שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בגדי נשים

RopeWriter​(נשלט){יש}
לפני שנה • 27 במרץ 2023

בגדי נשים

RopeWriter​(נשלט){יש} • 27 במרץ 2023
אני מבין שיש תרבויות והיו זמנים שבהם גברים לבשו שמלות והיום זה לא מקובל. ואני מבין שכול אחד רשאי ללבוש מה שהוא רוצה. ולמרות זאת אני מאוד רוצה ללבוש שמלה ולא יכול בגלל שזה לא מקובל מבחינת כך שלא תהפוך מיד לשונה ומנודה מהחברה, בכמה פעמים בודדות שלבשתי זה היה רק למסיבה פעם אחד ועוד כמה פעמים לים. השאלה למה?, והאם אפשר להתמודד עם זה.
תודה לכול תשובה בנושא.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 28 במרץ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 28 במרץ 2023
אני הייתי ממליץ לך לעבור לאינטרנט ולעסוק במה שאתה רוצה בצורה מחתרתית עם חבר'ה כמוך.

לא ממליץ לך לעשות משהו כזה לעיניי כל.

ולמה זה ככה? מניח שכדי לשרת את השבט שלך ע"י פסילה של צורות התנהגות אחרות (זה גם למה גזענות זה תהליך טבעי ונפוץ) וכי זה נראה מביך ומשעשע בעיניי האנשים בחוץ.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 28 במרץ 2023
נראה לי שבגדי נשים ושמלות זה לא בדיוק אותו הדבר. כלומר, "בגדי נשים" זו הגדרה שרלוונטית רק לזמן ומקום מסויימים. והחברה מצפה מגברים לא ללבוש בגדי נשים וצוחקת על זה.
אבל קילט למשל לא נחשב "בגדי נשים" ולכן זה מותר לגברים. למרות שזו חצאית. וכמו שאמרת פעם גברים לבשו גם שמלות. וגם אז צופה מהם לא ללבוש שמלה "בעיצוב נשי".
כלומר הלעג מגיע ספציפית מזה שאתה גבר שלבש בגד שמיוחס לאשה.

איך מתמודדים? אני רואה כמה אופציות:

1. ללבוש מה שבא לך למסיבות, יש לגיטימציה.

2. להתחבר עם אנשים שאוהבים להתלבש כמוך ולצאת לבלות ביחד. יותר קל כשיש תמיכה קבוצתית.

3. ללבוש מה שבא לך כל יום ולכל מקום ולחשוב על איך שלפני מאה שנה אנשים התחרפנו מזה שנשים לבשו מכנסיים, והיום כולן לובשות מכנסיים ולאף אחד לא אכפת, העולם פשוט התרגל. אז אולי באמת הגיע הזמן שנפרק את השטות הזאת עם השמלות ונפסיק למשטר לבוש של גברים ונפסיק להתחשב במוסכמות מיותרות.

כדי לממש את הסעיף הזה צריך סבלנות, כי יש בזה מימד מחאתי ולא לכל אחד מתאים לשאת את הדגל. אבל זה נשמע לי אחלה רעיון ומן הסתם ברגע שיש מספיק גברים שמחליטים שנמאס להם לציית לתכתיבים חסרי הגיון אז נהיית מסה קריטית וזה נהיה פשוט נורמלי.

דרך אגב, אם המוסכמה תתפרק וללבוש שמלה יהיה לגמרי נורמלי, זה עדיין ימשוך אותך? סתם מתעניינת. מעבר לאווריריות שבשמלה, נראה לי שללבוש את מה שמיוחס למגדר הנגדי זה קטע בפני עצמו, לא? איך זה אצלך?
    התגובה האהובה בשרשור
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 28 במרץ 2023
יולי Yuli כתב/ה:

3. ללבוש מה שבא לך כל יום ולכל מקום ולחשוב על איך שלפני מאה שנה אנשים התחרפנו מזה שנשים לבשו מכנסיים, והיום כולן לובשות מכנסיים ולאף אחד לא אכפת, העולם פשוט התרגל. אז אולי באמת הגיע הזמן שנפרק את השטות הזאת עם השמלות ונפסיק למשטר לבוש של גברים ונפסיק להתחשב במוסכמות מיותרות.

