צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה לדעתכם ההבדל בין קינקי לבדסמי?

RenneWhite
לפני שנתיים • 20 בינו׳ 2022

מה לדעתכם ההבדל בין קינקי לבדסמי?

RenneWhite • 20 בינו׳ 2022
מי הוגהה הבדסם? איך זה התחיל?
מי קובע מה מספיק בדסמי ומה לא..
מה הכללים, איך יודעים שאת בדסמית?
בבקשה אל תשלחו אותי לרב גוגל לקרוא כי יש לי מלא מאמרים לקרוא גם ככה, ובא לי דיון של אנשים בנושא.
תחכימו אותי בבקשה (:
CharlieI{Lotus}
CharlieI{Lotus} • 20 בינו׳ 2022
בשבילי, ההבדל הוא בעומק הרגשי.
קינקי זה שטחי יחסית (לא שטחי אבסולוטית).
בדסמ במובן הגדול יותר הוא בעיקר תהליך רגשי עמוק מאד.
Wild Bear
Wild Bear • 20 בינו׳ 2022
קינק ובדסמ הם הגדרות לפעילות מינית לא קונבנציונלית.
אלו הגדרות שלעתים חופפות. קינק הוא הגדרה רחבה לפעילות מינית שכזו, ובדסמ מצמצם את ההגדרה לפעילות כזו בה יש הבדל ביחסי הכוחות בין הצדדים.
מטפורה
מטפורה • 20 בינו׳ 2022
הו יפה.
אטימולוגיה פורמליסטית יכולה לקחת אותך רק מרחק מסוים במושגים שאין להם הגדרה מילונית. בעיני יותר מעניין ומלמד לראות איך אנשים משתמשים במילים הללו.
לעתים קרובות, במרחב הזה ובמרחבים נוספים, קינק היא מילה המשמשת בעיקר כהנגדה לבדסמ שבמשוואה הזו מייצג העמקה ורצינות לעומת קינק שהוא יותר שטחי ולא מחייב. באופן אישי אני מסכימה עם החלוקה הזו רק באופן חלקי, ובטח לא עם המסקנות השגורות מדי שלה.
ממה שאני רואה, שימוש במונח בדסמיות והנגדתו לקינק מאפשרים לאנשים מסוימים להעמיד דרישות סף או לבקר פרטנרים עם העדפות מיניות שונות משלהם. רבים מהעוסקים במלאכה נתקלו ודאי באמירות כאלה: 'זה לא בדסמ אמיתי אם אתה לא עושה x'/ 'אני לוקחת את הבדסמ שלי ברצינות ולכן לא אסכים שy'/ 'בראטיות (למשל) הן לא באמת "נשלטות"'/ 'אם אתה לא מסכים להיות נהג/לתת לי כסף/לרדת לי, זה לא נחשב שאתה נשלט בכלל'/'שולט אמיתי לא היה מתנהג ככה, אתה רך מדי'/'רק 24/7 זה הדבר האמיתי'/'את? שולטת?? את לא נראית כמו שולטת אמתית'.
בעוד שחלק מהתביעות הללו מייצגות העדפות לגיטימיות של חברינו הסוטים, אפשר בקלות לשים לב שהדובר מנסה להכליל ולסמן את ההתנהגות של הפרטנר הפוטנציאלי לא רק כלא רצויה או מושכת בעיניו, אלא כלא נכונה/לא מתאימה/לא הולמת איזשהו סט של חוקים פורמליסטיים וצרים. כלא ראויה באופן אובייקטיבי. יש עם זה הרבה בעיות, אבל בראשן, האם תוכלו לחשוב על משהו סקסי פחות?

