צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חסימות

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנתיים • 29 בספט׳ 2021
טוב, גם כשאתה קורא למישהו בשמות גנאי אתה לא מונע ממנו את תענוגות העולם, ובכל זאת נקרא לזה אלימות מילולית.

מה דעתך זאלו על דוגמת הבוקס שלי?
''''''''''
'''''''''' • 29 בספט׳ 2021
יולי, זה קצת מפגר להיפגע משמות גנאי שקרא לך בהם מישהו מהאינטרנט שאתה לא מכיר, בדיוק כמו שזה מפגר להיפגע מזה שמישהו מהאינטרנט שאתה לא מכיר חסם אותך.
אני אישית לא חוסם, אבל זה לא כי אני מתנגד לחסימות אידאולוגית, זה פשוט כי על הזין שלי. מי שטוב לו לחסום, שיחסום. גם אם סתם בא לו לחסום את כל מי שכותב היי במקום שלום, או את כל מי שבא לו לא טוב באיזה יום שלא היה לו מצב רוח.

הבחור החליט שכל התנהגות שמעליבה אותו היא אלימה. להלן עוד קצת מהפרופיל שלו:
"אם תחסמי אותי מיד אחרי שתקבלי תמונה מבלי לומר בצורה מכבדת שזה לא מתאים את פשוט בחורה אלימה.
אם היית צריכה לקרוא את זה כדי להבין שזה לא מכבד, אז אולי את על הספקטרום של פסיכופתיה, לכי להיבדק".

פסיכופתיה, מבינה? על פאקינג חסימה.
כותב לך
כותב לך • 29 בספט׳ 2021
ואם כבר עלה הנושא.......

חייב להעלות פוסט בנושא

יום הכיפורים והסרת חסימות

https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=1196158&blog_id=74378

וזו הזדמנות נוספת icon_smile.gif
הביעו תמיכה בבקשה - בטוח שאפשר להרוויח מזה (שני הצדדים)
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 בספט׳ 2021
יולי Yuli כתב/ה:
טוב, גם כשאתה קורא למישהו בשמות גנאי אתה לא מונע ממנו את תענוגות העולם, ובכל זאת נקרא לזה אלימות מילולית.

חסימה היא פעולה פונקציונלית שתכליתה מניעה, ומפני כך הדגשתי שהדבר היחיד שהחוסם מונע מהנחסם הוא את עצמו. בכך חסימה דומה יותר להגפת דלתו הפרטית של אדם מאשר להטחת שמות גנאי, שהיא פעולה תוקפנית ולא מגננתית.

אני חושב שהדוגמה שלך מצוינת לצורך הבחנה בין חסימה שהייתי שופט כמוצדקת לחסימה שהייתי שופט כילדותית. בכל המקרים הפעולה אינה אלימה בעיניי, אך במקרים מסוימים (מקרי "שוד"), הנסיבות מצדיקות אותה בעוד במקרים אחרים היא מעידה לשלילה על מי שנוקט בה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 29 בספט׳ 2021
יולי Yuli כתב/ה:

יולי, לדעתי מניעה של תקשורת איתי, זו לא אלימות, כי זו לא זכות קנויה לאף אחד להיות איתי, באופן אישי, בתקשורת, בניגוד לרצוני. לדעתי הנרטיב האלים לא נתמך באף זכות קנויה שמתקיימת למישהו. אני לא צריכה לכעוס על מישהו, הוא גם לא צריך לפגוע בי ובתמורה להחסם. מבחינתי מספיק שאני אגלה שזה אדם שאני לא מעוניינת לתקשר איתו, מכל סיבה שהיא. אין כאן אלימות, ולא אלימות נגד.
בדוגמה שנתת לזאלו, יכולה לעלות השאלה אם פגיעה במרחב הציבורי פוגעת בזכות קנויה. אם כן, אז זו יכולה להסתבר כאלימות. אם זה נמצא במסגרת חופש ביטוי לגיטימי שיש לכל אחד ברשת, לא מדובר באלימות.

