צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

צביעות השמאל

זאלופון​(שולט)
לפני 19 שנים • 23 במאי 2004
זאלופון​(שולט) • 23 במאי 2004
הדיונים אולי אינם מיותרים באופן כללי, אבל בצורה שבה הם מתנהלים - אין להם כל ערך. שני אנשים מתווכחים על תפוז. אחד אומר: התפוז כתום. השני צועק: מה פתאום! התפוז טעים!!! והם ממשיכים להתווכח אם התפוז כתום או טעים ומתחילים לקלל ולכנות בשמות ולערבב הורים וסבתות ולהביא תימוכין (אחד מראה שכשמערבבים צהוב ואדום מקבלים צבע של תפוז והשני טועם את התפוז וסבבה לו), ואין סיכוי שמישהו מהם אי פעם יבין את השני או את דעתו. אז מה הטעם?

אנחנו יודעים שהמצב של הפלשתינים חרא ושאנחנו שולטים עליהם ולפעמים צה"ל הורג בהם, בדיוק כמו שאנחנו יודעים שהם עושים בנו טרור ורוצים שלא נהיה פה ומחנכים לשנאה וכו וכו וכו. אני נורא מקנא באנשים שמסוגלים לראות רק צד אחד, כי להם ברור מאד מה צריך לעשות. אני לא יודע מה צריך לעשות, כי לצערי המציאות לא כל כך פשוטה, יש בה יותר מצד אחד, וכל עוד כל אחד יראה רק את הצד שלו, כי זה הכי נוח לעשות הפשטה לדברים מסובכים - אין שום טעם לדיונים הללו. לך תוכיח שהתפוז גם כתום וגם טעים.
Cloud_Lord​(שולט)
Cloud_Lord​(שולט) • 23 במאי 2004
הרשה לי לחלוק על דבריך.

אנשים מביאים פה את השקפת עולמם, וגם מכניסים דרכים שלטעמם יתנו פיתרון כזה או אחר למצב.

כלומר, האם לחלק את התפוז להרבה פלחים או לקלף אותו ולהפריד בין הקליפה לליבה וכן הלאה - זה ויכוח ענייני אני חושב.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 במאי 2004
אתה לא חולק עליי אלא מסכים איתי icon_smile.gif (או שאני מסכים איתך, לא משנה).
השקפות עולם שונות ודיונים עליהן זה נפלא, אבל אם חלק רואים רק פלשתינים אומללים שהיהודים הרשעים, הכובשים וצמאי הדם משסעים בהנאה סדיסטית, ואחרים מביאים רק את הצד הימני של המציאות (לא היה לי כוח למצוא מטאפורות), אז אין בסיס לדיון (שהוא כשלעצמו, אני מסכים איתך, כן חשוב).
על אחת כמה וכמה אם משתמשים בטענות רגשיות במקום בטענות הגיוניות, וזה קרה פה הרבה.
דיון חייב לצאת מהסכמה כלשהי על עובדות ולהתנהל תוך שימוש בהגיון, כיוון שבניגוד לרגש - הוא אבסולוטי ולא סובייקטיבי. זה מותיר פתח לדעות שונות ומגוונות, אבל כל אחת מהן תהיה מגובה בבסיס אמפירי ולוגי ויהיה הרבה יותר קל לצד השני לקבל אותן, גם אם לא להסכים להן.
Cloud_Lord​(שולט)
מסכים איתך שצריך להפריד בין הרגש להגיון - כך גם נצליח להגיע לפתרון מושכל לבעייה, ולא להיכנס לרגשנות מיותרת.

עם זאת - זה בנפשנו, אי אפשר לנתק את הרגש מנושא כזה.
babywoman​(אחרת)
babywoman​(אחרת) • 23 במאי 2004
קלאוד לורד, לדעתי יש לך דווקא הזדמנות פז לעשות את ההפרדה הזו. אתה לא נמצא באמצע וויכוח סוער פנים אל מול פנים עם ה"אויב". אתה כותב את משאתה אומר, ואם אתה כותב אז אתה יכול גם למחוק. ועכשיו בזכות השכלול הנפלא שכלובי הכניס לא מזמן, אתה יכול אפילו לערוך את עצמך אחרי שבחמת זעם שלחת משהו שהוא "לא ממש בסדר".
(:
בייבי
PS אם רק היית נשים..... icon_lol.gif
Cloud_Lord​(שולט)
ומה לדעתך זקוק לעריכה?

ואם כוונתך למה שכתבתי בעניין רחבעם זאבי הי"ד - לא תהיה שם עריכה.
זאת סטייה נדירה מהדרך העניינית שאני נוקט בה בד"כ, אבל היא הייתה נחוצה, לעניות דעתי.
babywoman​(אחרת)
babywoman​(אחרת) • 23 במאי 2004
לא התכוונתי לשום דבר ספציפי, רק לזה שאמרת שאתה לא תמיד מצליח להפריד בין הרגש לשכל
(:
בייבי
Tame
Tame • 23 במאי 2004
אני לא מבין על מה אתם מתווכחים...
אנחנו בעיצומו של סכסוכך דמים, כל הצדדים עושים מעשים נפשעים ומכוערים.
לא יכולים להיות כאן מנצחים, רק מפסידים.
מה שאתם עושים שקול לספירת מספר הגופות ומי שהרג פחות מוכרז כצדיק..

אם רק היינו יכולים להרים את הראש ולהבין שבנאדם זה בנאדם (כמו שאמר פועל ערבי במקום עבודתי "יש לי ראש שני ידיים ושני רגליים") ושחבל לעשות את ההפרדה הזו בין ישראלי לערבי לשוודי ובין מוסלמי ליהודי לבודהיסטי אז אולי היינו בוכים ביחד על הטיפשות שלנו במהלך כל ההיסטוריה ואולי תופסים את הראש כמי שהכניס גול עצמי ואולי אחר כך היינו מתחילים לתקן את כל מה שהרסנו כי הבעיה היא בשורש והיא בעיה אנושית, לא רק מזרח תיכונית.