צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קצת היסטוריה עבור אלה ששלחו אותי ללמוד אותה.

ThePassionMaster
לפני 19 שנים • 26 במאי 2004

קצת היסטוריה עבור אלה ששלחו אותי ללמוד אותה.

ThePassionMaster • 26 במאי 2004
אז הלכתי ללמוד, הנה קצת ממה שלמדתי.

חברים יקרים, לפני שנכנס שוב להתלהמות ולבלאגן. קודם כל לקרוא את כל מה שכתוב ואז להביא סימוכים ממקורות אחרים שנוגדים את העובדות שמופיעות בדברים שאני מביא.

"גבולות אינם אקסיומות בהיסטוריה הם ניידים. צד מנצח מעתיק את גבולו אל תוככי הטריטוריה של הצד המנוצח. קו רפיח - טבה המופרך, 1906, לא היה יותר מהסכם בין האימפריה הבריטית לאימפריה התורכית שהיו ואינן עוד... בנסיגתו של בגין אל הקו הזה הונח היסוד לדרישות סוריה כיום לנסיגתנו המוחלטת מרמת הגולן!... למה לסוריה מגיע פחות?!...
משגהו החמור השני של בגין היתה ההכרה בישות הפלשתינית. אמש בטלביזיה הזכירו את הכרזתה של גולדה מראשית שנות ה70-: פלשתינים יוק! אין עם כזה. בכך היא היתה קרובה מאד לציונות שלי. כל יהודי העליה הראשונה, השניה, השלישית והרביעית היו פלשתינים תחת השלטון העות'מאני ותחת המנדט הבריטי Palestine .... ברגע שבגין הכיר ב'ישות הפלשתינית' נולד הסכם אוסלו. בגין הוא שהניח את אבן הפינה לתבוסה הזאת.
אין עם פלשתיני. אין ולא היה. בגין הוא שהוליד אותו...
'ההכרה ההדדית' היא אסון חיי אני הרוס עד היסוד. על 'הכרה הדדית' יכולות להכריז שתי מדינות ריבוניות... החרפה הזאת העם היהודי בן שלושת אלפי השנים, שאלמלי היה קיים לא היתה ירושלים, לא היתה נצרות ולא איסלם, זכה להכרתו של ארגון המרצחים אש"ף... אני מתהלך בתחושה של השפלה, של בזיון ממש..."

ולמאמר המלא:
http://www.snunit.k12.il/heb_journals/svivot/31043.html
קליגולה קיסר​(שולט)

הומניזם

צר לנו, אנשי ימין גזעניים ויקרים שלנו, אך אנו השמאלנים איננו יכולים לערוך דיון כלשהוא, בין אם עובדתי או רעיוני, עם אנשים שרעיון ההומניזם איננו נמצא על האג'נדה שלהם, וזהו למעשה ההבדל הגדול בין גזעניים והומוניסטים, בעוד הומוניסט חושב שכל בני האדם נולדו שווים ויש להן אותן זכויות, הגזען חושב שהמיעוט האתני שממנו הוא בא (במקרה זה היהדות-אור לגויים), טוב יותר ובעל זכויות יתר...

it's as simple as that תאמינו או לא...

אולי יישמע טון מתנשא בקולי, אז, אכן, שמעתם נכון....
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 26 במאי 2004
בני האדם כמובן לא נולדו שווים, וזה מובן מאליו. מטען גנטי, תנאים סוציו-אקונומיים וכדומה יוצרים הבדלים רציניים בין שני ילודים. מה שכן, ללאום שאליו משתייך אדם אין שום קשר לאי השיוויון הזה. בכך אני מסכים איתך ליר, למרות שאני לא שמאלני. הלכה התיאוריה המתנשאת שלך.
קליגולה קיסר​(שולט)

מותר האדם מן הבהמה?

הומניזם הוא בדיוק ההבדל ביננו לבין חיות, אנחנו יכולים להתעלם מאותם הבדלים בין-אישיים הנובעים ממטענים גנטיים, ולנסח ולחיות לפי אידיאה שאומרת שכל בני האדם הם שווים, דה פקטו...

לצערנו, היחידים בעולמנו שמנסחים אידיאות כאלו הן אינטלקטואליים פאריסיאניים מהגדה השמאלית דוגמת סארטר, ואנרכיסטים שהורסים גדרות בשטחים ומקבלים בעד ההומניזם שלהם יריה בברך...
ThePassionMaster
מנקודת המוצא שלך כשמאלני והומאני
איך אתה יכול להתקרות מלך ?
גם אם מדובר בסיפור בלבד.
קיימים מלכים הומאניים ?

האם על פי השקפתך המלך ליר, על המדינה לאשר אזרחות לכל אדם אשר מבקש להיות ישראלי ?
קליגולה קיסר​(שולט)

שיעור באזרחות (וגם קצת בלשון והיסטוריה)

בפעם האחרונה שבדקתי עם האקדמיה ללשון, אני מתקרא המלך ליר ואינני יכול להתקרות...

