שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

די, חפרתם

ve-ra{Q}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
ve-ra{Q} • 14 בינו׳ 2023
ארגמןן כתב/ה:
אני עדיין חושבת שאימרות כאלה נאמרות מבורות. מן מחשבה שאם אני הייתי בסיטואציה הזאת הייתי מתנהגת אחרת.. ובגלל שהן התנהגו ככה הן מטומטמות. והן מטומטמות כי הן בחרו להיות מטומטמות כי עובדה.. אני הייתי מתנהגת אחרת (אגב.. "עובדה").
בורות בגלל חוסר ההבנה שהן זה לא אני ואני זה לא הן. אכן התנהגו שונה ממני, אכן יש להן עוד ללמוד על איך להגן על עצמן.. אבל מטומטמות? סתם אמרה מיותרת שמעידה יותר על מי שאומר אותה מאשר מי שנפגעו.

חבל שהן זה לא קצת פחות הן. אולי אם הן היו קצת פחות הן, הם היו קצת פחות נאנסות.
לא מלכודת​(לא בעסק)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
לא מלכודת​(לא בעסק) • 14 בינו׳ 2023
[quote="Ve-ra"][quote="מלכודת"]
Ve-ra כתב/ה:
מלכודת כתב/ה:

(לא כזה חבל שאיני קוראת *הכל*. הרבה זמן היה מתכלה).
כן, הפסקת הליטוף התמידי והפסקת האשליה שהעולם *אמור* להיות בטוח חשובות. האנטיתזה באמת חשובה לבאות בתור, לנוכחיות, ולאלה שעברו. אבל אפשר (אולי, כתלות בטמפרמנט) להפסיק את הליטוף התמידי לא רק עם אצבעות בעין, מבעי בוז ויריקות בפרצוף שממילא מושפל. אפשר לדבר בכנות גם בלי להוסיף כאב - גם כנות ברוטלית וגם לא להכביר ברוטליות!
העדינות חשובה גם כדי שהבאות בתור לא יקלעו לכך, כדי שאפשר הייה לשאת בתודעה בנחת יחסית את הסכנות, וגם כדי שאדם יוכל לשאול "איך להתחזק?" בלי להתבייש בחולשה שלו. והיא גם חשובה כי אסונות טבע (האדם) קורים גם לאנשים מאוד מאוד אחראיים.

אבל אם אין לך כוונה לקרא את הדיון בצורה שלמה, למה את מצטרפת? אין לך זמן, פשוט אל תצטרפי. אין לך שליטה עצמית, שבי בבית. זה הכל נובע מאותו מקור נפסד של קיום דליל והאשמת כל אחד אחר במה שקורה לך.

עדינות? עדינות בתחת שלי. עדינות לא תציל אף אחת מאונס.

ורה, הצטרפתי כי חשבתי שזה דיון אמתי בנושא חשוב והכוונות טובות. התבדתי. כל טוב.
ולשאר, ממליצה: Don't feed the troll.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ינו' 14, 2023 2:52 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
ארגמןן​(אחרת) • 14 בינו׳ 2023
Ve-ra כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
אני עדיין חושבת שאימרות כאלה נאמרות מבורות. מן מחשבה שאם אני הייתי בסיטואציה הזאת הייתי מתנהגת אחרת.. ובגלל שהן התנהגו ככה הן מטומטמות. והן מטומטמות כי הן בחרו להיות מטומטמות כי עובדה.. אני הייתי מתנהגת אחרת (אגב.. "עובדה").
בורות בגלל חוסר ההבנה שהן זה לא אני ואני זה לא הן. אכן התנהגו שונה ממני, אכן יש להן עוד ללמוד על איך להגן על עצמן.. אבל מטומטמות? סתם אמרה מיותרת שמעידה יותר על מי שאומר אותה מאשר מי שנפגעו.

חבל שהן זה לא קצת פחות הן. אולי אם הן היו קצת פחות הן, הם היו קצת פחות נאנסות.

אז אני מבינה שזה דיון שלך שבו את מביעה את זעמך האישי על המציאות.. 'חבל שהן זה לא קצת פחות הן'. זאת המציאות.. מה לעשות. אפשר אולי לנסות להשפיע עליה, איכשהו.. אולי עם עזרה, תמיכה, לימוד, שיח שמביא למודעות. ואפשר גם להגיד מטומטמות.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
פרלין​(נשלטת){ש} • 14 בינו׳ 2023
BlackNazgul כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
Ve-ra כתב/ה:
מטומטמות נאמר על הסיטואציה הספציפית הזו. על ההליכה העיוורת למקום שלטענתך מזיק לך, ביודעין ובלי להגן על עצמך. אה, ואז אחרי שאת מרגישה תחושת מיאוס, להשאר שם עוד שלוש שעות ׳להתאושש׳ כשהיה מצופה שתברחי החוצה חצי ערומה ותעופי הביתה (לגבי זו הספציפית מודגש שהיה שם בית).

