אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פודקסט בויינט על שולטת פיננסית מהקהילה

WitchFuneral​(שולט)
לפני שנתיים • 19 באפר׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 19 באפר׳ 2022
פיגארו כתב/ה:
אני חושב שפינדום זו תופעה נחמדה ודי מעניינת, ולא יותר הזויה מלא מעט דברים אחרים שיש פה.
למה הכל לגיטימי חוץ מזה? אם זה SSC....

אם שולטת במערכת יחסים תקח לנשלט 100 שקל בכל פעם שהוא מסרב ללמוד לתואר למשל, ניחא. אני לא חושב שלמישהו אכפת יותר מדי בקהילה.
אם שולטת לוקחת לך 500 דולר על יחס זה ניצול. ומעבר לזה שזה ניצול, זה מפתח אצלה תפיסות מעוותות כלפי גברים וזה גורם לה לראות בגברים עוד קרש מקפצה.
פינדום בצורה הנפוצה שלו הפך ל-bait לגברים חלשים וחסרי אופי שפוגעים בחשבון הבנק שלהם בשביל בחורות שהם לא מכירים ולא מקבלים מהן שום דבר בחזרה. כמה רעב ועלוב אתה צריך להיות כדי לשלם על זה, בחיי.
שקנאי
שקנאי • 19 באפר׳ 2022
בכוח המוח כתב/ה:
שקנאי כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
שקנאי כתב/ה:
טלי35 כתב/ה:
קצת עצוב לי העלהום והדה - לגיטימציה לפרקטיקה BDSMית.
כל המקהלה שוללת, מכסחת. זה? הו לא. לא זה!

כמו כל דבר גם פה צריך לוודא שהכל נעשה באופן שפוי ובטוח. וודאי בהסכמה.
אבל תנו לאנשים לעשות את ה BDSM שלהם כמו שהם אוהבים.
השלילה הזו זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים כאן. גם ככה יסורי המצפון ורגשות האשמה מאיימים לזנק

נראה לי לפחות להשאיר פתח לזה שנכון שזו פרקטיקה לא פשוטה ומורכבת אבל היא לגיטימית כמו כל פרקטיקה בדסמית אחרת.

ו שכל אחד (ואחת) יעשה מה שטוב לו כל עוד הוא מודע, לא פוגע בעצמו ולא באחרים.

חג חרות שמח icon_smile.gif
לכולנו.

תודה לך. מישהו היה צריך לכתוב את התגובה הזו.

זו פרקטיקה בדס"מית? מה גורם לכם להחליט כך?
יש הבדל בין לדבר על החופש להתקשר בהסכמים מוזרים, כל עוד אין עושק או כפיה, ולא מדובר בהסכם לא חוקי, ובין לקרוא לזה פרקטיקה בדס"מית. למלא ביקוש, בתשלום, שנוגע לבדס"ם, לא הופך את זה לפרקטיקה בדס"מית, כמו שמלכה בתשלום היא לא פרקטיקה בדס"מית. זה שירות שניתן לגברים בדס"מיים, כל עוד העניין העיקרי של מספקת השירות הוא הכסף, ולא העונג הבדס"מי שלה.

לפני השאלה אם זו פרקטיקה בדסמית אם לאו, הפריעה לי תמימות הדעים. הסכמה מקיר לקיר מסבה לי, בדרך כלל אי נוחות רבה, לפעמים אף תחושות קשות יותר. עד לתגובה של טלי כולם העבירו ביקורת נחרצת, חוץ מתגובה אחת שהיתה יותר מאופקת. לטלי היה האומץ (אם צריך אומץ לזה), או היושר האינטלקטואלי להביע דעה אחרת. וקודם כל על זה הבעתי את הערכתי.

