בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פינדום מנקודת מבט של כלכלנית

תמרעה המרטשת​(שולטת)
לפני שנתיים • 4 באוג׳ 2021

פינדום מנקודת מבט של כלכלנית

כן כן, הכותרת נכונה אז אני לא רק יפה, (בתאוריה יפה יפה מחצי הפנים שאתם רואים), אני גם בוגרת תואר בכלכלה ועוד משהו שלא אחשוף כרגע.
בעקבות הקורונה ראיתי עליה חדה בשוק השליטה הכלכלית ובניצול וירטואלי. אך אותו השוק לא באמת נכנס לעומק התוכן והתכלית של הפינדום המורכב יותר. קל מאוד פשוט להגיד, תקנה לי ככה וככה או תעביר לי 1000 שקל חזיר קטן. זה מה שנקרא ניצול, ובהנחה שהכל בהסכמה, שיבושם לכולם.
אני כרגע יותר ויותר מתעמקת וחוקרת על שליטה כלכלית שעיקרה היא לקחת בעלות על כל המערך הכספי של אותו נשלט/ת. המטרה היא לא רק לנצל את הכסף לטובתך אלא גם לטובתו. את בעצם משתלטת על חייו של אותו מנוצל. יש לך את הפרטים והסיסמאות לכל החשבונות שלו. את יודעת את התקציב ואת ההוצאות שלו ואת זו שמגבילה ומחליטה איך הוא יוציא ועל מה. הכרתי מישהי, (לא מישראל כמובן), שבזכות זה הצליחה לגרום לנשלט שלה להוריד 25 קג ממשקלו. היא זו שהקציבה לו תפריט קלורי ואת כמות הכסף שהוא הוציא על מזון. ברגע שהוא חרג היא לקחה מחשבונו 500 שח.
זו לדעתי השליטה האולטימטיבית. מעבר לרווח שלך ממנו, את משפרת את חייו, את הופכת לכל עולמו ולאלוהים שלו.
בעברי ניסיתי להתעסק בכך, אך צריך נורא להיזהר ולעשות זאת רק עם אדם שיש איתו היכרות עמוקה. מבחינה משפטית צריך להיות מכוסים מכל הכיוונים ולדעת מתי לשים סטופ.
עכשיו רק נותר לי לתהות אם אני יכולה להוסיף לקורות חיים שורה על כך שאני בעצם CFO עצמאית.
מעניין אותי לשמוע על חוויות שלכם/ן עם העניין. האם זה משהו שקורה בארץ, כי נראה שלא, והאם נראה לכם שזה יכול לעבוד לטווח ארוך.
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 4 באוג׳ 2021
אני חושבת שפינדום יכול להיות פטיש לגיטימי (בצורה שבה תיארת אותו, למשל), ושבמקביל הוא אחד הפטישים המסוכנים ביותר שיש, ולא מספיק נתפס ככה. בגלל הסכנה הממשית מאוד להתמכרות ולהרס כלכלי, הוא מסוכן לא פחות מפרקטיקות פיזיות אקסטרימיות כמו חניקה עד עילפון, חתכים מדממים וברנדינג, וכו' וכו' כיד הדימיון והסטייה הטובה עליכם.

ברחבי האינטרנט יש כבר ממש תעשייה מפותחת של פינדום, והפינדום המתועש הזה הוא מה שמסוכן. נשים שעובדות בזה, דרך פלטפורמות כמו טוויטר ואונלי פאנס, וחלק גדול מהן כ"כ חסרות אחריות ומוסר שבאמת לא אכפת להן לרושש אנשים. זה יכול להיות גרוע כמו התמכרות להימורים (שלצערי יש לי היכרות אישית איתה דרך אדם קרוב שסובל ממנה, וזו התמכרות איומה), ובמובנים מסויימים יותר גרוע כי אלמנט הבושה אפילו עמוק יותר, וההיכרות של הגופים המטפלים בהתמכרויות עם פינדום בקושי קיימת, וכל אלו ביחד עוד יותר מקשים על המכור לפנות לעזרה (דבר שקשה בטירוף להביא את עצמך לעשות בכל התמכרות, גם אלו המוכרות והידועות יותר).

