ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ובינתיים במקום אחר- כולנו אנסים בפוטנציה

בכוח המוח{Aion}
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023

ובינתיים במקום אחר- כולנו אנסים בפוטנציה

בכוח המוח{Aion} • 17 בינו׳ 2023
אישה, פמיניסטית מוצהרת, מנתחת את מקרה ניסן וחבריו (כפי שהוצג בעובדה), מאווררת מהארון את הבדסמפוביה, וקובעת אחריות קהילתית על התנהגות לא נאותה (לכאורה) של כל אחד מפרטיה. בסייפא, היא מבהירה שהבדס"ם הוא עלה תאנה ואחת ממטרותיו היא לאפשר ניצול מיני.

"צפוי כמו פקק מנהריה עד תל אביב אחרי טפטוף הגשם הראשון, חבר קהילת בידיאסאם הזדרז לפרסם כתבה, שאומרת שמה שראינו בתחקיר של עובדה - "אינו בידיאסאם".
שיטת ההכחשה הזו אינה ייחודית לקהילות הפטיש. גם הקהילות הדתיות מתעקשות, שעבריין שנחשף אינו "באמת דתי", ואפולוגטים של תעשיית המין, בכל פעם כשנחשפת רשת סרסור, מתעקשים ש"זו לא באמת 'עבודת מין'". יש לי עוד הרבה דוגמאות, אבל נתמקד כרגע במקרה האחרון.
לפי כותב המאמר, "חשוב להבהיר כי פרקטיקות של BDSM אמורות להתממש באופן אחר לחלוטין מהפגיעות המדוברות בתחקיר. BDSM נועד לשרת את כל הצדדים שלוקחים בו חלק. הוא יוצא לפועל כאשר יש הסכמה אותנטית. זאת הסכמה שניתנת מרצון, ללא לחצים, ללא בקשה חוזרת על אותו אקט שוב ושוב, ובטח לא תחת תנאים לא-מדוברים למגורים, אלא רק כאשר ברור שיש סימנים מוסכמים להפסקת הסשן ומתוך רגישות של מי ששולט בסיטואציה לסיכונים רגשיים ופיזיים אחרים".
למה כל כך חשוב לו להבהיר את זה? כי דקה אחת אחרי שהתפוצצה פרשייה של ניצול מחריד של נשים פגיעות, חלקן הומלסיות, מה שמעניין אותו הוא הדימוי שלו ושל הקהילה שלו. שלא יחשבו שגם הוא כזה!
מצטערת, אבל אף קהילה או קבוצה לא יכולה לקבל את זכות להתנער מהדברים האיומים שעשו חבריה. אף קהילה לא תקבע לאחרים, שרק דברים שמשרתים את הדימוי האידיאלי שלה, יזוהו עמה. זה פשוט מאוד:

אם גם ניסן גבני, גם הנפגעות שלו וגם כל מי שמסביבו הסכימו שהוא חלק מקהילת הבידיאסאם עד הרגע שעלה תחקיר - אז הוא אכן חלק ממנה.
אם הקהילה לא פעלה כדי להוקיע אותו עד שפגע לה בתדמית - הוא חלק ממנה.
אם כל הקהילה קנתה ממנו במשך שנים את חוויית הבידיאסאם - אז הוא לא רק חלק מהקהילה אלא גם מייצג אותה.

אותו דבר חל כמובן על כל שאר הקהילות, שקופצות עם "הוא לא קשור אלינו" כשמישהו לא משרת את התדמית.

ותעשו לי טובה. הסיפורים על ניצול מיני מסחרי בקהילה הזו צפים כל הזמן. זה לא היה אירוע חריג או בלתי מייצג. יותר חשבון נפש, פחות יחסי ציבור!"
Sugarush
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
Sugarush • 17 בינו׳ 2023
גמרתי
בכוח המוח{Aion}
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
מילים מילים כתב/ה:
ההתנערות הזאת שהיא מתארת, מתרחשת בכלל? אם כן, אז אני מסכים איתה. לא כל כך ראיתי כזאת התנערות.

