לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה - מה כלכך מפחיד?

JustOliver
לפני 5 חודשים • 20 בנוב׳ 2023

פוליאמוריה - מה כלכך מפחיד?

JustOliver • 20 בנוב׳ 2023
מה מפחיד אתכם.ן כלכך בקשר עם אנשים פוליאמוריים?
או לחילופין, מה מונע מכם.ן להכנס לקשר עם פוליאמוריים?
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 20 בנוב׳ 2023
לא מפחיד. פשוט לא בטבע שלי.
כמו הומוסקסואליות
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 20 בנוב׳ 2023
ו... אני לא חולקת
ו... אני תמיד במקום הראשון.
    התגובה האהובה בשרשור
CharlieI{Lotus}
CharlieI{Lotus} • 20 בנוב׳ 2023
אנסה, למרות כל האינסטינקטיים הסרקסטיים שלי, לענות תשובה רצינית.

לדעתי, יש כאן כמה התנגדויות שונות מאנשים שונים.

הראשון הוא הכי קל. יש אנשים שמחפשים זוגיות מונוגמית. מתוך כך, האדם השני צריך גם להיות מונוגמי, ולכן היותו פוליאמורי פוסלת אותו מעצם היותו כזה.
מי רוצה לכלוא ציפור דרור בכלוב, מהודר ככל שיהיה?
אני חושב שהקהל הזה כולל אנשים שמחפשים עם מי לבנות בית ומשפחה, אנשים שפשוט לא רוצים מישהו שרוצה מישהו אחר במקביל, ואנשים שיודעים שהם זקוקים לכל תשומת הלב של הצד השני. הכל לגיטימי, ונעשה מתוך הכרה עצמית ולא מתוך פחד או בורות.

השני הוא אותם אנשים שלא מבינים איך זה עובד, להיות באמת פוליאמורי. הם צריכים להבין את זה שכלית לפני שיתנסו בזה.
הם די צודקים, זה לא משהו שקל להיות אותו, ובעצם זה שדה מוקשים רגשי.
אגב, יש כאלו גם בתוך קהילת הפולי, שקל להם עם הפולי של עצמם אבל לא מסוגלים להכיל את הפוליאמוריה של בנות הזוג שלהם.

והשלישי הוא הכי פשוט. אם לסכם במשפט, פוליאמורי זה הפרוד החדש.
יש המון אנשים נשואים ובוגדים שלא רוצים להודות בזה. הם פעם היו אומרים לבנות זוג פוטנציאליות שהם פרודים ועוד מעט יתגרשו, היום הם אומרים שהם פוליאמוריים. זה שקר כל כך קל, שיש סיכוי שהם אפילו מאמינים לו ברמה מסוימת. "אני פוליאמורי, אבל עוד לא דיברתי עם אשתי על זה".
נראה לי סביר שאנשים לא רוצים להיות חלק מהבגידה, או חלק מהשקר, או שישקרו להם. ובינינו, זה מאד מחשיד.

אז אלו הסיבות, לדעתי, שבגללן הרבה אנשים פוסלים את מי שאומר שהוא פוליאמורי.
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 20 בנוב׳ 2023
"אגב, יש כאלו גם בתוך קהילת הפולי, שקל להם עם הפולי של עצמם אבל לא מסוגלים להכיל את הפוליאמוריה של בנות הזוג שלהם."

CharlieI - אתה מדוייק לחלוטין.

בתור פוליאמורית, רוב הניסיונות שלי היו בקטע של "אבל עם בעלך את לא עושה בדס"מ, נכון?"
"איך יכול להיות שנשלטת יהיו שני אדונים?"
וכן הלאה.
Master Bruce
Master Bruce • 20 בנוב׳ 2023
CharlieI כתב/ה:
יש המון אנשים נשואים ובוגדים שלא רוצים להודות בזה. הם פעם היו אומרים לבנות זוג פוטנציאליות שהם פרודים ועוד מעט יתגרשו, היום הם אומרים שהם פוליאמוריים. זה שקר כל כך קל, שיש סיכוי שהם אפילו מאמינים לו ברמה מסוימת. "אני פוליאמורי, אבל עוד לא דיברתי עם אשתי על זה".
נראה לי סביר שאנשים לא רוצים להיות חלק מהבגידה, או חלק מהשקר, או שישקרו להם. ובינינו, זה מאד מחשיד.

נתקלתי בשנים האחרונות בכל כך הרבה כאלו, שזה כואב ומתיש.
אני פולי, וככזה מאד חשוב לי שבנות זוג נוספות שלי יכירו את בת הזוג הראשית שלי, ואם הן בזוגיות נוספת, שאני אכיר את בני הזוג האחרים שלהן.
הכרתי כל כך הרבה נשים (כן, כן, נשים) שהן "פולי" אבל בעצם "בעלן לא יודע" שזה כבר לא מצחיק.