אני מכירה מישהו שהיתה תקופה שנהנה מפינדום, לא בהכרח רק עם מישהי אחת שיש איתה קשר עמוק וכו' אלא כן עם נשים זרות ממקומות שונים באינטרנט, אבל לא מקצועניות מהסוג הרע. הוא ידע להגביל את עצמו בצורה הזאת - כל עוד אני לא מוציא על זה בחודש יותר ממה שהייתי מוציא על פיצה ובירה בחודש ממוצע, אז בסדר.
לא כולם יכולים או מצליחים להגביל את עצמם ככה. להרבה אנשים זו סכנה גדולה מאוד.

אני רק אומרת שעקרונית פה בכלוב פינדום אסור, לפי חוקי האתר, כלומר אסור למשתמשים/ות ליצור כאן אינטראקציות מיניות מהסוג שמערב כסף (בין אם מדובר בזנות, שליטה בתשלום או פינדום). זכותו של כלובי לקבוע את הכלל הזה, ואני מבינה בהחלט למה הוא קבע אותו - בעיקר כדי להגן על עצמו משפטית, ואולי גם מוסרית. כי כאמור, פטישים שמערבים כסף הם לא *בהכרח* בעייתיים מוסרית בעיניי, אבל הסיכוי שהם ייכנסו לתחום המפוקפק מוסרית גבוה.

אני מאוד מקווה שהדיון פה לא יימחק בגלל הכלל הזה, כי לדעתי אפשר לשמור אותו ברמה התיאורטית, וברמה התיאורטית הוא מאוד מעניין.
    התגובה האהובה בשרשור
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מאד מסכימה עם קיטי.

כשלעצמי, אני מאד מתחברת לזה בתור פנטזיה, והייתי רוצה אולי לטבול בוהן בחוויה כזאת, נגיד לכמה ימים בתור משחק, בלי שזה יהפוך לשליטה ממש.
זה נשמע לי כל כך מסוכן, לשני הצדדים. גם פרקטית וגם נפשית.

אני גם חושבת שמבחינה מוסרית זה לא ראוי לקחת אחריות על מישהו מבלי שאני אוהבת אותו ומוכנה לעשות הכל בשבילו.

אני כן רואה את זה קיים בתור שירות, שמסכימים עליו מראש עם תנאים וחוזה והכל, אבל כשזה גם ככה וגם כולם מתחרמנים מזה, זה פתח לצרות. כלומר, אני לא רוצה שמישהו יחליט לתת לי את כל הכסף שלו, מתוך חרמנות. ולא רוצה לקבל החלטות על הוצאות של מישהו, מתוך חרמנות.
אולי אם באמת הייתי מנהלת כספים כמקצוע...

לא יודעת. ברמה שתמרה תיארה זה נשמע לי כמו משהו שהסיכוי שלו לא להיגמר רע מאד הוא בערך הסיכוי של שעון מקולקל להראות את השעה הנכונה.

הפנטזיה המתוקה שלי היא מישהו מאד עשיר שישים איזה מליון דולר בצד ואז יתן לי לנהל אותו. שנינו נהנה, אבל לא אעשה לו בטעות נזק לטווח ארוך.

אני גם תוהה עד כמה זה בריא, לתת למישהו לנהל אותנו ככה. לטווח קצר כמשחק זה כיף, לטווח ארוך... לא רוצה את זה על המצפון שלי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
למשל יש חוק שאוסר על פסיכולוגים לשכב עם מטופלים, מתוך הבנה שזה לא בריא להיות במצב שהאדם שמנסה לעזור לך בקונפליקט נפשי או התנהגותי הוא אותו אדם שמנהל אתך מערכת יחסים אינטימית.

זה לא דומה?
שונה בנוף המקומי​(אחר)
לי יש תאוריה אחרת לגבי הרישא שלך,
בעייני, המנצל כביכול הוא המנוצל. הכסף הוא רק האמצעי של "הנשלט" לקבל את שהוא רוצה והוא פשוט קונה זאת בכסף; השפלה יחס וכיוצ"ב,

וגם אם לא תסכימי, יש כאן יחסי זנות לדעתי (נא לא להיפגע) נקרא לזה; ניצול, עבד- מלכה או איך שרוצים לייפות זאת למען המצפון, שלא מתבטאים במין כפי שאנחנו תופסים אותו.

