צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איזה מקום יש לנשלט/נשלטת בזוגיות?

666Rom{VDom}
לפני 10 חודשים • 1 ביולי 2023

איזה מקום יש לנשלט/נשלטת בזוגיות?

666Rom{VDom} • 1 ביולי 2023
מן הסתם הרצונות והצרכים של השולט באים ראשונים אבל איפה לדעתכם עובר הגבול?
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 ביולי 2023
זה לא באמת עובד ככה… וזה בכלל לא מן הסתם.

אם מערכת היחסים היא לטווח ארוך, הצרכים של שני הצדדים חייבים לקבל מענה.
    התגובה האהובה בשרשור
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 1 ביולי 2023
בתור דינוזאור ומוותיקי הכלוב,

זוגיות לטווח ארוך צריכה לקחת בחשבון שאנשים משתנים עם הזמן והצרכים שלהם משנים יחד איתם.

ראיתי הרבה זוגות בידיאסאם חלקם נשואים וחלקם לא.
לא ראיתי זוג אחד שבו הפרקטיקה של יחסי השליטה המשיכה יותר משנים בודדות באותה מתכונת.
ואז או שיש פרידה או שיש גמישות של הצד השני והתאמה מחדש ואז זה שורד וממשיך.
או שהזוגיות גמישה או שהיא נשברת.

פעם אמרתי לעצמי שאם אפילו
yoga hot wife ובעלה נפרדו
אז כנראה שזה באמת בלתי אפשרי שימשיך לאורך שנים.

כך שהגבול עובר קודם כל איפה שאתם מחליטים ,
והגבול מתעדכן כל הזמן. ( בערך כל כמה שנים )
תלוי התפתחות אישית של כל אחד מהצדדים, ילדים שנוספים, קריירה וכו.
Kim carnes
Kim carnes • 1 ביולי 2023
תמיד יש מקום
כולנו קודם כל בני אדם
אחכ חשקים תשוקות אהבות
זו מערכת יחסים לכל דבר
ואם אין הקשבה
חיבור נכון
והבנה הדדית
אין כלום
בטח אין מקום
לשאלה הזו בעייני

שבת שלום
natural slave​(נשלט)
natural slave​(נשלט) • 1 ביולי 2023
המקום ששני הצדדים מחליטים ומגדירים שהוא יהיה בו , זה שהוא נשלט זה לא בהכרח שזה שחור או לבן מוחלט, בחיים המודרניים יש עוד המון רבדים שצריכים להלקח בחשבון והחיים הם דינמיים עבור שני הצדדים.
נימרייה​(שולטת)
נימרייה​(שולטת) • 1 ביולי 2023
התשובה הקצרה: הצרכים שלי לא תמית באים לפני הצד הנשלט והגבול נקבע ביחד.

התשובה הארוכה:

לא יודעת אם הרצונות והצרכים של הצד השולט באים קודם. הייתי מנסחת את זה אחרת. לצד השולט יש את האחריות לדאוג ולוודא שלנשלט טוב והוא מקבל את כל מה שהוא צריך כדי שזה יהיה קשר בריא ובטוח, בכל תחום שבו הצד השולט מקבל החלטות בילעדיות עבור שניהם.

כול זוג כזה יושב וביחד מחליט באיזה נושאים לצד השולט תיהיה האחריות לקבל החלטות. ובכוונה מדובר באחריות, ולא בחופש, כי אם הצד השולט יקבל רק החלטות שמקדמות את האינטרס האישי שלו ויתעלם לחלוטין מהצרכים של הצד הנשלט לא מאמינה שקשר כזה ישרוד או יהיה בריא לצד הנשלט.

אני חושבת ששיחות כאלו על חלוקת האחריות צריכות גם להיות חלק מהשגרה ולהתקיים ככול שהקשר מתחזק וככול שחולף הזמן. כמו שציינו פה, מערכות יחסים משתנות עם השנים. בכל פעם להתאים מחדש את אותם התחומים ואת ההגבלות שיש לכל צד.

