שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזה - פתרונות

SWAY
לפני 6 חודשים • 8 בנוב׳ 2023
SWAY • 8 בנוב׳ 2023
MDMA
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 8 בנוב׳ 2023
SWAY כתב/ה:
MDMA

לצד אחד או לשניהם?
Reverie
Reverie • 8 בנוב׳ 2023
יצא לי לדבר על זה הרבה עם מישהו שמבין טיפה יותר טוב מרוב האנשים (כולל אותי ואני לא מומחית).
הייתי מתה להגיד לשטח ולמצוא פתרון לחניה בארץ.
ואפילו הייתי בסדר אם עולם לא אוכל לטוס לשום מדינה בעולם, העיקר שבבית ארגיש בטוחה.
אבל זה פחות פרקטי ובא לי לראות עולם, לא טרפתי מספיק מימנו.

מה שצריך זה לטהר את עזה מהחמאס. להיכנס לשם לתקופה ארוכה. וכמו ש... (תנו לי רגע לפתוח את ספרי ההיסטוריה) היוונים אסרו על היהודים ללמוד תורה, לשלוט על לימודי הדת בעזה. וזה לא פתרון קסם של רגע. זה לשלוט על הרצועה למשך כמה דורות, להכתיב את הלימודים, לפקח על כך. לפחות שלוש דורות שצריכים להתחלף בכדי למוסס את הרעיונות שעלהם מבוסס החמאס והאוכלוסיה גדלה עליהם. להראות דרך חיים אחרת. צריך לגדול לכך. במקביל לפתח את עזה, לפתח את הפוטנציאל שיש בה, לפקח על בחירות דמוקרטיות הגונות, לתת יותר כח, למחוק קולות קיצוניים.

אין דרך אחרת. לנצח את החמאס לא מספיק. כי זה לא ינצח את הרעיון וכדי להרוג רעיון? צריך לשתול רעיון חדש ודרך אחרת.
E Boy​(נשלט)
לפני 6 חודשים • 9 בנוב׳ 2023
E Boy​(נשלט) • 9 בנוב׳ 2023
מכיוון שהם לא הולכים לוותר עד השמדת מדינת ישראל הטוטאלית כיוון שזה ציווי דתי בשבילם להשמיד אותנו,
ומכיוון בשבילם הדרך היחידה לשפוט אם הם ניצחו או הפסידו במלחמה היא אם הם הרוויחו או הפסידו שטחים - הדרך היחידה שלנו לנצח ולשרוד היא לגרום להם להפסיד שטחים. כדי שיבינו שמי שמתעסק עם ישראל וטובח בילדים יפסיד את עצמאותו.

לכן יש פתרון פשוט מאוד - הפתרון היחיד - והוא לספח את עזה - ולייהד אותה מחדש - כמו שהייתה עד לשנות השלושים.
לא לחזור לגוש קטיף - אלא להתיישב על חורבות עזה ממש.
להפוך את עזה היהודית לריביירה הכי יפה במזרח התיכון.

ויש לנו שעה היסטורית לעשות את זה - כל עוד לפחות בחלק הצפוני האנשים התפנו - אחרי המלחמה כשהכל יהיה הרוס גם לא יהיה לאן לחזור
Aristotle​(נשלט)
Aristotle​(נשלט) • 9 בנוב׳ 2023
Into כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:
עזה החרבה תהיה מונומנט נפלא לדורות שממחיש מדוע זה לא רעיון טוב לטבוח ביהודים בביתם.

אבל טבחו גם בפיליפינים ותאילנדים

הפיליפינים והתאילנדים יכולים לעשות את השיקולים שלהם בנושא.

מבחינתי זה מאוד, מאוד פשוט.
טבח ביהודים גורר אסון שמקביל בסדר גודל שלו לנכבה.
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 9 בנוב׳ 2023
Reverie כתב/ה:
יצא לי לדבר על זה הרבה עם מישהו שמבין טיפה יותר טוב מרוב האנשים (כולל אותי ואני לא מומחית).
ואפילו הייתי בסדר אם עולם לא אוכל לטוס לשום מדינה בעולם, העיקר שבבית ארגיש בטוחה.

