אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קצת היסטוריה עבור אלה ששלחו אותי ללמוד אותה.

Black Roses
לפני 19 שנים • 30 במאי 2004

Re: look who the cat dragged in

Black Roses • 30 במאי 2004
המלך ליר כתב/ה:
הנה הגיעה עוד ילדה קטנה וצווחנית, שעילגותה הולכת לפניה, ( מה לעזאזל התכוונת להגיד בניסוח העילג "מצאת לך מעריצה ליר", האם התכוונת להגיד שאני המעריצה של סכיזופרנית??ואיך אפשר להיות גזעני ל"תוך העם שלי"? התכוונת אולי למילה "כלפי" אבל את פשוט לא מכירה אותה?)

והיא הגיעה והיא כאן כדי להצטרף למעגל הפשיזם ההולך וגואה באתר...

ברוכה הבאה פאם, מחכה בכיליון עיניים לשיתוף פעולה פורה icon_smile.gif
Black Roses
לפני 19 שנים • 30 במאי 2004
Black Roses • 30 במאי 2004
ליר אל תנסה להתגרות בי בכוח אני מודעת לזה שאתה מת שאני אתן לך איזה תגובה עוקצנית כדי שתוכל לתקוף חזרה ולרדת שוב לתחתית הביוב
מה לא היה לך מובן במה שאמרתי?ממממ אני ילדה קטנה קשה לך להבין ילדים קטנים??(מעניין מי הטיפש עכשיו??)
תסביר לי רק דבר אחד איך הגעת למסקנה שהיהודים האירופאים היו שמנים כשהגיעו לכאן שעד כמה שזכור לי מתמונות וסיפורים הם היו שלדים?????
זאלופון​(שולט)
לפני 19 שנים • 31 במאי 2004
זאלופון​(שולט) • 31 במאי 2004
ציטוט: שוב נפתח פה שירשור פוליטי?
פאשן זאלו וקלאוד אני לא מבינה למה אתם ממשיכים

אני בכלל לא מתווכח פה על פוליטיקה. אם תשימי לב, העליתי פה יותר שאלות ופקפוקים מאשר סיפקתי דיעות כלשהן. אני מתווכח על חשיבה. הפוליטיקה היא רק המעטפת.
מה שניסיתי להראות כאן הוא שדברים אינם מובנים מאליהם ואינם כה פשוטים. כיוון שהמציאות מסובכת, יש נטיה לעשות לה הפשטה (בד"כ על ידי ראיית צד אחד בלבד או בעיקר) כדי שניתן יהיה ביתר קלות לגבש דעות מוצקות, לנמק אותן ולמצוא פתרונות.
הבעיה היא שראייה מופשטת של המציאות תוביל לפתרונות מופשטים, ואלה לא יקדמו אותנו לשום מקום. בנוסף, היא מביאה לשימוש מוגבר בדמגוגיה, ורק על זה אפשר לפתוח פוסט שלם (המילה "גזען" לדוגמה לא נאמרת סתם. יש לה מטרות דמגוגיות ברורות, והיא נועדה להחליף נימוקים רציונליים).
המטרה שלי היא לקדם ראייה של המציאות על כל צדדיה ולעודד יותר אנשים לחשוב בצורה הגיונית ומנומקת, מהשכל ולא מהבטן, על המצב הקיים ומה שצריך לעשות איתו. אני מודה שלי אין יותר מדי רעיונות מה לעשות איתו, ובגלל זה אני רוצה שכמה שיותר אנשים יחשבו, כי כך גדל הסיכוי שבסוף מישהו ימצא.

חלק לא קטן מהשאלות שלי אינן כאלה שיש לי תשובה עליהן, והן לא נשאלות בטון של מורה חכם המנסה ללמד דבר מה את תלמידו הבור, אלא כקושיות אמיתיות. לדוגמה, אם אני לא יודע איך קובעים למי שייך השטח ויש לי בעיות עם שיטת הרוב-קובע, אני מעלה אותן בפני אפרוח, שהוא כידוע אדם אינטליגנטי למדי, כדי שיחשוב איתי ואולי יספק לי את התשובות שאני לא מצאתי.

