בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מערכה שלישית

RonaD​(טרנסית אחרת)
לפני שנה • 19 באפר׳ 2023

מערכה שלישית

RonaD​(טרנסית אחרת) • 19 באפר׳ 2023
מערכה שלישית
חצופה – מאיה
איזו מנוולת חצופה שקרנית! היא באמת ויתרה עלי ככה? זה לא שלא היו כאלו ש ויתרו עלי בעבר אבל המטומטמת הזאת באמת הגזימה.
אני משוכנעת שהיא כבר שכבה עם האקסית שלה. הרי מספיק שההיא תסמס לה איזושהי תמונה בחליפת עור ואלישבע תרוץ אליה על ארבע, כלבלבה מסריחה
הייתי קשה מדי אליה הרי ברור שהיא לא באמת יכולה להתמודד איתי במלואי.
כואב כואב כואב
למה היא ויתרה כל כך מהר, כל המילים הגבוהות וכל השירים שווים לתחת. 'אוהבת עלק, מסתתרת מאחורי הילדים והנכות שלה .
אני בחיים לא הייתי נוטשת חברה ככה, בטח לא בשביל אקסית
בוגדת עלובה ושקרנית, הרי כבר כמה חודשים היא בהיי קונה כל מני דברים מיותרים בטח אהבה חדשה ישנה. ועושה אותי מטומטמת
מה היא חושבת ש הדשא של השכן כל כך ירוק? הרי היא יודעת בדיוק מה האקסית הזאת שווה
חצופה היא באמת חושבת שהיא תמצא מישהי יותר טובה ממני?
אבל למה כואב כל כך? המנוולת הזאת נכנסה לי כל כך עמוק?
פאסיבית כזאת אבל כשזה מגיע ללעזוב אותי פתאום דומיננטית מה קרה ילדה מי מחזיקה אותך בצוואר תגידי לי
ועדיין למרות שאני אומרת את זה זה כואב בצורה בלתי אפשרית כאילו איבדתי יד או רגל שקראו לו אלישבע
היא צריכה להיות פה לידי , לא בחוץ זה הדבר היחיד שיעשה לה טוב
הרי אני מכירה את זה עכשיו היא תכנס להצפה ותתחיל להתדרדר מחדש בלי האהבה שנתתי
אני לא יכולה ככה לנטוש אותה היא חשובה לי מדי. אני אחזיר אותה לאיפה שהיא צריכה להיות ואתקן אותה.
כן כן אני מודעת לגל הסינוס האירוני שעובר פה אני אולי לא מתמודדת טוב עם בגידה אבל זה לא הופך אותי לאטומה
בנימה ריאליסטית יותר אני לא בטוחה שיהיה לה עכשיו קל , גופנית אני מכירה את המודוס אופרנדי של הגוף שלה והוא לא מתמודד בקלות עם סערת רגשות משהו יאבד בדרך.
פרקטית אני אקח אותה בחזרה אתאמץ ואעשה כל מה שיידרש להחזיר אותה ואולי אני צריכה להביו יותר טוב מה עומד מאחורי ומלפני.
לא איעלב ולא אתבאס אני אעבוד על זה ועל עצמי על מנת להבין אותה יותר וחובה לנתק אותה מהאקסית.
חתיכת מטומטמת עלובה, אבל אני צריכה אותה
ואני אסלח לה על מה שהיא עושה עכשיו אל לא אשכח כי אני לא שוכחת,

אפתית – אלישבע
מסתובבת בבית אחרי שהיא הלכה סופית כל צעד כואב וכל תנועה כואבת כאילו כל מקום שהיא נגעה בי אי פעם כואב. אפתית לא מגיבה שולחת את הילדים לפיצה במרכז רק להיות לבד.
אולי לא טוב להיות לבד אולי עדיף את המולת הילדים? עאלק אלי של מאיה אלא רק אם מאיה לא פוחדת שאיזשהו ילד בן 9 מנסה להשתיק אותה חלילה, זה סוג של פחד חרדתי משתק, חייב להיות לו איזשהו מניע או מניע עמוק או מניע שולי ולא באמצע לא יכול להיות באמצע.
לא כואב לי ולא בוכה כמו שחשבתי שיקרה אלא אפתית כאילו כל העולם יכול לעבור על פני ואני רק אשב בצד.
אני אשמה בטוח אבל בדיוק לאשמה הזאת בחרתי אותה, שתאהב ותבנה מחדש
כי אני לא מספיק טובה
ברור לי מי יעלה עם משפט חסר משמעות חזרנו לזה? הוא אומר במבטא הונגרי כבד
מה שהוא מכוון ברור לי הרי זה מה שניסיתי לתמרן את מאיה לעשות לבנות מחדש משהו טוב מספיק.
אבל זה היה מניפולטיבי אז בניגוד לסתם פתטי עכשיו.
אני רוצה באמת להיות האישה הדומיננטית ולגשת אליה ולתפוס אותה באוזן ולנשק כל סנטימטר ולהכריז את שלי . סוג של פנטזיית שבט דב המערות אבל בדיוק זה אני איילה אני לא ברוד אני לא דומיננטית ולא אסרטיבית וטוב לי להיות ככה פאסיבית, וגם מאיה שלי אוהבת אותי ככה. יש לה אישו עם הקטע של השתקה כביכול אם יש מקום להוציא את הכל אבל רק עלי לא על הילדים שלי אולי זה יכול לעבוד ביקום מקביל.
