צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פינדום מנקודת מבט של כלכלנית

Bagel
לפני שנתיים • 4 באוג׳ 2021
Bagel • 4 באוג׳ 2021
הפטישיסט הוא אדם בעל מומחיות לארוטיזציה של סיטואציות חיים שאינן אירוטיות מעיקרן. הוא יכול לפתח מערכות יחסים שלמות עם אובייקטים וסיטואציות שונות כאשר עיקרן של מערכות יחסים אלו הוא הריגוש המיני. אז איך הופכים כסף לאירוטי? מכניסים אלמנטים מהעולם המזוכיסטי - ניצול, השפלה, כוח, שליטה. כמובן שהכל מוקף בגדר תיל שמגנה על הנשלט מכאב אמיתי ולכן הניצול הוא ״ניצול״ וגם כל שאר האלמנטים נמצאים במרכאות כפולות. כאשר אדם עושה אובייקטיפיקציה של דברים (אנשים או סיטואציות) הוא עושה את זה בשביל לזכות בריגוש ולריגוש יש מחיר (רגשי או פיזי) אבל המזוכיסט אינו באמת פראייר, הוא בסך הכל הרפתקאן שמחפש עונג וריגוש. העניין הוא שמזוכיסטים מוכנים ללכת רחוק ולשלם מחירים די גבוהים בשביל לקבל את הקיק שלהם.

פינדום הוא, למרות איך שהוא נראה מבחוץ, בסך הכל חלק משוק הכלכלה החופשית שבה מוצרים או שירותים עוברים מיד ליד תמורת כסף.
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 4 באוג׳ 2021
בייגל, הכל נכון, אבל אתה לא יכול להתעלם מזה שפינדום הוא גם גורם סיכון מאוד גדול להתמכרות.

גם הימורים הם חוקיים במלא מקומות בעולם. גם בתי הקזינו בלאס וגאס הם חלק משוק הכלכלה החופשית. התיירים שמהמרים בהם אמנם לרוב יוצאים בהפסד כספי כלשהו, אבל ברווח של חוויה וריגוש. זה לא שהם באמת פראיירים. הם רצו טיול לווגאס ובילוי כמו בסרטים וקיבלו אותו.

אבל אלה מביניהם שמפתחים התמכרות להימורים, שלא מצליחים לשלוט בדחף וממשיכים להמר עוד ועוד ולהפסיד עוד ועוד ולהיכנס לחובות שאין להם איך לשלם, הם (וכל הקרובים אליהם) כבר ממש בצרות. ולא משנה כמה זה שוק חופשי.
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 4 באוג׳ 2021
רק כאן בארץ יצא לי לקרוא על שליטה כלכלית כפי שאת מתארת, שהיא כמעט ולא קיימת.

כאשר אומרים findom מתכוונים לניצול כלכלי
קיפוד

העולם מתהפך על הראש

קיפוד • 4 באוג׳ 2021
כשאנחנו מאשימים נשים באונליפאנס בכך שהן גורמות לגברים להתמכר לצריכת הסרטונים שלהן בעירום.. וואו.
מה הלאה? אולי אישה שעוסקת בזנות אשמה כי היא מפתה גבר להיות זנאי? אולי נאנסת אשמה כי המכנסיים שלה היו קצרות מדי?
עצוב לקרוא.

