שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הבדלים בתרבות בין דומיות לדומים

Sunna סאנה​(שולטת)
לפני 4 חודשים • 4 בדצמ׳ 2023
Sunna סאנה​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2023
הלן הדובה כתב/ה:
מסתבר שאני כנראה לבד עם זה. אולי כי אני לא אישה ביולוגית. אני לא רואה בלהיות אימהית משהו פסול.

אני גם באה מתוך הקהילה של הדדלג ומדלב ומה שאנשים פה לרוב לא מבינים שזה לא רק חיתולים ומוצצים.

שליטה רכה מיסודה מזכירה לנו אהבה של הורים. וזה בסדר. או לפחות לדעתי.

הרבה מזה קשור גם למנטליות. בואי. אני יכולה לפרק את הנשלטת שלי לגורמים ואני עדיין אדעג שהיא תיקח תרופות וזה. אולי לא מתוך נטיה אימהית בלבד אלא גם מתוך רכושנות? שהרי הנשלטת שלי היא רכושי ואני צריכה לטפל ברכוש שלי היטב.

אני חושבת שאולי עבורי באמת מאוד נובע זה היות וגידלו אותי כילדה ואישה. מאז ומתמיד ללא מילים ציפו שאהיה הרכה והנעימה, אימהית למשפחה שלי (אחים-ות וזה) וכמובן עצם השיח הלא נגמר על אימהות מבחינת לידה וכו'. עד היום מצפים ממני וימשיכו לצפות ממני בכל דרך שאלך להיות "אימהית", ואני ראיתי זוגות הטרוסקסואליים הופכים הרבה פעמים לדינמיקה מאוד רעילה של אמא מטפלת ועובדת ובן "חסר ישע" ש"לא יכול לדאוג לעצמו". זה משהו שעולה לי כשאני חושבת על המנטליות הזאת, כי אני רוצה שיהיה מקום שיראה אותי ממש בתור אני, ולא יצפה ממני ליחס כזה, אלא ליחס אוהב ודואג שהוא אחר.
אני מתחברת למה שאמרת מבחינת זה ששליטה בהחלט תזכיר לנו לפעמים ותעלה בנו תפיסות של הורות, מעצם כך שהם לרוב דמויות הסמכות הראשונות שלנו בחיים, והאינטימיות הראשונה שלנו, החיבה הראשונה, היא איתם גם כן, ואני לא חושבת שזה דבר חיובי או שלילי, זה פשוט זה. כולם רוצים חיבוק שיעטוף אותנו לפעמים, ולפעמים הדרך להגשים זאת בבגרות היא בשליטה או בלהישלט.
הלן הדובה
הלן הדובה • 4 בדצמ׳ 2023
אז על המשקל הזה אולי גם אני מקבלת את זה מהחינוך. אותי לימדו גם אימא וגם אבא שיש איזון ושהורות זה לגדל אותם לטפל בעצמם. ככה אני בעצם מתייחסת לנשלטים שלי. מציבים מטרות ומגיעים אליהם.
כי הדינאמיקה שלי לא תהיה לנצח. ואחרי שהיא נגמרת אני רוצה להשאיר נשלט/ת בריאים ושמחים יותר ממה שהיו כשנפגשנו.

יש לי חולשה לאנשים שבורים. Can't help it.
לזה וליצורים חמודים.

אני לגמרי מבינה את הצורך הזה להתרחק מההגדרה הלא בריאה שלי אישה במטבח וגבר קשוח עם משאית או וואטאבר. זה כל כך מפגר בימנו. אני מטפלת בזוגתי והיא בי ולכל אחת יש את התפקיד שלה לפי מה שהיא טובה בו יותר.
ve-ra{Q}
ve-ra{Q} • 4 בדצמ׳ 2023
לא קראתי את כל השרשור. מודה, עצלנית. וגם, אנשים- תלמדו לדבר ממוקד.
אניווי, לשאלתך, זה בולשיט. זאת אומרת הנחות היסוד שלך פשוט מוטעות.
אין לי מושג על מה ביססת את המחקרים פורצי הדרך שלך ואם קראת יותר משניים או יותר ממאתיים פוסטים
ואם טרחת לשאול ולדבר עם אנשים מחוץ לכלוב, מחוץ לישראל, מחוץ לפלנטה.
מה שברור, הנטיה שלך להכניס אנשים לתבניות ולנעול היטב, משתלבת היטב עם המגמה הכללית באתר הזה.
הידד, את במיינסטרים.
Sunna סאנה​(שולטת)
Sunna סאנה​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2023
li-at כתב/ה:
אין לי מושג על מה ביססת את המחקרים פורצי הדרך שלך ואם קראת יותר משניים או יותר ממאתיים פוסטים
מה שברור, הנטיה שלך להכניס אנשים לתבניות ולנעול היטב, משתלבת היטב עם המגמה הכללית באתר הזה.
הידד, את במיינסטרים.