אני מסכים שהעניין כבר מוצה. אם גרמתי למישהו (לאו דוקא אלה שהשתתפו באופן פעיל בדיון) לבחון שוב את עמדותיו, גם אם לא לשנות אותן - עשיתי את שלי. שיהיה לכולם שבוע מצוין.
אפרוח קטלני{Lilu FemDo}

ריאל פוליטיק ושאלת בעלות על שטח

אפרוח קטלני{Lilu FemDo} • 31 במאי 2004
איך קובעים למי שייך השטח?

במבחן החזקה,שהיא כידוע 90% מהבעלות.

זאלו, נגיד למשל שאתה הולך למשחק כדורגל. ביציע מולך יושבים 5,000 אוהדי בית"ר ירושלים, שמעודדים בקול רם, ויחד איתם,יושבים עוד 50 אוהדים של אליצור פרדס חנה, שממלמלים מדי פעם. איך תכנה את היציע? יציע אוהדי בית"ר ירושלים או יציע אוהדי אליצור פרדס חנה?

ונגיד שפורץ ריב בין שני המחנות, ואתה מפקד המשטרה. מה תעשה?
1. תפנה את 5000 אוהדי בית"ר מהיציע.
2. תפנה את 50 אוהדי אליצור.
3. תעבור בין 5050 האוהדים ותתחקר עד שתמצא מי הגיע הראשון ליציע ואז תגרש את הצד השני.
4. תיתן להם לריב עד שכל האוהדים של אחד המחנות ימותו ואז תיפתר הבעיה לבד.

קפיש?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 31 במאי 2004
יש הגיון במה שאתה אומר, אבל:
1. אתה מדבר על פרקטיות, ואני מדבר בראש ובראשונה על "צדק". התיאוריה שלך פרקטית, אך אין בה כדי לקבוע שהפרדס-חנאים צודקים פחות מהבית"רים. לא שאני אומר שיש "צדק", אלא שיש כאלה שכן אומרים זאת ואני רוצה לדעת על מה הם מתבססים.
2. מה קורה אם השוטרים כולם אוהדי פרדס חנה והם עברו עם גז מדמיע ופיזרו את כל הבית"רים? האם זו העברת בעלות לגיטימית של היציע?
3. מה אם המשחק נערך דווקא בפרדס חנה, והתושבים טוענים שאמנם באיצטדיון יש לבית"רים רוב אבל ברדיוס של כמה קילומטרים יש לפרדס-חנאים רוב ולכן צריך להעיף מהאזור את הבית"רים?
קליגולה קיסר​(שולט)

אנלוגיות וקושיות קשות

כמה כיף ונחמד ואינטלקטואלי לזרוק פה כל מיני אנלוגיות למשחקי כדורגל, מפה ועד הודעה חדשה, בדיון סוקרטי חביב ונעים, ולהתעלם בעצם מהשאלות החשובות באמת : למי יש את הכוח? למי יש הכסף? למי יש ההשפעה? אני יודע שהשאלות הלכאורה מרקיסיסטיות האלו לא ממש מעניינות אותכם רבותיי, ואתם מעדיפים לדון בשאלות מהותיות של צדק זה או אחר, אבל כמו שאמר פעם צ'כי חכם "החיים הם במקום אחר", לא בטקסטים ההגותיים שאתם מפריחים פה לאוויר, החיים הם בלשכה הסגלגלה של מר כבוד הנשיא בוש, שישבנו כבר דואב מרוב לקלוקים מכל הלוביים היהודים, שמגיעים אליו כדי להבטיח שאף שעל ממדינתם האהובה, ישראל (שכנראה מעולם לא ביקרו בה) לא יאבד, בתמורה הם ינסו לסדר לו עוד קדנציה... ומהלשכה הסגלגלה אנחנו עוברים בשידור ישיר לרפיח שם הכיף לא נגמר, והדחפורים לא גומרים לעבוד... מי שיצליח לחבר את הקווים והנקודות כל הדרך מלשכתו של בוש לביתה ההרוס של זקנה בת 80, שישנה עכשיו ברחוב יזכה בתקליט וחולצה...
החיים הם פה, בירושלים, שילדים הפלשתניאיים מהכפרים בסביבה מסתובבים ומוכרים מציתים, שמי יודע מתי התקלחו פעם אחרונה ומתי אכלו, בזמן שאנחנו יושבים בבתי הקפה, מלהגים על חלוקה שווה וצדק ובית"ר ופרדס-חנה...