לא צריך להיות עם אצבע קלה על ההדק, בשימוש במונח האלימות, עד שההרחבה שלו מרוקנת אותו מתוכן, זו דעתי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
נובל, לא המלצתי לאף אחד להיעלב מזה. גם כשאדם שאני מכירה קורא לי בשמות אני לא נוטה להיעלב. אבל זה לא משנה את העובדה שמדובר באלימות מילולית. המילה מתארת את המעשה ולא את התוצאה.
אם אנסה לפוצץ במכות את בעלי אני מבטיחה לך שהוא לא ייפגע מזה אפילו קצת (בדקתי. הוא תופס לי את שתי הידיים ביד אחת באמצע התנופה הראשונה, זה מביך) אבל כשתתאר את ההתנהגות שלי, "אלימה" יהיה תיאור די ריאלי.

כאמור קונטקסט זה המון, בלי קונטקסט אין לכל זה משמעות. מרקוס לא הוסיף הרבה סייגים לדבריו ולא התנסח בעדינות (אתה יכול להזדהות, לא?), אבל כן ציין באיזה קונטקסט הוא מתכוון לזה.
ולציטוטים מהפרופיל שמובאים לפורום אני לא הולכת להתייחס, מן הסתם.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
נקודה טובה בכח.

הסכמתי עם חלק נכבד מדברי מרקוס ועדיין מסכימה עם הנקודה העיקרית (שאולי קצת הולכת לאיבוד בטקסט. לא בטוחה) . אני חושבת שלו כתבתי את זה בעצמי הייתי מתנסחת אחרת, בטח הייתי כותבת "יש בזה משהו אלים" ולא "זו אלימות". כי אני לא חושבת שכל המעשים בעולם הם אינהרנטית כן/לא אלימים. אלא שהכל תלוי הקשר ויש גם סקלה. קללה, סטירה, ויריית אקדח כולם נחשבים אלימות, אבל לא מאותו סוג ולא באותה חומרה, ואני בסדר עם זה.

לחסום את האפשרות לתקשר איתי זו זכותי, כמובן, אבל כשמשתמשים בזכות הזאת בתור התרסה או בתור תגובה לכל מה שלא מוצא חן בעיני זה יוצא... איך אומרים? חוקי אבל מסריח?

זה לוקח אותי לדיון כללי על ההשפעה החברתית שיש לעצם קיומה של האופציה הזאת ועל המוסכמות החברתיות שמתגבשות סביבה בימינו אנו, שעלה גם כשדיברנו פה על דיווחי פוסטים בבלוגים (לא אותו הדבר, אבל נושאים קשורים בעיני - כפתור שעוד אין קונצנזוס על הפרשנות המיטבית לשימוש בו ושקשור לרצון הלגיטימי שלנו לנטר את המרחב שלנו ולרצון הטבעי שלנו לנגח את כל מה שלא מוצא חן בעינינו).

כשחוסמים אותי סתם ככה מבלי שהטרדתי זה לא בדיוק פוגע בי, כי מי ישמע מה כבר הפסדתי (פניה למישהו שלא רוצה שאפנה אליו. אוקיי), אבל זה מרגיש כוחני, במובן שזה power play. לא כמו בוקס באף. אלא כמו לטרוק את הטלפון "בפנים". כמו לחייך בזלזול כשמדברים אלייך. כמו לסנן או לעשות גוסטינג. לא אלימות פאר אקסלנס, אבל...

חוסר הגינות? אולי נכון יותר לזנוח את הטרמינולוגיה הציורית ופשוט לומר שזה חוסר הגינות? מה דעתך?
או לחזור ל"מיקרואגרסיות" השימושי?

(ולא במקרים של הטרדה אלא דווקא בתרחישים אחרים, כי חסימת הטרדה היא-היא המטרה של כפתור החסימה אז לא נראה לי שיש הרבה מה לומר על זה. אבל אנשים משתמשים בזה לעוד דברים וזה לדעתי מה שמעורר את הצורך בכלל לדבר על זה).
''''''''''
'''''''''' • 29 בספט׳ 2021
יולי Yuli כתב/ה:
נובל, לא המלצתי לאף אחד להיעלב מזה. גם כשאדם שאני מכירה קורא לי בשמות אני לא נוטה להיעלב. אבל זה לא משנה את העובדה שמדובר באלימות מילולית. המילה מתארת את המעשה ולא את התוצאה.
אם אנסה לפוצץ במכות את בעלי אני מבטיחה לך שהוא לא ייפגע מזה אפילו קצת (בדקתי. הוא תופס לי את שתי הידיים ביד אחת באמצע התנופה הראשונה, זה מביך) אבל כשתתאר את ההתנהגות שלי, "אלימה" יהיה תיאור די ריאלי.