בנוגע לפינדום אני לא מבין בזה הרבה אבל אני כאן מספיק זמן כדי לדעת שיש המון אנשים שנדלקים מהמון סוגים של כל מיני דברים שאני לא מבין. אני כן חושב שזה משחק מאד מסוכן ודווקא לא בגלל הצד שמשלם אלא בשל הצד שלוקח את הכסף. אני לא אומר שפינדום הוא בהכרח זנות, אבל קו הגבול הוא מאד מאד דק דעתי וזנות לצערנו זה דבר ממכר בהרבה והרסני בהרבה מלעשות הוראת קבע לאונליפאנס. את הנזק שעובר על הנפש במקרים כאלו הכסף הזה ממש לא יוכל לתקן.
קיצור, מורכב.
FlowerKitty​(אחרת)
אני לא חושבת שמישהו העלה כאן האשמה כללית נגד נשים באונלי פאנס. אישית אני חושבת שזו אחלה פלטפורמה שמאפשרת, בין היתר, למי שרוצה לעשות קצת כסף מפורנו הום מייד לעשות את זה, בעצמה ולא דרך תעשיית הפורנו הממוסדת שבדרך כלל מאוד נצלנית כלפי השחקניות.
אתה אומר בעצמך שאתה לא מכיר את העולם הזה. לי יצא קצת להכיר גברים שנפגעו ממנו. אז אין לי שום דבר נגד נשים שמפעילות פרופילים פורנוגרפיים באונלי פאנס ואפילו לא נגד כאלה שמפעילות פרופילים ממוקדי פינדום, כן יש לי הרבה נגד אלו מביניהן (ולצערי יש לא מעט. בשום שלב לא אמרתי כולן) שלא יהססו לרגע לפני שהן מוציאות כמויות לא שפויות של כספים גם מאנשים שמודים שהם מכורים ובמצב של חובות עצומים שאין להם איך לכסות.
כמו שאין לי שום דבר נגד אנשים שמשחקים פוקר על כסף בבית בין חברים, אבל כן יש לי הרבה נגד כל חברות ההייטק פה שמפעילות כל מיני משחקי קזינו אינטרנטיים על כסף אמיתי (לא רק על צ'יפים וירטואליים), בידיעה ברורה שחלק גדול מהפרנסה שלהן הוא ממכורים שייכנסו אחרי זה לחובות לשוק האפור וייקחו אוכל מהפה של הילדים שלהם וקצבאות זיקנה מההורים הקשישים שלהם רק כדי להמר עוד קצת. ובחיים לא הייתי עובדת בחברה כזאת, וגם הייתי מתרחקת מכל בנאדם שסבבה לו לעבוד במקום כזה, בין אם בתור מנכ"ל או מתכנת או מנהל מוצר.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 04, 2021 2:35 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Fashion kitty​(אחרת)
Fashion kitty​(אחרת) • 4 באוג׳ 2021
תמר עה כתב/ה:
ומה את חושבת על סרוגיט בעצם? זה מטפל שדרך הטיפול שלו משלבת מערכת יחסים מינית עם המטופל.

סורוגייט זאת פרקטיקה מאוד בעייתית אתית
FlowerKitty​(אחרת)
ועוד בהמשך לקיפוד: שמע, מסכימה איתך שמן הסתם גם פינדום זה סוג של זנות או עבודת מין, ושברוב המקרים עבודות מהסוג הזה הן בעלות פוטנציאל הרסני בעיקר כלפי עובדות המין.
ספציפית פינדום זה שונה כי אין מעסיק בכלל ולרוב הן אפילו לא יתפשטו. זה סוג של זנות, ברור, אבל מאוד רחוק מזנות "רגילה" או פורנו "רגיל" והנזקים הנפשיים והפיזיים שהם גורמים לעיתים קרובות לעובדות (ולעובדים).
קיפוד
קיפוד • 4 באוג׳ 2021
FlowerKitty כתב/ה:
אני לא חושבת שמישהו העלה כאן האשמה כללית נגד נשים באונלי פאנס. אישית אני חושבת שזו אחלה פלטפורמה שמאפשרת, בין היתר, למי שרוצה לעשות קצת כסף מפורנו הום מייד לעשות את זה.
אתה אומר בעצמך שאתה לא מכיר את העולם הזה. לי יצא קצת להכיר גברים שנפגעו ממנו. אז אין לי שום דבר נגד נשים שמפעילות פרופילים פורנוגרפיים באונלי פאנס ואפילו לא נגד כאלה שמפעילות פרופילים ממוקדי פינדום, כן יש לי הרבה נגד אלו מביניהן (ולצערי יש לא מעט. בשום שלב לא אמרתי כולן) שלא יהססו לרגע לפני שהן מוציאות כמויות לא שפויות של כספים גם מאנשים שמודים שהם מכורים ובמצב של חובות עצומים שאין להם איך לכסות.
כמו שאין לי שום דבר נגד אנשים שמשחקים פוקר על כסף בבית בין חברים, אבל כן יש לי הרבה נגד כל חברות ההייטק פה שמפעילות כל מיני משחקי קזינו אינטרנטיים על כסף אמיתי (לא רק על צ'יפים וירטואליים), בידיעה ברורה שחלק גדול מהפרנסה שלהן הוא ממכורים שייכנסו אחרי זה לחובות לשוק האפור וייקחו אוכל מהפה של הילדים שלהם וקצבאות זיקנה מההורים הקשישים שלהם רק כדי להמר עוד קצת. ובחיים לא הייתי עובדת בחברה כזאת, וגם הייתי מתרחקת מכל בנאדם שסבבה לו לעבוד במקום כזה, בין אם בתור מנכ"ל או מתכנת או מנהל מוצר.