מה? WTF. כמה זמן את חושבת שהוא כבר חי? שלפחות יחיה בחברה לא עוינת. עצה מזעזעת. כפי שתמיד אמרתי, זה שיא האיוולת להעסיק את עצמך בתיקון העולם, שייכנע לזמנים מבלי לנסות להתנגד להם יותר מדי.
צ'מע, אם אתה רוצה להקריב את המעמד החברתי שלך, החיים שלך, היחס מהמשפחה שלך, ליטרלי כל החיים שלך בשביל אקטיביזם חסר-משמעות ומטופש כגון "לבישת חצאית", בבקשה, אתה מוזמן לזרוק את החיים שלך לפח ולהיות דחוי חברתית שכולם לועגים לו, אני לא אהיה זה שיציל אותך מאינפנטיליות לא תועלתנית בעליל שכזו.
גלוריה​(ג׳נדר קוויר נשלטת)
לפני שנה • 28 במרץ 2023

Re: בגדי נשים

RopeWriter כתב/ה:
אני מבין שיש תרבויות והיו זמנים שבהם גברים לבשו שמלות והיום זה לא מקובל. ואני מבין שכול אחד רשאי ללבוש מה שהוא רוצה. ולמרות זאת אני מאוד רוצה ללבוש שמלה ולא יכול בגלל שזה לא מקובל מבחינת כך שלא תהפוך מיד לשונה ומנודה מהחברה, בכמה פעמים בודדות שלבשתי זה היה רק למסיבה פעם אחד ועוד כמה פעמים לים. השאלה למה?, והאם אפשר להתמודד עם זה.
תודה לכול תשובה בנושא.
גלוריה​(ג׳נדר קוויר נשלטת)
לפני שנה • 28 במרץ 2023
Hello
I simply go to women shop ☺️ and buy whatever I need
Then I get dressed as a woman 👠 and go out to bars, restaurant and concert... I feel so free to do so.
A wonderful feeling
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 28 במרץ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

מה? WTF. כמה זמן את חושבת שהוא כבר חי? שלפחות יחיה בחברה לא עוינת. עצה מזעזעת. כפי שתמיד אמרתי, זה שיא האיוולת להעסיק את עצמך בתיקון העולם, שייכנע לזמנים מבלי לנסות להתנגד להם יותר מדי.
צ'מע, אם אתה רוצה להקריב את המעמד החברתי שלך, החיים שלך, היחס מהמשפחה שלך, ליטרלי כל החיים שלך בשביל אקטיביזם חסר-משמעות ומטופש כגון "לבישת חצאית", בבקשה, אתה מוזמן לזרוק את החיים שלך לפח ולהיות דחוי חברתית שכולם לועגים לו, אני לא אהיה זה שיציל אותך מאינפנטיליות לא תועלתנית בעליל שכזו.

אני חושבת שאתה לוקח את זה מאד קשה. בכל דור יש אנשים שפועלים בניגוד למוסכמה, והשמיים לא נופלים.
כאמור לא לכל אחד מתאים להיות החלוץ, ואני לא ממליצה על זה לכל אחד ואחד, אבל זאת אופציה.

אם לבישת חצאית תגרור הקרבה של כל החיים שלך - אז עצתי לך היא לוותר ולא לעשות את זה. אבל לרוב האנשים זה לא יהרוס את החיים. מקסימום יגרור קצת לעג. מי שמסוגל להתמודד עם לעג, שיהיה החלוץ.
האקטיביזם מטופש כי הדבר עליו מוחים הוא בעצמו מטופש. למי אכפת מה אנשים לובשים? המוסכמה מלכתחילה מטופשת.

וגם, לא התייחסת לדוגמת הנשים - מה דעתך על זה? בעיני זה אותו הדבר. רק שבזמנו החברה הייתה אף פחות סבלנית ואף יותר שוביניסטית ויותר תקועה על תפקידי מגדר.

וגם, לדבר על אקטים מחאתיים והמחיר שלהם כעל דבר נורא מסוכן שבהכרח כדאי להימנע ממנו - גם זה סוג של איוולת בעיני. אם אנשים היו עושים רק את מה שהמוסכמה הנוקשה מתירה להם, היינו עד היום מתפללים למולוך.

לעשות דבר שמנוגד למוסכמה חברתית לא חייב להיות כל כך דרמטי.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 28 במרץ 2023
אני מקועקע מכף רגל ועד ראש ומגיע מבית דתי, במיוחד ברגליים, בגב ובכתפיים. אני יודע מה זה ללכת נגד מוסכמות. בסופו של דבר, הוא יסבול מהשלכות הרבה יותר חמורות ממני, ותאמיני לי שהיו השלכות לבחירות בחיים שלי. לכן גם אני לא ממליץ לאף אחד למהר לשום מקום עם הדברים האלה וקודם כל להבין את ההשלכות החברתיות. אבל, וזה אבל חשוב - אני אדם מאוד אנטי-חברתי והדעה של כל הנכים שבוהים בי ברחוב באמת באמת לא מזיזה לי חצי ביצה, או הדעה של המשפחה האימבצילית שלי. אבל אם הוא היה בנעליים שלי הוא פשוט היה מתמוטט, מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים מושפעים מאוד מביקורת חברתית, במיוחד כזו שמגיעה מהקרובים שלך, במיוחד קרובים גנטית.

