לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פטיש מול בדס''ם.

Kitty frank
לפני שנתיים • 15 ביולי 2021

פטיש מול בדס''ם.

Kitty frank • 15 ביולי 2021
מה אתן חושבות על ההיגד הבא?

"פטיש זו משיכה מדברים חיצוניים לנו(חפצים, איברים), ובדס''ם זו משיכה מדברים פנימיים(רגשות, יחסים)''
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 15 ביולי 2021
הכל פנימי.. זה יכול להתבטא דרך דברים חיצוניים או לא, אבל הכל פנימי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לא מסכימה.
לפטיש יש הגדרה מילונית. בדס"מ זה ראשי תיבות של מילים ספציפיות.
אנחנו אוהבים להלביש על המונח את החוויה הפרטית שלנו אבל זה תמיד אישי.

לדידי ההבדל הוא לא בפנים-חוץ אלא פשוט בתוכן. בדס"מ סובב סביב כאב/ריסון/שליטה וכאלה. פטיש זה משיכה לדבר ספציפי, וזה לא חייב בכלל להיות קשור לשליטה. זה יכול, אבל ממש לא חייב.
פוט פטיש (הנפוץ ביותר, למיטב ידיעתי) מיוחס לנשלטים אבל ממש, ממש לא חייב להיות של נשלטים. נראה לי שמי שיש לו את הפטיש לפעמים מרגיש שעליו להזדהות כנשלט כדי שיוכל להביע את התשוקה שלו. מה דעתך?
    התגובה האהובה בשרשור
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 15 ביולי 2021
יולי, אני זוכרת מישהי שפעם כתבה כאן הרבה (ומאז נעלמה, מעניין מתי תחזור. כותבת מעולה) שהיה לה שולט עם פוט פטיש. שהתענג על כפות הרגליים שלה כמה שבא לו ובלי שזה יעשה אותו פחות שולט בכלל.
FlowerKitty​(אחרת)
וקיטי (השניה, או הראשונה, למי אכפת. אנחנו לא היררכיות פה, אנחנו משחקיות) -
ההגדרה הרשמית של פטיש, עד כמה שאני זוכרת אותה, היא משיכה לאיבר או לחפץ שלא נחשב מיני באופן נורמטיבי. למשל פוט פטיש (בעיניי רוב האנשים כפות רגליים הן לא איבר מיני או מחרמן בפני עצמו, וכפות רגליים בכפכפים ברחוב לא מעמידות להם. לעומת זאת להרבה פוט פטישיסטים יכול לעמוד מתחת לג'ינס רק כי מישהי יושבת מולם באוטובוס רגל על רגל עם כפכפים, ולא משנה אפילו אם שאר הלבוש שלה ממש חסוד). למשל התחרמנות מנעליים, או תחתונים או גרביים כשהם אפילו לא על הגוף של אף אחת.
ההגדרה הרחבה יותר של פטיש כוללת לדעתי גם אקטים ספציפיים כשהם מחרמנים מישהו ברמות. פיפי, חדירה אנאלית, הכל הולך (כולל כל מיני דברים שאצל רובנו הם בגבולות).

המון פעמים יש חפיפה בין בדס"מ לפטיש. לפעמים אין חפיפה. יש פטישיסטים שהם לא בדס"מיים. מכירה אפילו ונילי אחד עם פוט פטיש. הוא ונילי, כי הוא אמנם מתחרמן קשות מכפות רגליים אבל לא נמשך בכלל לאלמנטים של שליטה במיטה.
בדס"מ בעיניי, בהגדרה הכללית ביותר, הוא משיכה לשליטה. לא משנה מאיזה כיוון, או אם מכיוון אחד או יותר.
אני מסכימה עם ההיגד שהעלית רק חלקית - כי כמו שיולי אמרה, כשמדובר במיניות ומשיכה הכל בסופו של דבר פנימי. ואצל רוב הפטישיסטים הפטיש גם משתלב בתוך נטייה מינית בדס"מית (כלומר, הבנאדם לא רק מתחרמן מכפות רגליים כמשהו חיצוני - הוא מתחרמן מללקק אותן כשהוא על הרצפה ומזה שהן מועכות לו את הפרצוף ואת הזין כי הוא מרגיש מושפל ועלוב וקטן ולמטה ובמקום הנכון לו ככה).
בלוסום​(לא בעסק)

Re: פטיש מול בדס''ם.