את ממש עושה פה סלט תסלחי לי.
אין שום קשר בין משחק פוקר בבית או בקזינו מאולתר לבין אתרי ההימורים שאת מדברת עליהם ובנושא הזה אני דווקא קצת מבין. כמו שאין שום דמיון בין משחקי קזינו כאלו (של חברות ענק שמשקיעות מליוני שקלים וכוח עבודה עצום, מחקרים וכמויות עתק של דאטה בדיוק בשביל לגרום לאנשים להתמכר ולשפוך שם את כספם בזמן שיחס הזכיות תמיד יהיה נמוך משמעותית מאשר בכל קזינו) לבין אישה שמוכרת את עצמה באונלי כדי לממן את הלימודים או להאכיל את הילד. אני מבין שזו נקודה רגישה אצלך שכן את מכירה כמה גברים שנפגעו מזה (ממה בעצם הם נפגעו? מישהו רימה אותם? אילץ אותם? הונה אותם?), אני רק רוצה להסב את תשומת ליבך לכך שיש שם הרבה יותר נשים שנפגעות מזה, או שנפגעו יפה יפה עד שהגיעו למצב בו הן צריכות לסחור בסרטונים שלהן מאוננות כדי להתפרנס.
קיפוד
קיפוד • 4 באוג׳ 2021
FlowerKitty כתב/ה:
ועוד בהמשך לקיפוד: שמע, מסכימה איתך שמן הסתם גם פינדום זה סוג של זנות או עבודת מין, ושברוב המקרים עבודות מהסוג הזה הן בעלות פוטנציאל הרסני בעיקר כלפי עובדות המין.
ספציפית פינדום זה שונה כי אין מעסיק בכלל ולרוב הן אפילו לא יתפשטו. זה סוג של זנות, ברור, אבל מאוד רחוק מזנות "רגילה" או פורנו "רגיל" והנזקים הנפשיים והפיזיים שהם גורמים לעיתים קרובות לעובדות (ולעובדים).

אני דווקא לא טוען שפינדום הוא בהכרח סוג של זנות.. אני רק אומר שהקו שמפריד בין הדברים הוא מאד מאד דק ומאד קל לחצות אותו.
לצערי אין לי כל-כך מידע על כמה מתוך הפינדום שמתרחש הוא ללא עירום וכמה הוא עם יחסי מין אז קשה להתיחס לזה שאת אומרת שהרוב הם ככה וככה.
וברור שיש מעסיק - זה הבן אדם ששם לה את הכסף ביד בסוף המפגש.
FlowerKitty​(אחרת)
זה קצת מצחיק אותי שאתה מנסה להסביר לי על איך נשים נפגעות מזנות או מפורנו, אבל זה בסדר, אין לך שום דרך לדעת על מידת הידע או המעורבות שלי בנושא הזה כי זה נעשה לא פה אלא בפלטפורמות אחרות (:
(בקצרה: פעם הייתי מאוד בעד חוק הפללת הלקוח והמודל הנורדי והכחדת הזנות מהעולם בגלל שהיא כ"כ פוגענית כלפי נשים, דעותיי השתנו לאורך השנים אחרי שפגשתי מספיק זונות וגם נשים שמגדירות את עצמן כשורדות זנות שעדיין מתנגדות להוצאת הזנות מחוץ לחוק. עדיין חושבת שברוב המקרים זנות גורמת נזק לעובדות בה. כבר לא מכלילה כמו שהכללתי כשהייתי צעירה יותר, וכן מאמינה לנשים שמעידות שעבורן ספציפית זו בחירה חופשית ומתאימה).

רוב מי שעוסקות בפינדום ספציפית אפילו לא מתפשטות. זה תחום שונה משאר תעשיית הפורנו המצולם ויחסי הכוחות בו קצת שונים בעיניי. אני חושבת שלהתייחס לפינדום בצורתו התעשייתית-מקצוענית בדיוק כמו שמתייחסים לכל צורה אחרת של זנות או פורנו זו טעות.