מה אני מדברת שטויות זו מאיה היא בטח לא תדבר איתי לעולם . תעניש אותי או משהוא ילדותי כזה
עדיין לא כואב אבל עצוב.
חברה מזמינה אותי להרמת כוסית אספרסו לכבוד זה שהיא נקייה מסרטן הבטחתי לה וגם אם אני קצת אפתית אני אעשה מאמץ ואקיים
אנחנו מדברות על הא ועל דא ואני לא מבינה מה קורה
תפסיקי להסתכל עלי כמו כלבלבית מאוהבת הרי ברור שכשמאיה תקרא את תקשקשי בזנב ואת תבואי.
פוס אני רוצה לרדת זה לא הגיוני.
מה לא אהבתי את מאיה? משהו פה לא מסתדר ביג טיים. מרגישה כאילו מישהו מושך בחוטים ואני בובה לא מודעת
ואני עדיין מרגישה אפתית לחלוטין חוזרת לרוני ומתחילה ל דבר שטויות ודיבורי סקס ופלירטוטים וקונדרה הכל מהכל
הפה שלי פשוט לא נסגר ואחרי חצי שעה רוני לוקחת אותי לעשן היא גוינט ואני סיגריה רגילה
רגע אני אומרת אם את נקייה מסרטן מותר לך בכלל גוינטים? אה זה לא רפואי זה מהשמו מארגן לי. מהשמו זה הכינוי שלאיש שגר איתה ומגדל איתה שני בנים בת ושלושה כלבים ענקיים יתכן והם גם התחתנו בעבר וייתכן בהחלט שהם גם שוכבים כשנחה עליה הרוח
היא בטח לא בשבילי, אני לא רוצה אותה האמת היא בהרבה מובנים חולה באותה מחלה שלי המחלה של "אני לא מספיק טובה" רק שלה היה סרטן ולי יש משהו אחר.
אני של מאיה גם אם מאיה עסוקה בחרדות שלה
עכשיו אנחנו באוטו שלי מעשנות עוד
מקשקשות על רומני עבר שלה היא אומרת שהיא שמחה שאני כבר לא עם ההיא (מאיה)
אני לא אני אומרת אני עצובה למרות שזה לא מדויק אני אפתית ומייחלת שהחלום הרע של הימים האחרונים ייגמר והיא תהיה שם .
אז תני לי לשמח אותך אלינקה אומרת ושולחת ידיים למטה.
התחשה מוזרה מדי, לא בגלל שהיא לא מאיה אלא בגלל שאני לא מרגישה כלום.
שום ריגוש שום עונג ושום כלום אז במקום לתת לה להמשיך אני לוקחת את המושכות ותוך מספר שניות המושב ספוג.
רוני אמורה להיות איתי למה? איך? אבל כן במקום אהובתי שנטשה פתאום יש את רוני
האמת אני לא רגילה לזה זה מוזר לי, לא מתלוננת אבל היא לא מאיה ותכלס גם מאיה היא לא מאיה שאני צריכה כי תכלס מעולם לא חשפתי את זה מולה.
ורוני בכלל אוהבת בנים זכרי אלפא דומיננטיים מה היא רוצה ממני?
ואני בכלל נקבת אומגה פאסיבית ובכיינית מה אני עושה פה? אפילו לא מצליחה להרגיש כלום בלי מאיה שלי
אני שואלת אותה, איך אני בכלל יכולה לספק אותך, הרי את יודעת מה אני. אני מכירה אותה מספיק שנים ומכירה את מעלליה אהבותיה וכל הג'אז הזה ואני יודעת מי היא ורואה אותה והיא אותי והשאלה הזאת לגיטימית לחלוטין
היא עונה משום מה את מרטיטה אותה משום מה כי גם היא לא מבינה
פתאום נופל לי האסימון אני המאיה שלה.
וככה ברור לי שמחר בעבודה היא תכתוב על מחברת מיותרת אלישבע ורוני צימן.
היא אומרת לי ואני יודעת שאם היא הייתה מחפשת בן זוג עכשיו היא הייתה בוחרת במישהו אחר. אני יודעת כי אני מכירה את ההיסטוריה שלה. וזו לא אני
אבל אני מרטיטה אותה??? אני המאיה שלה? הרי היא לא רוצה מאיה.
וכך בשבועיים הבאים אנחנו מתקבעות על רוטינה די קבועה פעם פעמיים בשבוע אנחנו יוצאות בערב לאירוע תרבותי כלשהו
בלילה כמה פעמים בשבוע אני מרטיטה אותה ובבוקר רבות, שגרה.
רבות כל יום ואני חושבת שזה בגלל שבעצם היא לא רוצה מאיה. עקרונית אנחנו צריכות להיות יותר מתאימות אנחנו מאותה שכונה שתינו למדנו באותם בתי ספר אותו כלי נגינה שתינו דתלשיות, תיאורטית התאמה מושלמת א ל ההתאמה ממשיכה הלאה בזה ששתינו צריכות להרגיש שאנחנו מספיק טובות ואת זה אני לא יכולה לתת לה.
