בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם בדסמ מפריע לך לחוות אהבה אמיתית?

Ryokan
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
Ryokan • 25 בספט׳ 2022
פתחתי לכמה שניות, שמעתי אותו מדבר על אהבה ועל להתייחס לאחרים כאילו שיש להם ערך.
רק אומר
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 25 בספט׳ 2022
Story כתב/ה:
אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן.

פגשתי המון אנשים בחיי שרצו שלאחרים יהיה טוב מעצם היותם בני אדם, ללא תלות בדבר.
מאחלת לך להכיר אנשים כאלה גם.

אם אתה רומס את הרצונות של בת הזוג שלך (המילים שלך, לא שלי) זה אף פעם לא יכול להיות טוב. תעשה הכול כדי לשנות את החלק הזה בעצמך.

את שמה לב שאת היחידה פה שהתרגשה מהניסוח הזה?
אני לא מחייב אותך לקבל את זה שאני רומס חלק מהרצונות של בת הזוג שלי, אבל לפחות תדעי מה זה סדיזם. מן הסתם ששליטה מתבטאת בין היתר בלקחת את מה שהנשלטת אוהבת ולפעמים גם מה שהיא פחות אוהבת.
למעשה, בכל פרטיקה בדסמית בערך אנחנו דורכים על רצונות של מישהו בצד מסוים של הדיסוננס הזה, לפעמים יותר ולפעמים פחות. כשלאדם כואב באמת כואב לו, ויש לו חלקים באישיות שלא נהנים מזה, אלא אם כן הוא 100% מזוכיסט עם 0 ערך לכל אספקט אחר בחייו, מה שלא יצא לי לפגוש. ואני לא דיברתי על אהבה שלא תלויה בדבר, זה לא קיים וטוב שכך כי זה פתטי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
שמע, זה מאד מעניין מה שאתה כותב, ואני בכלל לא בטוחה שבדס"מ הוא העניין.
לרמוס את רצונות הפרטנרית, ולהיות שולט, זה לא בהכרח עסקת חבילה. יש אנשים עם צורך כזה שהם בכלל לא שולטים. ויש שולטים שלא מרגישים ככה.
האישיות שלך היא מכלול, יש לך הרבה תכונות, והן משפיעות זו על זו אבל ניתן לסמן אותן בנפרד. זה נשמע שיש לך (כמו לכל בן אדם נורמלי) צרכים סותרים - מצד אחד רצון בזוגיות טובה ורצון להיות בן אדם טוב, מצד שני רצון לממש תשוקה דומית.
זיהית את הצרכים, מה שנשאר זה למצוא דרך ליישב ביניהן.

כולנו צריכים איכשהו ליישב את האגוצנטריות התינוקית שלנו עם הצורך ליצור קשרים עם אנשים אחרים. אני לא מאוהדי פיטרסון, אבל יש לו פה נקודה טובה. אם כבר פילוסופיה של מערכות יחסים, אני הרבה יותר מעדיפה את מרטין בובר, שעסק הרבה בגבול שבין העצמי לזולת ובקושי ליישב את האנוכיות הטבעית והבריאה שלנו עם האכפתיות שלנו כלפי אחרים. ממליצה על הספר "אני ואתה".

באופן כללי אני חושבת שביקורת עצמית ועבודה עצמית הם תהליך אינסופי ותמיד יש טעם להשתדל ללמוד ולהיות טובים יותר, ושאין ולא יכולה להיות סתירה בין אהבת אמת למימוש עצמי, על פי ההגדרה שלי לאהבה.
    התגובה האהובה בשרשור
Bardugo
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
Bardugo • 25 בספט׳ 2022
אני לא רוצה (חלילה) להעליב אותך, גם לא לגמרי הצלחתי להבין בן כמה אתה מכל הפיצוץ תוכן בפרופיל שלך (רק רפרפתי, מודה - לא התעמקתי), אולם חוששני שאתה עצמך מצהיר ש-"כי לא פעם ולא פעמיים אני רומס את רצונותיה של בת הזוג שלי למען הרצונות שלי", שזה, ידידי היקר - לא BDSM בשום צורה, זה פשוט להיות דושבאג.

ואומר מה שאני אומר תמיד (היות ומרבית בנות הזוג שלי היו רחוקות שנות אור מהעולם הזה) - לא חייב להיות קשר בין הדברים שעושים בין הסדינים מאחורי דלת סגורה ובין היחסים הבין-אישיים בין שני פרטנרים, או בקצת פחות פלספנות - ברדוגו דוגל ב-"במיטה את נערת ליווי, בכל שאר הזמן את נסיכה" (ועל כן, "שליטה מנטאלית" היא עניין שמעולם לא התחברתי אליו, אבל.. To each his own, i guess).
Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
Aristotle​(נשלט) • 25 בספט׳ 2022
זה מעניין מה שאתה אומר, אני מנסה להקביל את זה למה שאני מכיר.

בגדול, אני חושב שמהצד הנשלט זו פחות בעיה, זה יותר משהו שיכול לצוץ מהצד השולט, מכיוון שמערכת היחסים היא בהגדרה לא סימטרית (בהנחה ואתם מוציאים את הBDSM מחדר המיטות אפילו במילימטר....)

ועוד יותר כשאתה מכניס סאדיזם למשוואה- הרי אצלנו אם יש ענישה וכאב פיזי זה אקט חינוכי שבסוף בא ממקום אוהב,
לגבי 'רמיסת רצונות' - בוא נקביל את זה להורה שאומר לילד שלו שהוא לא יכול לאכול גלידה ויאכל בננה במקום זה (דוגמה שאתה נתת) - זה עדיין יכול לבוא ממקום אוהב - אני חושב שההבדל המהותי בא מתוך הסאדיזם שלך....