מה שצריך זה לטהר את עזה מהחמאס. להיכנס לשם לתקופה ארוכה. וכמו ש... (תנו לי רגע לפתוח את ספרי ההיסטוריה) היוונים אסרו על היהודים ללמוד תורה, לשלוט על לימודי הדת בעזה. וזה לא פתרון קסם של רגע. זה לשלוט על הרצועה למשך כמה דורות, להכתיב את הלימודים, לפקח על כך. לפחות שלוש דורות שצריכים להתחלף בכדי למוסס את הרעיונות שעלהם מבוסס החמאס והאוכלוסיה גדלה עליהם. להראות דרך חיים אחרת. צריך לגדול לכך. במקביל לפתח את עזה, לפתח את הפוטנציאל שיש בה, לפקח על בחירות דמוקרטיות הגונות, לתת יותר כח, למחוק קולות קיצוניים.

אין דרך אחרת. לנצח את החמאס לא מספיק. כי זה לא ינצח את הרעיון וכדי להרוג רעיון? צריך לשתול רעיון חדש ודרך אחרת.

אינקוויזיציה שלום
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 9 בנוב׳ 2023
Aristotle כתב/ה:
Into כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:
עזה החרבה תהיה מונומנט נפלא לדורות שממחיש מדוע זה לא רעיון טוב לטבוח ביהודים בביתם.

אל תעשה לחבריך מה ששנוא עליך?
Reverie
Reverie • 9 בנוב׳ 2023
Into כתב/ה:
Reverie כתב/ה:

אינקוויזיציה שלום

היי נעים להכיר, מזכירה לך שהאויב שלך שנמצא שם בעזה רצח, אנס, שרף, דקר, קרע, פירק, צחק ורקד וחגג על דם בני עמך.
נשים, ילדים, קשישים, גברים, תינוקות.

ברעיונות עם הורים לילדה בת שנה וחדשיים בעזה, הם התגאו להיות בעד החמאס, שברוך השם היא נולדה חמסניקית עם דם ירוק בורידים. כששאלו את האבא והאמא מה יעשו אם היא תחליט לשים על עצמה פצצה וללכת לפגע ביהודים, התשובה הייתה (וחבל שאין לי את הראיון פה אצלי) "בטח, בטח, אני אתמוך בה ואעזור לה בכל מה שאוכל" ממש יקח את הילדה לקנות את חגורת הנפץ הררשונה שלה שאיתה היא תתפוצץ באוכלוסיה שלנו!!!

האנשים שם כבר עברו את השלב הזה שכל שפה אחרת.

אבל בשבילך, בשביל שלא תהיה חס וחלילה אינקוויזיציה...
בואו נשטח את עזה ונעשה חניה, או איזה חוף ים נחמד. לא יזיק לנו עוד איזה רצועת קרקע, גם ככה המדינה שלנו קטנטונת.

אבל מה אני מבזבזת אוויר וזמן, הרי עם אנשים כמוך אין היגיון שניתן להשתמש בו.

האמונה בעזה, היא אפילו לא אמונה בדת האיסלאם אלא בדת החמאס.
השוקע
השוקע • 9 בנוב׳ 2023
יש לי את הפתרון האמיתי ושלום ארוך ובר קיימא עם הפלשתינאים.

אני לא אכתוב אותו פה בכלוב, אבל שתדעי לך שיש לי.
Reverie
Reverie • 9 בנוב׳ 2023
Into כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:
Into כתב/ה:
Aristotle כתב/ה:

אל תעשה לחבריך מה ששנוא עליך?

אז לטענתך מי שנמצא בעזה חברים שלך?
למה שלא תלכי אז לעזה לדבר איתם? ניראה מה יהיה, בואי סדרי את הבעיות, ניראה שאת מלאת פיתרונות פרקטים.