אני לחלוטין יכולה להבין את זה, מכיוון שחשיבה רציונלית לא מאפיינת טראומה כלל וכלל. זה גם סוג של תגובה קפואה, כבדות שמשתלטת על הגוף ובלבול מאוד רציני.

ותכלס? היא כנראה הייתה שתויה ומסטולה. ואם את שואלת אותי, גם אם אואשם בסאחיות ופוריטניות, זאת ה-בעיה.

רגע רגע, את לא יכולה להחזיק את המקל בשתי הקצוות שלו.

את טוענת שהנשים לא אחריות לשום מעשה שלהן בגלל שאין להן חשיבה רציונלית בגלל טראומה.
למה הנשים חזרו לשם? טראומה.
למה הנשים אהבו אותו? הרס עצמי.

מה שאני תוהה לעצמי זה למה האבחון הפסיכולוגי הזה שלך תקף רק לנשים?

אולי גם ניסן הוא טראומתי בעל נטייה להרס עצמי? על פי האבחנה הפסיכולוגית שלך מי שנמצא בטראומה והרס עצמי אינו רציונלי ואינו אחראי למעשיו. האם ניתן להאשים את ניסן במעשיו? איך את יודעת שהוא לא טראומתי בעל נטייה להרס עצמי?

להזיק לעצמך לא שווה ערך ללהזיק לאחר.
אתה בטח לא פרוגרסיבי עד כדי כך שאתה לא רואה הבדל בין קורבן למותקף.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
Ve-ra כתב/ה:
מלכודת כתב/ה:
נניח שלא היית מעוררת אנטיגוניזם בפועל עם האמירות אצבע בעין האלה וכולם פשוט היו מסכימים איתך על "טימטום המטומטמות". מה עכשיו? על מה את נלחמת? על החופש להכריז שאת אוהבת לשנוא אותם? על החופש להנות מפרובוקציה?
אם כן, אשרייך, זה בדיוק האתר להתפלש בתחושות כאלה.
אם לא...למה? איזה עוד תועלת יש להאשמת קורבן?

חבל שאינך קוראת. זה נכתב לבן על גבי מספר תגובות ממני ומאחרים- במידה והליטוף התמידי של נשים בסיטואציות שניתן היה בקלות למנוע, ייפסק או ירד דרמטית, הלגיטימיות של להכניס את עצמך למצבי קיצון בלתי ניתנים לשליטה, תרד ובהדרגה, גם מקרים אלה. כך מביאים לשינוי ארוך טווח אמיתי. הנשים האלה אבודות ( לא בגלל מה שקרה להן בדירה ההיא, אלא בעיקר בגלל שהיו שוב מטומטמות מספיק להחשף בפריים טיים - לאלוהים פתרונים מדוע). אותי מעניינות הבאות בתור.

זה כל כך לא עובד ככה.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 14 בינו׳ 2023
BlackNazgul כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
Ve-ra כתב/ה:
מטומטמות נאמר על הסיטואציה הספציפית הזו. על ההליכה העיוורת למקום שלטענתך מזיק לך, ביודעין ובלי להגן על עצמך. אה, ואז אחרי שאת מרגישה תחושת מיאוס, להשאר שם עוד שלוש שעות ׳להתאושש׳ כשהיה מצופה שתברחי החוצה חצי ערומה ותעופי הביתה (לגבי זו הספציפית מודגש שהיה שם בית).

אני לחלוטין יכולה להבין את זה, מכיוון שחשיבה רציונלית לא מאפיינת טראומה כלל וכלל. זה גם סוג של תגובה קפואה, כבדות שמשתלטת על הגוף ובלבול מאוד רציני.

ותכלס? היא כנראה הייתה שתויה ומסטולה. ואם את שואלת אותי, גם אם אואשם בסאחיות ופוריטניות, זאת ה-בעיה.

את טוענת שהנשים לא אחריות לשום מעשה שלהן בגלל שאין להן חשיבה רציונלית בגלל טראומה.

אולי גם ניסן הוא טראומתי בעל נטייה להרס עצמי? על פי האבחנה הפסיכולוגית שלך מי שנמצא בטראומה והרס עצמי אינו רציונלי ואינו אחראי למעשיו. האם ניתן להאשים את ניסן במעשיו? איך את יודעת שהוא לא טראומתי בעל נטייה להרס עצמי?