כך הרבה פעמים תוכלו לראות אנשים משתמשים במונח 'בדסמ אמיתי' תוך ייצוג של השקפה שמרנית או/ו תוך הפעלת לחץ מניפולטיבי על אנשים חלשים או חסרי ניסיון.
זה כמובן לא פוסל את המונח עצמו או את כל האנשים שמשתמשים בו כדי לתאר את חיי המין שלהם, אלא רק בא להצביע על איזשהי דינמיקה ספציפית מוכרת בתחום.
קל לעשות את המניפולציה הזו על מונח כמו בדסמ משום שבאמת יש לו היסטוריה ומסורות מקובלות, רק שכל זה לא אומר, אלוהים אדירים, שאסור לשחק בהן או לסטות מהן. אם כסוטים לא נוכל לסטות, מה בעצם נשאר לנו?
לעומת זאת, קשה מאד לשלול את 'רשיון' הקינקיות, זו הסיבה שאני מעדיפה אותו כדי לתאר את עצמי. אני מעדיפה את הביטוי הזה כי הוא נזיל יותר, מאפשר יותר, משחקי, ומחזיר את המיקוד למין ולאינטימיות בין פרטנרים, ולא לכל המסביב. אוריינטציה קינקית, בעיני, יכולה לנוע ממשחק של זוג דודים יבשושיים ברופא וחולה ועד צריבת ישבנה של בתולה מטפטפת בליל כלולותיה ושיעבודה לנצח. הדגש לא יהיה על מה עשו בעבר או האם אנחנו עושים את זה נכון, אלא על ניסיוניות, הרפתקנות והתאמה אישית.

למי שאין לו מאמרים לקרוא ויש לו כמה דקות של קקי-צהריים בבידוד ורוצה משום מה לקרוא עוד מהלהג-לעג הזה, כתבתי על הנושא אצלי לפני כחודש:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=76612&postid=1238593#anc
    התגובה האהובה בשרשור
RenneWhite

תודה לך !! כלכך קיוויתי שתגיבי (:

RenneWhite • 20 בינו׳ 2022
מטפורה כתב/ה:
הו יפה.
אטימולוגיה פורמליסטית יכולה לקחת אותך רק מרחק מסוים במושגים שאין להם הגדרה מילונית. בעיני יותר מעניין ומלמד לראות איך אנשים משתמשים במילים הללו.
לעתים קרובות, במרחב הזה ובמרחבים נוספים, קינק היא מילה המשמשת בעיקר כהנגדה לבדסמ שבמשוואה הזו מייצג העמקה ורצינות לעומת קינק שהוא יותר שטחי ולא מחייב. באופן אישי אני מסכימה עם החלוקה הזו רק באופן חלקי, ובטח לא עם המסקנות השגורות מדי שלה.
ממה שאני רואה, שימוש במונח בדסמיות והנגדתו לקינק מאפשרים לאנשים מסוימים להעמיד דרישות סף או לבקר פרטנרים עם העדפות מיניות שונות משלהם. רבים מהעוסקים במלאכה נתקלו ודאי באמירות כאלה: 'זה לא בדסמ אמיתי אם אתה לא עושה x'/ 'אני לוקחת את הבדסמ שלי ברצינות ולכן לא אסכים שy'/ 'בראטיות (למשל) הן לא באמת "נשלטות"'/ 'אם אתה לא מסכים להיות נהג/לתת לי כסף/לרדת לי, זה לא נחשב שאתה נשלט בכלל'/'שולט אמיתי לא היה מתנהג ככה, אתה רך מדי'/'רק 24/7 זה הדבר האמיתי'/'את? שולטת?? את לא נראית כמו שולטת אמתית'.
בעוד שחלק מהתביעות הללו מייצגות העדפות לגיטימיות של חברינו הסוטים, אפשר בקלות לשים לב שהדובר מנסה להכליל ולסמן את ההתנהגות של הפרטנר הפוטנציאלי לא רק כלא רצויה או מושכת בעיניו, אלא כלא נכונה/לא מתאימה/לא הולמת איזשהו סט של חוקים פורמליסטיים וצרים. כלא ראויה באופן אובייקטיבי. יש עם זה הרבה בעיות, אבל בראשן, האם תוכלו לחשוב על משהו סקסי פחות?

