אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם קיימים פעילי שלום פלסטינים ?

kamor​(נשלט)
לפני 19 שנים • 22 במאי 2004

האם קיימים פעילי שלום פלסטינים ?

kamor​(נשלט) • 22 במאי 2004
במשך כל שנות האינתיפאדה הראשונה השנייה , עלו ונפלו ממשלות בישראל על רקע הסיכסוך הפלסטיני .

לפני שבוע היתה הפגנה בת"א שבה השתתפו 150 אלף איש , שבא הביעו מחאה אל מול ממשלת ישראל כנגד הכיבוש .
זאת לא ההפגנה הראשונה ולא ההפגנה האחרונה שהתקיימה בישראל , ואלו לא המחאות היחידות , כמובן שיש אירגונים שפועלים במרץ למען השלום .

כמובן שיש הפגנות של הימין נגד הטרור ונגד יציאה מהשטחים ופירוק ההתנחליות .
והכל לגיטימי כיאה למשטר דמוקרטי .

(להוציא את התפרעויות המתנחלים אל מול כוחות הביטחון שזה כמובן לא לגיטימי , ומעורר זעם )

אבל היכן פעילי השלום בצד הפלסטיני ? איפה המחאה אל מול לשכתו של הראיס ?
מדוע אין התארגנות למען קידום השלום בצד הפלסטיני ?

מדוע קול העם הפלסטיני החפץ בשלום , לא נשמע ?
מדוע אלפים לא שרים "שיר לשלום " בכיכר בעזה ?

ולמה ההפגנות והמחאות היחידות שמתקיימות הן "מוות ליהודים" או "בדם נשחרר את ירושליים"
כאשר רעולי פנים יורים באוויר ומלהיטים את האווירה .?
ובהפגנות אלו משתתפים מאות אלפי פלסטינים

ולא מדובר עם היום או על אתמול , אלא עם שנים רבות .

העם הפלסטיני אולי רוצה שלום , אבל לא פועל כלל למענו .

אתם יודעים מתי יהיה שלום ?

כמו השיר של אריק " אני ואתה נשנה את העולם "
אני יביע מחאה למען השלום פה בביתי , והפלסטיני יביע מחאה שם בביתו .
רק אז יבוא השינוי והשלום באמת יתקדם .

וזאת האמת , זאת האמת הקשה לשאלה , למה תהליכי השלום לא צלחו . למה כל פעם צצה יוזמה ונכשלת . ולמה גם בעתיד שום תהליך לא יצליח אלא אם כן המצב ישתנה .

.
kamor​(נשלט)
פתחתי את הנושא לא בכדי להביע דיעה פוליטית , למרות שנראה כך .

פשוט זה מציק לי . המצב לא משתנה כבר שנים , הישראלים והפלסטינים מתבוססים בחרא של עצמנו . גם הם סובלים וגם אנחנו .

אז מה הפיתרון לעזאזל ?

.
Rocco​(שולט)
Rocco​(שולט) • 22 במאי 2004
האמת שזה ממש ממש לא מענין אם יש חיה כזו או אין.....
אותי מענין שאני עדין צריך לשלוט בחיות האדם הללו...!
והכל הכל למען אסופת קיצונים שהחליטו למקם את ישבנם בלב ליבו של קן הצרעות הזה...
אז קמור במקום לשאול שאלות מסוג זה בו נתרכז בעיקר שזה למה מדינת ישראל עדין נמצאת שם..?
ואל תגיד לי שזה שיקול בטחוני....!
kamor​(נשלט)
Rocco כתב/ה:
האמת שזה ממש ממש לא מענין אם יש חיה כזו או אין.....
אותי מענין שאני עדין צריך לשלוט בחיות האדם הללו...!
והכל הכל למען אסופת קיצונים שהחליטו למקם את ישבנם בלב ליבו של קן הצרעות הזה...
אז קמור במקום לשאול שאלות מסוג זה בו נתרכז בעיקר שזה למה מדינת ישראל עדין נמצאת שם..?
ואל תגיד לי שזה שיקול בטחוני....!

