סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ללמוד לשחרר

strngr​(שולט)
לפני שנה • 21 בספט׳ 2022

ללמוד לשחרר

strngr​(שולט) • 21 בספט׳ 2022
כל חיי אני שולט. כל חיי בשליטה.
לאחרונה אני לומד לשחרר, נותן למי שאיתי להוביל, להחליט, לשלוט.
אני מגלה כל פעם מחדש כמה זה קשה לשחרר.
תופס עצמי שולט מלמטה.
מנסה לשחרר את המוח, אך ללא הצלחה.

איך לומדים לשחרר?
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 22 בספט׳ 2022
ארגמןן​(אחרת) • 22 בספט׳ 2022
מהפן הפסיכולוגי, יכול להיות שמשהו שם לא סתם לא נותן לך לשחרר. הייתי בודקת מה הסיבה שאתה נוטה לקחת שליטה. יש בזה משהו שמגן עליך.. השאלה מפני מה, והשאלה איך אתה יכול להמשיך לספק מענה לצורך הזה של ההגנה אבל בדרך אחרת. הצורך לא משתנה, אבל הדרך לענות על הצורך יכולה להיות שונה.
ובפן האישי, מתחברת מאד לשאלה שלך icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
האנשה עצמית
לפני שנה • 23 בספט׳ 2022
האנשה עצמית • 23 בספט׳ 2022
נראה לי ש trust issues הם הדבר הראשון לטפל בו
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 23 בספט׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 23 בספט׳ 2022
אני אישית נעזר בשאלות שאני מפנה לעצמי. דוגמה פשוטה:
*אם* ((X)) *אז* ((Y)).
*אם* ((אתן לעצמי להישלט)) *אז* ((יקרה 1, 2, 3)). כשאתה משתמש במילים כדי לתאר דברים שהמוח שלך נוטה לסווג כבעיות, בדר"כ מה שמתגלה זה שלא מדובר בבעיה / הבעיה קטנה הרבה יותר ממה שחשבת. לא שאני לא אומר שאין חסרונות בלהישלט, כן? אך יש גם יתרונות. תעשה חושבים עם עצמך ותחליט אם זה מתאים לך. אני לא מאלה שידחפו אותך כדי ש-"תקבל את הנטייה שלך", אני לא חושב שזה לכולם ויש אנשים שהרגש שלהם אומר אחרת - וזה סבבה לדעתי. לבקר רגש זה דבר מוזר בפני עצמו כי באמת אין פה נכון או לא נכון.
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 23 בספט׳ 2022
morningdew​(שולט) • 23 בספט׳ 2022
1. תחשוב מה אתה עושה כשאתה עולה לכסא רופא/ת השיניים במסגרת מסירת השליטה בדינמיקה שם. עכשיו נסה לזהות הדומה והשונה בין מה שקורה שם למה שקורה לך בדינמיקה שבמסגרתה אתה מבקש לשחרר שליטה. סביר להניח שהקושי מסתתר במה שדומה.

2. קח בחשבון שיש מצב שאין לך את הנטיה. לא כולנו יכולים לחוות כל דבר באותה צורה.

3. בד'כ לנשלטת שקשה לה לשחרר, התהליך המצליח בכלל לא יעסוק בזה אלא בהוויה החווייתית, מתוך הנחה (שיש לה, לפחות לנסיוני, תמיכה במציאות), שהדיאלוג והאינטנסיביות של מה שקורה כבר יעשו את שלהם. יש מצב שאתה צריך למצוא את החוויה הנכונה.
Rasto​(אחר)
לפני שנה • 28 בספט׳ 2022
Rasto​(אחר) • 28 בספט׳ 2022
גם אני הרגשתי כמוך, ברגע שמצאתי מישהי עדינה עם ניסיון, היה לי הרבה יותר קל לשחרר ולתת אמון, כמובן שזה צריך להגיע עם המון רגש
Nancy Callahan​(נשלטת)
לפני שנה • 29 בספט׳ 2022
Nancy Callahan​(נשלטת) • 29 בספט׳ 2022
שאפו על הניסיון. זה לא מובן מאליו והסיבה לזה שזה לא מובן מאליו זה כי כמו שלהרבה שולטים/ות זה מרגיש אינטואיטיבי כמעט לנהל את הכל, שתמיד תהיה לך את התמונה הגדולה מול העיניים, אתה מבקש מעצמך לעשות משהו שפחות טבעי לך וזה מהמם.

תשאל את עצמך למה בכלל החלטת לנסות להיות בצד השני? מה משך אותך לשם? אפילו מהעיניים של דום, מה היתרון בלהיות נשלט/ת (שים לב שזה לא "מה יוצא לי מזה")

אני כותבת את דעתי וכל אחד/ת מה שנוח לו אבל זה מה שעוזר לי:
*אתה צריך להבין מה הגבולות שלך. נשלט לא אומר אוטומטית yes man. למה אתה מסכים שתעשה/ יעשו לך, מה בגבול כתום וגבול אדום (לרגע נתעלם מעבד/שפחה ומייחסים של 24/7 כי זה סרט אחר). דרך חקירת הגבולות תשאל מדוע משהו נכנס לגבול כתום ומה אדום.
*סטייט אופ מיינד- אחרי שהבנת מה הגבולות, תוריד כל גבול ששמת כי אתה "לא אוהב". לנשלט/ת אין רצונות או חשקים, הם לא רלוונטים כי כל מה שחשוב עכשיו זה שהשולט/ות ישמחו ויהיה להם טוב. זה לא "מה אני מפיק מהסיטואציה" זה "מה אני נותן" בלי לחשוב על תמורה או מה יוצא לי מזה.
*הרבה נשלטים/ות עושים טקסים לפני שפוגשים את השולט/ת שלהם. בין אם במודע ובין אם לאו- טקס הכנת הגוף שאריח טוב ואראה טוב בשביל השולט/ת (מקלחת, קרם, לבוש סקסי), מדיטציה/ מנטרה- לחזור על משפט שיעזור לך להתפקס על המטרה שבגללה נפגשתם "מה אני נותן" או לחשוב על ההרגשה הטובה כשהם אומרים לך מילה טובה או על החיוך שלהם, מוזיקה- יש שיר שכל פעם שאדוני שם אותו זה סימן לסשן, ללכת להתפשט ולשבת בנאדו בסלון.
*ניואנסים קטנים שמדגישים פיזית ומנטאלית את ההיררכייה מאוד עוזרים. לנסות להוציא מהלקסיקון מילים כגון "לא", "רוצה", "צריך".
*לזכור (ולוודא קודם לכן) שמי ששולט/ת בך אוהב אותך, שומר עלייך ולסמוך עליהם שהם יודעים מה הם עושים גם אם אתה לא מבין מה קורה באותו רגע. לא להחליט על שום דבר, לא לחשוב על תוכנית א' ב' ו-ג'. לא הכל תלוי בך. תקשיב למי שמוביל אותך, כי אין עדיף או רוצה יש פשוט- לעשות. "קום" תקום, "לא לדבר" שותק, "לך תביא" הולך ומביא. אין בא לי, אולי אח"כ, כואב לי, שתו לי, אכלו לי- לרגשות שלך אין חשיבות כי הם לוקחים מימך ועל עצמם את העול של להתעסק בדברים שבסופו של יום מעמיסים עלייך וסתם תופסים לך נפח מיותר בראש ומאפשרים לך להתפנות לדברים יותר חשובים- לתת למישהו שאתה מכבד מאוד את האמצעים והיכולת להרגיש כמו המלך/מלכה שהם באמת בשבילך.