בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם יש הבדל?

זאלופון​(שולט)
לפני 19 שנים • 31 במאי 2004
זאלופון​(שולט) • 31 במאי 2004
האמת שהשאלה קצת לא ברורה לי. ציינת את הבסיס המשותף לשני סוגי הקשרים המאושרים והאוהבים, ואני מסכים איתך. שני הקשרים, הונילי והבדסמי, מבוססים על כבוד, אכפתיות, אהבה וכיו"ב (וזה די ברור, כי "קשר ונילי" הוא מונח מאד רחב ליחסים בין בני אדם ו"קשר בדסמי" בכלל לא מנותק ממנו). ההבדל הוא שבקשר בדסמי יש גם את הבסיס הזה וגם את הבדסמ ובקשר ונילי אין בדסמ. במילים אחרות, אם אמרת "אם אותם מרכיבים נמצאים בשני הקשרים, אז מה ההבדל ביניהם?", אז התשובה היא - בקשר בדסמי יש מרכיבים שאינם נמצאים בקשר ונילי, בנוסף לאותם מרכיבים שנמצאים בשני הקשרים. די פשוט בעצם.
MD​(שולט)
לפני 19 שנים • 31 במאי 2004
MD​(שולט) • 31 במאי 2004
על הברכיים, אנלא יודע כמה מערכות יחסים ניהלת בחייך ואיזו מהן היו בדסמיות או ווניליות [ואני גם לא חושב שזה בכלל בעניין להכנס לזה], אבל לפחות מנסיוני - במערכת בדסמית או לפחות כזו שהאלמנטים הבדסמיים משמעותיים בה - התחושות, האנרגיות והחיבור בין הפרטנרים חזקים הרבה הרבה יותר; ברור שגם במערכת כזו אין בטחונות שהדברים יחזיקו מעמד וינתהלו ללא מחלוקות, אבל אין לי ספק שזה פשוט עובד אחרת.
עכשיו, לגברי עדיין "היהירות" - זו דעתי .. וגם לי יש חברים מורכבים, מקסימים וכו' וכו' וכו'.......... אבל לא יעזור - מי שהגיע לעולם הבדסמ ברמה כזו אחרת, אבך באמת הגיע ולא משחק משחקים, אין לי ספק שיש בו משהו מיוחד, שונה ומורכז הרבה יותר אחרים
שבתאי
לפני 19 שנים • 2 ביוני 2004
שבתאי • 2 ביוני 2004
teacher כתב:

teacher כתב/ה:

אנחנו כבני אדם מתבלבלים לפעמים בין קבלה ללקיחה ובין נתינה לכפיה.
אבל במסגרת של שליטה ההבדלים הללו מתחדדים.
ויותר מזה, יש פה משהו דיאלקטי מאוד מאוד רחב.
ויוצא שדווקא מתוך הגבולות הברורים, הכללים, החוקים והמכשולים צומח איזהשהו חופש של נתינה.
ומתוך מקומות של חוסר ביטחון, פאסיביות וכניעות מפציע אומץ ואיתו גם שחרור ממגננות ועכבות,
והרבה הרבה חומות שעוטפות אותנו בעיקר בגלל איזה חוסר בחוקים פשוטים, מוסר כפול וערפל מוסרי, ביום יום הוונילי, מתנפצות ב-BDSM.
teacher

כן, אנשים מרבים להתבלבל בין קבלה ללקיחה. ולפעמים הם גם מתבלבלים בין נתינה לקבלה סתם. ובתור מבולבל עם הרבה שנות ניסיון בבלבול, אני יכול לומר שבדס"מ, כשהוא לעצמו, מעולם לא עשה לי סדר בדברים, רק נתן לי מסגרת אחרת להיות מבולבל בה.

החדות, הפשוטות ,הצלילות, השפיות והבריאות - כל אלו, שאתה מייחס למערכות יחסים בדס"מיות, הן בדיוק אותן המידות שרובנו רוצים למצוא בזוגיות שלנו. אבל הרגשתי היא שאין הן פונקציה של בדס"מ, אלא של דברים הרבה יותר בסיסיים. כולנו בני אדם, ובסופו של חשבון היצרים שלנו, הפחדים שלנו, חוסר הביטחון שלנו והבילבולים שלנו חודרים הרבה יותר עמוק מאשר המקום שאפשר להגיע אליו בכוח הבדס"מ.

teacher כתב/ה:

כך שאת מבינה, ברור שאנחנו מי שאנו לאן שלא נלך.
אבל לי גם ברור שב-BDSM מתאפשר לאני האמיתי שלנו להיות במיטבו.
teacher

מן הסתם, אדם שאוהב בדס"מ יהיה לו טוב יותר בקשר בדס"מי. אבל מזה לא יוצא שבדס"מ פותר בעיות זוגיות או מכניס סדר ושלווה למערכות יחסים. הדבר היחיד שבדס"מ פותר הוא - החסכים הבדס"מים שמצויים אצל חלקנו, וגורמים לתסכול במערכות יחסים לא בדס"מיות.

