לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

שקט פנימי​(שולט)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
שקט פנימי​(שולט) • 6 באוק׳ 2022
אני מאוד מאמין בפשטות.
לא חייבים לנתח ולהבין את הצד השני לעומק כדי להבחין האם הקשר בריא או לא-בריא.

אם בצורה הכי פשוטה, לאחר מפגש או אינטרקציה עם הפרטנר יש בך תחושות מהסוג של:
ריקנות, בלבול, קור, ריחוק, חשש, דריכות, הקטנה, חוסר קבלה או תחושה שאת לא ראויה (מלשון לא רואים אותך) -
אז זה לא קשר בריא / מכיל / מכבד / מגדיל. את כנראה נמצאת בתוך קשר ארסי ולא-מיטיב.

ואם לאחר מפגש או אינטרקציה נמצאות בך תחושות כמו:
העצמה, חיבור, שקט בלב (או פרפרים שמחים ויפים), תחושה שאת ראויה ונראית, שמכבדים אותך ושומרים עליך, שאת מחובקת ורצויה ושיש לך מקום, שאת מבינה איפה את נמצאת, שהגבולות שלך נראים ומכובדים, שהתקשורת קלה ונוכחת -
אז השליטה כנראה באה ממקום מכיל מכבד ואוהב ולא ממקום לא-בריא של חולי או פצע, ויש מצב שזה יכול להוביל לקשר מיטיב.

בד"כ האינטואיציה יודעת לספר לנו אם אנחנו נמצאים במקום שטוב לנו, אם אנחנו יודעים לשמוע אותה.
בכוח המוח{Aion}
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022

Re: מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

בכוח המוח{Aion} • 6 באוק׳ 2022
נפש סוערת-מתחלפת כתב/ה:
ברשימת תכונות של גבר מתעלל מופיעות חלק מהתכונות שכמה מהשולטים מתהדרים בהם, (רואה בך רכוש שלו, מאמין שזכאי לקבל מבת זוגו כל מה שירצה, מניפולציות, הטלת אימה, קנאות, בעלות) לדעתכם ולדעתכן אם כך, מה ההבדל?
לא שואלת בהתרסה אלא ברצון ללמוד.

אני רואה את זה לגמרי הפוך. שולט או שולטת הם לא אנשים מתעללים, אלא פרטנרים (ובשאיפה, בני זוג) מאפשרים. בעיני הריגוש מגיע דווקא מההבנה שמדובר בשני אנשים בעלי הבנה ורצון חופשי, אף אחד מהם הוא לא באמת הרכוש של השני, אף אחד מהם לא נעלה על השני וזכאי לקבל משהו שהשני לא מעוניין לתת לו. שניהם מבינים שתחושות קנאה ובעלות מרגשות דווקא בגלל שלכל אחד מהם יש חופש מלא לבחור, והם בעצם יוצאים להרפתקה שהמטרה שלה חשיפה הדדית של חלקים קמאיים בתוכם, גם דרך איזורים פחות נורמטיביים כמו כאב, כמו קנאה, ואפילו תוך מניפולציות.
כלל האצבע בעיני הוא שהתקשורת היא תקשורת כנה, פתוחה, מאפשרת ושאינה שופטת את בן הזוג, ושכל האיזורים הנוגעים לכאב, קנאה, אלימות, אונס וכו', באים לידי ביטוי באופן בועתי אבל בטוח, בתוך קשר מתמשך שהוא שיוויוני ומכבד בבסיסו.
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
ארגמןן​(אחרת) • 6 באוק׳ 2022
הלן הדובה כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
לדעתי היה יותר נכון לשאול- מתי אלימות נחשבת לבדסמ ומתי ל'עבירה'. והתשובה היא- כשהמוכה רוצה להיות מוכה זה בדסמ, וכשהמוכה לא רוצה להיות מוכה זו עבירה. אלימות יש בשני המקרים.

בהתאם למה נחשב אלימות כן, אפשר לנסח את זה ככה והתשובה פשוטה יותר. זה עניין של הסכמה.

לא הסכמה.. רצון.
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
ארגמןן​(אחרת) • 6 באוק׳ 2022
morningdew כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
לדעתי היה יותר נכון לשאול- מתי אלימות נחשבת לבדסמ ומתי ל'עבירה'. והתשובה היא- כשהמוכה רוצה להיות מוכה זה בדסמ, וכשהמוכה לא רוצה להיות מוכה זו עבירה. אלימות יש בשני המקרים.

זו שגיאה במינוח. אלימות היא שימוש בכוח פיזי על מנת לפגוע בקורבן. ברגע שיש הסכמה של הצד שהכוח הפיזי מופעל עליו - זו לא אלימות.