אנחנו רבות כי אני נרדמת באמצע שיחה אנחנו רבות כי אני לא נותנת לה לענג אותי אנחנו רבות כי אני לא מאיה מספיק טובה . וכי היא בעצם לא רוצה מאיה.
אבל, כנראה זה איזשהו פגם בי אני לא מצליחה אפילו לענג את עצמי רוני מנסה כמה ואני חייבת לעצור אותה כי אני לא מרגישה דבר.
אגב אפילו אז לא חשבתי שזה קשור לתרופות\

הצילבה מתחנפת ואקסיות מאיה
זה התחיל מזה שהיא הייתה צריכה להביא לי משהו שנשכח מאחור אחר כך לפני שהלכה חיבקתי אותה ולא הסכמתי לעזוב ככה כמה דקות שלמות פשוט חיבקתי את המטומטמת שאהבה נפשי ולא נתתי לה לעזוב.
חטיפה? אולי. נדרשת? בהחלט. חברותי מנסות לשכנע אותי שהכל לטובה הרי במילא תוך כמה זמן היא תהיה סיעודית
אז סיעודית בעתיד ופסיכית בהווה? למה את צריכה את זה? אובייקטיבית לא
אנחנו מתחילות קצת להיפתח .
רוני לא רלוונטית, אלי אולי התאהבה בה אבל לא באמת אוהבת אותה, האמת הן דומות מדי בצרכים ובצומי בשביל לעשות טוב אחת לשנייה. אלי יכולה אולי להרטיט את רוני ורוני יכולה לתת לאלי את אותה תרבות שממנה היא מגיעה אבל על מוסיקה קלאסית והרטטה לא בונים זוגיות.
לאקסית שלה יש הרבה יותר כח עליה אבל משום מה היא לא בתמונה
אולי היא כועסת עליה שהלכה אלי או אל רוני, ג'די וסחבהו מעוניינים לדעת אולי.
אחד הדברים שמעולם לא היה לה זה טיפוח נשי לק אודם להוריד שיער כמו שצריך ולא סתם לגלח
וזה משהו שהיה חשוב לה אני זוכרת
אז הצעתי לה לבוא אלי לפתוח בקבוק יין ולעשות ערב בנות ללא מחויבויות.
קניתי לה מתנה חצאית עור מיני וחזיית תחרה שזה משהו שמעולם לא קניתי לה , קניתי לה בגדים בעבר ועזרתי לה לבחור בגדים כי הטעם שלה מזעזע אבל ביגוד סקסי לא יצא ובטח לא כזה.
היא הגיעה והתחלנו משחק מקדים של להוריד שערות ולשתות יין אדום
בהתחלה היה הכל טוב כמעט אפילו קראתי לה אלי שלי אבל משהו הטריד אותה
לא ייתכן שזו הייתה רוני למרות שטכנית היא לא סיפרה לה בדיוק מה אני מתכננת, פשוט אני לא חושבת שאפשר לבגוד במישהי שחייה עם גבר בביתה.
משהו הטריד אותה והיא ניסתה להסתיר אותו טענה אולי לא נעים לה מרוני או היא מתאהבת ברוני.
לא קניתי את זה רוני מעולם לא יכלה או רצתה להיות תחליף ראוי אלי
ואלישבע צימן יודעת זאת היטב.
שילחתי אותה לדרכה והלכתי לישון, אפילו לא בכיתי.
אני חושבת שהיום אני יודעת טוב מאוד מי הרימה את ראשה באותו הבוקר והטרידה את אלי שלי
אבל אז עוד לא ידעתי בוודאות אלא רק אחר כך.

אקסית- אלישבע
האקסית שלי נעה בין כעס ושביעות רצון אלו שני המצבים היחידים שיש, יש לזה תסמונת אישיותית עם הגדרות ואבחנות. המטוטלת נעה והיא פה המטוטלת נעה והיא שם
היא עד עכשיו לא באמת לקחה חלק בענייני כי המטוטלת הייתה שם. אבל עכשיו שעניינים עם רוני התחילו להתקבע לריב, תרבות והרטטה המטוטלת התחילה לנוע לכאן.
היא דרשה שאשלח לה זר פרחים לעבודה וטענה שתגיע בערב להרים כוסית
הגיעה בערב ומזגנו כוסות ואז תוך כדי היא וידאה שמאיה תדע שהיא שם שותה כוס יין אדום.
אחרי שהרמנו כוס יין אני הלכתי לדבר עם רוני והיא הלכה לביתה.
למחרת בבוקר היה טורנדו מאיה בעיצומו בערך בשש בבוקר היא הגיעה לבושה בגופייה שאהבתי והיא ידעה זאת היטב.
לפעמים כשאנשים שותקים זוהי הקללה הגדולה ביותר, מאיה צעקה ושתקה כאחד
יש משהו באנשים כועסים שמוציא את האישיות הבסיסית ביותר שלהם ומאיה הייתה יפה גם בכעסה

לא ששכחתי אי פעם שאהבתי אותה, בכעסה היא הראתה כל כך הרבה כח ויופי שאני הוצפתי מחדש.
קצת מסוכן להיות מוצפת כאשר אהובתך מאיימת ומחרפת אותך אבל זה כן אפשרי ואני חוויתי את זה.
דבר מעניין הוא שמאיה לא ראתה את רוני כשווה אבל את יהודית האקסית ממנה היא חששה.