בהתאם אני אוסיף ואשאל האם גם זנות לכתחילה מוסכמת עלייך ככל שהצדדים מסכימים ובוגרים?

לגבי הסיפא ככל שהיא מפרישה לעצמה, לוקחת מעשר או מקבלת תקציב תמורת משהו, אזי עסקינן בזנות, ככל שלא, וזה רק לטובת חינוך מחדש של הנשלט, אישית, אני חושב שזה מסוכן עד מאוד ולא הייתי מוכן לכך. ברמה של תקציב קטן, לשחק בעשרה אחוזים עשרים אחוז ממשכרותו, ושכל השאר יהיה בשליטתו אני בספק, אבל יכול לקבל זאת.
האיש​(נשלט)

Re: פינדום מנקודת מבט של כלכלנית

האיש​(נשלט) • 4 באוג׳ 2021
תמרה את כל כך צודקת
הבעיה שפינדום פה בד"כ מתורגם לניצול.
בעברי (בתור נשלט) יצא לי להיות שולט פיננסי,
הבן ואישתו של גיסתי היה שקועים בחובות בגלל התנהלות לא נכונה, ואז אני נכנסתי לעניינים.
לקחתי להם את כרטיסי האשראי וההמחאות , כיסינו את המינוס בבנק ע"י הלוואה שאני הייתי ערב לה.
ביטלתי להם תשלומי קבע מיותרים
עשיתי מ"ומ לגבי כל ספקי השירות למינהם (הוט ,בזק,סלקום) והורדתי מחירים.
ביטלתי ביטוחים מיותרים
את הקניות לבית אני הייתי עושה להם (מהכסף שלהם כמובן) כך שבמקום לקנות כל יום פירות ירקות ושאר אוכל ולאחר מכן לזרוק, היה להם בדיוק מה שהם צריכים.
הייתי מוציא להם סכום מזומן ואיתו הם היו צריכים להסתדר במשך כל השבוע, ללא קניות מיותרות ואימפולסיביות או מסעדות או הזמנת אוכל הביתה.
ואם היה צורך בהוצאה חריגה הם היו צריכים להסביר לי על מה ואז אני הייתי מאשר אם כן או לא.
זה הצליח כי היה שיתוף פעולה גם שלו וגם של אישתו, שנתיים אחרי זה הם כבר מחקו את החובות והיו בדרך הנכונה, רק עם המשכורות שלהם.
במשך כ 4 שנים כרטיסי האשראי שלהם והכניסה לחשבון הבנק היתה בבעלותי היחידה.
זה לא פשוט להיות שולט פיננסי, זה דורש הרבה מחשבה ועבודה.
בסופו של דבר כששיחררתי אותם המצב חזר לקדמותו למרות שלא ברמה קיצונית כמו שהיה בהתחלה.

אצלי השליטה הפיננסית לא היתה מתורגמת להשפלה או השפטה,
לכן תמרה את יכולה להיות שולטת פיננסית ואפילו לקחת על זה כסף, אבל זו עבודה קשה שדורשת התמסרות ואמון.
Arminius​(נשלט)
Arminius​(נשלט) • 4 באוג׳ 2021
לא יצא לי להתנסות בדבר כזה (לא שאני באמת אומר בזה יותר מדי, אני יחסית צעיר אז ממילא יש מלא דברים שלא התנסיתי בהם יחסית לאנשים אחרים), אבל לא אשקר אם אומר שהפנטזיה כפנטזיה נשמעת
מעניינת למדי, כי זה באמת רמת שליטה אבסולוטית בחיים שבן אדם וזה מראה על חיבור באמת עמוק בין השולטת לנשלט ורמת אמון גבוהה ביותר.