שאלון קצר של סימון כן ולא לקלאודד כדי לברר עד כמה חברון חשובה לו...

1. האם היית מוכן שיהרגו עכשיו 1000 יהודים כדי שחברון תהיה בריבונות יהודית? סמן כ/ל
2.האם היית מוכן שיהרגו עכשיו 10,000 יהודים כדי שחברון תהיה בריבונות יהודית? סמן כ/ל
3.האם היית מוכן שיהרגו עכשיו 100,000 יהודים כדי שחברון תהיה בריבונות יהודית? סמן כ/ל
4.האם היית מוכן שייהרגו עכשיו 1,000,000 יהודים כדי שחברון תהיה בריבונות יהודית? סמן כ/ל
5.האם היית מוכן שייהרגו עכשיו כל היהודים כאן בישראל או בתפוצות כדי שחברון תהיה בריבונות יהודית? סמן כ/ל
6.האם היית מוכן להיהרג עכשיו כדי שחברון תהיה בריבונות יהודית? סמן כ/ל
7.האם היית מוכן שילדייך ייהרגו עכשיו כדי שחברון תהיה בריבונות יהודית? סמן כ/ל

קלאודד, טיפ קטן למילוי השאלון : אם סימנת "לא" באחת מהתשובות אז זה סימן שחברון לא מספיק חשובה לך, אז תחשוב טוב טוב לפני שאתה עונה, מחכה בכיליון עיניים לתשובתך...

אפרוח, אני מבין שאתה לא מתכוון לענות לי על השאלות שהצגתי לך וסיבותייך עימך, רק אל תצפה ממני לא להעלב... icon_cry.gif
קליגולה קיסר​(שולט)

רעיון

קלאודד, כמעט שכחתי, יש לי אחלה רעיון שיעזור לתוכנית הגאונית שלך...

אז ככה, זה אולי ישמע קצת מסובך אבל זה שווה את ההשקעה, צה"ל יכנס ובמבצע סודי כירוגי עדין, יוציא את מוחותיהם של כל הפלשתינאיים באשר הם (זה יהיה קל, המוחות קטנים, בכל זאת ערבים), והוא פשוט ימלא את הואקום שנותר בצמר-גפן, ככה הם לא ישימו לב שאנחנו בעצם לא ממש עושים איתם שלום, אלא פשוט מנסים להעיף אותם מפה במשאיות, לאט אבל בטוח...

ככה לא תצטרך לתחמן אותם, לתחמן זה לא יפה, זה לא מתאים ליהודי טוב כמוך, ולא יהיה לך ייסורי מצפון... (אחרי זה אל תגיד שאני לא חושב עלייך!)

במחשבה שנייה, אם כבר צה"ל נכנס ומוציא מוחות וכל הבאלאגן, אולי שכבר ימלא את כל הגוף שלהם בצמר גפן, הרי יהיה הרבה יותר קל להעמיס פוחלצים ממולאים צמר-גפן למשאיות מאשר אנשים בשר ודם , אתה לא חושב?

קלאודד, אנחנו פשוט צוות מוחות מדהים ביחד, מחכה להמשך שיתוף פעולה פורה ביננו... icon_lol.gif

שלך תמיד
המלך ליר השני
Cloud_Lord​(שולט)
Cloud_Lord​(שולט) • 31 במאי 2004
למרות שאתה עוקף לא באלגנטיות את כל הטיעונים שהעליתי , אני דוקא מוכן להתייחס לשאלותיך, עד כמה שהן לא הגיוניות.

בתשובה לשאלתך הדמגוגית מה על "מס הדם" שאני מוכן לשלם כדי לשמור על חברון עיר האבות בידיים ובריבונות יהודית, תרשה לי להעיר הערה קטנה:

אם אני חושב שהשמדת כל העם היהודי (סעיף 5 בשאלון שלך) איננה שקולה להשארת חברון בידיים יהודיות איננה אומרת שחברון חשובה לי, הרי שיש פגם בהגיון שלך.

