צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פינדום מנקודת מבט של כלכלנית

FlowerKitty​(אחרת)
לפני שנתיים • 5 באוג׳ 2021
FlowerKitty​(אחרת) • 5 באוג׳ 2021
בכוחה, אני חוזרת על השאלה שכבר אבדה פה בכל המלל: מה אם הבנפיט שלה הוא קודם כל השליטה ויחסי הכוח וההתחרמנות מהם, אבל *גם* הכסף? אם הכסף הוא לא הגורם העיקרי אבל עדיין גם פקטור?
כי בכנות, קשה לי לדמיין מישהי שעושה שליטה כלכלית בלי שהכסף עצמו יהיה פקטור או גורם ריגוש בשבילה בכלל. זה נשמע לי לא ריאליסטי.
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 5 באוג׳ 2021
חושב שיש פה סוף סוף זוווית מעניינת על נושא הפינדום.
כן תיאורטית יכולות להיות סיטואציות שהפטיש הזה בא ממקום רגשי, פטישיסטי והדדי כמו בדוגמא שתמרה תיארה בפוסט הראשון.
ברב המקרים במציאות של היום שמערבבים שליטה נשית וכסף, מדובר בסוג מרוכך של זנות בעיני. לגיטימית, אבל זנות רכה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 5 באוג׳ 2021
FlowerKitty כתב/ה:
בכוחה, אני חוזרת על השאלה שכבר אבדה פה בכל המלל: מה אם הבנפיט שלה הוא קודם כל השליטה ויחסי הכוח וההתחרמנות מהם, אבל *גם* הכסף? אם הכסף הוא לא הגורם העיקרי אבל עדיין גם פקטור?
כי בכנות, קשה לי לדמיין מישהי שעושה שליטה כלכלית בלי שהכסף עצמו יהיה פקטור או גורם ריגוש בשבילה בכלל. זה נשמע לי לא ריאליסטי.

עוד פעם, המבחן הוא אם זה היה מחזיק גם בלי הבנפיט של הכסף. כסף הוא משהו שכולנו מחבבים.
אני אגיד לך מה הבעיה. הבעיה היא שהשבויים בפטיש הזה לא תמיד מבינים את המנגנון של הפטיש לעומק ואת הסיבות לו, והם בטוחים שהנזק היחיד שיכול לקרות הוא כלכלי. זה לא נכון, הנזק האמיתי הוא התיקוף במציאות שהם אפסים באמת, ושהדבר היחיד שמעניין בהם הוא שאפשר לנצל אותם כדי להשיג כסף או טובת הנאה. בפועל, הסיפור של הפטישיסט מהסוג הזה הוא מורכב הרבה יותר, ואמור לתקף דווקא ערך עצמי: השולטת הזו מתרגשת מעצם הרמיסה שלו, מעצם היכולת שלה לשלוט בו ולגרום לו לעשות פעולות קיצוניות כמו לתת לה את כספו, לעבוד למענה וכו. יש שם פן כמעט רומנטי, שהוא לא יכול לעמוד בפני הכוח שלה עליו, עד כמה שפטישיסט יכול להיות רומנטי.
במציאות, בדר״כ, לא דובים ולא נעליים, אלא כל מיני נשים שענייני שליטה מהן והלאה שמצאו נישה לניצול. הנשלט לא מעניין אותן, המנגנון לא מעניין אותן, אלא היכולת לשאוב כסף מהבור האפל הזה. מיותר לומר כמה הרסני זה, לתקף שוב ושוב חוסר ערך.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 5 באוג׳ 2021
פינדום אינו חריג מכל אלמנט שליטה. רצוי לא לערב כמה תחומים שאינם קשורים.
שליטה היא תחום התנהגותי . ברב המקרים מדובר בשנוי התנהגות או הוצאה מאיזורי נוחות
במקרה הזה כסף או רכוש משחק תפקיד ראשי או אמצעי.
לגבי רמות המוסר והבלמים של הנוגעים בדבר זה רלוונטי לכל קשר שליטה לא רק בכסף.
אישית אני חושב שזו דרך מעולה ומלאה סיפוק להיטיב עם הצד הנשלט
עם רמת התמסרות ואמון גבוהה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
FlowerKitty כתב/ה:

למה זה לא נשמע לך ריאליסטי? כי אנשים אוהבים כסף?
יכולה לומר לך בכנות לגבי עצמי שהרעיון של לנהל למישהו את החיים ברמה כזאת נשמע לי מדליק לאללה, ואם המצפון שלי היה מאפשר אז הייתי רוצה לנסות. ובמקביל, המחשבה על כך ששקל אחד מכספו ייכנס לתוך הכיס שלי מבחילה אותי ממש. המצב היחיד שבו הייתי מתנסה בפינדום הוא כשאין לי רווח כספי מזה. השילוב בין שליטה לקבלת כסף מרגיש לי כמו שחיתות וניצול יחסי מרות.
FlowerKitty​(אחרת)
יולי, מודה ועוזבת ומקווה שארוחם - זה לא נראה לי ריאליסטי כי לא הצלחתי לדמיין דבר כזה לגבי עצמי (לי ברור שאם אהיה מעורבת אי פעם בקשר שליטה שכולל פינדום הכסף בטוח לא יהיה המניע המרכזי, אבל גם בטוח שהוא כן יהיה בנפיט שארצה ליהנות ממנו).

