סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחקר רפואי על פגיעות הנובעות ממעיכת עצבים בקשירה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני חודש • 9 במאי 2024

מחקר רפואי על פגיעות הנובעות ממעיכת עצבים בקשירה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 9 במאי 2024
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10294117/

תמצית המאמר ע"י המחברים
Japanese rope bondage (RB), or Shibari, is an art form involving the voluntary and aesthetic binding of a person with a rope, which may result in compression injuries to peripheral nerves. To investigate the nature and extent of nerve injuries associated with this practice, we conducted a survey of four experienced RB practitioners (riggers) and participants who were willing to share their experiences of injury. Injuries presented acutely and immediately following full-body suspensions, with a total of 10 individuals (16 injuries) identified with damage to the radial, axillary, or femoral nerves. Notably, the radial nerve was the most commonly affected structure in our patient cohort, with 90.0% of individuals experiencing an injury at this level.

We present a rare case of acute repeated compression of the radial nerve during full-body suspension RB. A 29-year-old female was suspended for 25 minutes using a 6-mm jute rope, resulting in wrist and finger drop, as well as reduced sensation in the left hand. Analysis revealed a 77.3% conduction block in the upper arm segment. Improvement was observed after three months, fully achieved after five months. Seventeen months later, re-compression of both radial nerves occurred during a similar suspension lasting 8-10 minutes. Improvement occurred after one week, fully achieved after four weeks. The third compression episode occurred three years later, lasting five minutes, with full recovery within two minutes. This study focuses on the injury of peripheral nerves, including the radial, axillary, and femoral nerves, namely, acute compression neuropathy induced by Japanese RB. Because the radial nerve is the most frequently injured structure, the findings underscore the significance of recognizing the anatomical course of the radial nerve, particularly its position posteriorly at the distal deltoid tuberosity level, as a means of preventing nerve injury in this region. This knowledge is particularly crucial for individuals engaged in the practice of RB, emphasizing the importance of taking precautions to avoid potential nerve damage.

Keywords: compression neuropathy, ultrasound examination, conduction block, nerve conduction studies, kinbaku, shibari, japanese rope bondage
deepThinker
לפני חודש • 9 במאי 2024
deepThinker • 9 במאי 2024
תמצית???
bondman​(נשלט){FLR}
לפני חודש • 10 במאי 2024
bondman​(נשלט){FLR} • 10 במאי 2024
בעבר
לי היה נזק עצבי קל, זמני למשך כחצי שנה לאבר המין עקב קשירה לא נכונה ב-CBT

צריך להיזהר.
Truth Seeker
לפני חודש • 10 במאי 2024
Truth Seeker • 10 במאי 2024
פעם הייתי מתרגל ישיבה בתנוחת Seiza. באחת הפעמים הרגשתי את הרגל מתחילה להירדם. לא ידעתי שזה כתוצאה מלחץ על העצב. למרות שהלחץ לא היה גדול, רבע שעה של זה הספיק בשביל לגרום לי לאבד תחושה בגב הרגל למשך חצי שנה. מאז הבנתי שאני לא מתקרב לשיבארי.
deepThinker
לפני חודש • 10 במאי 2024
deepThinker • 10 במאי 2024
Truth Seeker כתב/ה:
פעם הייתי מתרגל ישיבה בתנוחת Seiza. באחת הפעמים הרגשתי את הרגל מתחילה להירדם. לא ידעתי שזה כתוצאה מלחץ על העצב. למרות שהלחץ לא היה גדול, רבע שעה של זה הספיק בשביל לגרום לי לאבד תחושה בגב הרגל למשך חצי שנה. מאז הבנתי שאני לא מתקרב לשיבארי.

השאלה המעניינת היא איך בחברות מסורתיות ומזרחיות אין בעיה לשבת כך שעות ואצלנו ברבע שעה נרדמת הרגל וקיבלת נזק לחצי שנה.
האם נדפקנו מהילדות או שזה בר שחזור.
Truth Seeker
לפני חודש • 10 במאי 2024
Truth Seeker • 10 במאי 2024
deepThinker כתב/ה:
Truth Seeker כתב/ה:

השאלה המעניינת היא איך בחברות מסורתיות ומזרחיות אין בעיה לשבת כך שעות ואצלנו ברבע שעה נרדמת הרגל וקיבלת נזק לחצי שנה.