השיא היה כשהועפתי מקבוצת פייסבוק של פוליאמורים, למה? כי מישהי התחילה איתי וטרחתי לשלוח לבעלה הודעה אם זה בסדר. בתגובה היא התלוננה בקבוצה שאני "הוצאתי אותה מהארון", מה שגרם להעפה שלי.

מפה לשם, אני לגמרי יכול להבין למה הרבה אנשים יהיו חשדנים כשאנשים מצהירים על עצמם שהם פוליאמורים. למי יש כח להתעסק עם זה?
Master Bruce כתב/ה:
CharlieI כתב/ה:

נתקלתי בשנים האחרונות בכל כך הרבה כאלו, שזה כואב ומתיש.
אני פולי, וככזה מאד חשוב לי שבנות זוג נוספות שלי יכירו את בת הזוג הראשית שלי, ואם הן בזוגיות נוספת, שאני אכיר את בני הזוג האחרים שלהן.
הכרתי כל כך הרבה נשים (כן, כן, נשים) שהן "פולי" אבל בעצם "בעלן לא יודע" שזה כבר לא מצחיק.

השיא היה כשהועפתי מקבוצת פייסבוק של פוליאמורים, למה? כי מישהי התחילה איתי וטרחתי לשלוח לבעלה הודעה אם זה בסדר. בתגובה היא התלוננה בקבוצה שאני "הוצאתי אותה מהארון", מה שגרם להעפה שלי.

מפה לשם, אני לגמרי יכול להבין למה הרבה אנשים יהיו חשדנים כשאנשים מצהירים על עצמם שהם פוליאמורים. למי יש כח להתעסק עם זה?

למקרה שאני לא אומרת את זה מספיק - אני אוהבת אותך
עניין ה"אני פולי, וככזה מאד חשוב לי שבנות זוג נוספות שלי יכירו את בת הזוג הראשית שלי, ואם הן בזוגיות נוספת, שאני אכיר את בני הזוג האחרים שלהן."
הוא כל כך חשוב עבורי גם
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מפחיד? את מי זה מפחיד? מי אמר שזה מפחיד?...

לגבי השאלה השניה שלך - אני עצמי לא פוליאמורית ולכן אין לי מה לחפש עם פוליאמורים. אנחנו לא מחפשים את אותו סוג קשר.

שאלת פולו-אפ: האם יש פוליאמורים שמעוניינים להיות במערכת יחסים עם חובבי מונוגמיה? האם זה "לא גבול" או שזה ממש משהו שמחפשים אקטיבית? או שאין העדפה? איך זה יכול לעבוד בעצם?
ככל שאני מצליחה לדמיין, נראה לי שלו הייתי פוליאמורית - לא הייתי רוצה מערכת יחסים אינטימית עם מי שאינו כזה.
JustOliver
JustOliver • 20 בנוב׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:

לגבי השאלה השניה שלך - אני עצמי לא פוליאמורית ולכן אין לי מה לחפש עם פוליאמורים. אנחנו לא מחפשים את אותו סוג קשר.

שאלת פולו-אפ: האם יש פוליאמורים שמעוניינים להיות במערכת יחסים עם חובבי מונוגמיה? האם זה "לא גבול" או שזה ממש משהו שמחפשים אקטיבית? או שאין העדפה? איך זה יכול לעבוד בעצם?
ככל שאני מצליחה לדמיין, נראה לי שלו הייתי פוליאמורית - לא הייתי רוצה מערכת יחסים אינטימית עם מי שאינו כזה.

לגבי הפולו-אפ:
אני יכול להעיד רק על עצמי, אבל כן.
הייתי במערכת יחסים עם אישה מונוגמית, היא הכירה את אשתי, ואף בסגרים של הקורונה, גרה איתנו כמה חודשים.

אני מאמין שיש אנשים שמעדיפים להיות רק עם פוליאמורים ולא מונוגמיים אבל אני אישית לא רואה בזה גבול.
כל הרעיון הוא לאפשר לעצמי להרגיש, להתאהב, לחשוק.
אם אני עוצר את עצמי, מה הטעם?
JustOliver כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

לגבי הפולו-אפ:
אני יכול להעיד רק על עצמי, אבל כן.
הייתי במערכת יחסים עם אישה מונוגמית, היא הכירה את אשתי, ואף בסגרים של הקורונה, גרה איתנו כמה חודשים.

אני מאמין שיש אנשים שמעדיפים להיות רק עם פוליאמורים ולא מונוגמיים אבל אני אישית לא רואה בזה גבול.
כל הרעיון הוא לאפשר לעצמי להרגיש, להתאהב, לחשוק.
אם אני עוצר את עצמי, מה הטעם?

ואתה? יכולת באמת להיות במצב שבו לנשלטת יש עוד אדון עם קולר ממנו אבל הם פוליאמורים?
כאמור, פוליאמוריה היא דבר מאוד מורכב
היא עוד יותר מורכבת בעולם הבדס"מ, במיוחד לנשלט.ת כי זה יותר "נהוג" שלשולט.ת יהיו כמה נשלטים.ות ולא להיפך