סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הבדלים בתרבות בין דומיות לדומים

Sunna סאנה​(שולטת)
לפני 4 חודשים • 4 בדצמ׳ 2023
Sunna סאנה​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2023
ליידי תמרה כתב/ה:
מאוד אהבתי את מה שכתבתםן, תודה.

אני מרחיבה רגע את השאלה -

הדמות של שולט שהוא גם caregiver
מאוד נפוצה במיילדום. אבל זה תפקיד שהוא נשי קלאסי, בסטראוטיפ. האם זה נפוץ בשליטה נשית, באשר היא מחוץ למדיה ולפורנו?

שולטות, האם אתן מזדהות עם שליטה שהיא גם
Caregiving? נשלטים, איך אתם מרגישים לגבי זה?

אני לא מדברת על סשן או פלייפארטי, כמובן. אני מדברת על חלק מיחסי שליטה אינטנסיביים, שזה רוב החיים שלי.

אני שומעת הרבה נשלטים (לא שלי, לשמחתי) שאומרים "אני צריך להרגיש שהיא שונאת אותי". וזה כל כך מנוכר לי, מכל מה שאני מייחסת ליחסי שליטה. ולעומת זאת, דאגה מתחברת לי יותר, כשאני מתחילה להתקרב ולהשתלט על מישהו.

עבורי כאדם שהוא מאוד caregiver בחייה הפרטיים והמקצועיים (כמו שכתבת, תפקיד שמאוד מצופה מנשים בחברה ועל אף שאני קווירית הדבר לא פסח עלי), חלק מבדסם עבורי זה מקום בו אני יכולה להיות יותר עבור עצמי. אני לא מרגישה בנוח כש*ה*תפקיד שלי בתוך הדינמיקה היא לטפל ממספר סיבות ככל הנראה. בין השאר שזה משהו שאני אעשה בחיי ואני עושה בחיי בלאו כי, ואני רוצה שאדם שאני יכולה לסמוך עליו בחיים שלי כחלק מהדינמיקה עצמה.
על אף האמרה של "מקום שאני יכולה להיות בו יותר עבור עצמי", בכל נקודה שהיא אני לא נמשכת לאף אקט (מיני או לא מיני) ואף דינמיקה, אם האדם השני לא נמשך אליה גם כן ונהנה ממנה, ואני נהנית מאוד לגרום לחוויות טובות ולדאוג למישהי-ו, פשוט לא כמשהו שהוא "מובן מאליו" כמו שאני לפעמים הייתי רוצה שיהיה מהצד השני.
בהמשך לכך, גם בתוך השפלה וגם בתוך החפצה אני מצאתי שכן יש לי גבולות שאני לא אעבור. ממש מה שכתבת על יחס שונא, מרחיק, זה לא משהו שאני מעוניינת בו ואני לא מצליחה ולא נעים לי לבצע את זה. גם כשאני אומרת את הדברים שהכי מרחיקים את הפרטנר-ית מהיותו בעל ערך, אני הרי אמשך למישהי-ו היות והם נהדרים בעיני, ואני אדם אוהב שגאה בא-נשים שאני אוהבת, אז אני ארצה להעביר גם את זה.
האם זה יועבר ממש כ*טיפול* ודאיגה לצרכים כחלק מהדינמיקה עצמה? אני לא יודעת, יש בזה משהו שאני לא מוצאת את עצמי בו כנראה (מי יודע על העתיד). יותר סביר שמה שיקרה זה שפשוט עם האדם הזה אני אוכל להיות גם בדינמיקה נוספת שאין לי במקומות אחרים, גם מבחינה מינית וגם מבחינת דברים שאני מרשה לעצמי שהם בדסמיים אבל לאו דווקא מיניים.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2023
אני שונאת להרגיש אמא ולגדל אנשים.
וגם את בגדי הפטיש. למסיבות אני לובשת שמלה יפה. אולי של ערב... אני בכלל באה בגישה שלא אותי צריך להחפיץ. אז אבוא יפה. המון מהנשלטים בפמדום מסתובבים בבוקסר ומוצגים לראווה
אני גם משתדלת לדאוג ל נשלטים ולהתעניין ברגע שנוצר קשר

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני דצמ' 04, 2023 12:50 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
הלן הדובה
הלן הדובה • 4 בדצמ׳ 2023
Bluecollar כתב/ה:
וגם את בגדי הפטיש. למסיבות אני לובשת שמלה יפה. אולי של ערב...

