ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה דעתכם על פרפיליה?

mclovin
לפני 9 חודשים • 6 באוג׳ 2023

מה דעתכם על פרפיליה?

mclovin • 6 באוג׳ 2023
אני אשמח לשמוע את דעתכם;

מהי פרפיליה (PARAPHILIA)?
פאראפיליה, שכונתה בעבר סטיה מינית, או פרברסיה, היא עניין מיני עז ומתמיד, פנטזיות, דחפים או התנהגויות אינטנסיביות, מעוררות מינית וחזרתיות, שכרוכות בחפצים דוממים, ילדים או מבוגרים, כוללות סבל או השפלה של האחר או של בן הזוג, עם פוטנציאל לגרום נזק.

הפרעה פאראפילית גורמת למצוקה ולקות למתמודד עמה וסיפוקה מוביל לרוב לפגיעה באחרים או לסיכון בפגיעה בהם.

החוויה הפנימית של סוטה המין
חלק מהפראפיליות הנן תלויות נסיבות, בעוד שאחרות נוטות לתפוס מקום נכבד בהבניית העולם הפנימי של האדם, ובתוך כך להגדיר את אופייה של החוויה הסובייקטיבית שלו בחלק ניכר מהזמן.

המצבים הרגשיים שנקשרים עם פראפיליות די מגוונים. כמה מהתבניות רחבות היריעה כוללות אימפולסיביות, אופורטוניזם ואופוריה זמנית, שמלווה בתגובה דיכאונית לאחר שהפראפיליה קיבלה ביטוי במעשה. היעדרן של חרדה מודעת ושל רגשות אשמה עשוי להיות ניכר.

הדפוסים הקוגניטיביים יכולים להתבטא בנטייה להישאב לבולענותה של התשוקה המינית הספציפית ושל התחושות הנלוות אליה, במקביל לעיסוק־יתר בתכנון דרכים להשגת הסיפוק.

אנרגיה רבה עשויה להיות מושקעת ברציונליזציה של ההתנהגות הסוטה, לפעמים במחיר של עיוות המציאות.

לעתים קרובות אין עדות לנוכחותה של דאגה לאחרים, אולם חלק מהפראפיליים טוענים שמאחר והם עושים את שהם עושים זאת מתוך אהבה, לא ייתכן שתהיינה השפעות שליליות להתנהגותם על מושא תשוקתם.

אחרים מתייסרים במאמצים להימנע מלממש את ההתנהגות המינית (זוכרים את ייסוריו של הומברט הומברט, גיבורו הפדופיל של נבוקוב ב״לוליטה״?).

המצבים הגופניים (סומטיים) כוללים רמת עוררות גבוהה ודריכות מתמדת כאשר מצויים במרדף מיני, לעומת אדישות ותחושת ריקנות כשהם לא מצויים במרדף כזה. במילים אחרות, התמכרות לריגושים.

הדפוסים הבינאישיים יכולים להיות נצלניים עם אובייקט מיני נחשק, לצד יחסים הימנעותיים ומלאכותיים עם אחרים.
TradeMark​(שולט)
לפני 9 חודשים • 6 באוג׳ 2023
TradeMark​(שולט) • 6 באוג׳ 2023
איזו דעה אתה מצפה לשמוע כשאתה מצטט פה ערך וויקיפדיה שלם על הפרעה נפשית ומינית כרונית שסיפוקה מוביל לרוב לפגיעה באחרים וכוללת עניין מיני עז ומתמיד, בין היתר בילדים, ומתבטאת בסבל או השפלה עם פוטנציאל לגרום נזק? ואיך כל זה קשור לבדס"מ בריא בטוח ובהסכמה ולאתר הזה?

אז קבל 2 דעות:
1. פרפיליה זה לא להיט גדול.
2. לייצר תוכן לפורום בכוח זה גם לא משהו.
    התגובה האהובה בשרשור
סווריןן
לפני 9 חודשים • 7 באוג׳ 2023
סווריןן • 7 באוג׳ 2023
מציע לא לקיים כאן דיון אקדמי במונחים כאלו ואחרים. זה לא באמת משנה איך מכנים משהו.
אם במסווה של דיון כללי, רצית לעלות משהו אישי ולא ידעת איך, אז יש כאן בקהילה כאלה שידעו להשיב ברגישות.

נשמע שמה שכללת תחת המונח (נעזוב אם זה נכון), אלו התנהגויות מיניות שכרוכות בפגיעה במישהו אחר. אם אתה מתמודד עם משהו כזה, אז עשית את הצעד הראשון בעצם ההכרה באופיו ההרסני של הדחף. זה הרבה, כי עצם הזיהוי של נזק שיוצרים למישהו אחר יכול להוביל לתיקון.

אני לא דובר הקהילה הזו אבל, מן הסתם, זהו מרחב מכיל הרבה יותר מאחרים, ונזהרים כאן מקינק שיימינג. עם זאת, כשנכנסות לתמונה תשוקות הכרוכות בפגיעה במישהו אחר, משהו שחורג מהסכמה של בגירים, תמצא כאן קו אדום. מה שכן אולי תקבל כאן, הן תובנות אודות תיעול והחלשה של תשוקות שפשוט אי אפשר לממש, כי הן מסוכנות לך או לצד שלישי.
אם זה המצב, ושוב, אני רק מנחש וסליחה אם אני מפרש את הפוסט שלך לא נכון, אני מציע לא לנהל על כך דיון בפורום, אלא להזמין תגובות פרטיות. אולי מישהו כבר צעד בנתיבים הללו
קנקן​(אחר)
לפני 9 חודשים • 7 באוג׳ 2023
קנקן​(אחר) • 7 באוג׳ 2023
ChatGPT עובד קשה בימים אלה.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 9 חודשים • 8 באוג׳ 2023
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 8 באוג׳ 2023
השלמת הכנסה נוחה לפסיכיאטרים בארה"ב כשהם איבדו את ההכנסה מטיפול בהומוסקסואלים במעבר בין DSM-III ל-DSM-IV.
פותחת מוסך
לפני 9 חודשים • 8 באוג׳ 2023
פותחת מוסך • 8 באוג׳ 2023
מכבסת מילים לנרקיסיסטים חרמנים