אני חושבת שאולי באמת לא הבנת נכון את הפוסט. היא דיברה על הציפיות החברתיות שהיא מרגישה יותר מאשר על איך כולם או איך כולם צריכים להיות
ve-ra{Q}
ve-ra{Q} • 4 בדצמ׳ 2023
בואי נסכם שאני מבינה. הכל.
ואת מוזמנת לקרא שוב את התגובה שלי. ושוב, אם צריכה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
הלן הדובה כתב/ה:
מסתבר שאני כנראה לבד עם זה. אולי כי אני לא אישה ביולוגית. אני לא רואה בלהיות אימהית משהו פסול.

אני גם באה מתוך הקהילה של הדדלג ומדלב ומה שאנשים פה לרוב לא מבינים שזה לא רק חיתולים ומוצצים.

הרבה מזה קשור גם למנטליות. בואי. אני יכולה לפרק את הנשלטת שלי לגורמים ואני עדיין אדעג שהיא תיקח תרופות וזה. אולי לא מתוך נטיה אימהית בלבד אלא גם מתוך רכושנות? שהרי הנשלטת שלי היא רכושי ואני צריכה לטפל ברכוש שלי היטב.

רגע, רגע. אני לא רואה באימהיות משהו פסול. מה פתאום.
אני כן רואה באימהיות משהו לא מחרמן, וזו אמירה שונה לגמרי.
וגם, יש שאלה של המינון שזה תופס ביחסים. אני מאד דואגת לטובתו של בן הזוג שלי, אבל גם הוא דואג לטובתי, זה לא חד כיווני ולכן זה גם לא מרגיש לנו הורי. וגם אין לנו בתוך הזוגיות מוסכמה שמטילה את עיקר האחריות עלי. שוב, תפקיד הורי.

את מפרידה בצדק בין התנהגות הורית לבין תפקיד הורי. אני יכולה להתנהג באופן אימהי אבל זה לא אומר שזה התפקיד המהותי שלי במערכת היחסים.
אני תמיד מזכירה לבעלי לקחת את התרופות שלו, כי אני אוהבת אותו ורוצה שירגיש טוב, אבל אם שכחנו אז האחריות היא עליו ולא עלי, כי אני לא אחראית עליו. אני תומכת ועוזרת, אבל אני לא אחראית עליו. הוא אדם בוגר לא פחות ממני.
הפעולה היא אותה פעולה, ההבדל הוא בסיפור שאני מספרת לעצמי, באיך שאני ממסגרת לעצמי את הפעולה הזאת בתודעה שלי ובתודעה שלו.

וגם - להיות אשה שמפגינה אכפתיות ואחריות כלפי אדם אחר - לא חייבים לקרוא לזה "אימהי". לא רק מאימהות אפשר לשאוב חמלה ורוך והובלה רכה ואכפתית. ולא רק מהורות.

אני לא באה מקהילת הדדלג אבל מעולם לא עלה בדעתי שזה הכל חיתולים ומוצצים. אפילו לא חשבתי שיש קורלציה גדולה בין חובבי דדלג לבעלי פטיש חיתולים. אולי אחת הקבוצות מכילה את השניה (כן? לא? אין לי מושג. מעניין באמת), אבל ברור שאינן חופפות.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
הלן הדובה כתב/ה:

רגע, רגע. אני לא רואה באימהיות משהו פסול. מה פתאום.
אני כן רואה באימהיות משהו לא מחרמן, וזו אמירה שונה לגמרי.
וגם, יש שאלה של המינון שזה תופס ביחסים. אני מאד דואגת לטובתו של בן הזוג שלי, אבל גם הוא דואג לטובתי, זה לא חד כיווני ולכן זה גם לא מרגיש לנו הורי. וגם אין לנו בתוך הזוגיות מוסכמה שמטילה את עיקר האחריות עלי. שוב, תפקיד הורי.