אתה חושב שיש לנו כ"קהילה" אחריות על התנהלות של אדם שמזוהה עם הקהילה? ההתנערות היא אמירה חד משמעית שפעולות ללא הסכמה (לרבות הסכמה מכללא), הן לא חלק מהפרקטיקה הבדסמית, ואף אחד כאן לא מעודד אונס או חושב שאונס זה חלק מהעולם הזה.
Grey / Green
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
Grey / Green • 17 בינו׳ 2023
זה פותח פתח לדיון מעניין אחר: האם יש באמת קהילת בדסמ ישראלית?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
מצד אחד כיף להגיד "אף אחד כאן לא מעודד אונס או חושב שאונס זה חלק מהעולם הזה", מצד שני כשקוראים בפורום מגלים שיש מלא אנשים שחושבים אחרת בנושא הזה.

זה לגמרי קורה בכל קהילה בעולם - ברגע שיש פושע אז כל השאר ממהרים לומר "הוא לא מייצג אותנו". שזו אחלה אמירה, אבל היא יותר אמינה כשהיא נעשית עם התגלות הדברים ולא רק כשמעמתים אותנו. אם זה כל כך לא מייצג אותנו, היינו צריכים ברגע שראינו את המעשים האיומים להזדעק ולהוקיע ולנדות.
אבל איכשהו בכל פעם שמתפרסם סיפור כזה, מגלים שהמון אנשים כבר ידעו. אנשים ידעו! אז מה אנחנו מעמידים פני שיות טהורות.

מה שאני לא מבינה זה את ההזדהות. הרי זה כל כך קל לומר בקול "אלה מעשים רעים שאני מתנגד להם נחרצות" ובכל זאת יש מי שמהסס.
וגם קיבלתי את הרושם שיש מי שחושב שכל העניין הוא בכלל קנוניה של מתחרים עסקיים. כנראה שאנחנו בכל זאת קהילה אחרי הכל...

והשאלה המקבילה של ירוקאפור על המרחבים הוירטואליים שלנו נראית לי מאד קשורה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
Grey / Green כתב/ה:

לדעתי יש. לא במובן שכולנו מעצם היותנו פה חברים בקהילה, אבל נראה לי שקיימת קהילה סביב מקומות הבילוי. יש קבוצה של אנשים שמבלה יחדיו, אנשים שמכירים זה את זה ונפגשים סביב תחום עניין משותף. נראה לי שברגע שיש לנו סודות קבוצתיים, זה מכשיר אותנו להזדהות כקהילה.
לא כולנו פה בדיוק חברי קהילה פעילים, אבל נראה לי שכן יש קהילה - כי יש דברים שהם במובהק מאפיין קהילתי - כגון רכילות, אינטריגות וגייטקיפינג.
Fashion kitty​(אחרת)
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
Fashion kitty​(אחרת) • 17 בינו׳ 2023
אולייייי, רק אולי,
יש ניצול מיני בכל מקום?!
יכול להיות שכל עוד אלימות מינית קיימת ונפוצה, הגיוני סטטיסטית שבכל קבוצה בעלת מאפיינים משותפים יהיו אי אלו אנשים אלימים מינית?
יש מצב?
וגם-לפרסם תגובה שמדברת על כך שככה לא אמורים לעשות בדסמ זה בדיוק לקחת אחריות. זה להבהיר לנפגעות פוטנציאליות ששום דבר ממה שהיה שם לא תקין ושאם מישהי נתקלת בהתנהגות דומה, שתדע זאת וכן, יש הבדל בין להגיד "לא ככה עושים בדסמ" ללהגיד שניסן מעולם לא היה חלק מהקהילה, שזאת כמובן טענה מופרכת לחלוטין.
אני גם תוהה איך היינו אמורים בדיוק להוקיע אותו. האם אני, שמעולם לא ביקרתי בטאבו, בדנג'ן הייתי פעמיים בחיי, כל מה שאי פעם שמעתי על ניסן עד לשידור הכתבה היה שהאיש קיים ולא היה לי צל של מושג מה קורה שם, הייתי אמורה באיזשהו אורח פלא לנחש מה הוא עושה ולהוקיע?
יש כאן חוסר הבנה שקהילת הבדסמ היא לא מקשה אחת, יש כאן חוסר הבנה שלדבר על פרקטיקות לגיטימיות וכאלה שלא זה לא ניסיון לשמור על תדמית ובואו, מי ישמע איזו תדמית חיובית יש לקהילה שמבחינת כל מי שאינו חלק ממנה הוא סוטה וחולה.
אני גם די בטוחה שהיא לא הייתה דורשת מהומואים לקחת אחריות קהילתית על מעשים של הומו מפורסם אחד. למעשה, היו מספר מקרים כאלה שהתפרסמו ולא ראיתי ולו פמיניסטית מוכרת אחת שמדברת בצורב הזאת ודורשת מכל ההומואים של הארץ לקחת על זה אחריות ואני בטוחה במאה אחוז שהסיבה היחידה לזה היא שלדבר ככה על להטבים זה לא pc.

