צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הנדסת תודעה או משהו מולד?

Hussy
לפני 3 חודשים • 13 בינו׳ 2024
Hussy • 13 בינו׳ 2024
לא יודעת אם ניתן לקשר את זה לבדס״מ. אבל יש המון מחקרים סוציולוגיים שטוענים שלדיסני יש חלק בעיצוב התרבות המערבית - ובעבר, האידיאל הנשי של נסיכות דיסני (שלגיה, היפהפיה הנרדמת, לכלוכית וכו׳) היה אישה חלשה וכנועה, פאסיבית, יפה באופן יוצא דופן, שרק מחכה לגבר שיישא אותה ויושיע ואותה (עד עצם היום הזה ובלה בלה). ובהתאם לכך, הגבר מיוצג תמיד כאמיץ, אסרטיבי, דומיננטי ויוזם.

האם זאת הנדסת תודעה למיילדום? לא יודעת.
אבל לדעות ואמונות מיושנות בחברה, מסתבר שכן.
האם בשנים האחרונות, לאחר מתיחת ביקורת והוצאת סרטי דיסני עם ״אופי פמיניסטי״, ישנה עלייה במשיכה לפמדום?
גם לא יודעת.
נגיד שכן. מה אכפת לנו שיש את מי להאשים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 13 בינו׳ 2024
לא רבים יודעים, אבל מיקי מאוס היה במקור יצירה אירוטית למבוגרים שנועדה להעניק חשיפה ולגיטימציה לפטיש מסוים של וולט דיסני (מאוסופיליה). משנוכח שהעכבר שלו פופולרי בקרב ילדים דווקא, חתך דיסני את הסצנות המיניות וכך נוצרה הדמות שאנו מכירים כיום. עם זאת, המאוסופיליה הבלתי ממומשת של דיסני נתנה אותותיה במספר החריג של עכברים שהופיעו בסרטי דיסני לאורך השנים, אשר לא פעם כללו רבדים מיניים מוסווים היטב. בהתחשב בקורלציה המוכרת בספרות הרפואית בין מאוסופיליה לבדסמ, סביר שלוולט דיסני אכן יד ואף אוזניים קטנות ושפם בהתפתחות המשיכה הבדסמית בדורנו.
    התגובה האהובה בשרשור
Adonai Elah Elahin
Adonai Elah Elahin • 13 בינו׳ 2024
לא הכרתי את דיסני בילדות (דתל"שית), מאחר שהאתר מוצף בדתל"שים, בחרל"שים ובמה שביניהם, מניחה שיש עוד בדס"מים שכמותי (שלא נחשפו לדיסני בילדותם). מה שכן, אל מעשיות האחים גרים אכן נחשפתי, אז אולי יש להאשים אותם.

כך או כך, אני מעדיפה את השאלה - מי אשם בנטייה הוונילית? בתכלס, וניליות נראית לי יותר משונה מיחסי-שליטה.
Snitch
Snitch • 13 בינו׳ 2024
זאלופון כתב/ה:
לא רבים יודעים, אבל מיקי מאוס היה במקור יצירה אירוטית למבוגרים שנועדה להעניק חשיפה ולגיטימציה לפטיש מסוים של וולט דיסני (מאוסופיליה). משנוכח שהעכבר שלו פופולרי בקרב ילדים דווקא, חתך דיסני את הסצנות המיניות וכך נוצרה הדמות שאנו מכירים כיום. עם זאת, המאוסופיליה הבלתי ממומשת של דיסני נתנה אותותיה במספר החריג של עכברים שהופיעו בסרטי דיסני לאורך השנים, אשר לא פעם כללו רבדים מיניים מוסווים היטב. בהתחשב בקורלציה המוכרת בספרות הרפואית בין מאוסופיליה לבדסמ, סביר שלוולט דיסני אכן יד ואף אוזניים קטנות ושפם בהתפתחות המשיכה הבדסמית בדורנו.

בדוק יש אנשים טיפשים שלא הבינו את הסרקזם של זאלו ואשכרה חיפשו "Mausophilia" בגוגל. ואז גילו שאין דבר כזה icon_sad.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 13 בינו׳ 2024
Snitch כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

בדוק יש אנשים טיפשים שלא הבינו את הסרקזם של זאלו ואשכרה חיפשו "Mausophilia" בגוגל. ואז גילו שאין דבר כזה icon_sad.gif

כי כותבים את זה musophilia 😏
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 13 בינו׳ 2024
זאלופון כתב/ה:
בהתחשב בקורלציה המוכרת בספרות הרפואית בין מאוסופיליה לבדסמ

זאלו, אני לא הבנתי בהתחלה 😄😄
כל מה שאת שאתה כותב נשמע כל כך מלומד ומעמיק שנפלתי בפח 😱
1-0.
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 13 בינו׳ 2024
אני כבר בגיל 6 בערך במשחק שוטרים וגנבים הצעתי ל״שוטרת״ שהעונש שלי צריך להיות שאלקק לה את התחת.
אז לא נראה לי.

אבל בהחלט אני מאמין שיש לדיסני ולשאר היוצרים אג׳נדות ששותלות מסרים ביצירות.
במודע או שלא.
Floating
לפני 3 חודשים • 14 בינו׳ 2024
Floating • 14 בינו׳ 2024
מה שבטוח זה שוולטר דיסני לא הונדס תודעתית מסרטי וולט דיסני.
אם כך, אצלו זה מולד או...?
יאיא​(נשלט)
לפני 3 חודשים • 14 בינו׳ 2024
יאיא​(נשלט) • 14 בינו׳ 2024
הקראש הראשון שלי עלי אדמות,
זו הייתה קרואלה דה ויל.
בשלול
לפני 3 חודשים • 17 בינו׳ 2024
בשלול • 17 בינו׳ 2024
אני חושב שאצל כל אחד זו הבנה שהתעצבה ממקורות אחרים.
לבוא ולומר שדיסני אחראי לכך, זה מחמיא מאוד לדיסני שלא באמת המציא משהו.
גם היו שנים שדיסני היו אולפן יחסית שולי, רק מבת הים הקטנה הם התחילו לחזור לעניינים עם סרטי קיץ.

בכל מקרה, הושפעתי יותר כשראיתי את מישל פייפר בבאטמן חוזר מאשר מקרואלה דה וויל.
ותמיד העדפתי את הלוני טונס על דיסני.
אם חושבים על זה, ללוני טונס יש יותר עניין בs&m מאשר לדיסני.