סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

די, חפרתם

N e l l a​(אחרת)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
N e l l a​(אחרת) • 14 בינו׳ 2023
Ve-ra כתב/ה:
נו באמת, אני מקווה שלבחור חברה אחת טובה, כולן מסוגלות.

נכון,ועדין יש מצב סבירות שינצלו אותי או יפגעו בי.

אז זה לא משנה מה רמת הזהירות שאני נוקטת, עדין יש סבירות קטנה שאני אפגע/ינצלו אותי וכו.
לא מלכודת​(לא בעסק)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
לא מלכודת​(לא בעסק) • 14 בינו׳ 2023
נניח שלא היית מעוררת אנטיגוניזם בפועל עם האמירות אצבע בעין האלה וכולם פשוט היו מסכימים איתך על "טימטום המטומטמות". מה עכשיו? על מה את נלחמת? על החופש להכריז שאת אוהבת לשנוא אותם? על החופש להנות מפרובוקציה?
אם כן, אשרייך, זה בדיוק האתר להתפלש בתחושות כאלה.
אם לא...למה? איזה עוד תועלת יש להאשמת קורבן?
fkfkeoeofkfk
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
fkfkeoeofkfk • 14 בינו׳ 2023
פרלין כתב/ה:
BlackNazgul כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
האמת ורה, עכשיו אחרי שראיתי את הכתבה, אני לא כל כך מבינה מה את רוצה. לא חושבת שזה מוגזם מצד מישהי לצפות ש:
- לא יצליפו לה בכוס בניגוד לרצונה.
- לא ישכבו איתה שותפיו לדירה של הגבר איתו היא מזדיינת כשהיא קשורה או בכל צורה אחרת.

מותר לנשים להיות הרפתקניות מינית, זה לא הופך אותן לחתיכות בשר שכל עובר שב בא לוקח.

השאלה זה למה את ממשיכה לדירה של הגבר שהצליף לך בכוס בניגוד לרצונך, למה המשכת לבוא לדירה הזו ולמה אין שום ביקורת בכתבה על ההתנהגות המטומטמת וחסר האחריות של הנשים האלה?!

זה שניסן אנס/הטריד אותן לא סותר את זה שקבלת ההחלטות שלהן פשוט מטומטמת והיו צריכים להגיד לה בכתבה "שמעי, את לא 100 בקבלת החלטות שלך, מה חשבת לעצמך?"

למה שיגידו דבר כזה?

הרי הן יושבות שם ולחלוטין מכות על חטא. לא בועטים במי שעל הרצפה. קבלת החלטות בהקשר הזה נשמעת לי כמו מושג מופרך לחלוטין. אף אחת לא מקבלת החלטה רציונלית כשזה מגיע להרס עצמי.

אתם כולכם קרים כמו דג, בחיי. ומתנהגים כאילו מעולם לא הייתם צעירים שעושים טעויות. ועוד איזה מחיר הן שילמו, אלוהים.

אומרים דבר כזה כדי להראות שהמציאות יותר מורכבת מ"רעים" ו"טובים". הן לא באות להכות על חטא הן באות "לחשוף" את הזאב.
תחקיר אמיתי היה מראה לנשים שאם לא תיהיו כאלה נאיביות תורידו משמעותית את הסיכוי שלכן לאונס. לא שאלו אותן שאלות חשובות שמראות את המורכבות של המציאות.

כשאת אומרת שאף אחת לא מקבלת החלטה רציונלית כזה מגיע להרס עצמי את מנסה להסיר מהן אחריות.

נניח שבקלות דעתן וההרס העצמי שלהן הן היו חוצות כביש סואן (כמו שאמרת, נשים, לא רציונליות, לכי תביני) האם אפשר לבוא אליהן בביקורת שהן סיכנו את חייהן בחציית כביש סואן או גם כאן אי אפשר להגיד להן כלום כי "אף אחת לא מקבלת החלטה רציונלית כשזה מגיע להרס עצמי." אם היא נניח נדרסה בעת החצייה והיו עושים תחקירים האם הנהג הדורס היה האשם היחידי?
fkfkeoeofkfk
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
fkfkeoeofkfk • 14 בינו׳ 2023
פרלין כתב/ה:
Ve-ra כתב/ה:
מטומטמות נאמר על הסיטואציה הספציפית הזו. על ההליכה העיוורת למקום שלטענתך מזיק לך, ביודעין ובלי להגן על עצמך. אה, ואז אחרי שאת מרגישה תחושת מיאוס, להשאר שם עוד שלוש שעות ׳להתאושש׳ כשהיה מצופה שתברחי החוצה חצי ערומה ותעופי הביתה (לגבי זו הספציפית מודגש שהיה שם בית).