אין לי דבר נגד פמיניזם, אני פמיניסטית בעצמי, אבל הצביעות של חלק מהנשים שחולקות איתי את השקפת העולם הזאת גורמת לי לרצות לדפוק את הראש בקיר לפעמים.
    התגובה האהובה בשרשור
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
מעניין, כי דווקא התחקיר המקורי, לא יודעת אם עוד מישהו שם לב לזה, כלל לא נתן דגש על בדסמ. הבדסם הוזכר ברקע, כדבר-מה שולי. חשבתי שהם הצניעו את הבדסמ בכוונה, כדי לאפשר לצופה להיות פנוי להתמקד בהתרחשויות עצמן.

בכל מקרה, היא הוסיפה גם את זה: ״עצרו שוב ותחשבו, למה הדימוי חשוב יותר מהפגיעות שנוצרו ועוד תיווצרנה, כי אתם מתעקשים שלא תהיה חשדנות, הרי הקהילה שלכם בטוחה לגמרי, זה סתם איזה תפוח רקוב שלא שייך אליה בכלל. מצרפת:

1) פוסט של עובדת ארגון סיוע שמספר שחלק מהפרקטיקה במועדון הזה (שלא היה מקום קטן ושולי) הייתה לשלם לנשים ונערות, כדי שיקחו חלק בזה.

2) החשבון של ניסן גבני. זהירות - הוא מלא בתכנים גרפיים קשים. חלק אינטגרלי מפעילות המועדון היה העלאת נשים צעירות על הבמה לשם טקסי השפלה מינית בפומבי, ערב אחרי ערב. לאישה ממוצעת יהיה קשה אפילו לראות את התמונות. מה קורה כשאין כל ערב נשים שרוצות להיות חלק מטקס כזה בחדווה ומרצון, אבל חייבים לקיים אותו, כי זו אטרקציה מרכזית?

נכון מאוד - משלמים להן, משדלים במניפולציות. הניצול המיני בנסיבות כאלה הוא בילט אין.

הפוסט של עובדת הסיוע

https://www.facebook.com/100004114205635/posts/2341495002664284/?mibextid=cr9u03
״
היא לא חשובה, בעיניי. גם דעתה לא חשובה, בעיניי. אבל מרתק לקרוא איך מועדון בדסמ נראה ומתפרש מהצד.
בכוח המוח{Aion}
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
Grey / Green כתב/ה:

זה בדיוק העניין. אנשים שהדבר המשותף היחיד להם שהם אוהבים פרקטיקות מיניות מסויימות יוצרים קהילה, במובן שהם אמורים לשאת בערבות ואחריות הדדית כלשהי?
כי אני לא חושבת כך. אני חושבת שזו דרך קלה לקבץ קבוצה עצומה של אנשים, להחיל עליה בדסמפוביה, ולשלוח אותה לעשות חשבון נפש.