בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סליחות ובגידות בואו נדבר על זה

Rollo
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022

סליחות ובגידות בואו נדבר על זה

Rollo • 4 באוק׳ 2022
אני חושב שאנשים מגזימים בתגובות שלהם כאשר הם נבגדים.

כן, כן, תוציאו את הסכינים. אחרי שקראתם לי ״בוגד מנאייק״ ו״אפס״ ונרגעתם תנסו להמשיך לקרוא את הפוסט.

לרוב התגובה שלנו כאשר יש בגידה שזה קו אדם לשבירת הקשר. בגדת? נגמר הקשר. אבל אני חושב שהתגובה המוגזמת הזאת היא בגלל מה שהמדיה לימדה אותנו שצריך להתנהג (סרטים, סדרות וכו׳) ביחד עם הרבה התנהגויות מוגזמות ודרמתיות שנראות טוב בסרטים אבל המציאות תמיד יותר מורכבת.

קשה לי להבין כיצד אנשים יכולים לסיים קשר של שנים ועשרות שנים בתגובה אימפולסיבית אחת.

אחת הסיבות שזה קורה כי כאשר יש בגידה הקשר כנראה מראש נמצא במצב לא טוב וכל אחד כבר הריץ בראשו את תסריט העזיבה כך שזה יותר ״קל״ ובכל זאת קשה להבין איך אחרי בנייה של קשר משמעותי לאורך שנים אנשים בוחרים לוותר ככה בלי למצמץ.

חלק מהעניין הוא הטאבו של להבין את הטבע של בגידות. אנחנו בתפיסה שלנו חושבים: ״בגדת? הוא רשע מנאייק אפס״. אבל אנחנו יצורים יותר מורכבים ומערכות יחסים מלאות בקונפליקטים פנימיים עם עצמי, עם הבן\ת הזוג, החיים, המשפחה וכו׳. בגידה נחשבת קו אדום רציני ובכל זאת כולנו חווינו אותה, לא ייתכן שכולנו פתולוגיים, המציאות יותר מורכבת.

בגידות לא קורות בוואקום. יש סיבה שאנשים בוגדים. אם אנחנו רוצים להבין את הטבע של הבגידות אנחנו צריכים מלהתחיל ולהבין שלא הכל זה אישי. כשאנשים נבגדים זה פוגע להם באגו, באמון והם חשים קורבן אבל לפעמים הקורבן הוא דווקא הצד השני. הבעיה היא לא בהכרח בצד שלכם אלא לפעמים בהתפתחות וצרכים של הצד השני שקשה לו למצוא בקשר.
אם הבגידה מגיעה ממקום של קשר עם בעיות זה מקום לצמוח ולתקן אותו, לא לפרק!
למשל אם יש חוסרים רגשיים לאחד הצדדים, חוסרים מיניים, חוסר בחברות וכו׳. במקום לפרק את החבילה זה יכול להוביל לשאלות שיחזקו את הקשר כמו:
- ״מה היא\הוא גרמו לך להרגיש שלא מצאת אצלי?״
- ״איך אתה חושב\ת שאני יכול\ה לספק לך את הצרכים האלה?״

תעבדו על הקשר שלכם, תחזקו אותו, תלכו לטיפול זוגי ותגלו הרבה דברים שהיו חסרים לכם.

לפעמים הקשר נמצא במצב כל כך גרוע שאין ברירה אלא להפרד.
לפעמים אנשים מתפתחים בכיוונים שונים כך שזה פשוט לא מתאים יותר.

אבל לא בכל המקרים. קשר זה דבר קשה ומורכב שדורש תחזוקה. אנשים עושים טעויות ונמצאים בקונפליקטים בין הרבה רצונות. הטבע האנושי מורכב וזה עוד יותר מורכב להיות בזוגיות.

בגדו בכם והקשר שלכם חשוב? תנסו להבין למה בלי לקחת אישית את הבגידה. לקחת את זה ממקום שהייתה בעיה בקשר או שיש נתק בין בני הזוג ושעכשיו אפשר לצמוח ולעשות קשר יותר טוב.

הפגיעה מבגידה יכולה לבוא ממקום של חוסר בטחון, אימפלוסיביות ועוד. זה קשה אבל אפשר לצמוח מזה, זה לא חייב להיות הסוף של המערכת יחסים שכל כך השקעתם בא.

אני ממליץ להקשיב לאסתר פרל בנושא:

https://www.youtube.com/watch?v=P2AUat93a8Q
Bluecollar​(שולטת)
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Bluecollar​(שולטת) • 4 באוק׳ 2022
ארוך לי מדי.
הסיבה שגומרים את הקשר היא שאדם בחר לעשות במודע מעשה שיפגע בך. במודע ובידיעה הוא שבר את האמון שלך בו

אפשר היה פשוט לתקשר ולא לבגוד
Rollo
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Rollo • 4 באוק׳ 2022
Bluecollar כתב/ה:
ארוך לי מדי.
הסיבה שגומרים את הקשר היא שאדם בחר לעשות במודע מעשה שיפגע בך. במודע ובידיעה הוא שבר את האמון שלך בו

אז תקראי, זה יותר מורכב ממה שאת מתארת icon_smile.gif
Bluecollar​(שולטת)
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Rollo כתב/ה:
Bluecollar כתב/ה:
ארוך לי מדי.