יש הבדל בשבילך בין "להיות אימא" ו"להיות אימהית"?
Bluecollar​(שולטת)
הלן הדובה כתב/ה:
Bluecollar כתב/ה:
וגם את בגדי הפטיש. למסיבות אני לובשת שמלה יפה. אולי של ערב...

יש הבדל בשבילך בין "להיות אימא" ו"להיות אימהית"?

לא יודעת אם רואה הבדל. זה שאני רכה ואכפתית לא הופך אותי לאמהית וזה קצת מרגיש לי הטייה של מגדר.
כשנשלט עוטף אותי ברכות הוא לא אמהי או נשי או מה שזה לא יהיה.
אני לא מטפלת אני אוהבת ואכפתית לאדם בוגר שמנהל אתי יחסים. כפי שאני רוצה שיהיה במערכת יחסים.
לפעמים אני נשענת לפעמים העובדה שהרבה מחיי הייתי עצמאית אני פחות מאפשרת
Bluecollar​(שולטת)
וכן, אני קצת זזה בכיסא מהמושג הזה.

כמי שאני נרתעת מהתפיסה שהגבר כל הזמן דואג לאישה בין אם שולט או נשלט.

מבלי להיות אמהי...
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
ליידי תמרה כתב/ה:
מאוד אהבתי את מה שכתבתםן, תודה.

אני מרחיבה רגע את השאלה -

הדמות של שולט שהוא גם caregiver
מאוד נפוצה במיילדום. אבל זה תפקיד שהוא נשי קלאסי, בסטראוטיפ. האם זה נפוץ בשליטה נשית, באשר היא מחוץ למדיה ולפורנו?

שולטות, האם אתן מזדהות עם שליטה שהיא גם
Caregiving? נשלטים, איך אתם מרגישים לגבי זה?

אני לא מדברת על סשן או פלייפארטי, כמובן. אני מדברת על חלק מיחסי שליטה אינטנסיביים, שזה רוב החיים שלי.

אני שומעת הרבה נשלטים (לא שלי, לשמחתי) שאומרים "אני צריך להרגיש שהיא שונאת אותי". וזה כל כך מנוכר לי, מכל מה שאני מייחסת ליחסי שליטה. ולעומת זאת, דאגה מתחברת לי יותר, כשאני מתחילה להתקרב ולהשתלט על מישהו.

שאלה מעניינת. לי אישית קשה לעשות את החיבור בין Caregiving לשליטה, כי בעיני זה ביטוי לאהבה שאינו תלוי בהיררכיה. סגנון השליטה שלי כולל דאגה לנשלט, כי זה חלק מהאישיות שלי וכי זה נראה לי ממש ממש בסיסי שאם רוצים לשלוט במישהו אז צריך לרצות בטובתו אחרת זו התעללות. וגם באופן כללי אני אוהבת שלאנשים טוב ונעים. אולי זה כן חלק מהשליטה, כי זה כן מתחבר אצלי למקום באגו שאחראי על תחושת עוצמה פנימית. כדי להרגיש חזקה אני צריכה להטיב עם אחרים. אבל אני גם לא אוהבת להרגיש שהנשלט זקוק לדאגה הזאת או תלוי בה או עושה ממני דמות אם. אני לא רוצה שזה יהיה התפקיד העיקרי שלי בחיים שלו.
אני גם מאד לא אוהבת להרגיש שהנטיה שלי להיות רגישה ואכפתית כלפי הפרטנרים שלי היא "בגלל שאני אשה". אולי היותי אשה משפיע, אבל אני אינדיווידואל, לא רק נציגת המגדר שלי. ואולי גם האמירה הזאת היא תגובתית במהותה.