אז כל עוד הרטטתי את רוני זה לא באמת הפריע לה אולי כן הפריע לה אבל היא לא חשה איום
יהודית לעומתה הייתה אופרה אחרת לגמרי. יהודית איימה עליה בממד הרעיוני
למה רעיוני כי למרות שפחדתי מיהודית מהרבה סיבות אף פעם אז ואחר כך לא היה שום סיכון לבגידה.
לאחר מכן היא ויהודית ישבו ביחד היה זה מחזה מדהים בהרבה מובנים ואני פרשתי לביתי.
דיברתי עם רוני שלמעשה הייתה היחידה שלא השתתפה בחגיגה. הסברתי לה את שארע, התנצלתי על פגיעה כלשהי . היא בהתחלה התנצלה גם ו איחלה לי טוב וגם כשרבנו יום לפני בבוקר אמרה לי אני מבינה.
ואז האשימה אותי באונס.
זה כבר היה הסוף מבחינתי של היום הזה.
פרשתי לחדרי והשערתי בחוץ את כל העולם ויומרותיו.
הדבר המעניין היה שלאורך כל התקופה לא בכיתי ומחוץ לאי היכולת לסיפוק עצמי לא הייתה לי שום תגובה גופנית. שום מכות ושום בכי.
קצת פחות משנה לאחר מכן נפל לי האסימון
הקושי הגופני שהרגשתי שנה לפני הרי נעלם עם הורדת התרופות ועכשיו לא לקחתי את התרופות הישנות אלא תרופות אחרות שתופעות הלוואי שלהן הן אי שליטה בדחפים
בובה על חוט מישהו?
בובה יורדת מחוט – מאיה
תמיד לאלי שלי תהיה פינה רכה לרוני , לא בגלל שרוני היא בנאדם טוב אלא בגלל שאלי מרצה היא רוצה שכולם יאהבו אותה ומי שלא שיעריך אותה וככה היא מתנהלת שנים. אבל יש שתי נשים שלוש נשים שמבינות את הכוח שזה נותן על אלי, אני שאוהבת אותה ובחיים לא אעשה בזה שימוש לרעה, יהודית שבחיים לא עשתה בכוח על אלי שימוש לטובה ועכשיו רוני שנראה לי שמבולבלת מכוח
אני מנסה לשמור עליה מחוץ לחיים שלנו לא בגלל שאני לא סומכת על אלי אלא בגלל שאני לא סומכת על רוני לא בגלל שאני שונאת אותה ולא בגלל שאני פוחדת שהיא עלולה לגנוב את אלישבע אלא היא עלולה גם בלי כוונה לעשות לאלי רע. לא שלא מגיע לאלי מכות בטוסיק אבל במחשבה שנייה היא תהנה מזה יותר מדי.
אני חושבת שאני מבינה מה אלי שלי רוצה ואני מוכנה לתת לנו לפחות את ההיבטים המיניים של זה אבל היא רוצה עוד ואני מנסה למנן את מה שאני מוכנה ומה שלא
בהרבה מובנים זוהי חזרה על ההתחלה שלנו רק שמי שמושכת בגלוי זו הילדה ואני צריכה להחליט איזה חלק מזה אני מנכסת לעצמי.
רק כשאלי ירדה מהתרופות וחזרה לתרופות הישנות לי נפל האסימון שכל הקניות המוגזמות וההרדמויות והסקס הבלתי מספק איתה בלילה נעלמו. אני לא אומרת שהפרידה שלנו והרומן המוזר עם רוני קשורים ישירות להשפעה תרופתית אבל אני מסופקת שאין השפעה בכלל ואני לא אתפלא אם הן היו המניע.
אני לא מנסה לתרץ תירוצים בשבילה או בשבילי אלי אחראית להסתבכות הזאת ולכל מה שהיה ויבוא עוד, אם יבוא בעקבותיה.
החוזה – אלישבע
כשהצעתי למאיה להתחתן היא סירבה לא בגללי אני חושבת אלא בגלל כל המעמד. אם היה אז טקס חילוני לסבי שלא כולל בתוכו סלבריטאי מזדקן כמקביל לרב ושמלות לבנות אולי היא הייתה מסכימה לא יודעת, אבל אז לחתונה היא אמרה לא ברור ולא מתפשר.
אז הצעתי חוזה, חוזה אהבה והשתייכות ושיתוף וכמובן יחסי ממון ודאגה לזכויות הילדים בעיזבוננו.
הקול ההונגרי הגיע כצפוי נו באמת יליזבטה את מה שלא הצלחת להעמיד על סדר היום את עכשיו מנסה להעביר ככה? הוא צדק כמובן אבל התעלמתי כי היו לחוזה עוד מטרות לגיטימיות יותר
אני יודעת שזה לא לגיטימי מה שאני עושה האמת, אבל אני לא באמת עושה את זה, זה לא שאני אבוא אליה בדרישות על משהו שהיא לא מודעת אליו. זה יהיה מטופש ולא ישיג את המטרה בכלל במילא. אבל זה אולי ייתן לי את האומץ לחשוף את זה לפניה . היא תוכל לקבל את זה או שלא וזה יהיה זה.