מבחינה פרקטית- אין לי שמץ של מושג עד כמה זה אפשרי בכלל. כמו שאחרים פה אמרו, זה באמת פטיש שעם כל הריגוש הפוטנציאלי בדבר יכול בקלות מאוד לגרום לנזק בלתי הפיך בחיים של אדם ולהרס כלכלי מוחלט, מה שיכול לדחוף אפילו בן אדם לעשות לעצמו... דברים שאני לא רוצה להגיד.
מה גם שאפילו אם את באמת מוודאת מכל הצדדים שאת מכוסה משפטית, את עדיין לוקחת פה אחריות ענקית והרי בפועל אין באמת דרך להגיד בצורה הגיונית בבית משפט ״הוא הסכים ורצה להיות הרכוש שלי וזה הדדי.״ בסופו של יום שני הצדדים נמצאים בסכנה ענקית כך שזה לא באמת פרקטי להתנסות בפטיש מסוג כזה קיצוני אלא אם כן יש אמון הדדי מוחלט בין שני הצדדים, וגם אז כנראה ששני הצדדים מספיק הגיוניים כדי לדעת למה זה לא מומלץ להם.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 4 באוג׳ 2021
כלל האצבע בעיני: הריגוש מפינדום צריך להגיע מהריגוש בשליטה בנשלט באמצעות כספו, ולא מהכסף עצמו.
זה די ברור שרוב ״השולטת הפיננסיות״ עושות זאת בגלל הכסף עצמו.
לא משנה איך מכסים את זה, בנסיבות כאלה זה נע בין מתן שירות לניצול.
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 4 באוג׳ 2021
בסך הכל אני איתך, בכוחה, רק רוצה לסייג קצת: *עיקר* הריגוש מפינדום צריך להגיע מהשליטה בנשלט באמצעות כספו. אין טעם בעיניי להעמיד פנים שגם לשולטת שהמניע העיקרי שלה הוא הנאה משליטה, ועוסקת גם בפינדום, אין שום ריגוש גם מהכסף עצמו. כי ברור שיש. כסף זה מרגש. להרגיש שהרווחת אותו כאילו תמורת כלום, רק כי את מושכת וחזקה כל כך, זה גם מרגש. לדעת שאת יכולה עכשיו ללכת לבזבז אותו על מותרות שאחרת לא יכולת להרשות לעצמך זה מרגש. בקיצור, גם במקרים ה"טובים" הריגוש מהשליטה והריגוש מהכסף מעורבבים ולא באמת ניתנים להפרדה.

ואגב זה, בעיה שקיימת אצל הרבה מאוד נשלטים שפינדום עושה להם את זה היא שגרעין הפנטזיה שלהם בנוי מרוע, ניצול, קור והיעדר אמפתיה. יש ביניהם הרבה כאלה שכמה שיהיה לשולטת אכפת מהם יותר, הזין שלהם יעמוד פחות חזק. שהמשיכה הכי חזקה שלהם היא בדיוק לאותן הנצלניות, נשות העסקים (שהן בכלל וניליות לגמרי בהרבה מאוד מקרים), שבזות באמת לגברים שהן לוקחות מהם כסף. שבאמת רואות אותם כארנקים / כספומטים וזהו. שאפילו לא נהנות בהכרח מבדס"מ, אבל נהנות מאוד לעשות כסף "בקלות" (במרכאות, כי כדי להיות אחת המצליחות בתעשייה הזו את חייבת לעבוד קשה על הפקת תמונות וסרטונים וקבצי קול מתאימים כדי ללחוץ על הכפתורים של מי שאת באה לנצל).
הם צריכים להרגיש אפסים באמת, הם צריכים להרגיש שהשולטת שמה עליהם זין אחד גדול, בזה להם לגמרי ורוצה רק את הכסף שלהם.
ואם הם לא מצליחים לפתח את היכולת ליהנות מפינדום או משליטה בכלל גם כאשר *יש* אמפתיה כלפיהם וראייה שלהם כבני אדם אמיתיים ושל השליטה כסוג של משחק, הם מגיעים למדרון חלקלק שבקצהו תהום מאוד אפלה ומסוכנת.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 04, 2021 11:27 am, סך-הכל נערך פעם אחת