סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הבדלים בתרבות בין דומיות לדומים

RonaD​(טרנסית אחרת)
לפני 4 חודשים • 4 בדצמ׳ 2023
RonaD​(טרנסית אחרת) • 4 בדצמ׳ 2023
בתור מישהי שהייתה בשני הצדדיםאני לא בטוחה שזה רלוונטי מין השולט אלא מין הנשלט
לי עם נשים גמירה חשובה מאוד לעומת זאת עם גבר פחות
Mary Jane
Mary Jane • 4 בדצמ׳ 2023
לדעתי זה לא עניין של ״ייצוג״ אלא של שוני מהותי. יש הבדלים מובנים ואינהרנטיים בין נשים וגברים, פערים ביולוגיים בסיסיים בין המינים ופערים אחרים, וכתוצאה מכך הבדלים בסגנון ובגישות לשליטה.

למשל בכל הנוגע לביגוד - ברור שיש ציפיות גבוהות יותר מנשים להשקיע ולהתייפף לעומת גברים, את מי בכלל מעניין מה הגבר לובש… יופיה של האישה וקישוטיה השונים הם חלק מהמשיכה כלפיה ואין טבעי מזה. אמנם לא נתקלתי בגבר נשלט שהחזיק בציפיות כלפיי שאתלבש בסגנון מסוים עבורו ביומיום, אבל הייתי מבינה אותו אם היה מבקש (: ככה המוח שלהם עובד, הויזואליה יוצרת גירוי מיני חזק. גם אני כך ביחסיי עם נשים, מה לעשות, המראה שלהן מהפנט. ובאשר לגינוי ״החפצה״ בכל משפט שני בשרשור, מה שמכנים ״החפצה״ הוא חלק בלתי נפרד מהיותנו יצורים גשמיים בעלי קיום פיזי ודחף להתרבות. אז די.

גמירות - נשים חוננו באפשרות לגמירות מרובות שמעצימות את הגירוי שלהן, ואילו גברים גומרים פעם אחת, אולי פעמיים בערב (נתקלתי גם בשלוש פעמים, גבר עם כישרוןicon_wink.gif), וכל פעם כזו מפחיתה וגורעת מהגירוי המיני. אז הגיוני להותיר אותם לא בהכרח מסופקים ולייחד גמירות לאירועים מיוחדים. שיעריך (;

בוז - לא חושבת שנשים, שאוהבות לשלוט ואוהבות גברים נשלטים, בזות להם. להיפך. בנוגע לבוז שחשות מלכות בתשלום, הן לא רלוונטיות לסוגיה כי הן בתשלום, כלומר לא אותנטיות.

קשר פיזי - יש גם הרבה גברים שולטים שלא עושים כל דבר (ובצדק), לא רק נשים שולטות. מודה ומתוודה שהצחיק אותי שכתבת ״בסיפורי הומואים זה לא כך״. גם במקרה הזה יחסים הומוסקסואליים (קל וחומר כשמדובר בסיפורים ולא במציאות) הם לא משהו לגזור ממנו מסקנות. בכל אופן, שני המינים יכולים לקבל מאחור, אלא שמה לעשות, זה אולי אקט מענג אך איננו אקט שליטה מובהק וגם לא קרוב לכך.

מתחברת לדברי li-at בשרשור במובן הזה, שהטקסט מלווה בהנחות יסוד מיושנות מעט. תודה על השרשור, בכל אופן.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 4 בדצמ׳ 2023
כללית מבלי חס וחלילה להקטין. אנשים צעירים נוטים להתיחס למיקומם בקבוצה
ואז להכנס לשטנצ מסויים לעשות אלמנטים והתנהגויות רווחות כדי להשתייך.
ככל שמתבגרים פחות חשוב איפה אני מול השאר ויותר מה ממלא אותי.
התאורים והיצוגים שציינת מאד דיכוטומיים ומאד מכלילים. במציאות הדברים הרבה יותר נזילים
יש אין סוף סטריוטיפים מכל תפקיד. וכל מה שציינת ניתן למצוא בשני המגדרים.

תהיי מי שבא לך להיות. וגם במהלך הזמן הגישות והפעילות משתנים.
שונא הגדרות יחיה טוב יותר.
ליידי תמרה​(שולטת)
לפני 4 חודשים • 5 בדצמ׳ 2023
ליידי תמרה​(שולטת) • 5 בדצמ׳ 2023
הוא כתב/ה:
כללית מבלי חס וחלילה להקטין. אנשים צעירים נוטים להתיחס למיקומם בקבוצה
ואז להכנס לשטנצ מסויים לעשות אלמנטים והתנהגויות רווחות כדי להשתייך.
ככל שמתבגרים פחות חשוב איפה אני מול השאר ויותר מה ממלא אותי.
התאורים והיצוגים שציינת מאד דיכוטומיים ומאד מכלילים. במציאות הדברים הרבה יותר נזילים
יש אין סוף סטריוטיפים מכל תפקיד. וכל מה שציינת ניתן למצוא בשני המגדרים.

תהיי מי שבא לך להיות. וגם במהלך הזמן הגישות והפעילות משתנים.
שונא הגדרות יחיה טוב יותר.

זה לא העניין בכלל. אני לא צעירה, וכבר עשרים שנה לפחות בעולם הזה.
אני בדיוק מי שבא לי להיות.

העניין הוא הפער בין מי שאני לייצוגים תרבותיים, שגורם לי להזדהות דווקא עם דמויות גבריות בספרות ובמדיה.

העניין הוא חוסר הייצוג לסוג אחר של שליטה נשית, ותהיתי איך אחרות חוות את זה, וגם אחרים.

קיבלתי פה תשובות טובות מאוד שעזרו לי לחשוב מעוד זוויות. המסקנה העיקרית היא שאולי כדאי לי לכתוב סיפורת בדס"מית.

אני לא צריכה עידוד להיות מי שאני icon_smile.gif
bondman​(נשלט){FLR}
לפני 4 חודשים • 5 בדצמ׳ 2023
bondman​(נשלט){FLR} • 5 בדצמ׳ 2023
דומיות הן נשים,
דומים הם גברים.

בסוף זה מסביר את כל ההבדלים.

וכמובן שזה לא מחייב וכל אחד צריך לעשות מה שהוא רוצה, אבל הרוב כנראה יתנהגו על בסיס המגדר שלהם.
כך גם האינטראקציות.