ישבנו בבית הקפה האהוב עלינו וניסחנו חוזה , יצא חוזה סקסי לחלוטין ולא רלוונטי ברובו כי ורוב מה שכתוב בו היה מנוגד לכל חוק . אבל הוספנו עוד רעיון שמאז גם ממשתי אותו

מאיה ואלישבע תערוכנה הסכם ממון פומבי אשר ישלים היבט זה.
מאיה ואלישבע תערוכנה כל אחת בפני עצמה הצהרה המתווה את דרכי הטיפול שהן מתוות למצב בו לא תהיינה ביכולת קוגניטיבית להחליט על המשך דרכן
מאיה ואלישבע מתחייבות לדאוג לקיומן של הוראות אלו אחת והשנייה בהסכם זה
יתר החוזה היה פשוט שיוך, אני שלך ואת שלי ואוני מוותרת על כל זכויותיי כפרט ואדם ועל כל סעד חוקי או אזרחי לטובתה של מאיה.
על כל אלה לא הייתה לי התלבטות , אפילו לרגע ויעיד ההונגרי בהיעדרו
ואז הופיע הסעיף הבה מאיה מצהירה כי היא תתמוך בתהליך ההתפתחות של אלישבע
וזה היה הסעיף אשר עליו יצא קצפו ההונגרי, כי בהיותו יציר דמיוני הוא ידע בדיוק למה התכוונתי
באותה המידה לדידו היה יכול להיות כתוב שם ומאיה תתקן את אלישבע.

חוזה זוגיות מחייבת – מאיה
אני לא צריכה חופה וקידושין בשביל להיות מחויבת, אני לא צריכה גם חוזה. אבל אלי שלי מאמינה שהיא צריכה ולי זה מספיק.
אני לא בטוחה שהיא צודקת אבל יש בזה כמה דברים חשובים, לדוגמא ההנחיה מה קורה במקרה שהיא או אני מגיעות לדמנציה. זה לא מחויב המציאות ואני בהחלט מאחלת לה ולי שעד יומנו האחרון נהיה צלולות וחדות. אבל אני לא ממש רוצה להגיע למצב כזה בלי ידיעה ברורה מה היא הייתה רוצה שיקרה.
יתר החוזה היה סעיפים של סקס ואהבה אין רע בזה. אני יודעת שהיא משויכת לי, פשוט בגלל שאני מכירה אותה ויודעת שככה היא מביעה אהבה.
אבל היה דבר אחד מכל טקס הנישואין שכן רציתי. ואז הלכנו לחפש טבעות.
בסוף ,הגענו יחד עם כל הזוגות שבדרכם לחופה לחנות ברמת גן, בבורסת היהלומים ומצאנו שתי טבעות זהב עם אבן בודדה ואלי הציעה שנכתוב על הטבעת את ההצהרת אהבה שלנו בכתב עברי עתיק.
אני לא יודעת מאיפה היא הביאה את זה אבל אני ידעת שכשהייתה קטנה כאשר דרשו ממנה בבית הספר לעשות שיעורי בית היא הגישה אותם בכתב עברי עתיק ומאז הפסיקו לבקש.
אלופה לפעמים , אבל כדאי שהמאלציק שלי לא ישמע על זה כי הוא בטוח ינסה את זה על המורים שלו.
תרופות – אלישבע
הפסקתי עם התרופות החדשות בערך שנה וחצי אחרי שהתחלתי עם בצקת מטורפת שמנעה ממני לנעול נעליים , עם עשרים קילו משקל עודף ועם היסטוריה בעייתית.
וככה חזרתי לתרופות הקודמות, הוספתי לתוקף שלהם למעשה עוד שנתיים וחצי שזה לא רע .
מצד שני גם יתר התופעות האפשריות חוזרות ואני יודעת שאם אקח מינון גבוה מדי הרגליים שלי יתחילו לזוז מעצמן. וגם הקול ההונגרי מזכיר לי יליזבטה בלי פוילאשטיק טוב?
מבטיחה בלי מניפולציות בלי שקרים
אבל הצד השני יוצר בעיות הסדרי הראייה נעלמים ואני מוצאת את עצמי בין הפטיש לסדן
והגוף חוגג , כל עימות עולה לי בגוף ואני לא יכולה להסתיר ממאיה שלי עימותים גם בגלל שזה פוגע גם בה
וגם בגלל שהגוף מונע ממני להסתיר היא רואה אותי בדרך כלל זה כיף , גם אם זה הופך להרצאה.
לפעמים זו הרצאה שמתחילה ביקירתי האהובה בואי נדבר היום על נושא הגבולות מול הצד השני.
ולפעמים זה מתחיל באין למידה לא משנה מה יאכילו אותך אין ראש אה?
שני הפורמטים מקובלים ואהובים כי זה מגיע ממנה ואני יודעת שבדיוק כמו שאני צריכה את זה גם היא.