למשל אנחנו רגילים לחשוב ישר על כל הקשור במין והחלטות שנוגעות לתחום הזה אבל יש עוד המון דברים פרט לזה. למשל דוגמא: אם אנחנו גרים ביחד שולטת ונשלט ואנחנו צריכים לקנות רהיט לבית, מי מקבל את ההחלטה הסופית אם יש מחלוקת?
מי יקבל החלטה לאן טסים השנה לחול?
אצל איזו משפחה עושים את החג?
ועוד המון החלטות שצריך לקבל כזוג.

יש כאלו שיחליטו שהצד השולט הוא המחליט והאחראי הבלעדי בקשר, יש את אלו שיחלקו תחומי אחריות. בכל מקרה זה דורש תקשור פתוחה וכנה כדי להצליח לנווט את זה.
קטלב​(מתחלף)

Re: איזה מקום יש לנשלט/נשלטת בזוגיות?

קטלב​(מתחלף) • 1 ביולי 2023
666Rom כתב/ה:

אם הרצונות והצרכים של הנשלט לא מקבלות מענה, למה הוא שם מלכתחילה? לא הוא נשאר שם?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

666Rom כתב/ה:

ממש לא מן הסתם, לדעתי אף בכלל לא. אולי אף להיפך - לפעמים זה נראה שהנשלט הוא זה שמכרכרים סביבו והשולט הוא זה שעושה דברים, ולשולט יש יותר אחריות כי הוא צריך גם לשמור על הנשלט.

אבל גם זה תיאור פשטני מאד. בתכלס זוגיות חייבת להיות שוויונית, מהבחינה שלשני המשתתפים יש ערך שווה והרגשות של שניהם חשובים באותה מידה. הם עשויים להתייחס זה לזה מאד שונה, עשויה להיות ביניהם היררכיה, מן הסתם הצרכים שלהם נבדלים... אבל שניהם צריכים לקבל מענה לצרכים שלהם ושניהם צריכים לכבד ולהעריך ולהוקיר זה את זה.
בעיני כל פורמט שבו צרכים של אחד הצדדים, לא חשוב איזה, "תמיד באים קודם" זה לא זוגיות טובה אלא מערכת יחסים מתעללת. אף אחד לא צריך להיות במקום שהוא תמיד פחות חשוב. זה נשמע לי נורא.

אז לשאלתך, איפה עובר הגבול, בעיני הגבול עובר בסבל. אם כולם מרגישים טוב אז יופי. ברגע שמישהו מרגיש שהוא תמיד פחות חשוב - מבחינתי זו בעיה חמורה.

לשלוט לא אומר להיות אנוכי. אלא - לשלוט. לקבל החלטות, להוביל. זה כולל לקחת בחשבון גם את צרכי הזולת ולא רק של עצמו. מי שלא מסוגל לעשות את זה, לדעתי לא כדאי לו להיות שולט בכלל. הוא עלול להיות מסוכן לפרטנרים שלו. אפילו בלי כוונה.
קטלב​(מתחלף)

קטלב​(מתחלף) • 1 ביולי 2023
יולי Yuli כתב/ה:
666Rom כתב/ה:

ממש לא מן הסתם, לדעתי אף בכלל לא. אולי אף להיפך - לפעמים זה נראה שהנשלט הוא זה שמכרכרים סביבו והשולט הוא זה שעושה דברים, ולשולט יש יותר אחריות כי הוא צריך גם לשמור על הנשלט.

הפער הזה בין "את\ה כאן כדי לשרת אותי" ובין זה שהצד השולט הוא זה שאשכרה צריך להזיז את התחת, מצחיק אותי כל פעם מחדש. וגם קצת מצחיק שיש אנשים שלא מבינים שלא יתכן שבדס"ם לא יהיה משחק.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
שמע, יש גם סגנונות. יש נשלט שמשרת ויש נשלט שעושים לו דברים, אלה אקטים שונים. אפשר (רצוי!) לערבב כמובן, אבל טכנית לא חייבים. אני מניחה שזוגות שהעדפת השליטה שלהם היא בעיקר שירות וסגידה - אולי יתפסו קצת אחרת את העניין הזה של אקטיבי/פסיבי ומי אחראי על מה.

(בניגוד אלי למשל, שהבדס"מ שלי מאד פיזי ואני פחות מתחברת להיררכיה קבועה).