ונו, שוב הסתבר לי שאנשים הם מאוד שונים זה מזה (: הנה, מסתבר שזה כן ריאליסטי במקרים של נשים אחרות.
בכוח המוח{Aion}
דמייני קשר עם מישהו שאת אוהבת, שאת נמשכת אליו ורוצה בקרבתו. שאת מעריכה את כישוריו. שהוא מאוד מורכב, ויש בתוכו אמביוולנטיות שמושכת אותו להתנסויות מהסוג הזה. שאחד המבעים של התחושות האלה היא שליטה פיננסית. את עדיין לא רואה שהרוב המוחלט של הנשים לא יעשו זאת בשביל הכסף? כסף יכול להיות חלק מהקשר, אבל לא הסיבה לו. מי לעזאזל בוחרת את מערכות היחסים שלה כשהסיבה העיקרית להן היא כסף? אנחנו בני אדם, אנחנו מנהלים את הרוב המוחלט של מערכות היחסים שלנו בגלל קרבה, אינטימיות, אהבה, עניין משותף, הומור משותף. כל אלה לא צריכים להעדר מקשר שיש בו שליטה.
FlowerKitty​(אחרת)
בכוח, אני מנסה להבין אם התגובה האחרונה שלך מופנית אליי (כי שלי האחרונה בשרשור לפני שלך) או שהיא כתובה בגוף שני אישה כפנייה כללית לכל הנשים בשרשור פה.
כי אם במקרה היא מופנית אליי, אז ממש ממש לא הבנת אותי נכון, ואולי אני צריכה להסביר את עצמי יותר טוב.
בכוח המוח{Aion}
FlowerKitty, אולי אני צריכה להסביר את עצמי טוב יותר: ברור לי שאת הקשרים שלך את מנהלת מהמקומות הרגשיים, אבל אולי כשדמיינת קשר שנוגע לניצול פיננסי, דמיינת אותו שונה מרוב מערכות היחסים שלך, ואז לא מצאת את הסיבות למה הבנפיט מהכסף עצמו יכול להיות זניח עד לא קיים. אולי כמו עבד נקיון שמציע נקיון, למה להיות איתו בקשר אם הוא לא מנקה טוב?
להיות עבד נקיון או עבד בכלל זו פנטזיה, ולהיות מנוצל כלכלית זו פנטזיה. אפשר להשתמש בתפאורות ונרטיבים, ולבצע התאמות למציאות על מנת שהתחושה תהיה אותנטית באותו הזמן, אבל צריך לזכור שזו לא המציאות בין שני האנשים שאתם.
FlowerKitty​(אחרת)
לא, ה"אולי" שלך פשוט יצא שגוי (: (וזה בסדר, זו טעות שיכולה לקרות בקלות כשמנסות לדמיין "אולי" של אחרים).
לא דימיינתי קשר היפותטי כזה כשונה במהותו משאר קשרי השליטה שלי בעבר ובהווה. כן דימיינתי את הכסף כמרכיב (אחד, לא חושבת שהיה מעניין אותי בשום צורה לנהל קשר שליטה שזה המרכיב היחיד בו) שמשמעותי לנשלט, שמדליק אותו, שאפילו יבאס אותו אם השולטת לא באמת תעשה בו שימוש ולא באמת תידלק מקבלת הכסף בעצמה גם.
כלומר, מתוך זה שאני יכולה לדמיין קשר כזה רק עם מישהו שזה פטיש מרכזי אצלו, אני לא יכולה לדמיין לא להשתתף איתו בהידלקות מזה עד הסוף. זה נשמע לי, נגיד, כמו להיות עם פוט פטישיסט כשאת בכלל לא נהנית מליקוקי כפות רגליים. כזה לתת לו ללקק, אבל בכלל לא ליהנות מזה פיזית או מנטלית, סתם לשכב שם ולהשתעמם כדי לתת לו פרס או לעשות לו טובה. וזה נשמע לי... עצוב.

עכשיו את מבינה יותר את מה שבראש שלי? (ואל דאגה, כלובי, בחיי שרק בראש שלי! אני מכבדת את חוקי האתר וילדה מאוד טובה, באמת). או להסביר עוד?