את מפרידה בצדק בין התנהגות הורית לבין תפקיד הורי. אני יכולה להתנהג באופן אימהי אבל זה לא אומר שזה התפקיד המהותי שלי במערכת היחסים.
אני תמיד מזכירה לבעלי לקחת את התרופות שלו, כי אני אוהבת אותו ורוצה שירגיש טוב, אבל אם שכחנו אז האחריות היא עליו ולא עלי, כי אני לא אחראית עליו. אני תומכת ועוזרת, אבל אני לא אחראית עליו. הוא אדם בוגר לא פחות ממני.
הפעולה היא אותה פעולה, ההבדל הוא בסיפור שאני מספרת לעצמי, באיך שאני ממסגרת לעצמי את הפעולה הזאת בתודעה שלי ובתודעה שלו.

וגם - להיות אשה שמפגינה אכפתיות ואחריות כלפי אדם אחר - לא חייבים לקרוא לזה "אימהי". לא רק מאימהות אפשר לשאוב חמלה ורוך והובלה רכה ואכפתית. ולא רק מהורות.

אני לא באה מקהילת הדדלג אבל מעולם לא עלה בדעתי שזה הכל חיתולים ומוצצים. אפילו לא חשבתי שיש קורלציה גדולה בין חובבי דדלג לבעלי פטיש חיתולים. אולי אחת הקבוצות מכילה את השניה (כן? לא? אין לי מושג. מעניין באמת), אבל ברור שאינן חופפות.

דייקת את מה שרציתי להגיד:

"להיות אשה שמפגינה אכפתיות ואחריות כלפי אדם אחר - לא חייבים לקרוא לזה "אימהי". לא רק מאימהות אפשר לשאוב חמלה ורוך והובלה רכה ואכפתית. ולא רק מהורות"
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 בדצמ׳ 2023
li-at כתב/ה:
הידד, את במיינסטרים.

מילא שלא קראת את השרשור שחשת צורך לבטל ועל הדרך לעלוב במגיביו. אבל לפחות את הפיסקה הראשונה שכתבה פותחת השרשור מן הראוי היה לקרוא בטרם תזלזלי בה וב"מחקרים פורצי הדרך" שעליהם ביססה לכאורה את שאלתה (המעניינת). היא מאיינת את רוב התגובה שלך.

לנוחותך:
"קודם כל - אני כותבת פה מחשבות שלי. הן מסתמכות בעיקר על חוויות אישיות, קריאת ספרים, קריאה של פוסטים בפורומים ובבלוגים, ומעט על תקשורת אמיתית עם דומיות ודומים שנתקלתי בהם במהלך חיי. זה לא מאמר אקדמי ואני לא מתיימרת להגיד את האמת האבסולוטית, אלא רק התרשמויות שלי."
ve-ra{Q}
ve-ra{Q} • 4 בדצמ׳ 2023
באסה שלא קראת את התגובה שלי ורצת לשרבב איזו אמירה מוזרה. הדגשתי שלא קראתי את השרשור ולכן התייחסתי אך ורק לשאלה ולא לתגובות. ואכן, השאלה בבסיס הפרסום נשענת על כל כך הרבה הנחות יסוד מעייפות שנגזרו מעמוד אמצע של מגזין מיושן, שבא לפהק כל הדרך לגרדום. היא לא ׳שאלה׳. היא הניחה הנחות ועליהן בנתה תיאוריה שלמה. ההנחות לא רציניות ובעיקר משקפות הלך רוח של בואו נתייג אנשים בכלוב כי זה קל ומתבקש. אולי הקהילה הזו תתבגר כבר לכל הרוחות? זה כל כך פאטת.
dark enlightment​(שולט)
dark enlightment​(שולט) • 4 בדצמ׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
אבל רגע, שולט שנהנה מזה שהנשלטת שלו משלמת עליו, ובוחר שלא לפרסם את זה כי אולי יהיו תגובות שליליות - זה לא הכי הכי הכי להיות קלישאה?

אני מצהיר שאני נהנה כשהיא משלמת עליי.
במיוחד כשאני אדיש כלפיה באותו הרגע.

זה לא משהו שאני דורש בכל פעם אבל זו כן מחווה יפה כלפיי כשזה קורה.
ואני מצפה שהיא תיזום את העניין מבלי שאגיד או ארמוז דבר.