אני לחלוטין יכולה להבין את זה, מכיוון שחשיבה רציונלית לא מאפיינת טראומה כלל וכלל. זה גם סוג של תגובה קפואה, כבדות שמשתלטת על הגוף ובלבול מאוד רציני.

ותכלס? היא כנראה הייתה שתויה ומסטולה. ואם את שואלת אותי, גם אם אואשם בסאחיות ופוריטניות, זאת ה-בעיה.

רגע רגע, את לא יכולה להחזיק את המקל בשתי הקצוות שלו.

את טוענת שהנשים לא אחריות לשום מעשה שלהן בגלל שאין להן חשיבה רציונלית בגלל טראומה.
למה הנשים חזרו לשם? טראומה.
למה הנשים אהבו אותו? הרס עצמי.

מה שאני תוהה לעצמי זה למה האבחון הפסיכולוגי הזה שלך תקף רק לנשים?

אולי גם ניסן הוא טראומתי בעל נטייה להרס עצמי? על פי האבחנה הפסיכולוגית שלך מי שנמצא בטראומה והרס עצמי אינו רציונלי ואינו אחראי למעשיו. האם ניתן להאשים את ניסן במעשיו? איך את יודעת שהוא לא טראומתי בעל נטייה להרס עצמי?
ve-ra{Q}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
ve-ra{Q} • 14 בינו׳ 2023
מלכודת כתב/ה:
נניח שלא היית מעוררת אנטיגוניזם בפועל עם האמירות אצבע בעין האלה וכולם פשוט היו מסכימים איתך על "טימטום המטומטמות". מה עכשיו? על מה את נלחמת? על החופש להכריז שאת אוהבת לשנוא אותם? על החופש להנות מפרובוקציה?

חבל שאינך קוראת. זה נכתב לבן על גבי מספר תגובות ממני ומאחרים- במידה והליטוף התמידי של נשים בסיטואציות שניתן היה בקלות למנוע, ייפסק או ירד דרמטית, הלגיטימיות של להכניס את עצמך למצבי קיצון בלתי ניתנים לשליטה, תרד ובהדרגה, גם מקרים אלה. כך מביאים לשינוי ארוך טווח אמיתי. הנשים האלה אבודות ( לא בגלל מה שקרה להן בדירה ההיא, אלא בעיקר בגלל שהיו שוב מטומטמות מספיק להחשף בפריים טיים - לאלוהים פתרונים מדוע). אותי מעניינות הבאות בתור.
ve-ra{Q}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
ve-ra{Q} • 14 בינו׳ 2023
N e l l a כתב/ה:
Ve-ra כתב/ה:

אז זה לא משנה מה רמת הזהירות שאני נוקטת, עדין יש סבירות קטנה שאני אפגע/ינצלו אותי וכו.

את נשמעת כמו אחת שזקוקה לדמגוגיה. אז הנה. אל תצאי לכביש. הסיכוי שלך לחטוף שם בומבה למוח גדול לאין שיעור.
N e l l a​(אחרת)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
N e l l a​(אחרת) • 14 בינו׳ 2023
Ve-ra כתב/ה:
N e l l a כתב/ה:
Ve-ra כתב/ה:

את נשמעת כמו אחת שזקוקה לדמגוגיה. אז הנה. אל תצאי לכביש. הסיכוי שלך לחטוף שם בומבה למוח גדול לאין שיעור.

אני אומרת את המילים שלך פשוט מאד,
ואת כרגע אומרת לי לא לצאת לכביש,להשאר בבית.
, כי יש מצב שיקרה משהו וכו.
שזה אומר שאני יכולה להגן על עצמי כמה שבא לי ועדין רוב הסיכויים שמכונית תפגע בי .

בעצם זה לא קשור לאחריות שלנו כדי להגן על עצמנו אלא על הצד השני בהנחה שאנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות שיש.

(:

ואין צורך לנסות להעליב זה לא תורם לרמת הדיון.