חול – מאיה
סוף סוף חול , רק אני ואלי שלי לבד בלי אף אחד הולכות קילומטרים ברחובות העיר, הנכה שלי מוכיחה שכאשר היא מאוזנת היא סופר וומן מרחוב ריינס
משוטטות בעיר מטיילות ופשוט חיות לבד בלי ילדים בלי אקסיות ובלי רוניות בלי עבודה ובלי שום דבר של רוע על הראש. אנחנו שטות מסביב לאי חופים לבנים וסירות מרוץ
אני לוגמת קוקטיילים בתוך אננס והיא ואני נהנות ביחד בעיר העתיקה המקומית
תמיד אמרה לי שהיא רוצה להגיע לפיג'י באיי פולינזיה, דיברה על זה מההתחלה כשהיכרנו. עקרונית קשה לראות את האשכנזייה הזאת מסתדרת באי טרופי שכולו כמעט חוף אחד גדול וג'ונגל אבל הטמפרטורה לאורך כל ימות השנה היא עשרים ושלוש מעלות
אני יודע למה דווקא פיג'י זו פנטזיה שלה וזה לא באמת מפריע לי האמת אני מעדיפה להתמודד עם פנטזיה רחוקה ופחות ריאלית מאשר עם פנטזיות קרובות שדורשות הרבה יותר להתגשם.

בית חדש - אלישבע
אחרי שחזרנו מחול הגיע הזמן למצוא מקום לגור הבית שלי גדול ורחוק והדירה שלה קטנה ראיתי דירה בעיר הסמוכה אבל במרחק של קילומטר מהדירה שלה ובית הספר של בנה מה שיותר חשוב.
דירת דופלקס בבניין של חמש קומות, מי צריך יותר. שתינו שונאות את מגדלי המגורים החדשים שפשוט נראים כמו קן נמלים הפוך.
שלושה חדרים ועוד סלון קטן בקומה העליונה וחדר שינה ענק וממד וסלון למטה
מטבח פתוח ענק ומדרגות טובות ורחבות בין שני הקומות. בסלון העליון ישנה נישה שבנה יאכלס בשלב הראשון ובשלב השני העברתי את חדר העבודה שלי לשם את בנה לחדרו של מאלציק אדין ואת האחרון לממד במקום חדר עבודה בשבילי.
החדר שלנו הוא ענק עם חדר ארונות ואמבטיה ושירותים .
אנחנו נהנות לקנות רהיטים ביחד.
היד המוכשרת שלה בבישול עובדת שעות נוספות גם בעיצוב הבית
הסלון נראה לי גדול מדי וריק ישר היא לקחה אוי לקנות שטיח שמשנה את התמונה לחלוטין ואני חייבת להודות שהרהיט היפה ביותר בסלון הוא התמונה שהיא קנתה לי ליום ההולדת
עכשיו יש גם מקום ומיקום לארח. גם משפחה שבקושי היו מגיעים ליושבי הנידח וגם חברים.
גם חברים שלה וגם חברים שלי .
הכרתי את חלק מחבריה ואפילו יצאנו ביחד אבל לא היו יותר מדי הזדמנויות כאלו של שילוב מלא.
כחודש אחרי שעברתי עברה גם חברת ילדות לשלי אותו הרחוב מה שבכלל שדרג את חיי החברה שלנו.
מאלציק תרי – מאיה
כשנכנסנו לבית החדש תהיתי אם זה ייתפס כבית שלה ואני בת הזוג המתארחת או בית באמת של שתינו.
אני לא מפקפקת בכוונות של אלי שלי אין לי ספק שמבחינתה זה הבית של שתינו. אבל הייתי מסופקת עד כמה אלי תוכל להעביר את הכוונה הזאת לילדיה
הופתעתי בהתחלה האמת מאלציק אדין קיבל אותה מדהים בעיני שילד על הרצף מסוגל לקבל שינוי כזה בקלות ואת בני הוא ממש אימץ עד שאלי התחילה קצת לחשוש שהמאלציק שלי לא ידע להעמיד לו גבולות לו.
מאלציק דווה קיבל את שנינו בסטואיות גמורה כחלק מהמשפחה ואפילו ירד כל ערב אלי בבקשה שאשזור לו צמה מה שאלי ממש לא ידעה איך
מאלציק תרי זה סיפור אחר הוא בדיוק הגיע לגיל שבו בודקים גבולות באופן תדיר ואלי שלי איך לומר לא ממש טובה בלהעמיד גבולות לא לאקסיות ולא לילדים.
לזכותה או לחובתה ייאמר של מאלציק אדין היא העמידה גבולות גמלה אותו מול עיני מפעילויות מיניות פומביות ומאלציק דווה לא היה צריך גבולות הא היה חוצן כמוה והיה צריך מישהו שישבור לו גבולות יותר מאשר יציב אותם
מאלציק תרי הוא ילד מקסים אבל בשלב הזה הוא היה חייב גבולות סופר נוקשים ואלי, היא אלי, היפית שמשוכנעת שהגבול היחיד שילד צריך הוא חיבוק
אבל על מנת לשמור על הבית ועל היושבים מחיכוכים סוכם שמאלציק תרי הוא הבן שלה ולכן היא תתמודד אתו והיא תעמיד לו גבולות שאני אגדיר
ככה סוף סוף אני לא אהיה הרעה והילד יקבל את מה שהוא צריך דרך דיקטטורה הורית אוהבת מאלי.
אבל הבעיה האמיתית היא בכלל תפיסתית וזה ברו ר לי שאני לא אצליח לשנות את אלי וילדיה
מבחינתי בית זה המקדש שלי בעיקר שבו אני חופשיה הוא לא עבודה או בית של מישהו אחר.
בפראפרזה לקרדו לרובאי של המארינס
זה הבית של והוא שלי ואני שלו יש עוד הרבה כמוהו אבל זה שלי.
