לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטות מהמגזר הדתי / חרדי

מאסטר נפלא
לפני שנתיים • 2 בספט׳ 2021

נשלטות מהמגזר הדתי / חרדי

מאסטר נפלא • 2 בספט׳ 2021
האם אתם חושבים שיש קשר בין החינוך הדתי לחיבור לעולם הבדסמ?
למשל: חינוך לקבלת מרות, הסתרת העולם המיני ובכך בניית עולם יחסים שונה וקיצוני, רצון להתרחק כמה שאפשר מהצניעות באקטים מרחיקי לכת וכיוב'?
אני חילוני, אך היו לי מערכות יחסים בדסמיות רבות עם נשים דתיות וחרדיות, ותהיתי אם נתקלתןם בזה כאן וחשבתם על הנושא.
כל תגובה תתקבל בברכה.
mister z​(שולט)
mister z​(שולט) • 2 בספט׳ 2021
בניגוד למה שנראה לחלק מהחילונים דתי וחרדי זה לא אותו דבר ואפילו לא דומה מבחינת התחומים שהזכרת לגבי קבלת מרות זה נכון אולי לחלק מהקהילות החסידיות אני בתור אחד שעבר בכל התחנות של אדם דתי לא נתקלתי בדרישה או ציפייה כלשהי לקבלת מרות

לגביי הסתרת העולם המיני מדובר בעיקר בהגדה אורבנית מי שפותח גמרה רואה דיונים שמתעסקים בתנוחות ודרכי משכב

ומשפט אחרון על אחוזים מבחינת אחוזים דתיים וחרדים ביחד מהווים יותר מ20 אחוז מהאוכלוסייה בשביל להגיד שמשהו בחינוך הדתי מעודד נטיות בדסמיות צריך לראות אחוז נשלטות דתיות גבוה בהרבה ...
    התגובה האהובה בשרשור
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 2 בספט׳ 2021
אני חושבת שיש קשר בין הסביבה שבה גדלנו לבין זה שנהיינו בדסמים, אבל זה לא קשור לדת או לא דת.
מאסטר נפלא

תודה על התייחסות

מסכים מאד שבתוך המגזר הדתי ישנם גוונים רבים ושונים מאד זה מזה. בכל זאת, בתחושה שלי ישנו משהו דווקא בעיסוק בדבר הנתפס כרחוק מהדת (לא בטוח שנתפס בצדק, אך ודאי מתנגש בכמה ערכים מתחום הצניעות וכיוב').

mister z כתב/ה:
בניגוד למה שנראה לחלק מהחילונים דתי וחרדי זה לא אותו דבר ואפילו לא דומה מבחינת התחומים שהזכרת לגבי קבלת מרות זה נכון אולי לחלק מהקהילות החסידיות אני בתור אחד שעבר בכל התחנות של אדם דתי לא נתקלתי בדרישה או ציפייה כלשהי לקבלת מרות

לגביי הסתרת העולם המיני מדובר בעיקר בהגדה אורבנית מי שפותח גמרה רואה דיונים שמתעסקים בתנוחות ודרכי משכב

ומשפט אחרון על אחוזים מבחינת אחוזים דתיים וחרדים ביחד מהווים יותר מ20 אחוז מהאוכלוסייה בשביל להגיד שמשהו בחינוך הדתי מעודד נטיות בדסמיות צריך לראות אחוז נשלטות דתיות גבוה בהרבה ...
מאסטר נפלא

מעניין

אם כך, ממה לדעתך נובע הקשר?

ארגמןן כתב/ה:
אני חושבת שיש קשר בין הסביבה שבה גדלנו לבין זה שנהיינו בדסמים, אבל זה לא קשור לדת או לא דת.
ארגמןן​(אחרת)

Re: מעניין

ארגמןן​(אחרת) • 2 בספט׳ 2021
מאסטר נפלא כתב/ה:
אם כך, ממה לדעתך נובע הקשר?

ארגמןן כתב/ה:

בעיניי זה לא הערכים עליהם בוחרים לגדל אלא יותר איך מעבירים אותם, האם הילד מקבל מענה לכל הצרכים שלו, איזו דוגמא הוא מקבל מההורים שלו, מה משדרים לו מהסביבה שלו (גם ברמה תת מודעת) ועוד דברים בסיסים שכאלה.
פרלינה​(נשלטת){בעלי}
יכולה להגיד שגדלתי לתוך משפחה דתית נורמטיבית להחריד. לא חרדים, לא "מסורתיים", דתיים במושב מעורב עם הרבה חברים חילונים והרבה דתיים, בבית חינכו לדרך דתית אבל בסופו של דבר אחותי יצאה חרדית ואחי חילוני לגמרי.
בכל מקרה אני בדסמית מאז שאני זוכרת את עצמי. הרבה הרבה לפני שידעתי בכלל שיש לי איזשהו חור בגוף חוץ מפה. זה לא בא משום טראומה, לא מחינוך לקבלת מרות, לא משום דבר בתת מודע, כי בכל זאת, ההורים שלי ונילים לגמרי, מאוהבים וחמים ("חמים" יחסית לאשכנזים. חמימים אולי.)
בקיצור לא נראה לי שיש איזשהו קשר.
בוסגה​(אחר)
בוסגה​(אחר) • 2 בספט׳ 2021
אני חושב שהצורך שלח בחוקים תמידיים (לקבל ולתת) נובע מזה שתמיד יש מצוות לקיים, אין מעשה בלי מצווה
אפילו אחרי שיוצאים מהשירותים, אשר יצר
שולט ומפנק​(שולט)
לפני שנתיים • 27 בדצמ׳ 2021
שולט ומפנק​(שולט) • 27 בדצמ׳ 2021
בכל קבוצה של אנשים יש בדסמים ושאר נטיות הקיימות. בעולם . אני לא בטוח שאצל הדתיים יש אחוזים גבוהים יותר של א.נשים שהם חלק מעולם השליטה .
נראה לי שהתמזל מזלך ולך היו ,באופן יחסי, הרבה נשלטות חרדיות אבל המצב שלך לא מייצג את המצב בכל אוכלוסיית הדתיים .
לי היו נשלטות ולא מצאתי אפילו לא חרדית אחת אבל אני עדיין "מאמין "שאמצא