ואפשר לסכם את דעתי גם במובן מאליו: להוציא את הבדס"מ, אין כל הבדל בין קשר בדס"מי לקשר ונילי.
חצי אדון
חצי אדון • 2 ביוני 2004
דעתי , ש - BDSM עושים פחות!!! או לא עושים בכלל!!! כשיש שם אהבה.
אבל,זו רק דעתי..
teacher​(שולט)

לקפטן

teacher​(שולט) • 2 ביוני 2004
כן, אפשר גם להוסיף את האופי כגורם משפיע (אנדרסטייטמנט)
אבל זה בעצם מבטל את כל הדיון.
בהשוואה (אצל אותו אדם) אני חושב של-BDSM יש כלים מדוייקים ויעילים יותר. לפחות בתחום של תקשורת.

teacher
בטי בום​(שולטת)
לפני 19 שנים • 3 ביוני 2004
בטי בום​(שולטת) • 3 ביוני 2004
עד היום היתה אצלי הפרדה הרמטית של יחסי שליטה מול יחסים ונילים.
היום כשיש לי זוגיות שיש בה יחסי שליטה ואהבה -אני יכולה להגיד בלב שלם שזה מוסיף המון לשליטה .
בתוך זוגיות שגרים יחד ומנהלים בית משותף הדברים מתערבבים .
גיליתי שאני לא מוכנה לוותר על אף צד ,והשילוב הוא הכי מדהים,לקחת את הטוב בשני העולמות .
ולכן לא תמיד יש הבדל .
לדעתי ההבדל טמון באינטראקציה בן האנשים, ראיתי הרבה סוגים של שלטיה חלקם ריגשו אותי (אילו שראיתי את האינטימיות בהם ) וחלקם הגעילו אותי (הסאשנים הטכנים במועדון )
ראיתי זוגות ונילים שיש בינהם חיבור נהדר וראיתי זוגות שיחד מהפחד של להיות לבד .
ולכן אי אפשר לעשות הכללות גורפות ,
מה שכן , טיצאר ופאט השליטה בינכם יפיפיה כי רואים בכל רגע את האמון המלא ואת הרגש וזה גם היה בינכם עם היחסים היו ונילים .
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
בסה"כ אני לא יודעת מה באמת מוגדר כ- 24/7 והאם יחסים כאלו הם תמיד בעלי הפרדת מעמדות, אבל אפשר לנהל זוגיות ונילית ולתבל אותה בבדס"מ.
אז גם לא חושבים על איפה בדיוק זה הסאב ואיפה החבר האוהב.
גם כשהוא אומר לי לעשות דבר מה בחיי הונילים, שהוא לטובתי, הוא אומר את זה כדום שלי או כחבר שלי?
הקשר הנוכחי שלי שינה בי המון דברים, בעיקר בתחום הנתינה מרצון.
אני לא יודעת להגיד לך אם זו הסאבית שבי או החברה האוהבת שקמה לפניו ומכינה לו קפה וארוחת בוקר. ובתכל'ס זה לא משנה, כי לא ההגדרה של בדס"מ ולא של ונילה מוליכים כאן את העניינים אלא האינטרקציה בין שני בני הזוג
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 3 ביוני 2004
ציטוט: גם כשהוא אומר לי לעשות דבר מה בחיי הונילים, שהוא לטובתי, הוא אומר את זה כדום שלי או כחבר שלי?
הקשר הנוכחי שלי שינה בי המון דברים, בעיקר בתחום הנתינה מרצון.
אני לא יודעת להגיד לך אם זו הסאבית שבי או החברה האוהבת שקמה לפניו ומכינה לו קפה וארוחת בוקר. ובתכל'ס זה לא משנה, כי לא ההגדרה של בדס"מ ולא של ונילה מוליכים כאן את העניינים אלא האינטרקציה בין שני בני הזוג

בהמשך לדברים אלה אוסיף ואומר שמה שהבדסמ כן מוסיף היא הטבעיות של האינטרקציה הנ"ל. זה נראה מאד טבעי שצד אחד יכול "להציע" או "לבקש" והצד השני יכול גם "לומר" כמתואר למעלה, טבעי עד כדי כך שבהרבה מקרים לא חושבים בכלל על אדונים ושפחות.