בתכלס לא התכוונת לשאול אותי. אני לא מנהלת יחסי שליטה 24/7 ולא מעוניינת להיצמד לתפקיד אחד עקבי. אבל את אומרת דברים מעניינים אז רציתי להשתתף icon_smile.gif

אני תמיד מתכוונת לשאול אותך. תמיד יש לך דברים מעניינים לומר, כבר המון שנים.
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2023
אני חושבת שהשתמשתי במונח
Caregiver
בדיוק כדי להמנע מהמקומות של "אמא". אני לא רוצה להיות אמא שלהם, מחריד אותי להיות עם גבר שהוא ילד קטן, ופטיש חיתולים זה הכי רחוק ממני שרק אפשר.

האם הדאגה היא חלק מהפרקטיקה שלי כדומית, או חלק מהדאגה הכללית מעצם היותי בקשר עם אדם שאכפת לי ממנו?

אני לא יודעת. אני מניחה שזה ערבוב של שניהם.

יש דברים שהרבה יותר קל לי לעשות, בתוך הדאגה, כדומית. נניח, לשלוח לבדיקה רפואית אם נראה לי שיש בעיה. או לצוות על משטר אימונים פיזיים.

ויש דברים שמצופים, בתוך
Aftercare
כמו מגע רך אחרי הכאב.
מדהים שיש לגיטימציה לרכות בבדס"מ בעיקר אחרי כאב, אחרי הבאה לסאב-ספייס, נכון?

ואני גם חושבת שהזווית הזו, של
Caregiver,
התפתחה אצלי ככל שהתבגרתי. אולי פשוט בגלל שהבנתי עם השנים עד כמה זה לא משחק, ועד כמה יש אדם ייחודי וממשי מולי, כשיש.

אבל אני ממש חייבת לזה מינוח שהוא לא "אמא", "אמהית" או "מטפלת". שום דבר שהופך את הצד השני לתינוק.

וזה נכון שיש דאגה הדדית ושונה - הנשלט אמור לחשוב כל הזמן איך הוא עושה טוב לשולטת שלו, איך הוא משרת אותה, איך הוא דואג לה. זה לא חד כיווני, אבל הצבע של זה אחר, איכשהו.

יולי, אהבתי מאוד את החלוקה שעשית לארבעה אלמנטים. אני חושבת שאני מתחברת לזה: בתוך הבדס"מ שלי, אני מאוד אישה ומאוד "שולט".

מסתבר שאני לא לבד בזה.

אולי הגיע הזמן לעדכן את הייצוגים במדיה. להביא מגוון של בדס"מ.
הלן הדובה
הלן הדובה • 4 בדצמ׳ 2023
מסתבר שאני כנראה לבד עם זה. אולי כי אני לא אישה ביולוגית. אני לא רואה בלהיות אימהית משהו פסול.

אני גם באה מתוך הקהילה של הדדלג ומדלב ומה שאנשים פה לרוב לא מבינים שזה לא רק חיתולים ומוצצים.

שליטה רכה מיסודה מזכירה לנו אהבה של הורים. וזה בסדר. או לפחות לדעתי.

הרבה מזה קשור גם למנטליות. בואי. אני יכולה לפרק את הנשלטת שלי לגורמים ואני עדיין אדעג שהיא תיקח תרופות וזה. אולי לא מתוך נטיה אימהית בלבד אלא גם מתוך רכושנות? שהרי הנשלטת שלי היא רכושי ואני צריכה לטפל ברכוש שלי היטב.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 בדצמ׳ 2023
סאן Sun כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
זה מזכיר לי את הקטע עם הנהיגה - איכשהו הגבר תמיד נוהג. השולט רוצה לנהוג בעצמו, כי הוא שולט בסיטואציה. השולטת רוצה שמישהו אחר ינהג, כי היא השולטת ולהסיע אותה זה שירות עבורה. למה זה ככה? כי אנשים שואבים את הפנטזיה שלהם מתוך מה שהם רואים מולם במציאות. יש אנשים שירצו להעצים את המציאות ויש שירצו להפוך אותה, אבל זה תמיד בהשראת המציאות.
כל אחד וההעדפות שלו, אבל כולנו מעיינים באותו התפריט.

