שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

משחקי גיל ורגרסיה ולמה הם לא אותו הדבר.

הלן הדובה
לפני שנתיים • 11 ביולי 2021

משחקי גיל ורגרסיה ולמה הם לא אותו הדבר.

הלן הדובה • 11 ביולי 2021
בתגובה לפוסט של Sheger Peger

שוב רואים את מוגבלות השפה העברית בצורה שבה DDlg בפרט ומשחקי גילים בכלל מוצגים. בואו נדבר על זה.

נתחיל במושגי יסוד

1. DDlg/MDlb או Mommy/Daddy Dom/me little boy/girl הם סוגי דינאמיקה תחת קינק משחק הגילאים(Age play).
2. קינק משחק גילאים(Age play) - קינק זה בסיסו במשחק תפקידים ובו שני מבוגרים לוקחים כל אחד תפקיד בהסכמה - האחד BIG והשני little - זה עובד כמו שולט ונשלט.
3. רגרסיה - זה ***אינו*** קינק אלא מצב נפשי שבו אדם מבוגר (או ילד) חווים נסיגה לאחור (regression) לגיל צעיר יותר. טווח הגילאים עלול להגיע אף לגיל הרך. אין באפשרות אדם במצב זה לתת הסכמה ולכן אסור בשום פנים ואופן לערב אותם בקינק.
4. ליטל (little) - שם תפקיד הנשלט בדינמיקה של קינק משחק הגילאים(Age play). לפעמים בשימוש ככינוי לרגרסור(regressor) - ראה מטה.
5. רגרסור(regressor) או agereg או age regressor - אדם החווה רגרסיה. לפעמים יקרה בטעות ליטל

הבלבול

מכיוון שליטלים ורגרסורים(little and regressor) שניהם נהנים מהתנהגות ילדותית ישנו לפעמים בלבול הנובע מחוסר ידע. כמו כן יש כמובן את אלו שמפיצים (ולא בהכרח בזדון) אינפורמציה שאינה נכונה ומוסיפים לקושי. איך להבדיל בין השניים? האמת שזה קצת קשה ותלוי בכמה טוב אתם מכירים את האדם שמולכם. תקשורת טובה תעזור פה.

מיניות

חשוב ***מאוד*** להבדיל בין משחקי גיל(Age play) ורגרסיה(Age regression). לרוב משחקי גילאים מתחברים ליחסי שולט נשלט בחדר השינה והופכים מיניים אבל הם לא חייבים להיות. אם הזוג בוחר לשלב מיניות בדינאמיקה זו אין בכך פסול כל עוד הסכמה ניתנת שכן שני הצדדים הם מבוגרים פיזית ומנטלית.

מצב הרגרסיה אינו שונה בהרבה ממצבים נפשיים אחרים ולכן אסור לערב רגרסור במיניות או קינק כאשר הם במצב הרגרסיה ואינם יכולים לתת את הסכמתם בדעה צלולה. ניצול הרגרסיה אינו שונה מאונס שכן בשני המקרים אין הסכמה.

לא אכנס להסבר מעמיק על מצב שבו ליטל חווה רגרסיה תוך כדי סשן שבהסכמה כי זה כבר יותר פרטני ותלוי מאוד בהרבה דברים.

למה שתקשיבו לי? פשוט מאוד.
חוויתי את כל צדדי המשוואה. הקינק, הרגרסיה והייתי גם ליטל, גם רגרסור וגם אבא/אמא. כיום אני מנהלת 3 קבוצות שונות העוסקות בנושא(בין היתר) ובהן מאות חברי קהילה.

מקווה שמידע זה עזר ולו במעט. אנא מכם - שימרו והגנו על אלו שאינם מסוגלים להגן על עצמם.
    התגובה האהובה בשרשור
הלן הדובה
לפני שנתיים • 12 ביולי 2021
הלן הדובה • 12 ביולי 2021
מושג נוסף שצריך לציין - מטפל(Caregiver) - מושג זה מתייחס לאדם אשר (surprise surprise) מטפל בליטלים. מושג זה הופך פופולרי בקרב אלו הנמנעים מהמושגים אימא(Mommy) ואבא(Daddy) בגלל סיבה כזו או אחרת.
fleur
fleur • 12 ביולי 2021
מרגישה שבא לי להוסיף (לטובת הדיון וכו') שAge play הוא אספקט אחד בתוך מערכת היחסים היפה והעדינה הזאת.
זה ורסיטלי ואישי. זה משתנה בין אדם לאדם (ולפעמים גם משבוע לשבוע 😅).

