צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גיוס הקהילה למניעת אפליה והפרדה מגדרית במרחב הציבורי

הטופר המפשר
לפני 7 חודשים • 26 בספט׳ 2023

גיוס הקהילה למניעת אפליה והפרדה מגדרית במרחב הציבורי

הטופר המפשר • 26 בספט׳ 2023
חברי קהילה יקרים!
בעקבות האירועים האחרונים בתל אביב ובמקומות נוספים וכן התכנית של הגרעינים התורניים "וראש יהודי"
לקיים שוב אירוע בסגנון בסופ"ש הקרוב, אני חושב שהגיע הזמן שהקהילה תתארגן ותקח חלק באירוע.
ולכן, לתפילה הקרובה יגיעו מלכות סאדו לבושות ומצוידות היטב לאירוע על מנת לטפל במתפללים (העבדים) הסוררים,
ולחנך אותם כהלכה על מנת שיפנימו למי באמת צריך לסגוד ולהתפלל!

חשוב גם שיהיה ווייב טוב בסגנון "אחים אנחנו", אז רמקולים גדולים עם מוזיקת דארק אלקטרו מגניבה
שתשתלב בתפילות הנעילה.
יהיה גם שנאפס חינם לקידוש, תבואו בדרס קוד ברור - יהיה שמח!
E Boy​(נשלט)
E Boy​(נשלט) • 26 בספט׳ 2023
אני מקווה שזאת בדיחה. ואם כן זו בדיחה גרועה.

כי באמת זה מה שאנחנו צריכים - עוד יחסי ציבור רעים לקהילה שלנו
    התגובה האהובה בשרשור
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 26 בספט׳ 2023
EmeraldBoy כתב/ה:

חצי בדיחה. בדיוק כמו שלקיים "תפילה בציבור" במרכז תל אביב באמצע כיכר דיזנגוף זו בדיחה, בדיחה ממש גרועה...
anyzeany
anyzeany • 26 בספט׳ 2023
הטופר המפשר כתב/ה:
EmeraldBoy כתב/ה:

חצי בדיחה. בדיוק כמו שלקיים "תפילה בציבור" במרכז תל אביב באמצע כיכר דיזנגוף זו בדיחה, בדיחה ממש גרועה...

מעניין אותי לשאול, כאשר מוסלמים מקיימים תפילה בהפרדה מלאה בגן צ'ארלס כלור, שזה לידיעתך מקום ציבורי, בחודש הרמאדן, אתה גם נזעק ונרעש באותה המידה?
E Boy​(נשלט)
E Boy​(נשלט) • 26 בספט׳ 2023
הטופר המפשר כתב/ה:
EmeraldBoy כתב/ה:

לא מסכים איתך בכלל. כי אנחנו קבוצה פלורליסטית שאמורה לקבל ולהכיל את השונה, גם אם השונה הוא אדם דתי שמתפלל.
וכן, אם באו הרבה אנשים והצטרפו לתפילה - כנראה שיש לזה שוק - כנראה שהבדיחה לא הייתה גרועה כל כך אחרי הכל.

ואני רוצה להגיד גם שקשה לי לראות את אותה תגובה קורית אם היה מתקיים אירוע נוצרי או מוסלמי או בודהיסטי בכיכר.

אבל אנחנו לא קבוצה פוליטית ורצוי שלא להפוך גם את הכלוב לזירת התגוששויות.
סנטוריון
סנטוריון • 26 בספט׳ 2023
anyzeany כתב/ה:
מעניין אותי לשאול, כאשר מוסלמים מקיימים תפילה בהפרדה מלאה בגן צ'ארלס כלור, שזה לידיעתך מקום ציבורי, בחודש הרמאדן, אתה גם נזעק ונרעש באותה המידה?

תראה, הייתי מסכים איתך בדרך כלל, אבל ההבדל בין שתי הקבוצות הוא שהמוסלמים לא מנסים לשנות את האופי של המרחב הציבורי (בין השאר כי הם לא קבוצה מספיק גדולה, אבל זה סיפור אחר). אתה יודע שעמותת "ראש יהודי" מממנת שכר דירה לזוגות דתיים בתל אביב, כדי לשנות באופן מובהק את אופי העיר?

עכשיו, איש כישר בעיניו יעשה, אבל אני רק אשאל כדי לחדד:
1. האם אתה חושב ש'ראש יהודי' יקבלו בהבנה למשל השתלטות חילונית על בני ברק, או מצעדי גאווה בלב בני ברק? מאמין שלא.
2. האם אתה חושב ש'ראש יהודי' יקבלו בהבנה למשל נוכחות של נשים בכותל בעזרת גברים (מדובר אגב במרחב ציבורי ששייך לכל עם ישראל, גם לנשים)? מאמין שלא.