כן,
חברון חשובה לי.
כן אני מוכן למות על שלמות הארץ.
כן, אני אחנך את ילדי להיות מוכנים למות על קדושת המדינה, הארץ ושלמותה, מתוך תקווה שהחינוך שלי יהיה טוב וחכם דיו כדי לשכנעם בצדקת דרכי.

כן, אני חושב שמדינת ישראל צריכה לעשות כל שביכולתה כדי להגן על ריבונותנו על כל שעל בארץ ישראל, בין אם זה בתל אביב ובין אם זה בחברון.

האם יש מחיר שהוא מוגזם להגנה על משהו? תלוי.

תלוי מהן הנסיבות, תלוי מהן ההשלכות.

ישראל נסוגה, טעות מרה לדעתי, ממתחם קבר יוסף בשכם.
כיום אנחנו שולטים מחדש על מתחם זה.
כלומר, נסוגנו, אבל השתלטנו מחדש. מה תטען בסיטואציה כזאת? לטעמי, תלוי בנסיבות.

הגנה על ארצנו הנה דבר חשוב.

אבל אני לא מעלה קורבנות אדם סתם לצורך ההנאה הפרטית שלי, ולא לצרכים שאינם מהותיים וחיוניים. קדושת החיים הנה ערך עליון לא פחות מקדושת שלמות הארץ ביהדות שלנו.
ולכן, הקרבת חיים תיעשה תמיד למטרות חשובות, ועם מחשבה בצידן.

שלא תחשוב שאני מתעלם או מתחמק משאלתך, דעתי האישית הנה כי אין גבול למחיר שיש לשלם כדי לשמר את ריבונות עם ישראל בארצו - אמונה שקיימת בליבו של כל חייל צה"ל, כאשר הוא יוצא להגן על המדינה, ונכון להקריב את חייו בשבילה.
אמונה שקיימת בליבו של כל מתיישב, החי חיים של סכנה תחת הטרור הרצחני המבקש להרגו רק בגלל שהוא יהודי, טרור שאיננו נמנע גם מלוודא הריגה בתקיעת כדור בראשה של תינוקת בת מספר חודשים.

אה כן, עוד משהו קטן, המלך ליר. כאשר אתה פונה אלי, תשתדל לכתוב את הניק שלי במדוייק. תודה.
babywoman​(אחרת)
babywoman​(אחרת) • 31 במאי 2004
קלאוד לורד,
אני לא כל כך מבינה למה אתה טורח לענות למלך ליר? הרי אין לו עניין בקידום הדיאולוג הזה, אין לו עניין להבין משהו, ללבן משהו ואפילו אין לו עניין להסביר לך משהו. הוא רק משתמש בהזדמנות זו כדי להתפאר בחוכמתו ובהיקף הידע הכללי שלו, כדי להעליב בלי חשבון, כדי לא לכבד שום חוקי דיון נאות ולמרות הנאורות לכאורה לרדת לרמות נורא נמוכות של דיון, לענות באופן חסר אחריות ועקביות באופן יש לציין מאוד מביש וכמעט ילדותי.
אז למה?
השרשור הזה מזכיר לי את השרשורים של חצי אדון, רק שנראה לי שהפרטנר שלך עוד יותר מפלצתי...כי הוא לא מחבב אותך וכי בניגוד לחצי הוא לא רוצה להראות לך כלום...רק לעצמו
icon_rolleyes.gif
MD​(שולט)

תגידו, אתם השתגעתם.....

MD​(שולט) • 31 במאי 2004
נדמה לי שחלקחם תפסתם על עץ מעט גבוה; בהתחלה זה היה מרתק ואפילו מעניין, אבל בשביל מה זה טוב לנצל את הפלטפורמה הזאת לירידות אישיות ולא משנה מאיזה צד.... בכלל, בשביל מה בעצם אתם צריכים להתעסק עם פוליטיקה; יצרים אפלים יש לכם מספיק ובשפע, חבל לבזבז אנרגיה