אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם בכלל יש טעם בלדבר על...

TeachMePain​(שולט)
לפני שנה • 22 במרץ 2023

האם בכלל יש טעם בלדבר על...

TeachMePain​(שולט) • 22 במרץ 2023
...מה 'הם' או 'אנחנו' רוצים כשהכותרת לשאלה מבוססת מגדר?

מה הפואנטה בלנתח כל היום מה בנות רוצות או מה בנים רוצים? במה זה משרת את כל משתתפי.ות הפורום שעסוקיםות בזה כלכך? למה החלוקה הזו את העולם על פי מגדריות כלכך מעסיקה א.נשים שחיים ומשחקים בשליטה, ומלכתחילה שוהים מחוץ לקופסא? למה שוב לפנות לתכתיבים הנורמטיביים של החברה הכללית בכזו צייתנות...? (אה! אולי זו הצייתנות לנורמה שמדגדגת לכםן בכל זאת? אוהבים להיות שפוטים רק של הנורמה? 🤪)

קיצר זה חוזר על עצמו כלכל הרבה בשרשורים הפעילים מהימים האחרונים שאני חייב לתהות. למה הדיכוטומיה הזו תורמת (דיכוטומיה פיקטיבית, כן? הרי על כל 'בת ששונאת דיקפיקס' אפשר למצוא גם 'בת שאוהבת אותם'... וככה לגבי כל נושא) אז במה הניסיון פיענוח/קיטלוג הזה תורם לשיח?

אולי זה שיח שבעצם אפילו... קצת מפריע ליצור חיבור? אולי זה שיח שמסיט אותנו מלדבר פשוט עם הבחורה שמולי - ולהבין מה *היא אוהבת* (ואז להעביר אותה כמה אתגרים לפני הפרס הנכסף וכו') במקום להכין איזו רשימת קניות ידועה מראש לגבי "מה בנות אוהבות"?

קיצר חזרתי.
שנים (ליטרלי חמש שנים!) שלא הייתי פה.
באתי לנענע קצת את הסירה. 😍
נימרייה​(שולטת)
לפני שנה • 22 במרץ 2023
נימרייה​(שולטת) • 22 במרץ 2023
מה הטעם בכל דיון שהוא לא עובדות מוצקות? וגם אם יש עובדות מוצקות לרוב יש מקום לדון על הפרשנות של אותן העובדות או הגורמים שהביאו לממצא כזה או אחר במחקר מסויים.

כל העניין הוא כזה, רוב האנשים מבינים שאין כלל מוחלט בגברים ונשים, כמו שאמרת יש נשים שאוהבות לקבל דיקפיק ויש שלא.
בסוף כבני אדם אנחנו מנתחים את הסביבה שלנו ולומדים אותה, ביולוגיה, פסיכולוגיה, פיזיקה, אנטומיה אסטורונומיה ועוד... כל אלו הם דרך שלנו לצפות בתופעה כלשהי לנסות להבין אותה וללמוד אותה כדי שנוכל לחזות אותה.
למדנו כבני האדם שיש עונות בשנה שבאזור שלנו יש סבירות נמוכה מאוד לגשם, אז אם אני רוצה לגדל עגבניות ואני מתקרבת לעונה הזו אני צריכה לדאוג למקור מים.
להבין את הסטטיסטיקה ואת התנהלות העולם עוזרת לנו לפעול טוב יותר ולהשיג את מה שאנחנו מעוניינים בו. אז טבעי שמישהו ישאל מה נשים אוהבות/רוצות או מה גברים מוצאים לא מושך או כל וריאציה של שאלה. אנחנו רוצים לדעת איך להשיג את המטרה שלנו.

עכשיו בדיונים על בני אדם חשוב לדעתי להבדיל בין שני דברים כדי שנוכל לנהל דיון אפקטיבי על דברים כמו שמעלים פה בפורום (ולדעתי לא נעשת הפרדה מתאימה):
מי הקבוצה שעליה אנחנו דנים
מה המטרת על שלי ביחס לקבוצה

ולמה חשוב להכיר בשני הפרמטרים הללו. אם אני אקח את דוגמאת הדיק פיק.
למשל הקבוצה שלי תיהיה נשים, שמרניות, שמחפשות מערכת יחסית זוגית ארוכת טווח והמטרה של שולח התמונה היא הכן למצוא אישה כזו לזוגיות.
אפשר יהיה לדון על סטטיסטיקה שתגיד - לשלוח תמונה כזו לא מקדמת אותך למטרה הזו ברוב המקרים בקרב האוכלוסיה הזו.
אם אני אקח את אותה קבוצת נשים והמטרה של שולח התמונה היא לברר מי מהן רק מחפשת מין מזדמן יכול להיות שדווקא החוסר עניין של הנשים בתמונה יעזור לברור מהר יותר מי מהן תומכת במטרה של אותו הגבר למין מזדמן וגישה פחות שמרנית בנוגע לסקס.

