לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם יש הבדל?

en1
en1
לפני 19 שנים • 29 במאי 2004

האם יש הבדל?

en1 • 29 במאי 2004
רבות דובר על המשמעות שיש למערכת יחסים בדס"מית. לאחר מחשבה בנושא, עלתה בי השאלה – האם יש הבדל מהותי בין קשר בדס"מי לבין קשר ונילי?
כמובן שהשאלה נוגעת לקשרים ארוכי טווח (כאלו שעברו את שלב ההתלהבות הראשונית). האם לא אותם יסודות העומדים בבסיס של כל קשר בריא וטוב קיימים בשני הסוגים? כבוד הדדי, הרצון להכיר ולדעת את האחר, רצון לתת מעצמך, דאגה הדדית, אכפתיות ואהבה.
אם אותם מרכיבים נמצאים בשני סוגי הקשר, אז מה ההבדל?
לי נראה שלמעשה ההבדל היחידי בקשר הוא האישיות של האנשים הנמצאים בו. דוגמה בקשר בדס"מי – סאבית אוהבת שנותנים לה הוראות ובן זוגה מכיר בזה, מכבד את זה ונהנה מזה. בקשר ונילי – הבחורה אוהבת ליזום ולעיתים להיות פאסיבית, וגם אז בן זוגה מכיר בזה, מכבד ונהנה מזה. וכמובן שזו רק דוגמה אחת קטנטנה מאלפי המצבים שיכולים להתקיים בין בני זוג.
ושוב, אני מתיחסת רק לקשרים בהם בני הזוג מאושרים יחד, מאפשרים הגשמת פנטזיות ביחד, אוהבים, מכירים בערך האחד של השני וכו'. קשרים שאינם מקיימים תנאים אלו, מכל סוג שהוא, הם לא הדיון (בין אם וניליים או בדס"מיים).
בקשרים כאלו, לא נראה לי שיש הבדל בין מערכת יחסים בדס"מית לבין מערכת יחסים ונילית.
מה דעתכם?
הוא​(שולט)

הרי כל קשר

הוא​(שולט) • 29 במאי 2004
בין אם וניל או BDSM הוא סיפור בפני עצמו
יש קשרים בדסמים ששם הקטע הוא 24.7 ללא הפסקה
יש קשרים ונילים שהבסיס הוא תלות הדדית וזה לא סותר את העובדה שהחבר'ה מאושרים יחד
איך אפשר לאפיין ושים מכנה משותף. בשורה תחתונה ההבדל היחיד בין וניל לבדסמ
הוא ההתנהגות המינית
moonstone​(נשלטת)

Re: הרי כל קשר

moonstone​(נשלטת) • 29 במאי 2004
הוא כתב/ה:

בשורה תחתונה ההבדל היחיד בין וניל לבדסמ
הוא ההתנהגות המינית

האמנם? icon_question.gif ?
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
ניקי666 niki
לפני 19 שנים • 30 במאי 2004

Re: הרי כל קשר

ניקי666 niki • 30 במאי 2004
moonston כתב/ה:
הוא כתב/ה:

בשורה תחתונה ההבדל היחיד בין וניל לבדסמ
הוא ההתנהגות המינית

האמנם? icon_question.gif ?
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

איזה עוד הבדלים יש icon_question.gif icon_question.gif
teacher​(שולט)

הבדלים

teacher​(שולט) • 30 במאי 2004
לדעתי, אכן מערכת יחסים BDSMית (24/7) היא מאוד דומה למערכת יחסים וונילית.
האהבה, ההדדיות, הנתינה, המוסר, הכל דומה ולא המצאנו שום דבר חדש.

השוני העיקרי הוא בתקשורת ואיך שהיא מתנהלת.
בנושא הזה, ה-BDSM הוא כמו ZX9R לעומת קורקינט (הכללה כמובן, יש יוצאי דופן).
אני חושב שבגלל התלות הקיצונית יותר, שמקורה בחוויות חזקות מאוד, שימת החיים ביד האחר,
ושימוש בגוף ובנפש בצורה מאוד מאתגרת, התקשורת היא מדוייקת יותר. מהירה יותר ואינה צורכת מאסות של כוחות נפש.
אין ביזבוז אנרגיה בריבים טיפשיים. אין הליכה מסביב לאמת. יש שיח אמיץ מאוד וכנה.
והחשוב מכל - הפשרות אינן באות ממקום של התגוננות או מלחמה, אלא ממקום של הבנה, התחשבות ורצון לתת.

מערכת יחסים BDSMית מאופיינת בכך שקודם חושפים את הבטן הרכה ורק אח"כ בודקים את הדברים האחרים. כבר בפגישה הראשונה מדברים על גבולות, על טראומות ועל פנטזיות.

אבל אני קצת משוחד... icon_cool.gif

בוקר אור
teacher
זיקית

איזה כיף

זיקית • 30 במאי 2004
לקרוא את טיצ'ר.. icon_smile.gif

ואני מסכימה..אם כי ישנן גם מערכות יחסים וניליות שבהן לא רבים ריבים קטנוניים וכולי...

icon_twisted.gif
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

אותם מרכיבי יסוד, עם טוויסט קטן ומשמעותי

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 30 במאי 2004
המרכיבים הבסיסיים הם אמון ותקשורת, בדיוק כמו כל מערכת יחסים מוצלחת.

ההבדלים הם:-

- העברה מודעת של שליטה, הקיימת במערכת יחסים בדסמית.

