שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

כניעה או הכנעה?

סוררת בשקט​(אחרת)
לפני שנתיים • 31 בינו׳ 2022

כניעה או הכנעה?

סוררת בשקט​(אחרת) • 31 בינו׳ 2022
תוהה מה יותר נפוץ כמעורר או כמובנה- כניעה או הכנעה?
שולטים- נהנים להכניע או נהנים יותר לקבל אותה כנועה?
נשלטות- באות כנועות לקשר או בועטות עד שמכניעים אתכן?

ברור לי שיש לכאן ולכאן, אבל הייתי רוצה לראות התפלגות.
מישלי
לפני שנתיים • 1 בפבר׳ 2022
מישלי • 1 בפבר׳ 2022
שילוב של השניים.

בעיניי המילה המתאימה היא לא כניעה אלא התמסרות.
בכניעה יש שבירה, התפרקות, החלשות.
זו תוצאה של הפסד במאבק.
בהתמסרות יש עוצמה, אחריות ובחירה.

אני חושבת שאחרי ההתמסרות, וכשכבר נוצר קשר משמעותי, והוא מבוסס על עוצמה הדדית, אז חלק מהגירוי והריגוש, הוא הכנעה של חלקים, בעיקר של האגו.
לגעת בנקודות רגישות.

שאלה מרתקת, סוררת ♥️
    התגובה האהובה בשרשור
CharlieI{Lotus}
CharlieI{Lotus} • 1 בפבר׳ 2022
בשבילי, כניעה היא קבלה פסיבית למרות התנגדות פנימית, ואותה אני לא רוצה.
אני רוצה את האשה החזקה, הבטוחה בעצמה, זו שמסוגלת לבד להשיג את כל מי ומה שתרצה. כשהיא אומרת לי "כולי שלך", אין מאושר ממני.
כלומר, התמסרות מרצון ומדעת.

אבל זה מאד כללי, לגבי האדם והיחסים.
בתוך היחסים, בדברים קטנים, לפעמים יש ערך בהכנעה. בשבילי, זו תמיד תהיה הכנעה של פחדים, ולא שלה. אותה אני תמיד רוצה חזקה ועצמאית.
ענןקטן​(נשלט)
ענןקטן​(נשלט) • 1 בפבר׳ 2022
נראה לי שזה עניין מאוד אישי ואין כאן מקום לעשות הכללות.

באופן אישי אני רוצה להיות כנוע, אך לא תמיד מצליח לשחרר. לכן תמיד מחפש, וגם נהנה מזה, להיות מוכנע.
Hussy

Re: כניעה או הכנעה?

Hussy • 1 בפבר׳ 2022
סוררת בשקט כתב/ה:

טוב, לא בדקתי את זה מספרית, אבל אני חושבת שאם נחלק את זה מגדרית, נראה שכאן באתר יש יותר גברים נשלטים שנוטים להגיע כנועים מראש ומוכנים לרצות נשים בכל דרך. לעומת זאת, נשים/ נשלטות - מאתגרות יותר בהכנעה שלהן.

אם לדבר על עצמי -
כשהצד השני מגיע כמוצר מוגמר שאומר אמן על כל דבר שאת אומרת, כשאין ״משהו לעבוד איתו״, זה משעמם אותי. להגיד מה לעשות אפשר להגיד לכל אחד.
אני אוהבת גברים ונשים שבטוחים בעצמם, שלא מתרפסים על כל אחד/ אחת. אני אוהבת להרגיש ייחודית, לזהות את הקונפליקט הפנימי הזה - של גבר גדול מימדים ומצליחן, שנלחם בעצמו קצת כשהוא עושה משהו משפיל שמישהי אומרת לו. אני אוהבת את הניואנסים הקטנים כשזה קורה, ואת תחושת השחרור שלאחריה.

אני אוהבת את הדרך - כי ככה המטרה מהנה יותר.

אני מתחברת לנשים שהנשיות מתפרצת מהן, שהן יודעות מה הן רוצות ומה הן יכולות להשיג - שקשה להן לקבל סטירה ממישהי והן קצת נלחמות בעצמן. קצת מתחמקות. אבל בסוף יוצא מהן הלכלוך החבוי בעל כורחן. (:
יש איזושהי תחושת כיבוש בהכנעה. ניצחון מרטיט.