נה.... נשמע כמו חרטוטים של מאשה הלוי.
שאלת עניתי
Bluecollar​(שולטת)
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Rollo כתב/ה:
Bluecollar כתב/ה:
ארוך לי מדי.

שעיקרם זה האשמת הקורבן
שאלת עניתי
קטלב​(מתחלף)
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
קטלב​(מתחלף) • 4 באוק׳ 2022
מאוד פשוט.
בגידה היא שבירת אמון. לא משהו שניתן לשקם בקלות, אם בכלל. ואמון הוא מהבסיסים החשובים ביותר של זוגיות.
כן. עד כדי כך פשוט.
Rollo
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Rollo • 4 באוק׳ 2022
קטלב כתב/ה:
מאוד פשוט.
בגידה היא שבירת אמון. לא משהו שניתן לשקם בקלות, אם בכלל. ואמון הוא מהבסיסים החשובים ביותר של זוגיות.
כן. עד כדי כך פשוט.

שבירת אמון יכולה לקרות. לפעמים אנחנו מועדים, נופלים וטועים זה חלק ממערכות יחסים.

אם לבת הזוג שלך היה חוסרים רגשיים ממך ובגלל זה היא חיפשה בחוץ אז אפשר לתקן את זה.
לא בכל מערכת יחסים יש תקשורת טובה, אינטליגנציה רגשית גבוהה וכו' כדי שאפשר לתקשר הכל. אולי היא ניסתה להסביר לך ולא הבנת או יישמת.

השבירת אמון היא לא הסוף. אפשר להחזיר אותו כששואלים שאלות נכונות.כשהקשר מספיק חשוב.
Bluecollar​(שולטת)
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Rollo כתב/ה:
קטלב כתב/ה:
מאוד פשוט.
כן. עד כדי כך פשוט.

שבירת אמון יכולה לקרות. לפעמים אנחנו מועדים, נופלים וטועים זה חלק ממערכות יחסים.

אם לבת הזוג שלך היה חוסרים רגשיים ממך ובגלל זה היא חיפשה בחוץ אז אפשר לתקן את זה.
לא בכל מערכת יחסים יש תקשורת טובה, אינטליגנציה רגשית גבוהה וכו' כדי שאפשר לתקשר הכל. אולי היא ניסתה להסביר לך ולא הבנת או יישמת.

השבירת אמון היא לא הסוף. אפשר להחזיר אותו כששואלים שאלות נכונות.כשהקשר מספיק חשוב.

הקשר לא היה מספיק חשוב לך אם הלכת ופגעת בידיעה מוחלטת זה יפגע. בחרת בדרך הקלה ואתה עוד מאשים את הצד השני בחוסר בטחון ושיט אחר.
זה לא אופסי קטן שהזמנת את כל המשפחה כשהיא סופר עייפה. זה חתיכת שבירת אמון.
יש לך צורך שלא נענה,תקשר אותו או קום ולך
Rollo
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Rollo • 4 באוק׳ 2022
Bluecollar כתב/ה:
Rollo כתב/ה:
Bluecollar כתב/ה:
ארוך לי מדי.

שעיקרם זה האשמת הקורבן
שאלת עניתי

אסתר פרל היא לא מאשה הלוי. ממליץ להקשיב להרצאה.
Rollo
לפני שנה • 4 באוק׳ 2022
Rollo • 4 באוק׳ 2022
Bluecollar כתב/ה:
Rollo כתב/ה:
קטלב כתב/ה:
מאוד פשוט.
כן. עד כדי כך פשוט.

הקשר לא היה מספיק חשוב לך אם הלכת ופגעת בידיעה מוחלטת זה יפגע. בחרת בדרך הקלה ואתה עוד מאשים את הצד השני בחוסר בטחון ושיט אחר.
זה לא אופסי קטן שהזמנת את כל המשפחה כשהיא סופר עייפה. זה חתיכת שבירת אמון.
יש לך צורך שלא נענה,תקשר אותו או קום ולך

לא כולם יודעים לתקשר כמו שצריך. לא כולם מצליחים. לא כולם חושבים שהצד השני יבין אותם.

אני לא אומר שבגידות זה בסדר. אני אומר שזה לא חייב להיות בסוף בכל כך דרמתיות. זה יותר מורכב.

לרוב למשל מסתירים את הבגידה בדיוק כדי לא לפגוע בצד השני. בוגדים לא רוצה בהכרח לפגוע הם מנסים ללכת בין הטיפות.

ובהרבה מקרים זה פשוט שיקום של הזוגיות. אין כאן זדון.

אני פשוט לא חושב שאנשים מבינים שבגידות נובעות מבעיות בזוגיות, אישיות ודברים שהם ממש ברי פתרון ולא בגלל רוע