כך הרבה פעמים תוכלו לראות אנשים משתמשים במונח 'בדסמ אמיתי' תוך ייצוג של השקפה שמרנית או/ו תוך הפעלת לחץ מניפולטיבי על אנשים חלשים או חסרי ניסיון.
זה כמובן לא פוסל את המונח עצמו או את כל האנשים שמשתמשים בו כדי לתאר את חיי המין שלהם, אלא רק בא להצביע על איזשהי דינמיקה ספציפית מוכרת בתחום.
קל לעשות את המניפולציה הזו על מונח כמו בדסמ משום שבאמת יש לו היסטוריה ומסורות מקובלות, רק שכל זה לא אומר, אלוהים אדירים, שאסור לשחק בהן או לסטות מהן. אם כסוטים לא נוכל לסטות, מה בעצם נשאר לנו?
לעומת זאת, קשה מאד לשלול את 'רשיון' הקינקיות, זו הסיבה שאני מעדיפה אותו כדי לתאר את עצמי. אני מעדיפה את הביטוי הזה כי הוא נזיל יותר, מאפשר יותר, משחקי, ומחזיר את המיקוד למין ולאינטימיות בין פרטנרים, ולא לכל המסביב. אוריינטציה קינקית, בעיני, יכולה לנוע ממשחק של זוג דודים יבשושיים ברופא וחולה ועד צריבת ישבנה של בתולה מטפטפת בליל כלולותיה ושיעבודה לנצח. הדגש לא יהיה על מה עשו בעבר או האם אנחנו עושים את זה נכון, אלא על ניסיוניות, הרפתקנות והתאמה אישית.

למי שאין לו מאמרים לקרוא ויש לו כמה דקות של קקי-צהריים בבידוד ורוצה משום מה לקרוא עוד מהלהג-לעג הזה, כתבתי על הנושא אצלי לפני כחודש:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=76612&postid=1238593#anc
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 20 בינו׳ 2022
קינקים זה ונילים שהצליחו להשתחל לכאן.
Wild Bear
Wild Bear • 20 בינו׳ 2022
בכוח המוח כתב/ה:
קינקים זה ונילים שהצליחו להשתחל לכאן.

Kink"
You speak of a kink if there are unconventional sexual practices, fantasies or concepts. The word literally comes from a kink in a cable (a hitch) as if there is also a kink in your sexual behavior. Kinky sex is therefore a kind of opposite of vanilla sex."
-X-
-X-
-X- • 20 בינו׳ 2022
בדס"מ הוא חלק מקינק.
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 20 בינו׳ 2022
קינק נתפס אצלי כמשהו שיותר מכוון למין או גירוי מיני (נניח גרון עמוק, סטירות, דיבור מסויים שיכול להעליב/לחרמן וכדומה וזה מרטיב למשל).
בשבילי, קינק לא דורש שולט או יחסי שליטה אלא פרטנר יצירתי ובטוח בעצמו שאוהב לשחק icon_smile.gif

בדסם נתפס אצלי יותר כהיררכייה וכוח. לא כל דבר שקורה בהכרח מתורגם עבורי למין ולפעמים אלו גירויים אחרים או צרכים אחרים שנענים דרך זה (מסגרת יומיומית, צייתנות שהיא לא רק במיטה למשל).

אני לא מתחברת להרבה מהאלמנטים 'הטקסיים' שיש בבדסם, או ללבוש שנחשב פטישיסטי, אבל אני מאוד צריכה אינטנסיביות וידיעה שהבדסם לא מופרד מקינק לא מופרד מזוגיות. לא עובד לי לחלק את זה.

יכול להיות שבעיני אדם כלשהו הדברים שאת אוהבת הם ונילים בכלל ובעיני אחר הם שיא ההארדקור. מה שלדעתי חשוב זה דווקא החיבור שיש לך עם הפרטנר, ההיכרות עם עצמך ולזכור שזה יכול להיות - לא משנה איך תקראי לזה - כיף, קליל, מצחיק, עמוק, פתוח ומהנה גם בלי למלא את הצ'ק ליסט של 'המדריך לבדסמי המושלם'. אני רואה בזה חופש להביע את עצמי מינית אבל גם מחשבתית ורגשית.
Kitty frank
Kitty frank • 20 בינו׳ 2022
ענו לך חכמות ויפות ממני, אז רק אחזק את המשוואה שאני רואה
בדס''ם=היררכיה. העברת כוח.
קינק=סתם טינופת כיפית, בלי היררכיה.