צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

נפש סוערת-מתחלפת​(מתחלפת)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022

מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

ברשימת תכונות של גבר מתעלל מופיעות חלק מהתכונות שכמה מהשולטים מתהדרים בהם, (רואה בך רכוש שלו, מאמין שזכאי לקבל מבת זוגו כל מה שירצה, מניפולציות, הטלת אימה, קנאות, בעלות) לדעתכם ולדעתכן אם כך, מה ההבדל?
לא שואלת בהתרסה אלא ברצון ללמוד.
hrgiger
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
hrgiger • 5 באוק׳ 2022
הסכמה מודעת, בחירה מתמשכת, שיח גבולות (לשמירה עליהם).
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 5 באוק׳ 2022
למה את מפרידה אלימות משליטה אוהבת?
זה עוד חלק בדיסוננס של להיות סדיסט. כשאני מכה את בת הזוג שלי מדובר באלימות אותנטית, אני מפיק הנאה מהכאב שלה, זאת המשמעות של להיות סדיסט, בוקר טוב. באופן כללי, אני לא עושה אפליה בין רגשות. ליהנות מכאב של מישהו אחר ולאהוב אלה בסה"כ סוגים שונים של רגשות, והם יכולים להתקיים ביחד, זה לא סותר שום דבר. מבחינת אתיקה ומוסר, בדר"כ הסדיסט הממוצע יגיד לעצמו "טוב, אני אלים מצד אחד, אוהב מצד שני, נמצא פשוט מישהי שאוכל לאהוב ותהנה מהאלימות שלי". אגב, מה שמעניין בבדס"מ זה שזה בערך בין הדברים היחידים שיכולים לתת לך תחושת משמעות כתוצאה מאלימות. אנס למשל לא ירגיש שהוא עשה משהו חשוב בחיים, סתם עוד מנת דופמין.
קטלב​(מתחלף)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
קטלב​(מתחלף) • 5 באוק׳ 2022
hrgiger כתב/ה:

כן. זה.
אבל גם זה לא תמיד מספיק. ראיתי נשלטות שבוחרות באופן מתמשך להיות עם בן זוג מתעלל. ולוותר על גבולות לדרישתו.
איפה הקו עובר? לפעמים אין קו.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 5 באוק׳ 2022
קטלב כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

כן. זה.
אבל גם זה לא תמיד מספיק. ראיתי נשלטות שבוחרות באופן מתמשך להיות עם בן זוג מתעלל. ולוותר על גבולות לדרישתו.

תסריטים שחוזרים על עצמם, "אני אשנה אותו", ה-cope הנודע של הסתומות. מלא פעמים הדברים האלה מבוצעים במודעות מלאה מצד הבחורה. לפעמים זה גם קשור לערך של הבחורה / איך שהבחורה תופסת את הערך שלה, הגיוני שלוזרית תלך עם לוזר, בני אדם עושים את זה כל הזמן.
א-דום​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
א-דום​(שולט) • 5 באוק׳ 2022
לא הבנתי את הקונספט. מה הכוונה מה ההבדל? זה לגמרי הפוך. אם אני נותן למישהו מכות כי אני עצבני או כי אני רוצה לגבות ממנו דמי חסות או לחסל אותו... זו אלימות. לעומת זאת בידיאסאמ זה אם מישהי שאני מכבד ורצוי אוהב נהנית מזה שאני מכאיב לה (על פי רוב זה כאב אירוטי כמו ספנקינג ולא שבירת רגל 🙂) אני עושה את זה כדי לענג אותה. אם אני נהנה מזה גם זה המשני ולא הראשוני. בכל הקשרים הבדיאסאמיים שלי הקפדתי לא לגרום לנשלטת כאב אם אני כועס עליה אלא רק אם אנחנו ביחסים טובים מכבדים ואוהבים.
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
morningdew​(שולט) • 6 באוק׳ 2022
ההבדל הוא ב-C שמשותף לכל מסגרת חשיבה בדס"מית שאפשר לחשוב עליה (SSC, PRICK, RACK, CCCC) - Consent = הסכמה.
זה לא מה שהוא בוחר (רואה, מאמין, מניפולציות וכיו"ב) אלא מה שאתם הסכמתם אליו.

וההסכמה? לא סתם הסכמה. הסכמה בסגנון FRIES - Freely given Reversible Informed Enthusiastic Specific
כלומר, הסכמה חופשית, שניתן לבטלה, מודעת, נלהבת, ומסויימת.

ואיך נוודא הסכמה? לכל מסגרת חשיבה הדגשים שלה, אבל בבסיס: שיח גבולות, סייףוורד, אפטרקייר.

וזו כל התורה כולה על רגל אחת.
    התגובה האהובה בשרשור
הלן הדובה
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022

Re: מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

הלן הדובה • 6 באוק׳ 2022
נפש סוערת-מתחלפת כתב/ה:
ברשימת תכונות של גבר מתעלל מופיעות חלק מהתכונות שכמה מהשולטים מתהדרים בהם, (רואה בך רכוש שלו, מאמין שזכאי לקבל מבת זוגו כל מה שירצה, מניפולציות, הטלת אימה, קנאות, בעלות) לדעתכם ולדעתכן אם כך, מה ההבדל?
לא שואלת בהתרסה אלא ברצון ללמוד.

ההבדל שקול למי שבבעלותו רכב אספנות. יש מי שיאהב את הרכב, יטפח אותו וישוויץ במעלותיו וכשינהג בו ינהג בכיף ובסבלנות גם כשהו מעביר עוד הילוך. ויש מי שיתן לרכב לצבור חלודה ולא ישקיע וכשהרכב יתקשה בעליה ויאנק בין חילופי ההילוכים יכאס על הרכב.

שניהם בעלי רכוש. אבל היחס שונה.
hrgiger
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
hrgiger • 6 באוק׳ 2022
קטלב כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

כן. זה.

צודק, זה באמת לא תמיד מספיק.
האמת היא שזאת שאלה שמלווה אותי לא מעט, כאחת עם צרכים די קיצוניים שתופסת את עצמה כאישה די חיובית.
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
ארגמןן​(אחרת) • 6 באוק׳ 2022
לדעתי היה יותר נכון לשאול- מתי אלימות נחשבת לבדסמ ומתי ל'עבירה'. והתשובה היא- כשהמוכה רוצה להיות מוכה זה בדסמ, וכשהמוכה לא רוצה להיות מוכה זו עבירה. אלימות יש בשני המקרים.