כאמור קונטקסט זה המון, בלי קונטקסט אין לכל זה משמעות. מרקוס לא הוסיף הרבה סייגים לדבריו ולא התנסח בעדינות (אתה יכול להזדהות, לא?), אבל כן ציין באיזה קונטקסט הוא מתכוון לזה.

טוב, זה לא חדש לי שאנחנו לא מסכימים (:
אני אלים לפעמים. אין לי בעיה עם זה.
הקונטקסט המדובר והלך הרוח, מצביעים על בנאדם שקורה לו משהו בתדירות גבוהה מהממוצע ובמקום לבחון את עצמו מעדיף להתעסק בפעולות שהצד השני נקט כלפיו.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
זאלופון כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

חסימה היא פעולה פונקציונלית שתכליתה מניעה, ומפני כך הדגשתי שהדבר היחיד שהחוסם מונע מהנחסם הוא את עצמו. בכך חסימה דומה יותר להגפת דלתו הפרטית של אדם מאשר להטחת שמות גנאי, שהיא פעולה תוקפנית ולא מגננתית.

אני חושב שהדוגמה שלך מצוינת לצורך הבחנה בין חסימה שהייתי שופט כמוצדקת לחסימה שהייתי שופט כילדותית. בכל המקרים הפעולה אינה אלימה בעיניי, אך במקרים מסוימים (מקרי "שוד"), הנסיבות מצדיקות אותה בעוד במקרים אחרים היא מעידה לשלילה על מי שנוקט בה.

ככל שאני ממשיכה לקרוא אני יותר ויותר נוטה לחשוב שהנסיון לקבוע את גבולות המושג "אלימות" בעצם לא נחוץ כאן, ואולי עדיף שנדבר על ראוי, יפה, מרושע, מגונה, מקובל, לא מקובל, מאשר על אלים/לא אלים. אחד, כי אנחנו מדברים על מוסכמות חברתיות. ושתים, כי זה מסכן אותנו בהיתקעות על הסמנטיקה.
אולי לקרוא לזה "אלימות" זה יותר אמוציונלי מאשר מילוני.
אבל גם לא כזה מפריע לי להכיל אמירה שמשתמע ממנה "זה מרגיש לי אלים" על משהו שהוא לא בהכרח עונה להגדרה.

בגדול אני חושבת שזה לא טוב עבור החברה האנושית להשתמש בכלי החסימה בכל מצב שבו ניתן לא להשתמש בו (מבלי להפוך לקורבן). אני חושבת שזה יוצר אווירה רעילה.

(האם לציין שהתכוונתי רעילה פיגורטיבית? 😜)
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
NobleSavage כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

טוב, זה לא חדש לי שאנחנו לא מסכימים (:
אני אלים לפעמים. אין לי בעיה עם זה.
הקונטקסט המדובר והלך הרוח, מצביעים על בנאדם שקורה לו משהו בתדירות גבוהה מהממוצע ובמקום לבחון את עצמו מעדיף להתעסק בפעולות שהצד השני נקט כלפיו.

נו תראה איזה יופי זה כשאתה אומר לי את זה במילים במקום להדגים במעשים. תחושה אחרת לגמרי!

בוא פשוט לא ננתח אישיות של אנשים בפורום. בן אדם העלה טענה, בוא נסכים או לא נסכים עם הטענה במקום להתעסק במה שקורה לו עמוק בלב ולהפוך אותו לנושא. ואם הוא לא בא לך טוב אז בוא תתווכח איתי - אני מאד נחמדה ותמיד משתדלת לדבר בנימוס ולהימנע מהטרדה. מבטיחה.

ואני חושבת ששימוש יתר בחסימות זה לא הגון ושזה הורס את מרקם החברה ומכרסם בהדרגה בסולידריות האנושית הכללית.