בעניין מלכים והומוניזם , לא שמעת על אבסולוטיזם נאור (הנה עוד משימה לימודית בהיסטוריה בשבילך)

בתור אנרכיסט והומוניסט (אנרכיסט הומניסטי או אולי הומוניסט אנרכיסטי) ולא רק שמאלן מצוי, אני אכן יכול לאשר לך שאני לא מלך ולא רוצה למלוך על אף אחד, ואני פשוט אוהב משחקי תפקידים, ומעריך ספרות אנגלית טובה...

לעניין האזרחות, אני אכן סבור שאם הבאנו לכאן חצי מיליון רוסים שאין להם שום דבר עם מדינת ישראל (והם בטוח לא יהודים ) כדי שיהיו קופאיות בסופרמרקט ויאבטחו קניונים, אין סיבה שלא נביא עוד איזה חצי מיליון משאר התפוצות (שמעתי שבאוגנדה יש אחלה כושים, עובדים טוב), וכך גם נפתור את הבעיה הדמוגרפית וגם את בעיית הציונות כגזענות ונוכיח לכל אומות העולם כמה נאורים ורב - תרבותיים אנחנו...
ms-a​(שולט)
ms-a​(שולט) • 26 במאי 2004
פאשן ,גם אם תכתוב את המילה "עובדות" באותיות מודגשות ועם קו למטה
זה עדיין לא יהפוך את השטויות שאתה פולט לאמת ...
כשהלכת ללמוד קצת הסטוריה [ללא הצלחה לצערי]
לא שמת לב שהזכות להגדרה עצמית - היא הזכות להגדרה עצמית...
עם שמבקש להגדיר את עצמו ככזה לא צריך את רשותו של עם אחר
בטח לא את שלך פאשן.
תחזור ללימודי ההסטוריה , אולי יהיה מועד ב'.
fishy.gif
קליגולה קיסר​(שולט)

ד"ר ישראל אלדד

עוד בעניין עובדות, פאשן מצצט פה, לא פחות ולא יותר את ד"ר ישראל אלדד, שכנראה חושב שז'בוטינסקי הולך להבחר לראשות הממשלה בבחירות הבאות, ואותו אלדד לא מתבייש להשתמש ברצון לעוצמה של ניטשה, באותה דרך מעוותת שבה השתמש בו עם אירופי כלשהוא שהחליט להגדיל את מרחבי המחייה שלו...

עובדות בטוח אין פה...

פאשן, למה אתה נתלה על אילנות כאלו נמוכים כמו ישראל אלדד? לך למקור-לז'בוטינסקי, או אולי למקור אחר, שאני לא אנקוב בשמו כדי שלא הועף מהאתר, אבל רק אלחש לך בסוד באוזן - יש תרגומים לעברית של "מיין קאמפף" (אם אתה לא מכיר את הספר-אז יש לך עוד שיעור בהיסטוריה).
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 26 במאי 2004
ליר,
קודם כל, אני לא בטוח שאתה יודע בדיוק מה משמעות המילים "אנרכיסט" ו"הומניסט". בדוק ותחזור אליי.
שנית, לא, אי אפשר להתעלם מהבדלים גנטיים. אפשר ורצוי לתת שוויון בפני החוק. אי אפשר למחוק הבדלים בינאישיים. מי שנולד עיוור לא יהיה שווה למי שנולד רואה. מי שנולד טיפש לא יעזור לו שום דבר. בני האדם אינם שווים זה לזה וטוב שכך, כי אנחנו לא רובוטים או כבשים משובטות.
שלישית, ברב תרבותיות אין שום דבר חיובי כיוון שבדרך כלל במקום השפעה מפרה של התרבויות השונות זו על זו יש התנגשות ביניהן שיוצרת מתחים וצורך לויתורים ופשרות שמשאירים את כל הצדדים לא מרוצים. ישראל סובלת מכך, אירופה סובלת מכך, ארה"ב סובלת מכך, אבל לזה אני לא רוצה להכנס.
רביעית, השימוש בנאציזם בויכוחים הללו מיצה את עצמו. היותך איש שמאל אולי תציל אותך מבאן, אבל עדיין העניין לא מוסיף לך כבוד או לטיעוניך תוקף.
ThePassionMaster
"בפעם האחרונה שבדקתי עם האקדמיה ללשון, אני מתקרא המלך ליר ואינני יכול להתקרות..."
: )
אני מעולם לא בדקתי עם האקדמיה ללשון, אבל אתה נשמע לי צודק בעניין הזה, להתקרא נשמע יותר טוב וכנראה גם יותר נכון.
סתם שאלה:
זה נחמד מצידך לתקן אותי, אני לא מתבייש לקבל תיקונים, סה"כ העברית שלי די תקינה, אבל לא מושלמת, כך שלפעמים אני טועה. אבל תגיד לי, זה באמת עושה לך את זה כשאתה מתנשא על מי שאתה מתקן אותו ?