עכשיו לרוב כל אחד ידבר מנקודת המבט האישית שלו, ואני באופן טבעי ארצה להעיד כאישה עם השקפת העולם האישית שלי בעיקר כשזה מה ששואלים אותי, "מה דעתך על..."

הדיונים האלו הם אחלה אם שומרים עליהם כמשהו מכבד ומבינים שהגישות שונות. פשוט הרבה פעמים הדיונים פה כלליים מידי ולא מפרטים את המטרה של האדם שהעלה את השאלה.

אם אני אשאל האם כדי לי לצאת עם בני 30+?

אני אענה עליה מפרספקטיבה של אישה צעירה בת 24 שרוצה זוגיות אורכת טווח ואני אגיד לך את היתרונות והחסרונות שאני רואה בזה.
מישהי אחרת בגילי שהמטרה שלה זה מערכת יחסים מזדמנת אולי תגיד לך אחרת, כי זה לא תומך את המטרה שלה והיא רואה את זה בפרספקטיבה אחרת.

בשורה תחתונה יש מקום לכל דיון לדעתי, אני תומכת בחופש הביטוי המוחלט, ואני לא רואה שום בעיה בשיח ענייני שלא יורד לפסים אישיים.
האם הדיונים פה באתר אפקטיביים? במתכונת הנוכחית לדעתי לא.
מהר מאוד כל דיון כזה נסחף לקרב על נושא אחר או כל אחד עונה מתוך פרספסטיבה אישית שלו ולא מבין למה לא כולם רואים את העולם כמוהו.
אם הם היו מתנהלים אחרת יכולנו לשמוע פה המון דעות וגישות לנושאים שונים ולהעשיר אחד את השני.
אז כמו בכל דבר חשוב לתת לזה מקום ולקווה שעם הזמן זה רק ישתפר ויתרום לנו יותר ממה שזה תורם עכשיו.
    התגובה האהובה בשרשור
TeachMePain​(שולט)
לפני שנה • 22 במרץ 2023
TeachMePain​(שולט) • 22 במרץ 2023
הלוואי והייתי מסכים עם האמירה שרוב הא.נשים מבינים שאין כלל מובהק. רוב מי שיצא לי לשוחח איתו על דעתו 'נשים אוהבות דיקפיקס' למשל - ממש ממש עשה שמיניות באוויר כשהוצגה בפניו מישהי שלא.

אלו תפישות דיכוטומיות שמעצבות תפישות ממש. ברמת עיצוב זהות אישית לפעמים. הרבה םעמים מתברר שזו ממש אמונה מושרשרת ועמוקה שהדיכוטמיה הזו היא אמת, ולא אפילו 'כלל אצבע עם כמה חריגים' אלא ממש משהו בלתי מעורער.

לגבי פסקת הסיכום שלך - חד משמעית מסכים. המון דיוני עומק פשוט טובעים לטעמי בתוך בליל של ניסיון לעשות סדר בכל ה'חריגים מחוץ לדיכוטומיה' שאנשים נתקלים בהם וכביכול מופתעים מהם. המון שרשורים שהאופי שלהם הוא 'מה הקטע עם...' כאילו שאנחנו בסטנדפ של קטורזה מהניינטיז.

מניח שמה שממש בא לילצעוק זה 'חלאס עם הדיונים המנותקים והמושטחים!! תתחברו לשיח אותנטי וחשוף יותר!! במיוחד *פה* באנו להיות קצת יותר מהבנים והבנות'. אבל אכן יש מצב שאני טיפה נאיבי, ובועתי, ומוקף ביום יום שלי ביותר מדי קוויריות רדיקליות שחיות שבירת הבינאריה אז קשה לי לתפוס את הגישה הדיכוטומית יותר.

כן מסכים איתך גם בנוגע לענייני ה'סיבה הראשונית' לחלוקה לדיכוטומיה את העולם כדרך לשרוד. כנראה שבאמת הגעתי עם איזו ציפיה לא ריאלית לקריאה בפורומים. לפני חמש שנים (הפעם האחרונה שלי באתר) לא הרגשתי את זה.