לגופו של עניין, אני מציע להיזהר מאוד בניסיון לברר מניעיו של אדם, לבחון כליות ולב. בין שהוא מצהיר עליהם ובין שצריך ללמוד עליהם מאמירותיו או התנהגותו. לא שאף פעם אין מקום לברר את השאלה מה מביא אדם להשתתף בפעילות מסויימת או להיות צד לקשר מסויים, אבל בדרך כלל אין לזה מקום. מה גם, שזו שאלה מאוד מאוד מורכבת, ספק אם כל אחד מאיתנו יכול לפרט את מניעיו לכל פעולה שהוא עושה, בבדסמ, או בכל תחום אחר. מניסיוני, כשאנשים מנסים לנתח מניעים של הזולת, לרוב הם או טועים לחלוטין או שהם רחוקים מהאמת כברת דרך.

ולמקרה הפרטי, האזנתי לחלק גדול מהראיון, לא לכולו. ברור ממנו שמדובר באשה שבנטייתה הבסיסית היא שולטת. זה מה שהיא. הגברים המעוניינים באינטראקציה הזו, מפיקים את ההנאה שלהם דווקא מהאדישות שלה, מהניכור שהיא מפגינה כלפיהם. מכך שכספם, ולא הם עצמם מעניינים אותה. מי שמכם לפסול קשר כזה? או לא לפסול, אבל להדירו מקהל הבדסמ הקדוש?

מעניין. ממה גזרת שהנטיה שלה היא "שולטת", ומה זה בעצם אומר?

לא גזרתי שהיא שולטת. היא אמרה את זה על עצמה. זו היתה הרוח הכללית של דבריה. משפטים כמו "אני אחד האנשים הכי סאדיסטיים שיש", "מצאתי מקום לביטוי שלא היה לי...", "עולם השליטה מבחינתי זה מקום לביטוי, זה הבית שלי, זה ה life style שלי, זה החברים שלי, זה החיים שלי. זה פשוט מי שאני", חזקו את הרושם שנוצר אצלי שזה מה שהיא מעידה על עצמה.

מה שזה אומר זה שכשהיא באה לקשרים הללו, היא לא לחלוטין אדישה. אולי היא בכלל לא אדישה. היא מקרינה להם אדישות, היא משדרת להם אותה, אבל אני בספק אם זה אכן המצב. היא מפיקה הנאה או סיפוק מעבר להכנסה הכספית הנאה. או שהיא לפחות עשויה להפיק סיפוק או הנאה כאלו, על פי טיבה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 19 באפר׳ 2022
שקנאי כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
שקנאי כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
שקנאי כתב/ה:
טלי35 כתב/ה:
קצת עצוב לי העלהום והדה - לגיטימציה לפרקטיקה BDSMית.
כל המקהלה שוללת, מכסחת. זה? הו לא. לא זה!

כמו כל דבר גם פה צריך לוודא שהכל נעשה באופן שפוי ובטוח. וודאי בהסכמה.
אבל תנו לאנשים לעשות את ה BDSM שלהם כמו שהם אוהבים.
השלילה הזו זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים כאן. גם ככה יסורי המצפון ורגשות האשמה מאיימים לזנק

נראה לי לפחות להשאיר פתח לזה שנכון שזו פרקטיקה לא פשוטה ומורכבת אבל היא לגיטימית כמו כל פרקטיקה בדסמית אחרת.

ו שכל אחד (ואחת) יעשה מה שטוב לו כל עוד הוא מודע, לא פוגע בעצמו ולא באחרים.

חג חרות שמח icon_smile.gif
לכולנו.

תודה לך. מישהו היה צריך לכתוב את התגובה הזו.

זו פרקטיקה בדס"מית? מה גורם לכם להחליט כך?
יש הבדל בין לדבר על החופש להתקשר בהסכמים מוזרים, כל עוד אין עושק או כפיה, ולא מדובר בהסכם לא חוקי, ובין לקרוא לזה פרקטיקה בדס"מית. למלא ביקוש, בתשלום, שנוגע לבדס"ם, לא הופך את זה לפרקטיקה בדס"מית, כמו שמלכה בתשלום היא לא פרקטיקה בדס"מית. זה שירות שניתן לגברים בדס"מיים, כל עוד העניין העיקרי של מספקת השירות הוא הכסף, ולא העונג הבדס"מי שלה.