בלוסום​(לא בעסק) • 15 ביולי 2021
Kitty frank כתב/ה:

"פטיש זו משיכה מדברים חיצוניים לנו(חפצים, איברים), ובדס''ם זו משיכה מדברים פנימיים(רגשות, יחסים)''

מדוייק. תודה.
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty כתב/ה:
וקיטי (השניה, או הראשונה, למי אכפת. אנחנו לא היררכיות פה, אנחנו משחקיות) -
ההגדרה הרשמית של פטיש, עד כמה שאני זוכרת אותה, היא משיכה לאיבר או לחפץ שלא נחשב מיני באופן נורמטיבי. למשל פוט פטיש (בעיניי רוב האנשים כפות רגליים הן לא איבר מיני או מחרמן בפני עצמו, וכפות רגליים בכפכפים ברחוב לא מעמידות להם. לעומת זאת להרבה פוט פטישיסטים יכול לעמוד מתחת לג'ינס רק כי מישהי יושבת מולם באוטובוס רגל על רגל עם כפכפים, ולא משנה אפילו אם שאר הלבוש שלה ממש חסוד). למשל התחרמנות מנעליים, או תחתונים או גרביים כשהם אפילו לא על הגוף של אף אחת.
ההגדרה הרחבה יותר של פטיש כוללת לדעתי גם אקטים ספציפיים כשהם מחרמנים מישהו ברמות. פיפי, חדירה אנאלית, הכל הולך (כולל כל מיני דברים שאצל רובנו הם בגבולות).

המון פעמים יש חפיפה בין בדס"מ לפטיש. לפעמים אין חפיפה. יש פטישיסטים שהם לא בדס"מיים. מכירה אפילו ונילי אחד עם פוט פטיש. הוא ונילי, כי הוא אמנם מתחרמן קשות מכפות רגליים אבל לא נמשך בכלל לאלמנטים של שליטה במיטה.
בדס"מ בעיניי, בהגדרה הכללית ביותר, הוא משיכה לשליטה. לא משנה מאיזה כיוון, או אם מכיוון אחד או יותר.
אני מסכימה עם ההיגד שהעלית רק חלקית - כי כמו שיולי אמרה, כשמדובר במיניות ומשיכה הכל בסופו של דבר פנימי. ואצל רוב הפטישיסטים הפטיש גם משתלב בתוך נטייה מינית בדס"מית (כלומר, הבנאדם לא רק מתחרמן מכפות רגליים כמשהו חיצוני - הוא מתחרמן מללקק אותן כשהוא על הרצפה ומזה שהן מועכות לו את הפרצוף ואת הזין כי הוא מרגיש מושפל ועלוב וקטן ולמטה ובמקום הנכון לו ככה).

יופי, עכשיו חירמנתי את עצמי על הבוקר עם כתיבת התגובה הזו, בייחוד החלק האחרון שלה, ואני בכלל צריכה כבר להתחיל לעבוד ))))):
hrgiger
hrgiger • 15 ביולי 2021
בכלליות אני מסכימה עם מה שקיטי הפרחונית כתבה ורוצה להוסיף שבפטיש (בצורתו העמוקה) מושא הריגוש הוא האובייקט ולא האדם.
אקטים בדס"מים יכולים להיות גם הם פטישסטים ואולי ההבדל הוא בין בדס"מ כפרקטיקה לבין בדס"מ כמהות.
Menta​(שולטת)

Menta​(שולטת) • 15 ביולי 2021
Kitty frank כתב/ה:

הייתי משנה טיפה את הניסוח:
פטיש הוא התגרות מינית מדברים חיצוניים לנו (חפצים, איברים), ובדס"מ הוא התגרות מינית מדברים פנימיים או מופשטים (קונספטים, רגשות, יחסים לאשוויוניים).
ארגמןן​(אחרת)

ארגמןן​(אחרת) • 15 ביולי 2021
Menta כתב/ה:
Kitty frank כתב/ה:

הייתי משנה טיפה את הניסוח:
פטיש הוא התגרות מינית מדברים חיצוניים לנו (חפצים, איברים), ובדס"מ הוא התגרות מינית מדברים פנימיים או מופשטים (קונספטים, רגשות, יחסים לאשוויוניים).

יש כאלה שנעלי עקב יגעו בהם ויחרמנו אותם ויש כאלה שמכה עם השוט או סטירה, או מילה מסויימת תגע בהם. לא הבנתי את ההבדלה הזאת בין הפנימי לחיצוני.. זה הכל חיצוני והכל מתחבר לפנימי.
גם אנשים שמתחרמנים מנעלי עקב זה לא באמת בגלל החפץ.. זה הפרשנות, התפישה שלהם של החפץ עצמו שגורם לרגש או לכל מיני גירויים נפשיים, מנטאליים בראש שלהם. כמו הבדסמ בדיוק.
אם כבר ההבדל הוא שבבדסמ זה מתבסס על יחסים וקשר בין אנשים. כלומר, לקשור את עצמי למיטה כנראה לא יעשה לי כלום. ובפטיש, לפי ההגדרה המילונית "משיכה מוגברת לחפץ, לאיבר בגוף וכדומה..", לא בהכרח חייב שזה יתקיים בתוך מערכת יחסים. כלומר, גבר יכול ללכת לקנות נעלי עקב ולהתחרמן עליהן.. הוא לא צריך יחסים עם אישה בשביל זה. גם אם יש לו פטיש לבית שחי.. הוא נמשך לבית שחי בגלל התפישה והפרשנות (אולי התת מודעת) שלו לבית שחי. זה לא קשור לאישה עצמה וליחסים איתה.. זה לא מתבסס על יחסים.