אצלי זה לא מרכזי ולפעמים אפילו די זניח, עד כדי כך שאני יכולה לגלוש לlittle space שלי גם כשאנחנו בחוץ (למשל, בקניות בסופר) ואף אחד חוץ מדאדי לא ישים לב...
בהתחלה הרגשתי קצת אשמה לגבי זה. הרגשתי שאני בכלל fake, שאולי ניכסתי לעצמי קינק שאני לא שייכת אליו. היום אני מבינה שהליטלית שבי נהנית בעיקר מהפינוק, מההתלהבות, מהnurturing ומהסרת האחריות, וזה בסדר. זה לא עושה אותי פחות ליטלית 🙂
Kitty frank
Kitty frank • 12 ביולי 2021
עדיין לא הבנתי מה לב ההבדל. אם תנסי לנסח אותו במשפט אחד, אולי זה יעזור להבין.
Care Artist
Care Artist • 12 ביולי 2021
הלן, בהיעדר לינק לפוסט המדובר שהתייחסת אליו, לא מצאתי על מה מדובר. אנא אנשים, לנקקו (אם בא לכם)

ולעניין. אני רואה באייג'פליי כבחירה מכוונת לעסוק ברגרסיה (בין השאר) בתוך סטינג קינקי משחקי. זה בעיניי לא שונה מההבדל בין מי שמצליף כקינק בהסכמה, למי שעושה את זה כתקיפה.
רגרסיה זה לא רק condition בעיניי, וכcondition הוא קורה לכולנו כל הזמן ברמות שונות ביום יום. מי שעקב מצוקה נפשית נמצא במצב זה כדרך התמודדות שאינה מבחירה, הוא אכן לא שותף לקינק באותו רגע, אבל כאמור זה בדיוק כמו שמי שנחנקת מאגוז לא משתתפת באותו רגע באקט בדסמי, אבל בנסיבות אחרות אולי תרצה כן.
הלן הדובה
לפני שנתיים • 13 ביולי 2021
הלן הדובה • 13 ביולי 2021
Kitty frank כתב/ה:

אחד זה קינק שעוסקים בו מבחירה והשני מצב נפשי שחווים בגלל נסיבות.
HeavenlyDemonic​(אחרת)
לפני שנתיים • 13 ביולי 2021
HeavenlyDemonic​(אחרת) • 13 ביולי 2021
בול. תודה על ההסבר.
בתור חווה רגרסיות קבועות זה עלול להיות מתעתע (לחלק). חשוב להיות רגישים ואם ידוע שיש אדם בעל פוטנציאל לרגרסיה נפשית, עדיף להיות מוכנים מראש ולהכיר טוב ניואנסים קטנים. יכולה להגיד שגם מאוד קשה לדבר ולהביע את עצמי מתוך המצב הזה (בשונה למשחקי קינק גיל בהם.. הדברים הם משחק בגדול) ובמציאות של רגרסיה ממש נופלת אחריות על ה"מבוגר" בתמונה בצורה עמוקה יותר, בדיוק כפי שילדים צריכים.
נושא מסובך...
הלן הדובה
לפני שנתיים • 14 ביולי 2021
הלן הדובה • 14 ביולי 2021
זה באמת נושא מסובך ואפשר לשבת ולדבר עליו שעות ולכתוב לא מעט ספרים אבל היה חשוב לי לתת תקציר מזורז שפשוט להבין כי מי באמת רוצה עכשיו לשבת ולקרוא על כל הספקטרום של רגרסייה ואיך ליטל ספייס עובד וכולי וכולי?
חבלים​(שולט)

כלכך חשוב תודה לך!

חבלים​(שולט) • 14 ביולי 2021
רוצה לחזק ולהוסיף- שהסיכון לניצול כאן של מישהי/ו שחווה רגרסייה - שיכולה להיות זמנית בדכ חצי מודעת או לא מודעת- יכול להיות מאוד נפוץ ומסוכן
אלו שסובלים מטראומה של פגיעה וניצול מיני בעבר במיוחד בגיל צעיר
עלולים לנסות בצורה לא מודעת לשחזר תחושות מסויימות מהפגיעה
ולרצות באופן מודע חלקי התנסות כזו על שולט/שולטת- ולצערי איכשהו ימשכו לחארות שבדיוק ינצלו את זה

אז כל מי שיש לו לב בחזה- שימו לב - חפשו סימנים- ותעזרו לאחרים
ענני בראשית​(אחרת){בבריאה}

ממליצה לך לקרוא מהי רגרסיה גילית- באנגלית Age regression

Kitty frank כתב/ה:

https://www.healthline.com/health/mental-health/age-regression

רק שבניגוד לאמור לעיל, אני יכולה לחוות רגרסיה גילית בהקשר חיובי, כאשר אדם מעורר בי רגשות של חום, ביטחון ואהבה, אני נכנסת לתוך המקום הרגרסיבי והקטן אוטומטית, והופכת לגוש אוהב ונמס של האדם שמולי.
מצד שני אני יכולה לחוות רגרסיה שלילית, כאשר אדם מאיים עלי, פוגע בביטחון שלי וכד', ואני עשויה במצב כזה להיות בדיסוציאציה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%94
ואז זה בהחלט שקול לאונס.