לפני השאלה אם זו פרקטיקה בדסמית אם לאו, הפריעה לי תמימות הדעים. הסכמה מקיר לקיר מסבה לי, בדרך כלל אי נוחות רבה, לפעמים אף תחושות קשות יותר. עד לתגובה של טלי כולם העבירו ביקורת נחרצת, חוץ מתגובה אחת שהיתה יותר מאופקת. לטלי היה האומץ (אם צריך אומץ לזה), או היושר האינטלקטואלי להביע דעה אחרת. וקודם כל על זה הבעתי את הערכתי.

לגופו של עניין, אני מציע להיזהר מאוד בניסיון לברר מניעיו של אדם, לבחון כליות ולב. בין שהוא מצהיר עליהם ובין שצריך ללמוד עליהם מאמירותיו או התנהגותו. לא שאף פעם אין מקום לברר את השאלה מה מביא אדם להשתתף בפעילות מסויימת או להיות צד לקשר מסויים, אבל בדרך כלל אין לזה מקום. מה גם, שזו שאלה מאוד מאוד מורכבת, ספק אם כל אחד מאיתנו יכול לפרט את מניעיו לכל פעולה שהוא עושה, בבדסמ, או בכל תחום אחר. מניסיוני, כשאנשים מנסים לנתח מניעים של הזולת, לרוב הם או טועים לחלוטין או שהם רחוקים מהאמת כברת דרך.

ולמקרה הפרטי, האזנתי לחלק גדול מהראיון, לא לכולו. ברור ממנו שמדובר באשה שבנטייתה הבסיסית היא שולטת. זה מה שהיא. הגברים המעוניינים באינטראקציה הזו, מפיקים את ההנאה שלהם דווקא מהאדישות שלה, מהניכור שהיא מפגינה כלפיהם. מכך שכספם, ולא הם עצמם מעניינים אותה. מי שמכם לפסול קשר כזה? או לא לפסול, אבל להדירו מקהל הבדסמ הקדוש?

מעניין. ממה גזרת שהנטיה שלה היא "שולטת", ומה זה בעצם אומר?

לא גזרתי שהיא שולטת. היא אמרה את זה על עצמה. זו היתה הרוח הכללית של דבריה. משפטים כמו "אני אחד האנשים הכי סאדיסטיים שיש", "מצאתי מקום לביטוי שלא היה לי...", "עולם השליטה מבחינתי זה מקום לביטוי, זה הבית שלי, זה ה life style שלי, זה החברים שלי, זה החיים שלי. זה פשוט מי שאני", חזקו את הרושם שנוצר אצלי שזה מה שהיא מעידה על עצמה.

מה שזה אומר זה שכשהיא באה לקשרים הללו, היא לא לחלוטין אדישה. אולי היא בכלל לא אדישה. היא מקרינה להם אדישות, היא משדרת להם אותה, אבל אני בספק אם זה אכן המצב. היא מפיקה הנאה או סיפוק מעבר להכנסה הכספית הנאה. או שהיא לפחות עשויה להפיק סיפוק או הנאה כאלו, על פי טיבה.

אני לא אלוהים ולא בוחנת כליות ולב. אני כן יודעת להגיד מה סביר בעיני ומה פחות סביר, וזה יכול להיות שונה מהסביר שלך או של אחרים.
יש בעיה קשה בנוגע לפינדום, והיא, שגם השולטות עצמן לא תמיד מבינות את הפיתול הבדס"מי.
אני דווקא מבינה מאוד את ההתרגשות משליטה כלכלית. זה כל כך רחב, ומאפשר כל כך הרבה דברים, לרבות הקטנה, השפלה, ביטוי למסירות, שליטה ברכישות עד לרזולוציות מאוד גבוהות שמאפשרות ניהול של הנשלט, ועוד ועוד.
אני יודעת דבר אחד: אמנם אי אפשר לשחק עם כסף מונופול, לי לכסף יש כוח שקורע לכאורה את הבועה אל המציאות, ולכן זה מקצין את התחושות, אבל מצד שני, העונג שם לא מגיע מהכסף, אלא הכסף הוא כלי לרדות את העונג.
הגירוי שלי הוא לא מפינוק כלכלי, מהבחינה הזו פינוק כלכלי הוא אחלה, ונהנים ממנו כולם, גם ונילים. אבל גם אם אני אתרום את הכסף, לדוגמה, זה לא יפחית מהעונג הבדסמי. עונג כזה, לדעתי, לא מגיע במסגרת קשרים קיקיוניים שהמהות העיקרית, והקריטריון העיקרי שלהם היא היכולת להעביר כסף. היא מגיעה במסגרת היותה כלי במערכת יחסים, כזו שנבחנה כמערכת יחסים, יש בה עניין, משיכה, גירוי, תשוקה ואולי חס וחלילה אפילו אהבה. אם היה ריגוש בדסמי מלקבל כספים מאנשים רנדומליים בתמורה לשירות שניתן להם, אז כולם היו בדסמים.
מלישס​(סדיסטית)
מלישס​(סדיסטית) • 19 באפר׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
פיגארו כתב/ה:
אני חושב שפינדום זו תופעה נחמדה ודי מעניינת, ולא יותר הזויה מלא מעט דברים אחרים שיש פה.

