אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

צביעות השמאל

ThePassionMaster
לפני 19 שנים • 19 במאי 2004

צביעות השמאל

ThePassionMaster • 19 במאי 2004
http://start.msn.co.il/Actualia/Articles/ArticlesPublished_All.asp?articleID=1780

אני לעומת זאת אף פעם לא התיימרתי להיות צדיק.
אני פשוט חושב שאנחנו כעם צריכים לעשות מה שטוב לאינטרסים שלנו כעם.
צדק ומוסריות הם מונחים סובייקטים שהאו"ם ואומות העולם בכלל, מצליחים להראות לנו זאת בצורה חד משמעית מדי יום ביומו.
כלובי
כלובי • 19 במאי 2004
אמא שלך צבועה
נמאסת

לפחות 10 פלסטינים - כולם קטינים - נהרגו ועשרות נפצעו בהפגזת מסוקים וטנקים לעבר אלפי מפגינים שצעדו בצהריים מרפיח לתל סולטן. קצין בכיר ל-ynet: "אם יתברר שטעינו, ייתכן שניאלץ להפסיק את הפעולה או לצמצם את היקפה" (חדשות)

אתה מצפה שמישהו לא ישנא אותך על זה בארץ ובעולם?
צבוע אתה בעצמך
ThePassionMaster
כלובי כתב/ה:
אמא שלך צבועה
נמאסת

עוד ציטוט מהמאמר:
"השמאל פוטר את עצמו מהוויכוח הלגיטימי באמצעות דהלגיטימציה של המתנגדים. אין לו מענה אידיאולוגי ולכן התשובה בסגנון "אתה טיפש", "אתה לא מבין כלום" ו"אמא שלך..."
ThePassionMaster
"הפלסטינים דיווחו כי התהלוכה בה השתתפו אלפים יצאה ממרכז רפיח לכיוון שכונת תל סולטן. לדבריהם, במהלך התהלוכה, מעט לפני 14:30 פתחו מסוקים וטנקים באש מאסיבית לעבר המפגינים, מה שגרם להריגתם של לפחות 10 מפגינים ופציעת עשרות."

לא נכנס לדיון מעמיק כתשובה, אבל הבהרה קטנה לגבי טענות הפלשתינים.
תהלוכה של אלפי אנשים שמסוקים וטנקים פותחים עליהם אש מאסיבית, לא מסתיימת בעשרה הרוגים ועשרות פצועים.
צה"ל לא עד כדי כך עוואר.
ThePassionMaster
"לדברי בודינגר, בכל פעם שהיה מבוקש שהיה מטרה לירי, והיו סביבו אנשים חפים מפשע, "צה"ל נמנע מלפגוע בו. במקרה אחד היה שייח יאסין מוקף באנשיו בבניין, ומחשש שהבניין יתמוטט ואנשים חפים מפשע ייפגעו, הממשלה החליטה לא לאשר להטיל על הבנין פצצה של 250 ק"ג. באותו מקרה כולם ניצלו, גם הפושעים".

"לכאורה לנו יש אינטרס להעלים את האמת, אבל אני מקווה מאוד שלא כך הם פני הדברים... אנחנו לא יודעים אם מה שהפלסטינים אומרים באמת נכון. מניסיוני חשוב להמתין. לצד השני יש אינטרס למהר ולפרסם תמונות ודיווחים, במיוחד אם הדברים לא נכונים. זה כמו הטענה שהיה טבח בג'נין במסגרת מבצע 'חומת מגן'. זה מה שאנשים זוכרים ולא את מה שהתברר מאוחר יותר, שהדברים לא היו ולא נבראו".

עוד הוא אומר: "אם אנחנו עשינו דבר רע מאוד, לא נקל ראש בנושא ולא נתחמק מאחריות. אני מציע להמתין ולא לעשות עוול לעצמנו ולעזור לצד השני, אלא רק כשהדברים יתבררו"."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2919058,00.html
abcd
abcd • 19 במאי 2004
כלובי כתב/ה:
אמא שלך צבועה
נמאסת

icon_lol.gif

דיון פוליטי מעמיק, אך עדיין עם קורטוב של קלילות...

מתה עליך.
כלובי
כלובי • 19 במאי 2004
תפתח CNN ערוץ 10 ערוץ 2 תראה את התמונות תפתח עיניים ואל תצטט לי את דוברת צה"ל ששקריה נחשפים חדשות לבקרים ולא אף אלוף ולא רמטכ"ל. תסתכל על התמונות.
לא תצטרך שום פרשנות של איזה אלוף בצה"ל בשביל להבין בדיוק מה היה שם
יש עוד שבעה פצועים אנוש לידיעתך, תכניס את זה לפורומולה המשונה שלך שקובעת מתי זה נזק של פגז טנקים ומתי זה נזק של מסוק. ואל תבלבל את המוח על השנאה של העולם שלנו על שום מה, פשוט פתח טלויזיה ותראה.