כתבת משהו אני מגיבה לך, מותר לקבל דעה שונה.
לא מלכודת​(לא בעסק)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
לא מלכודת​(לא בעסק) • 14 בינו׳ 2023
Ve-ra כתב/ה:
מלכודת כתב/ה:

חבל שאינך קוראת. זה נכתב לבן על גבי מספר תגובות ממני ומאחרים- במידה והליטוף התמידי של נשים בסיטואציות שניתן היה בקלות למנוע, ייפסק או ירד דרמטית, הלגיטימיות של להכניס את עצמך למצבי קיצון בלתי ניתנים לשליטה, תרד ובהדרגה, גם מקרים אלה. כך מביאים לשינוי ארוך טווח אמיתי. הנשים האלה אבודות ( לא בגלל מה שקרה להן בדירה ההיא, אלא בעיקר בגלל שהיו שוב מטומטמות מספיק להחשף בפריים טיים - לאלוהים פתרונים מדוע). אותי מעניינות הבאות בתור.

(לא כזה חבל שאיני קוראת *הכל*. הרבה זמן היה מתכלה).
כן, הפסקת הליטוף התמידי והפסקת האשליה שהעולם *אמור* להיות בטוח חשובות. האנטיתזה באמת חשובה לבאות בתור, לנוכחיות, ולאלה שעברו. אבל אפשר (אולי, כתלות בטמפרמנט) להפסיק את הליטוף התמידי לא רק עם אצבעות בעין, מבעי בוז ויריקות בפרצוף שממילא מושפל. אפשר לדבר בכנות גם בלי להוסיף כאב - גם כנות ברוטלית וגם לא להכביר ברוטליות!
העדינות חשובה גם כדי שהבאות בתור לא יקלעו לכך, כדי שאפשר הייה לשאת בתודעה בנחת יחסית את הסכנות, וגם כדי שאדם יוכל לשאול "איך להתחזק?" בלי להתבייש בחולשה שלו. והיא גם חשובה כי אסונות טבע (האדם) קורים גם לאנשים מאוד מאוד אחראיים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ינו' 14, 2023 2:24 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
ארגמןן​(אחרת) • 14 בינו׳ 2023
אני עדיין חושבת שאימרות כאלה נאמרות מבורות. מן מחשבה שאם אני הייתי בסיטואציה הזאת הייתי מתנהגת אחרת.. ובגלל שהן התנהגו ככה הן מטומטמות. והן מטומטמות כי הן בחרו להיות מטומטמות כי עובדה.. אני הייתי מתנהגת אחרת (אגב.. "עובדה").
בורות בגלל חוסר ההבנה שהן זה לא אני ואני זה לא הן. אכן התנהגו שונה ממני, אכן יש להן עוד ללמוד על איך להגן על עצמן.. אבל מטומטמות? סתם אמרה מיותרת שמעידה יותר על מי שאומר אותה מאשר מי שנפגעו.
ve-ra{Q}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
ve-ra{Q} • 14 בינו׳ 2023
[quote="מלכודת"][quote="Ve-ra"]
מלכודת כתב/ה:

(לא כזה חבל שאיני קוראת *הכל*. הרבה זמן היה מתכלה).
כן, הפסקת הליטוף התמידי והפסקת האשליה שהעולם *אמור* להיות בטוח חשובות. האנטיתזה באמת חשובה לבאות בתור, לנוכחיות, ולאלה שעברו. אבל אפשר (אולי, כתלות בטמפרמנט) להפסיק את הליטוף התמידי לא רק עם אצבעות בעין, מבעי בוז ויריקות בפרצוף שממילא מושפל. אפשר לדבר בכנות גם בלי להוסיף כאב - גם כנות ברוטלית וגם לא להכביר ברוטליות!
העדינות חשובה גם כדי שהבאות בתור לא יקלעו לכך, כדי שאפשר הייה לשאת בתודעה בנחת יחסית את הסכנות, וגם כדי שאדם יוכל לשאול "איך להתחזק?" בלי להתבייש בחולשה שלו. והיא גם חשובה כי אסונות טבע (האדם) קורים גם לאנשים מאוד מאוד אחראיים.

אבל אם אין לך כוונה לקרא את הדיון בצורה שלמה, למה את מצטרפת? אין לך זמן, פשוט אל תצטרפי. אין לך שליטה עצמית, שבי בבית. זה הכל נובע מאותו מקור נפסד של קיום דליל והאשמת כל אחד אחר במה שקורה לך.

עדינות? עדינות בתחת שלי. עדינות לא תציל אף אחת מאונס.