עם כל הכאב והקושי , הצבא נמצא שם בכדי למנוע פיגועי התאבדות בתוך מדינת ישראל , ודבר זה אכן בא לידי ביטוי בשטח . הפיגוע האחרון היה לפני כמה זמן בנמל אשדוד והפיגוע לפניו היה הפרש זמן ארוך מאד . ולזה בדיוק ממשלת ישראל מחוייבת . להגן על תושביה .

האם אני רוצה שהצבא יהיה שם ? לא ! . אין שום טעם בנוכחות הצבא כל עוד אין איום .

מה לגבי המתנחלים ? להעיף אותם משם כמה שיותר מהר ! , לא תורמים לשום עניין אלא רק למתח בין האוכלוסיות .

מבין היטב למה אתה מתכוון , הצבא שם גורם סבל לאוכלוסייה שלא קשורה כלל לטרור .
אבל בוא ניקח מצב כזה , צהל נסוג מהערים הפלסטניות . מה הלאה ?
יהיה שקט ? (כבר הוכח שלא ! , צהל נסוג , פעילות הטרור התחזקה וצהל נאלץ להכנס בחזרה )

המצב ישתנה ? יהיה יותר ביטחון ?

נסיגת צהל מהשטחים אינה פתרון לבעייה הישראלית הפלסטינית . רק נסיגה עם הסכם הפסקת אש . ( שלצערי כבר נוסה בעבר , ונכשל )

שהות צהל בשטחים גם איננה פתרון לטווח הארוך , היא פתרון זמני להגנה על תושבי מדינת ישראל , המחיר גבוה וגורם סבל רב . אבל שוב המטרה העיקרית של ממשלת ישראל היא להגן על אזרחיה בכל מחיר .

אבל לא לזה רציתי להכנס רוקו . אני רוצה פתרון ממשי , משהו שיוביל שלום באמת .
והכוונה היא . שאני ואתה נדרוש יציאה מהשטחים ונצביע ביידיים וברגליים . הפלסטיני בעזה ידרוש הפסקת פעולות הטרור .

ניתן לשחק במשחק חתול ועכבר שנים , צהל יוצא הטרור עולה , צהל נכנס הטרור נחלש . וחוזר חלילה

אני ואתה לבד לא ננצח , אני ואתה והפלסטיני כן ננצח ! , וזאת הנקודה .
כלובי
כלובי • 22 במאי 2004
אני יכול להגיד לך שקיימים הרבה פעילי שלום פלסטינים חלקם במסגרות פלסטיניות וחלקם במסגרות פלסטיניות ישראליות, כמו במסגרת מכון פרס לשלום ובמסגרות נוספות.

אגב בלי קשר יש גם תנועת גאווה לפלסטינים הומו-לסבים שפועלת לפעמים בשיתוף פעולה עם הגורמים הישראליים המקבילים.
kamor​(נשלט)
כלובי כתב/ה:
אני יכול להגיד לך שקיימים הרבה פעילי שלום פלסטינים חלקם במסגרות פלסטיניות וחלקם במסגרות פלסטיניות ישראליות, כמו במסגרת מכון פרס לשלום ובמסגרות נוספות.

אגב בלי קשר יש גם תנועת גאווה לפלסטינים הומו-לסבים שפועלת לפעמים בשיתוף פעולה עם הגורמים הישראליים המקבילים.

נכון , כלובי . אני יודע שקיימים פעילי שלום במסגרות מסויימות .

אבל מה הם עושים בדיוק ? למה הם לא מארגנים מחאה בצד הפלסטיני ?

הרי ידוע היטב שלסיכסוך הזה . יש 2 צדדים . גם אנחנו אשמים וגם הם . אף אחד פה לא פתור מאשמה .

ההפגנה שהייתה לפני שבוע , הראתה לממשלת ישראל שאנחנו לא רוצים להשאר בשטחים .
יפה וטוב אבל לא מספיק בשביל שינוי אמיתי .

למה הצד השני לא פועל למחאה נגד הטרור ולשלום אמיתי ? זה משגע אותי !!!
מה טוב להם ככה ? זה לא הגיוני כלל !! .