בדרך כלל קשה לשמוע את ההטפה הבלתי פוסקת שלך כאן והרחמים שלך על איזה מרגל שישראל שלחה למדינה שמגדלת אותה ואותך בכספה. ולעוד שטויות.
אבל ביום כזה או להבדיל ביום שבו חיילים שלנו מתפוצצים שם לחתיכות, יום של חשבון נפש נוקב זה ממש בלתי נסבל לשמוע אותך. חסוך מאיתנו את הפרופוגנדה שלך ואל תקרא לאף אחד צבוע ובאותה רשימה תתאר את עצמך בתור רודף שלום שהערבים נטפלים אליו על בלי מה. אם זאת לא צביעות אז מה היא צביעות?
zytry​(שולט)
zytry​(שולט) • 19 במאי 2004
כלובי כתב/ה:
אמא שלך צבועה
נמאסת

לפחות 10 פלסטינים - כולם קטינים - נהרגו ועשרות נפצעו בהפגזת מסוקים וטנקים לעבר אלפי מפגינים שצעדו בצהריים מרפיח לתל סולטן. קצין בכיר ל-ynet: "אם יתברר שטעינו, ייתכן שניאלץ להפסיק את הפעולה או לצמצם את היקפה" (חדשות)

אתה מצפה שמישהו לא ישנא אותך על זה בארץ ובעולם?
צבוע אתה בעצמך

===================================================================
בזמנו עבדתי בטהרן והוזמנתי למסיבה בשגרירות הבריטית. אחד האורחים כטוב ליבו ביין ,הראה לי כתבה בעיתון מקומי, בו כתוב שגדוד חיילים מישראל פיזר בברוטליות והרג , הפגנה נגד השאה
בטהרן.
עניתי לו שאני שמח .. וזאת למה כי כבר האשימו אותי .. שאני מרעיל בארות. מפיץ מחלות. שוטה דמם של נוצרים. וערבים. קומוניסט בארץ קפיטליסטית וההפך בקומוניסטית
וכעת זה שאני רוצח וחרב להשכיר בין-לאומי היא עלית דרגה מכובדת עבורי.

מכאן תבין שהשאיפה להיות נאהב ומובן בעיני הגויים -- שגויה מיסודה -- אלא אם כן תתנדב
לחזור למחנות ההשמדה או לפחות לגטאות של הנוצרים שם תהיה נאהב.
תעבור על ההיסטוריה ותראה שאין אף מדינה נוצרית שבזמן זה או אחר לא רדפה והשפילה יהודים.
התעורר -- השנאה העצמית גרועה משנאת הזולת.
כלובי
כלובי • 19 במאי 2004
אין שום שנאה עצמית יש בושה גדולה שדוקא המדינה שאנשיה מציגים עצמם בתור אלה ששמו לעצמם למטרה לזכור ולא לשכוח מתנהגים כמו חיות ברבריות כובשים ומשפילים עם במשך עשרות שנים ועוד ממשיכים לחוש נרדפים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 19 במאי 2004
קודם כל, טלוויזיה לא מראה שום "אמת", אז לא יעזור לפתוח CNN או כל ערוץ אחר. הטלוויזיה, ובייחוד החדשות, מראה את מה שצהוב ומוכר וצעקני. כיוון שהפלשתינים, בחוכמה רבה, הרבה יותר אוהבים להראות גופות מאשר אנחנו, התמונה שתצטייר מעוותת.
חיות ברבריות? אנחנו לא נקיים ולא אטען כך, אבל אי אפשר להסתכל רק על צד אחד. הרוב המוחלט של הדברים ה"ברבריים" שאנחנו עושים כיום מקורו לא בהתנשאות שלנו ולא ברוע לבנו, אלא במצב שבו אין לנו יכולת לחיות בשקט.
כאן המקום לומר "בטח שאתה לא יכול לחיות בשקט, כי אתה כובש" - על כך אחזור ואומר: אם אני כובש, פירוש הדבר שהאדמה הזו שלהם בדין ולא שלי. אף אחד עוד לא הצליח להסביר לי למה היא דווקא שלהם ולא שלי, ולכן אף אחד עוד לא הצליח להסביר לי למה אני כובש. לפיכך "כיבוש" בעיניי זו מילה דמגוגית.
לגבי העולם - יש סרט כזה שהעולם מתעניין בצדק וזכויות אדם ודברים שכאלה. צריך לצאת מהסרט הזה מהר. העולם פועל אך ורק משיקולים אינטרסנטיים. אם הוא צריך ערבים יותר מישראלים, הוא יגנה ישראלים. אם לא אכפת לו מקוריאנים, הם יכולים למות בתאי גזים. וכן הלאה.
והכי חשוב: מה הקשר של כמה הרוגים פלשתינים לנושא הכתבה? יש עניין, עונים לעניין. כותב המאמר טוען שהשמאל צבוע ומנמק מדוע הוא חושב כך. להגיד "הכל עובר עליך" לא ממש מסביר לי למה הוא טועה (גם אם הכל באמת עובר עליו והוא צבוע, זה לא אומר שהוא לא צודק).