אז וואלה....נתת לי נקודה מעניינת למחשבה.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
Bardugo כתב/ה:
אני לא רוצה (חלילה) להעליב אותך, גם לא לגמרי הצלחתי להבין בן כמה אתה מכל הפיצוץ תוכן בפרופיל שלך (רק רפרפתי, מודה - לא התעמקתי), אולם חוששני שאתה עצמך מצהיר ש-"כי לא פעם ולא פעמיים אני רומס את רצונותיה של בת הזוג שלי למען הרצונות שלי", שזה, ידידי היקר - לא BDSM בשום צורה, זה פשוט להיות דושבאג.

ואומר מה שאני אומר תמיד (היות ומרבית בנות הזוג שלי היו רחוקות שנות אור מהעולם הזה) - לא חייב להיות קשר בין הדברים שעושים בין הסדינים מאחורי דלת סגורה ובין היחסים הבין-אישיים בין שני פרטנרים, או בקצת פחות פלספנות - ברדוגו דוגל ב-"במיטה את נערת ליווי, בכל שאר הזמן את נסיכה" (ועל כן, "שליטה מנטאלית" היא עניין שמעולם לא התחברתי אליו, אבל.. To each his own, i guess).

סליחה שאני סדיסט.
איזה מטומטם.
בטח עכשיו תגיד ש-"אויי, אתה בן זוג מתעלל" כמו פרוגרסיבי עם נוירון בודד.
שליטה לאו דווקא מתבטאת במה שהנשלט/ת מאוד רוצה באותו רגע. תמיד יש דיסוננס, לפעמים אוהבים הרבה ושונאים קצת את רצונות השולט, ולפעמים אוהבים קצת ושונאים הרבה. מה הבעיה שלך? במינון? שליטה ללא קושי היא שטחית.
ממליץ לך לקרוא על ההגדרה של "סדיזם", ואם זה עד כדי כך מפריע לך אתה מוזמן לא ליצור איתי קשר. כמו כן, תבין שרק בגלל שאני רומס את רצונותיה של שי בסיטואציה x זה לא אומר שארמוס אותם בסיטואציה y, אני מגוון ושומר עליה בסוף היום כי אני לא סוציופת.
דביל.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
Aristotle כתב/ה:

בגדול, אני חושב שמהצד הנשלט זו פחות בעיה, זה יותר משהו שיכול לצוץ מהצד השולט, מכיוון שמערכת היחסים היא בהגדרה לא סימטרית (בהנחה ואתם מוציאים את הBDSM מחדר המיטות אפילו במילימטר....)

ועוד יותר כשאתה מכניס סאדיזם למשוואה- הרי אצלנו אם יש ענישה וכאב פיזי זה אקט חינוכי שבסוף בא ממקום אוהב,
לגבי 'רמיסת רצונות' - בוא נקביל את זה להורה שאומר לילד שלו שהוא לא יכול לאכול גלידה ויאכל בננה במקום זה (דוגמה שאתה נתת) - זה עדיין יכול לבוא ממקום אוהב - אני חושב שההבדל המהותי בא מתוך הסאדיזם שלך....

אני פחות חושב על זה במושגים של אבא וילדה. הדוגמה שתמיד עולה לי בראש זה ערבוב של רוע וטוב, evil and good במונחים דתיים, רוע אמיתי ואותנטי, וכך גם הטוב אמיתי ואותנטי. אגב, מה שמתקבל זה דבר שאני מאוד מתקשה להסביר, אבל הוא ללא ספק מכיל רבדים רעים וטובים כאחד. זה יכול להיות מהפנט, אבל הייתי מעדיף להיות ונילי.
Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
Aristotle​(נשלט) • 25 בספט׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:

אני פחות חושב על זה במושגים של אבא וילדה. הדוגמה שתמיד עולה לי בראש זה ערבוב רוע וטוב, רוע אמיתי ואותנטי, וכך גם הטוב. אגב, מה שמתקבל זה דבר שאני מאוד מתקשה להסביר, אבל הוא ללא ספק מכיל רבדים רעים וטובים כאחד. זה יכול להיות מהפנט, אבל הייתי מעדיף להיות ונילי.

תראה החיים היו הרבה יותר קלים לכולנו בתור וניליים, בוא.
מה אני צריך על הראש עכשיו עוד קריטריון שחשוב לי * מאוד * בבת זוג שמצמצם לי את ההיצע ב-98%.

אבל מה לעשות, It is what it is
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 25 בספט׳ 2022
Aristotle כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:

אני פחות חושב על זה במושגים של אבא וילדה. הדוגמה שתמיד עולה לי בראש זה ערבוב רוע וטוב, רוע אמיתי ואותנטי, וכך גם הטוב. אגב, מה שמתקבל זה דבר שאני מאוד מתקשה להסביר, אבל הוא ללא ספק מכיל רבדים רעים וטובים כאחד. זה יכול להיות מהפנט, אבל הייתי מעדיף להיות ונילי.

תראה החיים היו הרבה יותר קלים לכולנו בתור וניליים, בוא.
מה אני צריך על הראש עכשיו עוד קריטריון שחשוב לי * מאוד * בבת זוג שמצמצם לי את ההיצע ב-98%.

אבל מה לעשות, It is what it is

אני לא ממש מתעסק בזה ברמת הקושי למציאת בן זוג, אני מתעסק כרגע ברמת האתיקה והמוסר.