אם שולטת במערכת יחסים תקח לנשלט 100 שקל בכל פעם שהוא מסרב ללמוד לתואר למשל, ניחא. אני לא חושב שלמישהו אכפת יותר מדי בקהילה.
אם שולטת לוקחת לך 500 דולר על יחס זה ניצול. ומעבר לזה שזה ניצול, זה מפתח אצלה תפיסות מעוותות כלפי גברים וזה גורם לה לראות בגברים עוד קרש מקפצה.
פינדום בצורה הנפוצה שלו הפך ל-bait לגברים חלשים וחסרי אופי שפוגעים בחשבון הבנק שלהם בשביל בחורות שהם לא מכירים ולא מקבלים מהן שום דבר בחזרה. כמה רעב ועלוב אתה צריך להיות כדי לשלם על זה, בחיי.

אני לא מצדיקה ולא מסכימה עם מה שהיא מייצגת,
אבל להגיד על מישהו שנהנה מזה שהוא עלוב זה שפיטה.
יש אנשים שזה מדליק אותם .
כמו שיש אנשים שמדליק אותם להיות קוקהולד ,
או להיות עבד או משרת או נהג
או דברים אחרים שהם פחות מוכרים /נפוצים / אהובים בעולם הבידיסמ.
זה לא הופך אותם לעלובים. בבידיסמ יש קשת רחבה של סטיות , ואנחנו לא במקום של לשפוט אחרים ,
כמו שלא היינו רוצים שישפטו אותנו ואת הסטיות שלנו.
WitchFuneral​(שולט)
מלישס כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
פיגארו כתב/ה:

אני לא מצדיקה ולא מסכימה עם מה שהיא מייצגת,
אבל להגיד על מישהו שנהנה מזה שהוא עלוב זה שפיטה.
יש אנשים שזה מדליק אותם .
כמו שיש אנשים שמדליק אותם להיות קוקהולד ,
או להיות עבד או משרת או נהג
או דברים אחרים שהם פחות מוכרים /נפוצים / אהובים בעולם הבידיסמ.
זה לא הופך אותם לעלובים. בבידיסמ יש קשת רחבה של סטיות , ואנחנו לא במקום של לשפוט אחרים ,
כמו שלא היינו רוצים שישפטו אותנו ואת הסטיות שלנו.

תקראי שוב.
אני לא שופט אותם על המשיכה שלהם, אני שופט אותם על זה שהם לא מתנגדים לזה. יש להם בחירה חופשית.
אם יש לך פטיש עם פגיעה עצמית / בסביבה שלך / שניהם, את לא אמורה לממש אותו.
ScatNerd
ScatNerd • 19 באפר׳ 2022
זה נקרא "מזוכיזם"... לא מהסוג שרוב האנשים כאן מכירים אלא מזוכיזם אמיתי של רצון להרגיש נחות, מושפל, סוג של "הכאה עצמית".
מי שעושה משהו עושה אותו כי הוא מרגיש צורך לעשות אותו, לא אונסים אף אחד.
WitchFuneral​(שולט)
BizarreMind כתב/ה:
זה נקרא "מזוכיזם"... לא מהסוג שרוב האנשים כאן מכירים אלא מזוכיזם אמיתי של רצון להרגיש נחות, מושפל, סוג של "הכאה עצמית".