באותו אופן ברור שהשולט משלם, כי הרי הוא השולט בסיפור הזה! ואיך הוא יכול להיות שולט אם הוא נותן לנשלטת הקטנה לשלם עליו כאילו חסר לו כסף בחיים?
אבל שולטת, ברור שהנשלט משלם עליה, כי הרי היא השולטת בסיפור הזה! ואיך היא יכולה להיות שולטת בלי שהנשלט יעשה הכל עבורה וידאג לכל צרכיה?
לפעמים אנחנו בסך הכל קלישאה שהתלבשה בעור וניטים.

אני מקווה שאתה כותב את זה מנקודת מבט של ביקורת על הציפייה לכך שזה האופן בו נפעל, ולא כאמונה תמימה שזו המציאות פשוט. זו אמירה מאוד מכלילה ששוב, מאוד מאוד מניחה למה נשים ונשים דומיות מצפות, בלי באמת לשאול אותן הנשים הדומיות. מן הסתם יהיו תגובות של "כן אבל זה מה שראיתי בחיים שלי ובכלוב", ואכן הגיוני שזה מה שראית, כי אנחנו נוטים כהטייה לראות ולשים יותר תשומת לב למידע שמסתדר לנו עם מידע קודם שלנו, וגם כי הגיוני שהדינמיקות שיותר מתקבלות בחברה יהיו אלו שירגישו הכי בנוח לדבר. אם אכן יש שולט שיש לו דינמיקה בה הנשלטת משלמת עליו, הגיוני שהוא יהיה בשקט ולא יפרסם את זה בגלל בדיוק מה שכתבת, אף אחד לא יצפה את זה ויכול להיות שאף יכתבו לו דברים שליליים על זה.

לפעמים אנחנו קלישאה, אבל לרוב אנחנו לא.

להתרשמותי שולטות שמשלמות על הנשלטים שלהן דווקא מאד אוהבות להצהיר על כך. שולטים שהנשלטות משלמות עליהם, אולי באמת פחות, ואכן אין לי יכולת לדעת באיזו מידה מה שמוחצן תואם סטטיסטית את מה שקורה.

באופן אישי אני לא רואה סיבה להאמין שהדפוסים שראיתי בעשרים השנים שאני מסתובב פה, אשר הולמים את הדפוסים הקיימים בחברה בכלל, אינם תואמים את המציאות. בוודאי שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, אבל אפילו בזה אנחנו קלישאה: הרי אם נשאל את שולטי ושולטות הכלוב, כולם יסכימו שרבים מתנהגים בהתאם לציפייה של מגדר או תפקיד, אבל כולם גם יגידו שהם עצמם ממש לא, מה פתאום, זה משהו מצער שרק אחרים עושים...
Bluecollar​(שולטת)
הלן הדובה כתב/ה:
מסתבר שאני כנראה לבד עם זה. אולי כי אני לא אישה ביולוגית. אני לא רואה בלהיות אימהית משהו פסול.

אני גם באה מתוך הקהילה של הדדלג ומדלב ומה שאנשים פה לרוב לא מבינים שזה לא רק חיתולים ומוצצים.

שליטה רכה מיסודה מזכירה לנו אהבה של הורים. וזה בסדר. או לפחות לדעתי.

הרבה מזה קשור גם למנטליות. בואי. אני יכולה לפרק את הנשלטת שלי לגורמים ואני עדיין אדעג שהיא תיקח תרופות וזה. אולי לא מתוך נטיה אימהית בלבד אלא גם מתוך רכושנות? שהרי הנשלטת שלי היא רכושי ואני צריכה לטפל ברכוש שלי היטב.

אין רע בך חוץ אמהית.
אני לא רוצה להיות אמהית או אמא.
אני רוצה להיות אכפתית ולדאוג לאדם שחשוב לי. יש בי אהבה גדולה לאנשים קרובים.
אני לא אמהית, אני אכפתית.
הם אנשים בוגרים