סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אשמח לשמוע מניסיונכם

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני שנתיים • 7 באוק׳ 2021
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 7 באוק׳ 2021
זה יפה שהדיון נודד לפפילומה, ולא לאיידס, לאפשרות שהכבד ייפגע עקב צהבת או שהרפס יסכן עובר במהלך הריון ותינוק לאחר הלידה.

לגבי קונדומים, חשוב לזכור שלכל אמצעי ההגנה יש גם אחוזי כישלון. קונדום יכול להיקרע, לא לכסות את הכל או שיש מעבר של נוזלי גוף לאחר ההסרה שלו.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 7 באוק׳ 2021
לא ברור לי מה מפריע ככ בזה שהדיון ״נדד״ לפפילומה? אולי כי זה לא מעניין אותך כגבר?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מז"א "נודד"? הוא לא נודד לשום מקום, זה חלק מהנושא כי זה אחד הנגיפים בהם ניתן להידבק. פפילומה עושה סרטן. דן, לא מתאים לך הווטאבאוטיזם.

ובכלל, למה להשוות בין מחלות מין, אף אחת מהן אינה סבבה. HIV מאד מפחיד וגם בלתי ניתן לריפוי, אך פחות מדבק מאחרים (יחסית! רק יחסית). הרפס לא גורם למוות אבל הוא מגעיל והוא נשאר לנצח. עגבת ניתנת לריפוי בטיפול תרופתי, אבל יש לה תקופת דגירה ארוכה והיא יכולה לגרום לנזק מוחי ולמוות. וכו' וכו'. ובתכלס מכל הרשימה הזאת מתגוננים באותם האמצעים בדיוק אז מה זה משנה ממה נפחד יותר.

קיצר... אני יכולה להבין מה מביך בלהגיד למישהו "בוא נעשה בדיקות למחלות מין ונשתף תוצאות ואז נעשה סקס עם קונדום למקרה שפספסנו משהו", אבל נראה לי הרבה הרבה *הרבה* יותר מביך להגיד "אז זוכר שעשינו סקס לפני חודש? אתה צריך ללכת לעשות בדיקת עגבת". אז אני בוחרת בראשון. גם פחות מבוכה וגם פחות מחלות. WIN WIN.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Ivy poison כתב/ה:
לא ברור לי מה מפריע ככ בזה שהדיון ״נדד״ לפפילומה? אולי כי זה לא מעניין אותך כגבר?

FUN FACT!

נגיף הפפילומה מסוכן גם לגברים. הנגיף מפורסם בהיותו גורם לסרטן צוואר הרחם (שלרוב הגברים אין), אבל יכול לגרום גם לסרטן בגרון וברקטום. וקונדילומה כידוע מקבלת באהבה את כולם. כך שגברים הטרו' שמתחסנים לפפילומה מגינים לא רק על נשות העולם אלא גם על עצמם, וגם להומוסקסואלים מומלץ להתחסן.

(מה שעוד יותר מעלה את השאלה למה למען השם החיסון לא זמין לגברים בכל גיל, זה מאד מכעיס אותי ואני מקווה שגברים רבים יפנו בזעם למשרד הבריאות עם השאלה הזאת. אומרים שהחיסון יעיל יותר בצעירים, אבל זו הרי לא סיבה למנוע אותו ממישהו).