יש פה הרבה פסיכולוגיה בגרוש באתר.
זה אפילו לא רק בנוגע להטרדות מיניות.
הפסיכולוגיה פה היא ברמה של "תפסיק להוריד אחרים כדי להרגיש עליון".
זה אותו הדבר כאן. היא בטוחה שאדם שעבר טראומה הוא בובה מטומטמת שלא מסוגלת לחשוב בעצמה שמחפשת פגיעות כל היום.
fkfkeoeofkfk
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
fkfkeoeofkfk • 14 בינו׳ 2023
פרלין כתב/ה:
BlackNazgul כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
Ve-ra כתב/ה:

את בטח פסיכולוגית כל כך טובה שאת יודעת לאבחן את כל הנשים בסרטון, את הטראומות שלהן, את מה שעבר להן בראש וכל זה רק דרך תחקיר של עובדה. מדהים, איך לומדים את כח העל הזה?

להזיק לעצמך != להזיק אחר? לעיתים, מה אם אדם שמתמכר סמים, נכנס לחובות והורס את המשפחה שלו, הוא מזיק רק לעצמו?

על פי טענתך לנשים בסרטון אין שום אחריות בטיעונים די שוביניבטים למעשה שנשים הן קלות דעת, טראומטיות, בעלות נטייה להרס עצמי ועוד ועוד.

אני פשוט תוהה לעצמי למה את אותו אבחון פסיכולוגי גאוני שלך לא הפעלת על ניסן. הרי אם הוא קל דעת, טראומטתי ובעל נטייה להרס עצמי ניתן לפתור אותו מאחריות למעשיו אפילו שהוא פגעה באחרות כי הוא הרי לא אחראי למעשיו על פי האבחון הפסיכולוגי הזה לא?
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
לא. זה לא מה שאני חושבת.
אגב, את המילה טראומה בכלל לא אני הכנסתי לפה. תבדוק אותי.

וויטצ׳ עייפתי ממך. יש סיכוי שתיתן לי לדבר עם אחרים בלי שתתערב?
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 14 בינו׳ 2023
פרלין כתב/ה:
לא. זה לא מה שאני חושבת.
אגב, את המילה טראומה בכלל לא אני הכנסתי לפה. תבדוק אותי.

וויטצ׳ עייפתי ממך. יש סיכוי שתיתן לי לדבר עם אחרים בלי שתתערב?

כל עוד אני רשאי להגיב פה אני יכול להגיב פה מתי שבא לי, הלם. אני יודע שיש פה כמה חבר'ה שעוד לא הבינו ודורשים להתעלם ממני בהפגנתיות.
בכל מקרה, לא תיכננתי להידחף יותר מדי כרגע. סתם עובר על הודעות בטלפון, אין לי כרגע זמן לחרא. תהני.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
BlackNazgul כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
BlackNazgul כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
Ve-ra כתב/ה:

את בטח פסיכולוגית כל כך טובה שאת יודעת לאבחן את כל הנשים בסרטון, את הטראומות שלהן, את מה שעבר להן בראש וכל זה רק דרך תחקיר של עובדה. מדהים, איך לומדים את כח העל הזה?

להזיק לעצמך != להזיק אחר? לעיתים, מה אם אדם שמתמכר סמים, נכנס לחובות והורס את המשפחה שלו, הוא מזיק רק לעצמו?

על פי טענתך לנשים בסרטון אין שום אחריות בטיעונים די שוביניבטים למעשה שנשים הן קלות דעת, טראומטיות, בעלות נטייה להרס עצמי ועוד ועוד.

אני פשוט תוהה לעצמי למה את אותו אבחון פסיכולוגי גאוני שלך לא הפעלת על ניסן. הרי אם הוא קל דעת, טראומטתי ובעל נטייה להרס עצמי ניתן לפתור אותו מאחריות למעשיו אפילו שהוא פגעה באחרות כי הוא הרי לא אחראי למעשיו על פי האבחון הפסיכולוגי הזה לא?

איפה הטיעונים האלה שלי מופיעים? תבדוק את עצמך.
איפה הניתוח הפסיכולוגי הזה מופיע? יש לי זכרון בעייתי, איפה כתבתי את זה?

בוא לא נכניס אחד לשני מילים לפה, כי זה לא מוביל לשום מקום.

אני שואלת אותך שוב, ולא צריך המון מילים לתשובה: תוקפן וקורבן, שניהם שווים בעיניך?