הסיבה מאוד פשוטה: המשטח שישבתי עליו היה קשה מדי. בד"כ כשיושבים הרבה זמן נהוג להשתמש בכרית. אולי גם אם הייתי יושב עם כפות הרגליים קצת יותר בזווית הצידה אז הלחץ היה מופנה לשריר ולא לעצב.

העניין הוא שבשיבארי יש המון הזדמנויות לעשות טעויות כאלה, ואתה לא יודע שזאת טעות עד שכבר מאוחר מדי.
teacher​(שולט)
לפני חודש • 10 במאי 2024
teacher​(שולט) • 10 במאי 2024
Truth Seeker כתב/ה:
deepThinker כתב/ה:
Truth Seeker כתב/ה:

הסיבה מאוד פשוטה: המשטח שישבתי עליו היה קשה מדי. בד"כ כשיושבים הרבה זמן נהוג להשתמש בכרית. אולי גם אם הייתי יושב עם כפות הרגליים קצת יותר בזווית הצידה אז הלחץ היה מופנה לשריר ולא לעצב.

העניין הוא שבשיבארי יש המון הזדמנויות לעשות טעויות כאלה, ואתה לא יודע שזאת טעות עד שכבר מאוחר מדי.

נכון, נכון ונכון.
במקומות בהם מרבים לשבת בישיבה המסורתית - סזה, פודוזה, בדרך כלל יש טטאמי שעוזר מאוד.
וטטאמי זה דבר מופלא. קר בקיץ ונעים בחורף. לא רך מדי ולא קשה מדי. הוא בדיוק.
בקשירה יש אפשרות לקושר לבדוק סירקולציה ותחושה באופן סמוי, בלי לשאול בבנאליות. אלא להרגיש עם האצבעות את הטמפרטורה, את הדופק וגם - לבדוק נימלול.
בשביל זה צריך להכיר את כל המקומות של הדופק (יש איזה 14 לזכרוני). כלל בוהן טוב הוא לשים לב באזורי מפרקים, לשים לב לאזורי קשירה מתהדקים ולזכור שגם לחץ אחיד הוא לחץ מתגבר. אחרי קצת תרגול זה הופך לטבע שני ואף אחד לא חושד במגע החושני שלך שהוא בעצם גם בדיקת מדדים.

והכי הכי חשוב - כולנו עושים טעויות. הטריק זה ללמוד מהן ולא לתת לאגו להפריע בתהליך icon_smile.gif
Mary Jane
לפני חודש • 10 במאי 2024
Mary Jane • 10 במאי 2024
הכי כיף לעשות טעויות על חשבון אחרים ועל הדרך גם ללמוד מהן. בלי אגו. ככה, נקי.

כמו תמיד, גם בקשר לשיבארי, למרות הרצון לחוות, השתמשו גם בשכל, אימרו לא להפעלת לחצים לא נורמאליים ולא מתונים על שרירים, גידים, מערכת כלי הדם והעצבים, הכחלת גפיים, וכיוב. חיסכו מעצמכם את הסיכון בשיתוק איברים, פציעות וכאבים משונים. יש לנו רק גוף אחד והוא חשוב, הכי חשוב. זה לא שווה את זה. וכמובן, אפשר לקשור מישהו כמו עוף וכמו אמנות גם בלי כל זה.
    התגובה האהובה בשרשור
E Boy​(נשלט)
לפני חודש • 11 במאי 2024
E Boy​(נשלט) • 11 במאי 2024
באדיבות Claude.ai:

להלן תמצית קצרה של המאמר:
המאמר חוקר פגיעות עצביות היכולות להיגרם מאומנות קשירה יפנית (shibari או rope bondage). הוא מתבסס על סקר של 4 מתרגלים מנוסים ו-10 מקרים של פגיעות בעצבים כמו העצב הקרינלי, הביתי והירכי. העצב הקרינלי היה הנפגע ביותר (90% מהמקרים).
המאמר מציג מקרה של אישה בת 29 שחוותה לחיצה חוזרת על העצב הקרינלי במהלך קשירות גוף מלאות. לאחר התקף ראשון של 25 דקות, היא סבלה מנפילת כף יד ואצבעות ואיבוד תחושה. הפגיעה הייתה חמורה עם חסימה של 77.3% בתנועת העצב. ההחלמה ארכה כ-5 חודשים.
התקף שני היה קל יותר אך גרם לפגיעה דומה, שהחלימה לאחר 4 שבועות. התקף השלישי היה קצר וחולף.
המסקנה היא שיש לקחת זהירות ולהכיר את מסלול העצב הקרינלי בכדי למנוע פגיעות במהלך קשירות גוף מלאות.