לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בואו נדבר על נשים עם תסביך אב

SupperNova​(שולט)
לפני 6 חודשים • 2 באוק׳ 2023

בואו נדבר על נשים עם תסביך אב

SupperNova​(שולט) • 2 באוק׳ 2023
עד כמה אתם חושבים שתסביך אב קשור להתפתחות הקינק להיות נשלטת אצל נשים?
נראה מהמדגם הלא מייצג שלי. שיחסים מורכבים או לא קיימים עם האב תמיד ברגע אצל נשלטות.

יש סטטיסטיקה או הסבר פסיכולוגי בנושא?
Honey Bee​(נשלטת)
לפני 6 חודשים • 3 באוק׳ 2023
Honey Bee​(נשלטת) • 3 באוק׳ 2023
בפסיכולוגיה מתייחסים לזה כתאוריה ולא כמצב קליני, יותר בשביל לתאר יחסים מורכבים עם האבא, משהו לא פתור, לא מספק, לא שלם, שגורר איתו בבגרות צורך באישור, בגבולות, בהכלת אינסוף וכו.
ההגדרה לתסביך אב היא נטייה של אישה (או גבר) להכנס למערכות יחסים מורכבות עם דמות אב, בדרך כלל - מישהו מבוגר יותר או בעל יותר כוח או בעמדת סמכות גבוהה יותר.

במערכת יחסים בדסמית שיש בה היררכיה ברורה ומאזן כוחות מסוים, יש מענה בדיוק על הדברים שחסרים למי שמסתובבת עם תסביך אב. זה יכול להסביר את הנטייה למקום הזה, לא בהכרח בקטע המיני אבל כן במובן הרגשי והפסיכולוגי. וחשוב גם לציין, שזה לא באמת פותר את התסביך. (:
    התגובה האהובה בשרשור
Nubi
Nubi • 3 באוק׳ 2023
התגובה מעליי סיכמה טוב את אחד מהתיאוריות לגבי זה, ונראה שזה התשובה שהיית רוצה לקבל.
אבל מצד שני, האם זו השאלה נכונה לשאול? האם זה דרך טובה להסתכל על זה?

הרבה דרכים יכולות להוביל לקינק כזה, ולהוסיף סטיגמה כזאת לסיפור, נראה כמו דרך טובה לדחוף אנשים
לקופסאות, במקום לגלות את המורכבות האישית שלהם כבני אדם.

וזה בלי לדבר על לחטט לאנשים בפצעים חחחחח.
SupperNova​(שולט)
SupperNova​(שולט) • 3 באוק׳ 2023
Honey Bee כתב/ה:
בפסיכולוגיה מתייחסים לזה כתאוריה ולא כמצב קליני, יותר בשביל לתאר יחסים מורכבים עם האבא, משהו לא פתור, לא מספק, לא שלם, שגורר איתו בבגרות צורך באישור, בגבולות, בהכלת אינסוף וכו.
ההגדרה לתסביך אב היא נטייה של אישה (או גבר) להכנס למערכות יחסים מורכבות עם דמות אב, בדרך כלל - מישהו מבוגר יותר או בעל יותר כוח או בעמדת סמכות גבוהה יותר.

במערכת יחסים בדסמית שיש בה היררכיה ברורה ומאזן כוחות מסוים, יש מענה בדיוק על הדברים שחסרים למי שמסתובבת עם תסביך אב. זה יכול להסביר את הנטייה למקום הזה, לא בהכרח בקטע המיני אבל כן במובן הרגשי והפסיכולוגי. וחשוב גם לציין, שזה לא באמת פותר את התסביך. (:

אני חושב שהחלק המיני הוא שהאשה לומדת שהיא יכולה להשיג תשומת לב גברית דרך מין מה שיכול להתפרש אצלה גם כאהבה או חיבה.

מעניין אותי עד כמה התסביך הזה רלוונטי ואם יש נשלטות ללא תסביך אב.
SupperNova​(שולט)
Nubi כתב/ה:
התגובה מעליי סיכמה טוב את אחד מהתיאוריות לגבי זה, ונראה שזה התשובה שהיית רוצה לקבל.
אבל מצד שני, האם זו השאלה נכונה לשאול? האם זה דרך טובה להסתכל על זה?

הרבה דרכים יכולות להוביל לקינק כזה, ולהוסיף סטיגמה כזאת לסיפור, נראה כמו דרך טובה לדחוף אנשים
לקופסאות, במקום לגלות את המורכבות האישית שלהם כבני אדם.

וזה בלי לדבר על לחטט לאנשים בפצעים חחחחח.

תמיד כיף להתפלסף קצת בפסיכולוגיה ומניעים בתת מודע icon_smile.gif

אני חושב שהתסביך אב הוא גורם מרכזי עד כדי נחוץ בשביל לפתח קינק לנשלטת
מואדיב המשחרר
מואדיב המשחרר • 3 באוק׳ 2023
Honey Bee כתב/ה:

תודה, אהבתי את תגובתך, וכן הייתי צריך לציין את זה במפורש בתגובה.
תודה לך.
סנטוריון
סנטוריון • 3 באוק׳ 2023
Honey Bee כתב/ה:

אפשר להפוך את הסיפור הזה על הראש בקלות.