באחד הדיונים האחרונים כאן, קראתי שדיברו על שליטה מנטאלית, וכמה אנשים נתנו ״התעלמות״ כדוגמה לכך.
עכשיו, כל אחד והבדסמ שלו, אבל אני תופסת שליטה מנטאלית קצת אחרת. בעיניי, שליטה מנטאלית מצריכה היכרות מעמיקה עם הצד השני, היכרות מעמיקה בדיוק עם אותם קונפליקטים פנימיים שהוא נאבק בהם. אותם קונפליקטים שאם תופסים אותם - אפשר להכניע מישהו באמת. לגעת בהם, בלי בושה, בידיים חשופות.
זאת בדיוק ההכנעה שאני חפצה בה.
וזה לא קורה ברגע, זאת דרך. של הקשבה, של ביטחון ושל אמון - של הכנעה ושחרור.
הכנעה של הנפש. של הסטיות הכי מטונפות.
בלי פחד.

חשוב לי לחדד - אין כאן עניין של בראטיות או התחצפות בכוונה להשיג איזושהי מטרה של הנשלט/ת, אין כאן ״שליטה מלמטה״.
אני חושבת שזה יותר משיכה לסוג מסוים של אנשים, חזקים ומצליחים - ואז לראות את הפרצוף שלהם מתחת לנעל שלי.
נו, מה נעשה. (;
בכוח המוח{Aion}

Re: כניעה או הכנעה?

בכוח המוח{Aion} • 1 בפבר׳ 2022
Hussy כתב/ה:
סוררת בשקט כתב/ה:

טוב, לא בדקתי את זה מספרית, אבל אני חושבת שאם נחלק את זה מגדרית, נראה שכאן באתר יש יותר גברים נשלטים שנוטים להגיע כנועים מראש ומוכנים לרצות נשים בכל דרך. לעומת זאת, נשים/ נשלטות - מאתגרות יותר בהכנעה שלהן.

אם לדבר על עצמי -
כשהצד השני מגיע כמוצר מוגמר שאומר אמן על כל דבר שאת אומרת, כשאין ״משהו לעבוד איתו״, זה משעמם אותי. להגיד מה לעשות אפשר להגיד לכל אחד.
אני אוהבת גברים ונשים שבטוחים בעצמם, שלא מתרפסים על כל אחד/ אחת. אני אוהבת להרגיש ייחודית, לזהות את הקונפליקט הפנימי הזה - של גבר גדול מימדים ומצליחן, שנלחם בעצמו קצת כשהוא עושה משהו משפיל שמישהי אומרת לו. אני אוהבת את הניואנסים הקטנים כשזה קורה, ואת תחושת השחרור שלאחריה.

אני אוהבת את הדרך - כי ככה המטרה מהנה יותר.

אני מתחברת לנשים שהנשיות מתפרצת מהן, שהן יודעות מה הן רוצות ומה הן יכולות להשיג - שקשה להן לקבל סטירה ממישהי והן קצת נלחמות בעצמן. קצת מתחמקות. אבל בסוף יוצא מהן הלכלוך החבוי בעל כורחן. (:
יש איזושהי תחושת כיבוש בהכנעה. ניצחון מרטיט.

באחד הדיונים האחרונים כאן, קראתי שדיברו על שליטה מנטאלית, וכמה אנשים נתנו ״התעלמות״ כדוגמה לכך.
עכשיו, כל אחד והבדסמ שלו, אבל אני תופסת שליטה מנטאלית קצת אחרת. בעיניי, שליטה מנטאלית מצריכה היכרות מעמיקה עם הצד השני, היכרות מעמיקה בדיוק עם אותם קונפליקטים פנימיים שהוא נאבק בהם. אותם קונפליקטים שאם תופסים אותם - אפשר להכניע מישהו באמת. לגעת בהם, בלי בושה, בידיים חשופות.
זאת בדיוק ההכנעה שאני חפצה בה.
וזה לא קורה ברגע, זאת דרך. של הקשבה, של ביטחון ושל אמון - של הכנעה ושחרור.
הכנעה של הנפש. של הסטיות הכי מטונפות.
בלי פחד.

