סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם שולטת צריכה להיות רעה?

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני חודשיים • 11 בפבר׳ 2024
אליפסה כתב/ה:
יולי,

אני מסכימה איתך לחלוטין שיש הרבה דרכים לשליטה, ושרוע אינו תנאי לשליטה. כשולטת אני גם ממש לא מחפשת להיות רעה.

אבל יש לי שאלה
בשום שלב התפתחות שלך כשולטת לא הרגשת שאת אולי עושה משהו רע ואסור?

הידיעה שהוא רוצה משהו ושזה נכון לו אוטומטית שחררה אותך מהרגשה שאת נוגעת במשהו רע ואסור?

ויותר מזה
לא תהית לפעמים אם משהו יכול להיות רע גם אם שניכם רוצים אותו?

שאלות מצויינות.
נכון, ההסכמה שלו לא משחררת אותי אוטומטית, יש שם איזה תהליך רגשי של כל הזמן לוודא עם עצמי שאני לא פוגעת.
אבל האמת היא שמעולם לא הרגשתי שאולי אני עושה משהו רע ואסור. הגעתי לבדס"מ דרך עונג, הגילוי שלי היה מזה שהפרטנר ניסה משהו וזה היה לי נעים ורציתי עוד, ומשם חיפשתי להגביר ולחוות יותר. לא עלה בדעתי שמשהו יכול להיות לא בסדר פה. תאמיני או לא, רק בכלוב גיליתי שאפשר להרגיש אשמים על דבר שנעשה בהנאה וששון של כל הצדדים.
אני בכנות מאמינה שדברים שלא פוגעים באף אחד לא יכולים להיות רעים (ובהתאם מעולם לא חשבתי לעשות סלאט שיימינג, למשל. כנערה נהגתי להתווכח עם מי שעשה ולהתגאות במתירנות שלי), והדבר היחיד שאני מסתבכת איתו כשולטת הוא הצורך להיזהר ולוודא שההסכמה היא חופשית ולא מתוך ריצוי כפייתי.

אני באופן אישי לא מתגרה מהשפלה ומסבל. זה לא עושה לי את זה, לראות אדם שבאמת סובל. אם זה כן היה מגרה אותי אז הייתי צריכה לעשות איזו עבודה עם עצמי כנראה.
אני ממש לא חושבת שרק אני בסדר. אבל ככה זה בשבילי - כל מה שאני עושה במסגרת סשן בפירוש נועד לגרום הנאה. אני רוצה לראות את הנשלט שלי נהנה. זה חשוב לי, זה חלק מהקטע בשבילי. מאבד שליטה, חסר אונים, כן, ועם זאת - חווה עונג.

זה לא שאין לי קונפליקטים והתבלבלויות, וברור שלא תמיד ידעתי בביטחון מה אני מחפשת בדיוק, ברור שאני מדברת כרגע ממקום קצת מיושב כבר. אבל הקונפליקטים שלי הם במקום אחר, כי ספציפית את הסדיזם - אין לי.

ושוב, אני לא מנסה להכליל אלא רק להעיד על עצמי. הבאתי את עצמי בתור דוגמה לסגנון שליטה מסויים, כראיה לכך שהוא קיים.