יש שנאה ויש סבל ויש אלימות ! ואתה כלובי פועל בעד השלום כי איכפת לך . ולא מעניין אותך יותר שטחים פחות שטחים הם הרסו לנו אנחנו הרסנו להם , אנחנו פה קודם , הם פה קודם.
אתה פשוט יודע שמשהו צריך להשתנות ואתה פועל למענו .

אבל למה בצד השני לא קיים דבר כזה ? , חוסר קיום של מחאה פלסטינית הוא הגורם העיקרי להמשך הסיכסוך . ( שים לב "להמשך" ולא " לקיום" )

כי אם אני ואתה נקום למען השלום , וגם הפלסטינים יקומו . אין שום ספק, אנחנו נשפיע באמת ונקדם את השלום .
Cloud_Lord​(שולט)
Cloud_Lord​(שולט) • 22 במאי 2004
בתשובה לשאלתך,

יש פעילי שלום מעטים בצד הפלשתינאי. רובם ככולם מחזיקים בדעה שאין להתפשר עם ישראל בעניין יש"ע, אלא שעל ישראל להתקפל מאמא מולדת עד המטר האחרון.
מה שכן, הם אינם תומכים בפעולות אלימות - שזה כבר התקדמות.
את ראשי מחנה השלום הפלשתינאים, והפעילים היותר בולטים, תוכל למצוא בבתי הכלא של הרש"פ, שם הם נעצירים חדשות לבקרים כאשר הם מעיזים למתוח ביקורת על הראיס.

עם זאת, אל תתפלא שההמונים אינם יוצאים ומפגינים בעד השלום. הם עם תחת כיבוש, ואין להם את הלוקסוס שיש לנו של מדינה עצמאית ומשגשגת, בלי מחסומי דרכים וחייל בפתח הבית.
כאשר אתה בתנאים כל כך קשים כמו הפלשתינאים , רגשות השלום וההתפייסות אינם קיימים כמעט, כך שזה ברור שאין הפגנות שלום המוניות אצלהם.

לכן, השילוב של עמדת מחנה השלום הפלשתינאי עם המצב הקיים - אינם מאפשרים למחנה כזה להתהוות, וגם אם יתהווה, עמדותיו אינם מאפשרות, לטעמי דיאלוג רציני לכיוון של פשרה אמיתית שחייבת להיות בכיוון של יישוב מחדש של הפליטים בירדן.
Demi
Demi • 22 במאי 2004
Cloud_Lord כתב/ה:
פשרה אמיתית שחייבת להיות בכיוון של יישוב מחדש של הפליטים בירדן.

טוב טוב טוב
עד היום לא נכנסתי כאן לפולוטיקה ואני גם לא מתכוון להכנס
רק קרץ לי לקרוא על הפשרה האמיתי לדעתו של לורד ענן icon_smile.gif
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 22 במאי 2004
קלאוד לא עד המטר האחרון- רק עד השטחים .
הם לא רוצים אותנו כאן יותר ממה שאנחנו רוצים אותם ,
היא לא אמא מולדת רק שלנו היא גם אמא מולדת שלהם ולכן אתה לא יכול לישב אותם בירדן ,
הם לא רוצים לשם וגם הירדנים לא ממש רוצים אותם .
אבל החלקים השפויים שלנו ושלהם ילמדו לחיות יחד - שתי מדינות אחת ליד השניה עם הרבה פשרות כואבות .

צר לי קלאוד , אבל חברון ,נצרים ותפוח הן לא חלק מאמא מולדת שלי .
אני אוותר על קברי האבות בשמחה למען החיים של הילדים פה.

ThePassionMaster
ThePassionMaster • 22 במאי 2004
בטי בום כתב/ה:
צר לי קלאוד , אבל חברון ,נצרים ותפוח הן לא חלק מאמא מולדת שלי .
אני אוותר על קברי האבות בשמחה למען החיים של הילדים פה.

מהי אמא מולדת שלך ?
אשמח לקבל גבולות מוגדרים בבקשה.