שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

רגש במערכת יחסים של שליטה

שולט שונה בנוף​(שולט)
לפני 7 חודשים • 8 בספט׳ 2023

רגש במערכת יחסים של שליטה

היי icon_smile.gif

לאחרונה נתקלתי (שוב) בסיטואציה שבה אני מנסה להסביר ולתאר את הרגש בקשר שליטה לאנשים וונילים.

כשניסיתי להסביר את הרגש שבין שולט.ת לנשלט.ת השיחה התגלגלה לרגשות של אהבה.
עכשיו יכול להיות שאלו התחושות בקשרים מסויימים אבל זה לא תמיד נכון.
מצד שני המילים "התמסרות" ו"כניעה" אומרות כלום ושום דבר לוונילים וזה לא בדיוק קידם את השיח...

איך הייתם מתארים את הרגשות בקשר שליטה לאדם שלא חווה אחד כזה מעולם?
איך הייתם מסבירים את רמת האמון שנדרשת בקיום קשר כזה?

לומר "זר לא יבין זאת" נראה כמו understatement אבל בכל זאת הייתי רוצה לנסות icon_smile.gif
הקנדי​(נשלט)
הקנדי​(נשלט) • 8 בספט׳ 2023
יש ביטוי באנגלית:
To be in a state of awe.
זה שילוב של השתאות, כבוד ותחושה שאתה חלק ממשהו גדול ומרתק. אתן דוגמא - אני לא חובב אומנות גדול, אבל כאשר עמדתי מול ציור ליל כוכבים של ואן גוך הרגשתי את התחושה הזו.
    התגובה האהובה בשרשור
bonobo​(אחר){כן בבקשה}
bonobo​(אחר){כן בבקשה} • 8 בספט׳ 2023
מממ לכל אדם זה שונה, ואני מאמין שתצטרך למצוא בעצמך את המילים לתאר את רגשותיך. כי כל מה שתגיד שמישהו אחר כתב לך פה כנראה ירגיש פחות אותנטי.
כן אגיד על עצמי שהרגש שהכי מורגש אצלי בשליטה, בעיקר כנשלט, הוא חופש.
בעבודת יום-יום אני במעמד של קבלת החלטות וניהול צוותים של עד 50 איש. בכל רגע נתון יש לי 2-3 מטלות על הראש - מהבוקר ועד סוף יום העבודה.
אבל כשמאחוריי ננעלת דלת דירתו של שולט, אני חופשי. חופשי מקבלת החלטות. חופשי מתהיות. חופשי מלעבוד. חופשי מכל מטלת יום-יום. חופשי ממחשבה. פשוט עושה מה שאומרים לי ומקבל מה שעושים לי. כי - כל עוד לא נחצה קו אדום - אין לי ברירה. כפי שכתב אורוול ב-1984, רק ברוורס: Slavery is freedom. וואללה צדק.

בנוגע לרגשות יותר של 'קשר' לצערי אין לי תשובה בשבילך, כי לא התמזל מזלי להיות בקשר זוגיות עם שליטה
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 8 בספט׳ 2023
אני חושב שההגדרה הנכונה שם הרגש אצלנו היא, הערצה.

אצלנו, אהבה זה לא מספיק.
icon_smile.gif