אין דבר יותר אינפנטילי מלשרוף את החיים שלך בשביל לשים חצאית. זה אקטיביזם מטופש ולא תועלתני בעליל. תסתכלי על זה מנקודת מבט של אדם שמחפש תשובה, הוא מחפש תשובה עם תועלת, לא תשובה שתגרום לערסים לתת לו מכות בחוף הים. וכן, זו תשובה לא תועלתנית בכלל שתהרוס לו אספקטים נרחבים בחיים, מדחייה משפחתית ועד לאי-יכולת לצאת לרחוב בלי ליצור לעצמך סביבה עוינת שלועגת לך, מה שרוב האנשים לא רוצים להתמודד איתו, מה שאומר שזה שוב, לא תועלתני בשיט.

ואני לא חושב שאנשים מסתכלים על גברים שמתלבשים עם בגדי נשים כמושא ללעג בגלל שהחברה שלנו פטריאכלית, זה פשוט נראה כמו התגלמות הגרוטסקיות מסיבות אחרות. למה? אני משער שבגלל שאנחנו רגילים לראות נשים בבגדי נשים וגברים בבגדי נשים. במילים אחרות - אנשים עם אוטונומיה שונה לחלוטין, טיפוח שונה לחלוטין, תספורות שונות לחלוטין וכו' אלה אנשים שונים שלובשים דברים שונים בגלל שזה מה שמקובל כרגע, לכן להפוך את זה נראה לנו מטופש, כי זה רנדומלי. גם אם תייצרי סתם בגד רנדומלי, שלא קשור למודל האופנתי של גברים בימינו, זה ייראה מגוחך ויצחקו על זה אם תשימי את זה על גבר. אנשים יצחקו עלייך אם תתלבשי כמו אישה / גבר מלפני 200 שנה, זה לא קשור. לדעתי עצם זה שאנחנו דנים על כך מצביע על כך שלא עברת את ה-phase של "הבנים נגד הבנות", זה קרינג'.

אני באמת מנסה להבין את החשיבה של תועלת מול נזק.
למה שתעשה את זה בשביל ללבוש חצאית? למה? באמת, למה? זו כולה חתיכת בד, למה שתזרוק חלקים נרחבים מחייך בגלל החרא הזה? למה? מפריע לך לשים חתיכת בד שנקראת "מכנס" במקום חתיכת בד שנקראת "חצאית"? אני בטוח שלא. אם הוא היה סובל מדיספוריה מגדרית הייתי אומר חפיף, כי הם באמת מתקשים לתפוס את המציאות כפי שהיא וזה סתם חסר טעם. הוא לא צריך את זה. הוא ליטרלי לא צריך את זה. ומה את מייעצת לו לעשות? לשרוף את החיים שלו בשביל משהו שהוא לא צריך. כפי שאמרתי, לא תועלתני בעליל ובעיקר אינפנטילי. מסכן מי שייפול על העצה הזו ויאמץ אותה, הוא פשוט יהיה מסכן. גם הטיעון של "תתקן את החברה" הוא לא תועלתני בעליל. הוא ימות לפני שלשים חצאית כגבר יהיה מיינסטרים, הוא לא יקצור את פירות ההצלחה בחייו, ולמי אכפת מה קורה אחרי המוות? אז במקסימום היית אחד מיני רבים שהשפיעו בעבר על החברה בהווה, לא מעניין חצי ביצה. יש דרכים הרבה יותר מידתיות והרבה פחות אינפנטיליות לאקטיביזם, לשים חצאית זו לא אחת מהן.
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 28 במרץ 2023
ארגמןן​(אחרת) • 28 במרץ 2023
בנוסף לסעיף 1 ו2 שיולי כתבה,
זה מאד תלוי באיזה סביבה אתה נמצא. ואני לא מדברת על החברה כי לחברה תמיד יש מה להגיד. סביבה הכוונה חברים, משפחה, עבודה וכדומה. אם תתקשר את זה איתם אולי תופתע מהתגובה שלהם (לטובה). ואם הסביבה שלך תקבל אותך כמו שאתה אולי יהיה לך גם יותר נוח וכוח להתמודד מול האנשים החיצוניים.
אולי גם אנשים קרובים אליך יתנגדו לזה מתוך רצון להגן עליך מפגיעה של החברה.. אבל בעיניי אם זה באמת צורך שלך אז אפשר להסביר שמה שיגן עליך מפני החברה זה התמיכה שלהם.