כשמישהו מצליף או מכה מישהי ומשאיר בה סימנים כחולים (לדוגמא), הוא פגע. והוא רצה לפגוע. אבל הצד הנפגע רוצה ואף נהנה מהפגיעה הזאת בגופו. זה כל מהות הסאדיזם והמזוכיזם.. צד אחד מפיק הנאה מגרימת סבל, והצד השני מפיק הנאה מקבלת סבל. וזה סבל וכאב אמיתי.. אחרת לא היו נהנים השניים.
Netrunner​(נשלט)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
Netrunner​(נשלט) • 6 באוק׳ 2022
בלתק ואוף טופיק, רק לי אלימות עושה קונוטציה ממש רעה ואלימה? קשה לי איתה.
אלימות מוגדרת כהפעלת כוח על מנת לפגוע, ואני לא חושב שביחסי שליטה פוגעים
(בטח כולם כבר כתבו את זה).
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 6 באוק׳ 2022
deepThinker כתב/ה:
בלתק ואוף טופיק, רק לי אלימות עושה קונוטציה ממש רעה ואלימה? קשה לי איתה.
אלימות מוגדרת כהפעלת כוח על מנת לפגוע, ואני לא חושב שביחסי שליטה פוגעים
(בטח כולם כבר כתבו את זה).

בשביל מה סדיסט פוגע אם לא על מנת לפגוע? זאת ההגדרה של סדיסט - : one characterized by sadism : a person who takes pleasure in inflicting pain, punishment, or humiliation on others
כשאני מכה את בת הזוג שלי זה כי אני נהנה מהכאב שלה, אני נהנה לפגוע בה. מה שעובר לי בראש באותם רגעים זה לא "אה, אני ארביץ לה כי אני אוהב אותה". די עם הרומנטיזציה המיותרת והונילית הזאת. למה מתכוונים שולטים ושולטות כשהם כותבים את הדבר שחוזר על עצמו כל הזמן - "לא מחפש שולט מלמטה"? שגם כשאתה כנשלט פחות אוהב את מה שאתה עושה לפעמים, אתה בולע את הגלולה בשביל השולט, לפעמים יותר בשבילך, לפעמים פחות בשבילך ובשביל התמונה הגדולה של המערכת הבדסמ"ית שלכם.
מי אמר שביחסי שליטה לא פוגעים? אם אני משאיר צלקת על בת הזוג שלי, לא פגעתי בה? בעור שלה? בגוף שלה? אם שולטת שמה על נשלט חגורת צניעות במשך שבועיים, זה לא פוגע ברציונל שלו וביכולת שלו לקחת החלטות בצורה נורמאלית? ברור שזה פוגע, בגלל זה צריך לדעת למצוא שולט שאפשר לסמוך עליו. אגב, זאת אחת הסיבות ללמה העולם הזה לא כדאי ועדיף להיות ונילי - אתה תסתדר רק אם יש לך שולט שאפשר לתת לו שליטה, בהנחה שאתה רוצה לקחת את הבדס"מ בצורה קצת יותר רצינית מרולפליי. ותאמין לי שהמצב לא נראה טוב בכלל, בערך 95% מה-"שולטים" פה נראים כמו ליצנים רעבים שקופצים על כל בלוג של בחורה, לא משנה איך היא נראית, מה האופי שלה, מאיפה היא, אם היא אלהורית או לא, לא משנה מה היא עושה בזמן הפנוי שלה, אם יש לה זמן פנוי, פשוט לא אכפת להם. לליצן חרמן מהקרקס שיורה נוירונים במוח רק כשהוא חרמן לא הייתי נותן את הכוח הזה. ולא שהמצב של השולטות טוב יותר. בקיצור, עולם בעייתי, וניל עדיף. וחאלס עם כל ההטפות לסדיסטים שהם לא מהטייפ של ה-family friendly, בטח כשהם לא כופים את עצמם על אף אחד. אישית אני חושב שלהיות ונילי זה עדיף בערך בכל מצב, אבל אם כבר אתה מאוד סדיסט פשוט תמצא בחורה שהיא מאוד מזוכיסטית, זה לא אמור להיות עניין של אף אחד. אגב, אפילו לא נכנסתי לזה שאנשים אפילו לא יודעים איזה קריטריונים אתה צריך כשולט אחראי, גן חיות מה שקורה פה.
Netrunner​(נשלט)
לפני שנה • 7 באוק׳ 2022
Netrunner​(נשלט) • 7 באוק׳ 2022
לקחת אותי קשה, זו רק סמנטיקה.
בעיני זו לא פגיעה ואני לא קורבן אם אני אוהב את זה, לכן זוהי איננה אלימות.
זאב פטיש{סאדיסט}
לפני שנה • 7 באוק׳ 2022
זאב פטיש{סאדיסט} • 7 באוק׳ 2022
משוואה פשוטה לכאורה -
צורך עז פוגש צורך עז

גם סטירה לפנים נחשבת לאלימות אם הצד השני ונילי !!

ברוב העולם יריקה לפנים נחשבת פתיחה למכות !!

אלימות הופכת לכזאת כאשר הצד הסופג אינו בעל רצון לקבל אותה..

להיות כלוא בארון קבורה יכול להיות סיוט אדיר לאדם רגיל, אך באנגליה זהו פטיש מצוי ביותר...
Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 7 באוק׳ 2022
Aristotle​(נשלט) • 7 באוק׳ 2022
בעיניי לפחות, דמות השולטת האידאלית היא כזו שאוהבת אותי אהבת אמת ומנווטת אותי כי היא יודעת עבורי מה טוב בשבילי.
ואם היא צריכה לפעמים להפעיל יד קשה כדי לגרום לי להבין, אז זה מה שיהיה...

כלומר שהפעלת אלימות במקרה הזה לגמרי יכולה להגיע מאהבה.

וכמו שאמרו לפניי- ההבדל המהותי הוא הסכמה הדדית.