לפסול את זה בחוק ואכן בחלק ממדינות ארה"ב זה לא מנוגד לחוק לתת עונשים פיזיים וכך גם בארצות אחרות.