- הצורך בהרבה יותר אמון ותקשורת בנקודת ההתחלה.
כמה אמון צריך כדי להסכים שהואה/יא יקשרו אותך?
כמה צריך להיחשף כדי להסביר מה את/ה רוצים שיעשו לכם כשתהיו קשורים?
כמה צריך לתקשר מה רוצים, ברמת פירוט שתאפשר לשותפים למשחק לדעת בצורה הכי ברורה שכשהם דיברו על פיסטינג בהתלהבות, שניהם התכוונו לאותו סוג של פיסטיניג, באותו פתח גוף?

- במערכת יחסים ונילית, הבניה של אינימיות ואירוטיקה באה בדרך כלל תוך כדי משחק, בעוד שבבדסמ חשוב לנו להגדיר לפחות את המסגרת של חוקי המשחק לפני שהתחלנו...

ואולי לכן, כשזה עובד, זה יכול להגיע כל כך עמוק וטוב!
MD​(שולט)

אל תקרא לי ווניל ...

MD​(שולט) • 30 במאי 2004
נדמה לי שההבדלים בגדול נסובים סביב עניין הטוטאליות ונגזרותיו; בעוד במערכת וונילית עם הזמן יש שקיעה הדרגתית של האנרגיה הזוגית - דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים וצורות ולעיתים לוקח שנים בכלל להבין את זה - נדמה לי שבמערכת בדסמית יש הזנה תמידית, אקטיביות ולא פסיביות, נתינה ולא רק לקיחה; מעבר לכך, נדמה שמדובר בלי ספק גם על רמות אחרות לגמרי ועוצמתיות של אמון, תקשורת וחיבור פיזי ורגשי; עם זאת, אני לא חושב שמערכת בדסמית נקייה לגמרי מבעיות ומכשולים "ווניליים", משום שבסה"כ גם אםם מדובר על בדר"כ על אנשים מעט שונים ומיוחדים - מדובר עדיין על בני-אדם שלמים ומורכבים, אולי אפילו מורכבים הרבה יותר מהנורמה; בכלל אני מאמין שבסופו של דבר שני הפרטנרים ביחד יוצרים את אופי ומהות הקשר, ודווקא החיבור בין הפוזיציות השונות יוצר משהו שלם ונכון הרבה יותר לטעמי ממערכת וונילית לחלוטין בה בדר"כ נוצרת התנגשות בין הרצונות והמאוויים השונים; אבל גם כאן, הדברים לדעתי הם אף פעם לא שחור ולבן, תמיד יש גוונים וניואנסים שהופכים את העניין למרתק ומפרה הרבה יותר.
en1
en1
en1 • 30 במאי 2004
לטי'צר:
"הפשרות אינן באות ממקום של התגוננות או מלחמה, אלא ממקום של הבנה, התחשבות ורצון לתת."
אתה לא קצת תמים? אתה באמת חושב שכל מה שקורה בקשר בדס"מי אינו מושפע ממגננות אלא רק מהבנה והתחשבות? ההגנות שלנו הולכות איתנו לאיפה שלא נלך.. גם בקשר מסוג זה.

ול MD -
"מדובר עדיין על בני-אדם שלמים ומורכבים, אולי אפילו מורכבים הרבה יותר מהנורמה;"
סליחה, אבל לי זה נשמע קצת יהיר. יש המוני אנשים מורכבים ושלמים (כמה מחברי הטובים ביותר) שאינם קשורים לבדס"מ. ו... לך תדע מהי הנורמה..?

"ממערכת וונילית לחלוטין בה בדר"כ נוצרת התנגשות בין הרצונות והמאוויים השונים"
אם שני בני הזוג אוהבים אחד את השני וטוב להם יחד, למה שיהיו יותר התנגשויות מקשר בדס"מ (שגם בו, השם ישמור, לעיתים יש חילוקי דיעות)???

טוב, זה ברור לי שהדיעה שלי לא תמצא חן בעיני אנשים. אבל נראה לי שקצת חייתי בבועה, שמתבהרת לי מרגע לרגע.
אבל שוב - זו רק דעתי.
teacher​(שולט)
לפני 19 שנים • 31 במאי 2004
teacher​(שולט) • 31 במאי 2004
אני אסביר.
אנחנו כבני אדם מתבלבלים לפעמים בין קבלה ללקיחה ובין נתינה לכפיה.
אבל במסגרת של שליטה ההבדלים הללו מתחדדים.
ויותר מזה, יש פה משהו דיאלקטי מאוד מאוד רחב.
ויוצא שדווקא מתוך הגבולות הברורים, הכללים, החוקים והמכשולים צומח איזהשהו חופש של נתינה.
ומתוך מקומות של חוסר ביטחון, פאסיביות וכניעות מפציע אומץ ואיתו גם שחרור ממגננות ועכבות,
והרבה הרבה חומות שעוטפות אותנו בעיקר בגלל איזה חוסר בחוקים פשוטים, מוסר כפול וערפל מוסרי, ביום יום הוונילי, מתנפצות ב-BDSM.

כך שאת מבינה, ברור שאנחנו מי שאנו לאן שלא נלך.
אבל לי גם ברור שב-BDSM מתאפשר לאני האמיתי שלנו להיות במיטבו.

וההתנגשויות, חילוקי דעות - אי אפשר לחיות בלי זה. וזה גם לא בריא בכלל...
השאלה תמיד איך ומה קורה אח"כ.
ופה ל-BDSM יש אופציות חלומיות שלא קיימות בשום מקום אחר, לשני הצדדים.

את כל מה שאני אומר, אני מבסס על ניסיון במערכות ווניליות ו-BDSMיות שהן 24/7.
זה באמת שונה. וכן... אני מקווה שאני עדיין קצת תמים icon_rolleyes.gif

יום רגוע
teacher