סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתי פנייה הופכת להטרדה?

Menta​(שולטת)
לפני 9 חודשים • 22 ביולי 2023

מתי פנייה הופכת להטרדה?

Menta​(שולטת) • 22 ביולי 2023
מתי לדעתכם ולדעתכן פנייה אליכםן הופכת מלגיטימית להטרדה?
מה הופך אותה לכזו?

בפרופיל שלי מצויינים גבולות. מעליהם כתבתי שאין ועדת חריגים. לדעתי, מישהו שקרא פרופיל, יודע מה הגבולות שלי ועדיין פונה כשהוא מציין שאולי בכל זאת אתן לו צ'אנס כי גבולות חוצים לפעמים, זה לא לעניין. אבל האם זו הטרדה?

ואם הוא ממשיך לנסות לשכנע אותי אחרי שהבהרתי שאני לא מעוניינת, מתי זה הופך להטרדה?

ברור שאפשר לחסום, לדווח, להתעלם. לא זו השאלה. לא מה ניתן לעשות בתגובה. השאלה היא מה נחשב בעיניכםן להטרדה.
Goat

Re: מתי פנייה הופכת להטרדה?

Goat • 22 ביולי 2023
Menta כתב/ה:
מתי לדעתכם ולדעתכן פנייה אליכםן הופכת מלגיטימית להטרדה?
מה הופך אותה לכזו?

בפרופיל שלי מצויינים גבולות. מעליהם כתבתי שאין ועדת חריגים. לדעתי, מישהו שקרא פרופיל, יודע מה הגבולות שלי ועדיין פונה כשהוא מציין שאולי בכל זאת אתן לו צ'אנס כי גבולות חוצים לפעמים, זה לא לעניין. אבל האם זו הטרדה?

ואם הוא ממשיך לנסות לשכנע אותי אחרי שהבהרתי שאני לא מעוניינת, מתי זה הופך להטרדה?

ברור שאפשר לחסום, לדווח, להתעלם. לא זו השאלה. לא מה ניתן לעשות בתגובה. השאלה היא מה נחשב בעיניכםן להטרדה.

וואלה זה בסדר שהוא ניסה את מזלו אבל אם אחרי זה אמרת לו שלא והוא עדיין ממשיך וממשיך אז זה כן הטרדה כי הבן אדם לא מבין שאת לא מעוניינת
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 22 ביולי 2023
לא עדיף לא לענות מלכתחילה? הרי זו תקשורת לא רצויה במילא ותמיד הם עונים ואת בכלל לא רוצה בה.. בעיני עדיף לא להיות מנומסת ונחמדה כי זה יחזור לנשוך אותך...

בכל מקרה לשאלתך - מהמילה הראשונה שכתבו לך בחזרה למרות שהבהרת שהתקשורת איננה רצויה..
Goat
Goat • 22 ביולי 2023
בלוסום כתב/ה:
לא עדיף לא לענות מלכתחילה? הרי זו תקשורת לא רצויה במילא ותמיד הם עונים ואת בכלל לא רוצה בה.. בעיני עדיף לא להיות מנומסת ונחמדה כי זה יחזור לנשוך אותך...

בכל מקרה לשאלתך - מהמילה הראשונה שכתבו לך בחזרה למרות שהבהרת שהתקשורת איננה רצויה..

זה לא קשור מנסיון אני לא הייתי רוצה שלא יענו לי הייתי מעדיף שפשוט יגידו לי שהם לא בעניין
VDom​(שולטת)
VDom​(שולטת) • 22 ביולי 2023
תלוי מה את מגדירה הטרדה. בחוק או בתחושה?
אני לדוגמא מרגישה מוטרדת שמנסים לרדת עליי או על הגוף שלי. מי שמך להחליט ולהגיב דברים כאלו?
וגם כאלו שלא קוראים את הפרופיל שלי, ושולחים עשרות הודעות. אם לא עניתי פעם, פעמיים= תבין את הרמז לפני החסימה 🤷🏻‍♀️
שלגי
שלגי • 22 ביולי 2023
Goat כתב/ה:
בלוסום כתב/ה:

זה לא קשור מנסיון אני לא הייתי רוצה שלא יענו לי הייתי מעדיף שפשוט יגידו לי שהם לא בעניין

אם פנית למרות שברור מהפרופיל שאינך עומד
בגבולות - בהגדרה הן לא בעניין.

אני בדרך כלל לא טורחת לענות לפניות מהסוג הזה - מיותר בעיני לפתוח בדיאלוג כלשהו
StreetCat
StreetCat • 22 ביולי 2023
אם פנה וציין שהוא פונה למרות שזה נגד הגבולות שלך - איך זה לא הטרדה? הרי אמרת כבר את הלא והוא התעלם מכך.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 22 ביולי 2023
Goat כתב/ה:
בלוסום כתב/ה:

אבל זה יוצר אינטראקציה שלא רצויה מלכתחילה אז למה?
כמהת-יער
כמהת-יער • 22 ביולי 2023
לפעמים אנשים סתם פונים לא בעניין של היכרות, ולמען המקרים האלו אני לא ישר מסווגת כהטרדה.

יש גם שסתם לא קוראים פרופיל (או קוראים בכלל), ואז אני אומרת שלא מעוניינת. אם ממשיכים, מגדירה כהטרדה ולעיתים גם אומרת להם שזו הטרדה לפני שחוסמת.
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 22 ביולי 2023
זו הטרדה ברגע שזה מטריד אותך.
לכל אחת ואחד סף שונה ולכן גם מדד ההטרדה הוא אישי. כלל האצבע הוא שברגע שאת מרגישה אי נוחות בדו שיח עם הבנאדם ואת לא מעוניינת בשיח איתו והבהרת לו את זה פעם אחת, בפעם השניה זו הטרדה.