כשקבוצה לא-ליברלית מנצלת את הפתיחות של קבוצה ליברלית כדי להשתלט עליה מבפנים אפשר להאשים רק את הליברלים כשהם יום אחד מוצאים את עצמם מיעוט בעירם. וכשאין תום-לב מאחורי המעשים אז לא צריך להרכין את הראש ולקבל אותם בהבנה.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 7 חודשים • 27 בספט׳ 2023
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 27 בספט׳ 2023
הצעד האחרון של האנשים שמשווקים לנו את עצמם בסיסמה "אנשים אחים אנחנו".

תזכורת להקשר המלא של המונח:

יג,ה וגם-ללוט--ההלך, את-אברם: היה צאן-ובקר, ואהלים. יג,ו ולא-נשא אתם הארץ, לשבת יחדו: כי-היה רכושם רב, ולא יכלו לשבת יחדו. יג,ז ויהי-ריב, בין רעי מקנה-אברם, ובין, רעי מקנה-לוט; והכנעני, והפרזי, אז, ישב בארץ. יג,ח ויאמר אברם אל-לוט, אל-נא תהי מריבה ביני ובינך, ובין רעי, ובין רעיך: כי-אנשים אחים, אנחנו. יג,ט הלא כל-הארץ לפניך, הפרד נא מעלי: אם-השמאל ואימנה, ואם-הימין ואשמאילה. יג,י וישא-לוט את-עיניו, וירא את-כל-ככר הירדן, כי כלה, משקה--לפני שחת יהוה, את-סדם ואת-עמרה, כגן-יהוה כארץ מצרים, באכה צער. יג,יא ויבחר-לו לוט, את כל-ככר הירדן, ויסע לוט, מקדם; ויפרדו, איש מעל אחיו. יג,יב אברם, ישב בארץ-כנען; ולוט, ישב בערי הככר, ויאהל, עד-סדם.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 בספט׳ 2023
ציטוט: אתה יודע שעמותת "ראש יהודי" מממנת שכר דירה לזוגות דתיים בתל אביב, כדי לשנות באופן מובהק את אופי העיר?

אם ככה אין מה לדאוג מהם. שניים-שלושה זוגות וייגמר להם התקציב.
abir

בתל אביב יש עוד אנשים לא רק "ליברלים"

abir • 27 בספט׳ 2023
סנטוריון כתב/ה:
anyzeany כתב/ה:

תראה, הייתי מסכים איתך בדרך כלל, אבל ההבדל בין שתי הקבוצות הוא שהמוסלמים לא מנסים לשנות את האופי של המרחב הציבורי (בין השאר כי הם לא קבוצה מספיק גדולה, אבל זה סיפור אחר). אתה יודע שעמותת "ראש יהודי" מממנת שכר דירה לזוגות דתיים בתל אביב, כדי לשנות באופן מובהק את אופי העיר?

עכשיו, איש כישר בעיניו יעשה, אבל אני רק אשאל כדי לחדד:
1. האם אתה חושב ש'ראש יהודי' יקבלו בהבנה למשל השתלטות חילונית על בני ברק, או מצעדי גאווה בלב בני ברק? מאמין שלא.
2. האם אתה חושב ש'ראש יהודי' יקבלו בהבנה למשל נוכחות של נשים בכותל בעזרת גברים (מדובר אגב במרחב ציבורי ששייך לכל עם ישראל, גם לנשים)? מאמין שלא.

כשקבוצה לא-ליברלית מנצלת את הפתיחות של קבוצה ליברלית כדי להשתלט עליה מבפנים אפשר להאשים רק את הליברלים כשהם יום אחד מוצאים את עצמם מיעוט בעירם. וכשאין תום-לב מאחורי המעשים אז לא צריך להרכין את הראש ולקבל אותם בהבנה.

לפי הדיווחים היו מאות אנשים שרצו להשתתף בתפילה ועשרות אחרות שהפריעו להם. כלומר היה רוב משמעותי לאלו שכן רצו לחוש את קדושת החג.
כל אותם מאות רובם מן הסתם אנשים שגרים בתל אביב.
מסתבר שיש בתל אביב עוד אנשים רבים חוץ מאותם "ליברלים" (דרך אגב חלקם אפילו מפגינים בקפלן).
זה מתכתב בכלל עם התחושה של כל המחאה הזו שיש אדוני ארץ שרוצים להכתיב לאנשים איך לחיות.
תל אביב היא לא רק הבית שלך. בתל אביב יש עוד הרבה אנשים שלא חושבים כמוך.
דמוקרטיה וליברליזם זה ממש לא.