חשוב לי לחדד - אין כאן עניין של בראטיות או התחצפות בכוונה להשיג איזושהי מטרה של הנשלט/ת, אין כאן ״שליטה מלמטה״.
אני חושבת שזה יותר משיכה לסוג מסוים של אנשים, חזקים ומצליחים - ואז לראות את הפרצוף שלהם מתחת לנעל שלי.
נו, מה נעשה. (;

הנה משהו שאני כתבתי בראש והאסי הזו גנבה.
-X-
-X-
-X- • 1 בפבר׳ 2022
אם להיות הכי אמיתי, מה שאני רוצה זו אישה כנועה לגמרי אבל שתשחק אותה מתנגדת.
ככה שיש טיפה מאבק אבל לא יותר מדי.
כי אישה חרמנית וזורמת מדי זה מוריד לי.
אני רוצה לראות רמה מסוימת של סבל אחרת זה פחות מחרמן.
Discipline
Discipline • 1 בפבר׳ 2022
מישלי כתב/ה:
שילוב של השניים.

בעיניי המילה המתאימה היא לא כניעה אלא התמסרות.
בכניעה יש שבירה, התפרקות, החלשות.
זו תוצאה של הפסד במאבק.
בהתמסרות יש עוצמה, אחריות ובחירה.

אני חושבת שאחרי ההתמסרות, וכשכבר נוצר קשר משמעותי, והוא מבוסס על עוצמה הדדית, אז חלק מהגירוי והריגוש, הוא הכנעה של חלקים, בעיקר של האגו.
לגעת בנקודות רגישות.

שאלה מרתקת, סוררת ♥️

הכנעה, כי שליטה אמיתית נוצרת רק בהכנעה לא רצונית וממקום של חוסר נוחות, כאב ותחושת כיבוש והשפלה פנימית עמוקה.

בכל מערכת בדסמית שניהלתי יש את הרגע המכונן הזה שאני מכוון אליו. עד לאותו הרגע הכל מתנהל בצורה "מתמסרת" ונעימה. את תרגישי במקום נעים, מכיל ומחבק. תרגישי שאת מתמסרת ונכנעת בצורה שנוחה ונעימה לך והאגו שלך יתמלא ויגדל מתחושת הסיפוק הזו. אבל אז, כשאחליט שהגיע הזמן, ברגע אחד החיוך שלי יקפא ובלי שום אזהרה אני אנחית עלייך את הדבר הזה שיגרום לכולך להתכווץ מבפנים. את הדילמה או הדרישה או הסטירה הזו שתגרום לאגו הקטן שלך להתנפח ולהפעיל את כל צופרי "הצבע האדום" שלו שיזעקו לך - מה הוא חושב את עצמו ?! אף אחד לא יהפוך אותי לסמרטוט שלו ! מי הוא בכלל !

את תסתכלי עליי מלמטה במבט זועם וכועס ותצפי שאתחרט, אוותר או אחזור בי אבל אני איישר את המבט שלי ישר לתוכך ואשאל אותך בשקט מקפיא "את בטוחה שאת רוצה להיות כאן ?" יעברו כמה רגעים עד שתפנימי שאני מאוד רציני ושאת צריכה עכשיו לבחור - לקבל את המצב החדש הזה או לקום וללכת כי לא תהיה שום פשרה או אמצע.
וכשאת תתלבטי ותפנימי אני אחייך לי בתוכי בסיפוק כי אני יודע כבר מזמן שהקרב הזה שלך לגמרי אבוד.

לאט לאט הזעם שלך יהפוך להפנמה, וההפנמה שלך תהפוך לתחושת השפלה, ואת תבלעי את הרוק ותרגישי איך האוויר יוצא לו מהאגו הקטן שלך שמתכווץ כולו והעיניים הרושפות שלך יהפכו לקצת מבולבלות ואת תרכיני מבט ותחפשי להחביא אותן אבל אני אורה לך בצורה קצרה וחדה - עיניים אליי ! כי את הרגע הזה אני לא מתכוון להפסיד. את הרגע הזה שהעיניים שלך יהפכו מרושפות וזועמות, למבולבלות, למלאות בדמעות שאת מנסה לעצור בכל כוחך כדי שלא אראה אותן, למלאות בתחושת העלבות והשפלה עמוקה ומשם להפנמה של המצב החדש שלך מולי ולאט לאט למבט שמשדר רכות, השלמה וכניעה עמוקה עד שאוכל לראות את כל הנפש הרכה שלך מוכנעת ונמסרת לי בלי תנאי, דרכם.

מאותו הרגע, הכל ישתנה. כי הכנעתי אותך ושמתי אותך בדיוק במקום שאני רוצה אותך -עם ההפנמה וההבנה הברורה שכדי להשאר כאן יש רק דרך אחת - הדרך שלי.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 1 בפבר׳ 2022
אפשר להמשיך לבעוט גם מהרצפה, רק אומרת (ובועטת)