זה מצד אחד ומצד שני יש את העניין של כבוד לבית שלפעמים נראה לי שאלי ממש לא מבינה . מבחינת אלי בית הוא מקום לא שונה מכל מקום אחר בו היא בדיוק כמו שהיא בכל מקום אחר.
מצד אחד זה מקסים זה אותנטי שאלי היא תמיד אלי בכל מקום מצד שני היא מפסידה את כל השחרור של להיות בבית שלך פשוט אין לה מושג מה זה
אני אומרת לה מדי פעם שאין לה מושג ירוק מה זה בית שמבחינתה זה ארבע קירות
אבל זה לא נכון חייב היה להיות תחושה של בית בישוב שהיא גרה אמנם בעידודי האקטיבי אבל היא השקיעה את הדם יזע ודמעות בחצר של הבית שלה ואחר כך האמת אפילו שיפצה במו ידיה הגמלוניות את הקומה התחתונה כממלכה למלציק דווה .עשתה וטעתה עשתה ופירקה ועשתה הכל מחדש.
אבל לא היא ולא ילדיה לא מכבדים את הבית והרהיטים אני משוכנעת שאלי דווקא מגיעה מתפיסה של רהיטים הם חפצים שמשתמשים בהן ואז אם הם מתקלקלים קונים אחרים היפית כזאת.
אני רואה בכל רהיט את ההיסטוריה והמאמץ שהביאו אותו לפה אני מקצינה את זה רק בשביל להבהיר את ההבדלים בינינו. אני לא אומרת שאני צודקת והיא טועה ויש מספיק נושאים שכן אבל אני צודקת לי ואם זה הבית של שתינו אז גם לי יש מקום.
אלי שלי שתהיה בריאה מקשיבה בסבלנות ואפילו שואלת איך היא יכולה לעשות את הבית יותר שלי אבל היא לא ממש מבינה ולא פתוחה להבין על מה אני מדברת
היא עקשנית בנושאים האלה. זה לא שהיא חושבת שהיא צודקת גרוע מזה היא לא מצליחה לתפוס שיכול להיות משהו אחר.
זה לא שהיא לא אוהבת ולא מכבדת אותי אבל אני מציבה לה די הרבה אתגרים שאני יודע שהיא לא יכולה לעמוד בכולם. לא שהם מסובכים בשבילי הם טריוויאליים לחלוטין אבל בשבילה הם בלתי אפשריים
הייתי יכולה לחפש את המטבע תחת הפנס ולטעון שזה פשוט הבתים השונים שבהם גדלנו אבל זה בטוח מעבר לזה. בטוח יש משהו מעבר לספה האשכנזית והספה ה פרנקית.

שאלו תשובות וסיכום מערכה 3 ג'די וסחבהו
אז נו מי רצח את ארלוזורוב? נו אוף איתך טוב במקור נאשמו שניים אחד הורשע ואחד זוכה המורשע ערער וזוכה במשפטו השני. אבל אם ראיתם את הסדרה הקיבוצניקים הייתם יודעים שפנדה סבו של יאיא קרפטיג יודע לכו תשאלו אותו ועופו מפה.
על איזה ספות מאיה מדברת בתור הספה האשכנזית והספה הפרנקית? שתי הספות ככבו בדרמה של הטלוויזיה הלימודית (החינוכית היום אז הלימודית) שענתה לשם המשמעותי "שתי הספות". הדרמה היא על הזהות החצויה או משבר הזהות של הילדה מרים שנולדה למשפחה בה האב פרנקי והאם אשכנזייה . ההתעמרות של החברה בה וקשייה בכלל.
למה פרנקים ולא פראנקים הרי זה נהגה אותו דבר? פראנק זו המילה ביידיש לפרנק ההבדל בהגייה הוא תהומי כי פרנק יש פתח מתחת לריש ולפראנק צירה. פרנק פירושו בעברית אדם שנולד בפרנקיה
פרנקיה היא צרפת ותושבי המגרב כולם נשלטו על ידי צרפת ולכן נקראו פרנקים יש להניח שהצורה היידישאית הייתה תרגום ורק אחר כל נהייתה לשון זלזול
מה זה קרדו לרובאי של המארינס? קרדו הוא קטע שפירושו אני מאמין ולכן קרדו לרובאי הוא אברהם פריד שר משיח לגדוד 12 של גולני. לא באמת ,קרדו לרובאי הוא המנון רובאי המרינס שמופיע בסרט פול מטאל ג'אקט, באמת. אגב רק להראות את רמת התחקיר שאנחנו מבצעים פה , פול מטאל ג'אקט הוא סוג של כדור רובה שאינו חלול אלא מלא בעופרת. ג'די וסחבהו מצהירים שאין להם מושג ה זה עושה לכדור כי כשהם היו בני 18 לא היה צבא
למה אלישבע מזכירה את חברת הילדות? מאותה הסיבה שבמערכה הראשונה אמרנו שהשריטה של מאיה מורכבת . כי היא תירה במערכה הרביעית או החמישית
איפה טיילו החמודות? מלטה. שהו במלון ליד וולטה הבירה והאי המדובר הוא אי לא מיושב בשם קמינו שנמצא בדיוק בין האי הראשי מלטה והאי המשני גוזו
למה אלישבע שכבה עם יהודית ורוני? היא לא למען האמת היא גם לא הייתה במצב להגיע לסיפוק מיני אםילו עצמי באותה התקופה וניתן לומר שלא מאז בכלל
האם אלישבע עדיין אוהבת את רוני ? בהרבה מובנים רוני היא אלישבע ואלישבע היא רוני. אלישבע לא אוהבת את עצמה, בטח לא בימים אי זוגיים ומכאן ש אלישבע אינה אוהבת את רוני ורוני אינה אוהבת את אלישבע. מה שכן אלישבע מעידה שהיא מוצבה בתור המאיה של רוני וכך רוני אולי אהבה אותה. בטוח שיש לה פינה רכה לרוני, מאיה אמרה ומאיה בדרך כלל לא טועה בדברים כאלו, אבל לא סביר שמאיה מבינה שזה בעצם היא.