מלא נשלטים נמשכים למזוכיזם אמיתי, גם אני. גם כשולט, אני מחפש נטו מזוכיזם אמיתי, לא לשחק במשחק. זה לא חייב להיגמר בחשבון הבנק ויש לא מספיק אלטרנטיבות.
ScatNerd
ScatNerd • 19 באפר׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
BizarreMind כתב/ה:

מלא נשלטים נמשכים למזוכיזם אמיתי, גם אני. גם כשולט, אני מחפש נטו מזוכיזם אמיתי, לא לשחק במשחק. זה לא חייב להיגמר בחשבון הבנק ויש לא מספיק אלטרנטיבות.

נכון, אבל פינדום זה ריגוש אחר. כשמישהי מכאיבה לך בכיס (איפה שהכי כואב בתאכלס) ואחרי שאתה משלם לה קוראת לך אפס ואח"כ לא מתייחסת אליך.
יש כאלה שרוצים להרגיש ככה. אני אומר את זה בתור אחד שיש לו פטיש לניצול.
אבל מסכים שזה יכול להיות מסוכן ומי שלא שולט על זה יכול לגמור לא טוב. זה כמו שתשווה בדס"מ רגיל (מיני, כמו שהרוב כאן עושים) לגראס ופינדום זה יותר דומה להרואין, נותן ריגוש הרבה יותר גדול אבל יכול למכר ולהרוס את החיים.
מלישס​(סדיסטית)
מלישס​(סדיסטית) • 19 באפר׳ 2022
BizarreMind כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
BizarreMind כתב/ה:

נכון, אבל פינדום זה ריגוש אחר. כשמישהי מכאיבה לך בכיס (איפה שהכי כואב בתאכלס) ואחרי שאתה משלם לה קוראת לך אפס ואח"כ לא מתייחסת אליך.
יש כאלה שרוצים להרגיש ככה. אני אומר את זה בתור אחד שיש לו פטיש לניצול.
אבל מסכים שזה יכול להיות מסוכן ומי שלא שולט על זה יכול לגמור לא טוב. זה כמו שתשווה בדס"מ רגיל (מיני, כמו שהרוב כאן עושים) לגראס ופינדום זה יותר דומה להרואין, נותן ריגוש הרבה יותר גדול אבל יכול למכר ולהרוס את החיים.

מסכימה.
למשל קוקהולד וכל מה שסובב סביב זה.
(דבר שאני מתחברת אליו מאוד )
אנשים מהצד אומרים ,
איך גבר מסכים לראות את האישה מתענגת עם גברים אחרים מולו ? או לידו וכדומה ?
או שאישה משפילה גבר על גודל איבר מינו ?
זה המזוכיזם הרגשי וזה מה שעושה לאדם הזה ריגוש.
אותו דבר לגבי אדם שאוהב השפלות קשות ,
כמו פגיעות נפשיות ועלבונות ,
זה חלק מהמזוכיזם הרגשי וזה מה שנותן את הריגוש.
ולא, זה לא הופך אותו לאדם עלוב ,
וזה לא מצדיק שנבקר אותו.
יש סטיות שלך אולי לא יהיו ברורות ,
אבל זה לא אומר שאנחנו יכולים לבטל אותם.
זה פשוט עוד חלק מהסטיות שקיימות בבידיסמ,
ובבידיסמ יש קשת רחבה .
יש המון סטיות שהן פחות מקובלות,
אבל הן קיימות .
גם אני לא מתחברת לדברים מסוימים ,
אבל לא אגיד דברים רעים על האדם שאוהב אותם ,
למדתי לקבל את השונה.
DomiNA O Hera{Sincerelyo}
DomiNA O Hera{Sincerelyo} • 19 באפר׳ 2022
בואו , אולי אפתיע מישהו , אבל מה שהיא מציגה זה לא Findon.
אולי אכתוב על זה פוסט , אולי .