נשים עם יחסים *בריאים* עם דמות אב תקינה - אב שמגונן, תומך במשפחתו, משמש כסלע איתן - מזהה התנהגות כזו בגברים ונמשכת אליהם מינית (כדי לשחזר את החוויה החיובית מהילדות עם בן-זוג 'תקין'). אז הנה, דווקא נשים עם דמות אב תקינה צריכות לפתח "תסביך" אב, שאינו תסביך כלל אלא התנהגות בריאה של אישה אשר נמשכת לבן-זוג מגונן.

מניסיוני האישי המוגבל, אין קורלציה בין השניים. אבל לדעתי כמעט בלתי אפשרי להוכיח תיאוריות כאלה.
Honey Bee​(נשלטת)
SupperNova כתב/ה:

אני חושב שהחלק המיני הוא שהאשה לומדת שהיא יכולה להשיג תשומת לב גברית דרך מין מה שיכול להתפרש אצלה גם כאהבה או חיבה.

אני לא רואה קשר בין הדברים שציינת.

גם אם הנגזרת של תסביך אב היא להשיג תשומת לב דרך מין, זה אולי יכול להסביר נטייה למערכות יחסים לא בריאות, או כאלו שנשענות בעיקר על סקס ולא על אהבה ומחויבות. אבל עדיין לא מסביר את המשיכה הספציפית לכניעה, למזוכיזם ולעונג שמגיע דרך השפלה או כאב.
Honey Bee​(נשלטת)
סנטוריון כתב/ה:
Honey Bee כתב/ה:

אפשר להפוך את הסיפור הזה על הראש בקלות.

נשים עם יחסים *בריאים* עם דמות אב תקינה - אב שמגונן, תומך במשפחתו, משמש כסלע איתן - מזהה התנהגות כזו בגברים ונמשכת אליהם מינית (כדי לשחזר את החוויה החיובית מהילדות עם בן-זוג 'תקין'). אז הנה, דווקא נשים עם דמות אב תקינה צריכות לפתח "תסביך" אב, שאינו תסביך כלל אלא התנהגות בריאה של אישה אשר נמשכת לבן-זוג מגונן.

מניסיוני האישי המוגבל, אין קורלציה בין השניים. אבל לדעתי כמעט בלתי אפשרי להוכיח תיאוריות כאלה.

בשום שלב לא כתבתי שלהיות נשלטת מחייב תסביך אב ברקע, רק אמרתי שבהחלט יש קשר בין השניים.

לגבי היפוך התאוריה שהזכרת, בלי קשר לתקין או לא תקין, אנחנו בוחרים להקיף את עצמנו לא פעם באנשים שהחוויה איתם דומה לחוויית הילדות שלנו, כי ככה אנחנו מרגישים בבית, בין אם הבית שגדלנו בו היה חם ואוהב או איום ונורא. מרבית הבחירות שלנו נשענות על דפוסים לא מודעים, כמעט על אוטומט, אז ברור שיש משיכה טבעית למקום שאנחנו מכירים.

יחד עם זאת, הפסיכולוגיה מראה שהנטייה שלנו לשחזר מגיעה מתוך רצון למלא חוסרים וליישב קונפליקטים. מבחינת איך שהמוח פועל, הדברים הרעים תמיד יותר משפיעים עלינו מהדברים הטובים, זה כוח חזק יותר שמניע אותנו, אז לרוב, הבחירות שלנו מגיעות מתוך תקווה ורצון לתקן.
SupperNova​(שולט)
Honey Bee כתב/ה:
SupperNova כתב/ה:

אני לא רואה קשר בין הדברים שציינת.

גם אם הנגזרת של תסביך אב היא להשיג תשומת לב דרך מין, זה אולי יכול להסביר נטייה למערכות יחסים לא בריאות, או כאלו שנשענות בעיקר על סקס ולא על אהבה ומחויבות. אבל עדיין לא מסביר את המשיכה הספציפית לכניעה, למזוכיזם ולעונג שמגיע דרך השפלה או כאב.

הקשר שאני רואה הוא דרך ריצוי דמות האב מה שנותן תחושה נשלטת שהאב מרוצה והיא ילדה טובה. זה לא בהכרח יכול לבוא דרך BDSM כמו שאמרת וגם לא כל קינקים של נשלטות זה מזוכיזם.

כמו הבנים שמושכים לצמות בגן בשביל תשומת לב. הנשלטות מתנהגות "לא יפה" בשביל תשומת לב גברית שיכול להיות גם התנהגות פרופוקטיבית.

כל מה שאני כותב זה דעתי ולא מסתמך על מחקר מבוסס.icon_smile.gif