סיכום
השריטה של מאיה יוצאת במלוא הודה בזה שהיא לא באמת רואה את מערכת היחסים של אלישבע ורוני בתור איום למרות ש אלישבע מבלה עם רוני הרבה יותר מאשר עם יהודית, האם יהודית מאיימת על מאיה לא אבל על אלישבע כן לא באהבה אלא בהשפעה . מאיה יכולה להגיד עד מחר שהיא ל א מפחדת אבל האני לא מספיק טובה של מאיה לפחות פה יצאה אך ורק עם יהודית, מאיה לא חוששת לעצמה אבל היא כן חוששת מהכוח שיש ליהודית על אלישבע. שיכול להביא את אלישבע להחלטות לא נכונות ולמקומות לא טובים. וזה קרה בזעיר אנפין גם כאן. לא בצורה טראגית אובייקטיבית אבל זה בהחלט היה מספיק בשביל שמאיה תוציא את השד האמיתי שלה. מאיה חרדה שישתיקו אותה או שתצא מטומטמת.
משפט המפתח שאומר אני לא מספיק טובה נאמר גם בן רוני לאלישבע באחד מריבי הבוקר.

מדוע אלישבע הולכת בסוף עם מאיה, מעבר לזה ששתיהן עדיין אוהבות. אחד הדברים שאלישבע מעריצה במאיה שהיא עושה מעשים וגם אם המעשה הוא לא חיובי אבסולוטית או לא חיובי לאלישבע היא עדיין מעריכה אותה על זה. יכול בהחלט להיות שבמבחן פתיחות אפיסטמית היא תצא גבוהה בדיוק כמו מאיה
מצד שני אלישבע לא יכולה ללכת עם רוני או יהודית כל שהברירה שלה היא או לחזור על ארבע למאיה או להישאר לבד ובברירת מחדל העצלנית הייתה נשארת לבד אבל המעשים של מאיה הוכיחו לאלישבע שהיא התשובה והאמת לא אכפת לה ללכת על ארבע למאיה. בגלל זה החלק הבא מדבר על חתונה ולגבי חתונה אין לאלי שום ספקות היעדרו של הקול ההונגרי מעיד על כך, לגבי החוזה עוד פעם האי הבנה הבסיסית בין השתיים היא לגבי הדברים של אלישבע. מאיה רואה אותן כמיניים ,ואכן בהגדרת החוזה אם תקראו אותו תסמיקו
אבל במהותם הן לא והמיניות פה היא מסווה. למעשה אם היינו מעמידים אופציה תיאורטית לאלישבע של לקבל את התיקון שלה מיני או לא, אין ספק כי היא הייתה בוחרת בתמה המינית הסוטה הקטנה, אבל בהחלט ייתכן שאם היא הייתה מאמצת את הפן הלא מיני אולי בסוף הסיפור היא אולי אפילו , קצת הייתה אוהבת את עצמה.
בפעם ראשונה במערכה הזאת גם נוגעים בהבדלים היותר קמאיים של השתיים מה שמאיה מתארת זה בעצם הבדלים שנוצרים במשך השנים הראשונות של ההתבגרות כאשר שתיהן ראו את משפחותיהם. האם ההבדל הוא רק עדתי? לא. אבל הוא כן בנגזרת של הקיום שבה נמצאת תרבות.
השתיים עושות עוד טעות שהיא אינה דילמה, הרי לאלישבע יש מצפון הונגרי שמציף דילמות והוא שותק.
אלישבע מוכנה לעשות הכל על מנת לרצות את האלתר אגו של מאיה שהושתק עם השנים מצד שני זו טעות להניח שאלישבע מסוגלת בכלל .
בנוסף, הניסיון הזה לא יעבוד על מאלציק תרי לאורך זמן.
הדבר האחרון שרצינו לגעת במסגרת האתנחתא הלא כל יודעת הזו הוא שמאיה אולי חושבת שהיא רוצה שהבית יהיה של שתיהן אבל המשמעות של ההבדלים הפסאודו תרבותיים שדי מהר, למרות הרצון הכן של אלישבע לרצות את מאיה ביחד אם חוסר היכולת שלה להבין בכלל על מה מאיה מדברת חוסר השייכות של מאיה לבית החדש יחמיר ויהיה לרועץ לכוונות הטובות של שתיהן. במאמר מוסגר יש להניח שעד הספר הזה אלישבע עדיין לא תבין, ואולי גם עכשיו לא.