"בעניין מלכים והומוניזם , לא שמעת על אבסולוטיזם נאור (הנה עוד משימה לימודית בהיסטוריה בשבילך) "
לא שמעתי על עוד המון דברים.
אולי בכל זאת תסביר לי מה זה אבסולוטיזם נאור ? (לא הלכתי לבדוק עדיין, למה להתאמץ לחפש כשיש כאן מי שמתקן ומסביר ?)
וגם אודה לך אם תסביר לי מה בין מלוכה להומניות.

אנרכיסט ?
אנרכיה ? אולי תסביר לי גם מה זה ?
אני לא בקיא בכל סוגי ההתאגדויות החברתיות למינהן, אז יש מלוכה, דמוקרטיה, דיקטטורה ועוד כל מיני, שמעתי על כל סוגי השלטון הללו. דיקטטורה ניתן למצוא עד היום ופה ושם גם מלוכה.
אתה שמצהיר על עצמך כאנרכיסט, אולי תוכל בבקשה לתת לי דוגמא לארץ שמתנהלת באנרכיה ?
אתה יודע מה ? לא ארץ. תן לי דוגמא לחלקה כלשהי על פני כדור הארץ שמתקיימת באנרכיה.
הממ
עוד שאלה שקשורה, האם אז בעבר, בתקופה שרובנו מכירים כ"המערב הפרוע" היתה זו תקופה שדי הזכירה התנהלות אנרכיסטית ?
אומנם היה קיים החוק, כאשר ידי החוק הצליחו להגיע לאנשהו, אבל אנשים די עשו מה שבראש שלהם.
האם היתה זו תקופה טובה לדעתך ?
ובאנרכיה - איך מטפלים במי שמנצל את החלשים ?

"אני אכן יכול לאשר לך שאני לא מלך ולא רוצה למלוך על אף אחד, ואני פשוט אוהב משחקי תפקידים, ומעריך ספרות אנגלית טובה... "
יפה, גם אני אוהב לפעמים משחקי תפקידים.
ספרות אנגלית טובה ? מי קובע מהי ספרות טובה ?
שלגיה נחשבת עבורך ספרות טובה ? מדוע לא קראת לעצמך שלגיה ?
בחרת להיות דוקא מלך ?
יפה.. wishful thinking של אדם שרואה עצמו אנרכיסט ?

"לעניין האזרחות, אני אכן סבור שאם הבאנו לכאן חצי מיליון רוסים שאין להם שום דבר עם מדינת ישראל (והם בטוח לא יהודים ) כדי שיהיו קופאיות בסופרמרקט ויאבטחו קניונים"
זו הסיבה שבגללה הבאנו לכאן חצי מליון רוסים ?
עכשיו אני יודע מהי הסיבה תודות לך.
תודה.

"אין סיבה שלא נביא עוד איזה חצי מיליון משאר התפוצות (שמעתי שבאוגנדה יש אחלה כושים, עובדים טוב), וכך גם נפתור את הבעיה הדמוגרפית וגם את בעיית הציונות כגזענות ונוכיח לכל אומות העולם כמה נאורים ורב - תרבותיים אנחנו..."
מדוע לדעתך עלינו להביא לכאן כושים ?
אולי אם תלך לשם יהיו לך מספיק כושים ?

בכלל.
אני לא מבין למה לך כל הבלאגן הזה של מדינת ישראל, כל פעם שאתה עולה על אוטובוס אתה לוקח על עצמך את הסיכון להתפוצץ יחד עם האוטובוס. אתה מחוייב לשרת במדינה הזאת ולהגן על כל מיני אנשים שהיית מעדיף לראות אותם במקומות אחרים לגמרי.
הכלכלה דפוקה ועל הפנים. יש כאן מלא דתיים שגונבים מקופות המדינה וכופים עליך כל מיני חוקים דתיים.
יש כאן מדינה שמאפשרת ליהודים להגיע לארץ מתי שבראש שלהם ולקבל אזרחות ואתה צריך לראות איך אנשים אחרים שרוצים לקבל אזרחות ישראלית עוברים שבעה מדורי גיהנום.

יש לך את שוויץ - תחיה חופשי ובן חורין.
שמעתי שאוסטרליה ענקית, ניו זילאנד מדהימה, שקט, דממה, אין בעיות של אנשים קיצוניים כמוני שרוצים לעשות דברים רעים לאחרים.
שמה החדשות הכי נוראיות שאתה יכול לשמוע זה שבחודש האחרון למכונית התפוצץ גלגל, היא ירדה מהכביש ודרסה פרח.
למה לך באמת כל הבלאגן הזה כאן בארץ ? הרי אין לך באמת זיקה לארץ או קשר כלשהו לארץ שמחייב אותך להשאר בארץ זו. לא ?